Öğrenci Yurdunda Dehşet - Son Dakika
Yerel

Öğrenci Yurdunda Dehşet

Kredi ve Yurtlar Kurumu Muğla Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü, müdür yardımcısını odasında öldürüp intihar etti.

01.08.2012 17:40  Güncelleme: 20:55

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu erkek öğrenci yurdu müdürü ile müdür yardımcısı, yurt binasındaki makam odasında silahla vurulmuş halde bulundu.

Yurt binası idari bölümdeki bir odadan silah sesi geldiğini duyan yurt çalışanları, müdür yardımcısı Abdulgani Güldez'in odasına gitti. Odada Güldez ile yurt müdürü İsmail Işıktaş'ın silahla vurulmuş halde yerde yattıklarını gören çalışanlar, 112 Acil Servis ekiplerine haber verdi.

Yurda gelen 112 Acil Servis ekiplerinin yaptığı incelemede Güldez ile Işıktaş'ın öldüğü belirlendi. Daha sonra Muğla Emniyet Müdürlüğü'ne haber verilmesi üzerine Emniyet Müdürü Kadir Ay ile Olay Yeri İnceleme ekipleri yurt binasına geldi.

Cumhuriyet savcısı ile polis ekiplerinin yurt binasında yaptığı inceleme sürüyor. Olay yerinde yurt müdürü İsmail Işıktaş'a ait ruhsatlı tabanca ile 5 adet boş kovan bulunduğu öğrenildi.

Öte yandan olayı duyarak bilgi almak üzere yurt binasına gelen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, yaptığı açıklamada, üzücü bir haber aldıklarını belirterek, "Aldığım bilgiye göre yurt müdürü ile müdür yardımcımız silahla vurulmuş vaziyette, müdür yardımcısının odasında bulunmuş. Savcı olay yerinde. Şu aşamada olayın nasıl geliştiği hakkında bir şey söylemek imkansız. Üzüntümüz büyük" dedi.

EMNİYET MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay, olay yerinde yaptığı incelemenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk bulgularına ve yurt çalışanlarının ifadelerine göre, yurt müdürü ismail Işıktaş'ın kendisine ait ruhsatlı tabanca ile müdür yardımcısı Abdulgani Güldez'in odasına gittiğinin belirlendiğini söyledi.

Işıktaş'ın odada Güldez'e ateş ettiğini ifade eden Ay, "Yurt müdürü İsmail Işıktaş müdür yardımcısını kendisine ait ruhsatlı tabanca ile 3 el ateş ederek öldürdü, sonra da silahı başına çevirip ateş ederek intihar etti. İlk olarak bu bulgulara ulaştık. Olayın oluş nedeni ile ilgili çalışmalarımız ise sürüyor" dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ise gazetecilerin, Işıktaş ile Güldez arasında husumet olup olmadığı yönündeki soruları üzerine, "Bugüne kadar bana böyle bir şey intikal etmedi. Sadece son zamanlarda yurt müdürü İsmail bey, Ankara'ya tayin olmak istediğini söylemişti" diye konuştu.

Aldığı bilgiye göre yurt müdürü İsmail beyin son olarak 15.30'da vali yardımcısı ile görüştüğünü kaydeden Harmandar, "Olayın ayrıntısını daha fazla bilmiyorum. Yaşanan olay üzücü, başımız sağ olsun" dedi.

Öte yandan Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından binadan çıkartılan cenazeler, Muğla Belediyesi'ne ait cenaze aracı ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü.

Bu arada bina önüne gelen yaşamını yitiren kişilerin yakınları ile üniversite ve yurt çalışanlarının bazılarının ağladığı görüldü.

 

Öğrenci Yurdunda Dehşet
Kaynak: AA

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement