Nevşehir'de Tkdk Tanıtım Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

Nevşehir'de Tkdk Tanıtım Toplantısı Yapıldı

11.01.2013 11:40
Nevşehir'de Tkdk Tanıtım Toplantısı Yapıldı

(TKDK) Nevşehir Şubesi tarafından tanıtım toplantısı düzenlendi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu

(TKDK) Nevşehir Şubesi tarafından tanıtım toplantısı düzenlendi.

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Topuzluhan Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında, Nevşehir'de faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın yayın organlarının temsilcileri ile bir araya gelen TKDK temsilcileri kurumun işlevi hakkında basın mensuplarına bilgi aktardı.

TKDK Nevşehir Koordinatörü Murat Asiltürk, kurumlarının 2008 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde kurulduğunu ve kurumlarının Avrupa Birliği (AB) Kırsal Kalkınma Programı'ndan sağlanacak hibeleri üretici ve yatırımcılara buluşturmayı amaçlandığını söyledi.

TKDK'ların Türkiye genelinde 42 ilde kurulduğunu, bunlardan birinin de Nevşehir olduğunu, program kapsamında 2013 yılında Türkiye'nin 1,2 milyar avroluk bir hibesinin olduğunu, bu kaynağın il bazında herhangi bir bütçe sınırlaması bulunmadan kullandırılabileceğini belirten Asiltürk, 5 bin avrodan 3 milyon avroya kadar proje ile müracaatlarda her bir proje için yüzde 50-65 arasında değişen oranlarda hibe desteği verileceğini kaydetti.

Bu fonların kullanılmaması halinde ayrılan paranın AB'ye üye ve aday ülkelere aktarılacağını ifade eden Asiltürk, "Nevşehir il koordinatörlüğü olarak proje çağrısına çıktığımızda, ilk çağrıda olabildiğince çok proje kabul etmek istiyoruz. Çünkü fonları dağıtacak 42 il arasında fonların paylaşımı ile ilgili herhangi bir bütçe sınırlaması bulunmamaktadır. Dolayısıyla ilk çağrılarda il koordinatörlüğümüze verilen projelerin kurum merkezince de onaylanıp yatırımın başlaması muhtemeldir. Biz sadece Nevşehir'de yaşayan hemşehrilerimize değil, bunların yanında diğer illerde, hatta yurt dışındaki hemşehrilerimize ve Nevşehir'de yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı hedef kitleye ulaşmak istiyoruz" diye konuştu.

Asiltürk, çağrı dönemlerinin kurumun web sitesinden ilan edildiğini, kurum ve hibeler konusunda detaylı bilgi almak isteyenlerin "www.tkdk.gov.tr" internet adresinden ulaşabileceklerini belirtti.

Muhabir: Murat Asil

Yayıncı: Yücel Velioğlu - NEVŞEHİR

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU VİZE VE TAŞIMA KOTALARINA ACİL ÇÖZÜM BULMALIYIZ TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU VİZE VE TAŞIMA KOTALARINA ACİL ÇÖZÜM BULMALIYIZ TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: '2022 yılı itibariyle, Türkiye - AB mal ticareti 196 milyar dolara ulaşmıştır' TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: '2022 yılı itibariyle, Türkiye - AB mal ticareti 196 milyar dolara ulaşmıştır' Tiran Büyükelçisi Atay, Türkiye-Arnavutluk diplomatik ilişkilerinin 100. yılını değerlendirdi Tiran Büyükelçisi Atay, Türkiye-Arnavutluk diplomatik ilişkilerinin 100. yılını değerlendirdi

Son Dakika Yerel Nevşehir'de Tkdk Tanıtım Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement