Muratpaşa'nın Yaşlıları Dans Şampiyonası İçin Yola Çıktı - Son Dakika
Yerel

Muratpaşa'nın Yaşlıları Dans Şampiyonası İçin Yola Çıktı

Muratpaşa\'nın Yaşlıları Dans Şampiyonası İçin Yola Çıktı

Muratpaşa Belediyesi Yaşlı Evi’nin ‘Dünya Şampiyonu’ dans takımı, ekibe yeni katılan çiftleriyle Adana’da yarın başlayacak ‘Türkiye Dans Şampiyonası’ için yola çıktı.

03.02.2017 10:18
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Muratpaşa Belediyesi Yaşlı Evi'nin 'Dünya Şampiyonu' dans takımı, ekibe yeni katılan çiftleriyle Adana'da yarın başlayacak 'Türkiye Dans Şampiyonası' için yola çıktı. 8 çift, Adana'da yapılacak şampiyonada yetişkin kategorisinde tüm madalyaları gözüne kestirdi.

Muratpaşa Belediyesi'nin bugün sayıları üç olan 'kıdemli' ilçe sakinlerine yönelik kurslar, sosyal ve kültürel gelişim faaliyetleri, akademi destekli başarılı yaşlanma ve yaşlılık eğitim programları, danışmanlık hizmeti sağlayan Yaşlı Evleri'nin dans dersleri geçen yıl verilmeye başlandı.

Dünya şampiyonu

Eğitmen Şima Elif Umdu, tarafından verilen derslere ilk etapta 12 Yaşlı Evi üyesi katıldı. Yaşlılar geçen yıl 14 Ekim'de Belek'te Gloria Sports Arena'da yapılan Dünya Şampiyonası'na katılarak tango, vals, foxtrot, quick step dans performanslarıla 'Dünya Şampiyonu' oldular.

Spor salonunda çalıştılar

Ekim ayında gelen şampiyonluğun ardından Yaşlı Evi Dans Takımı, yeni üyeleriyle bu kez Adana için çalışmalara başladı. Haftada 3 gün devam eden antrenmanlar için Muratpaşa Belediyesi Çağlayan Spor Salonu'nu da yaşlılarına açtı. Cumartesi günü başlayacak Türkiye Dans Şampiyonası için Muratpaşa Efsanesi, yola çıktı.

İddialılar

En genci 57 en yaşlısı ise 72 yaşında olan çiftler, Celal Şahin - Mine Kırış, Necdet Akbaş - Türkan Nassl, Abdullah Tulu - Esma Pınar, İsa Vuran - Sabriye Kaya, Süleyman Tanrıöver - Hatice Hiçdurmaz, Seracettin Tav - Nurhayat Şahin, Günay Özer - Emel Özgür, Semra Torlak - Erşan Hıdırlıoğlu, yarışacakları kategoride tüm madalyaları gözlerine kestirecek kadar iddialı olduklarını söyledi. - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Muratpaşa'nın Yaşlıları Dans Şampiyonası İçin Yola Çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement