Öğrencilerden Mescid-i Nebevi maketi - Son Dakika

Öğrencilerden Mescid-i Nebevi maketi

27.05.2022 10:05
Öğrencilerden Mescid-i Nebevi maketi

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine bağlı Belören Beldesi Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Mescid-i Nebevi maketi yapıldı.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine bağlı Belören Beldesi Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Mescid-i Nebevi maketi yapıldı.

Belören Beldesi Çok Programlı Anadolu Lisesi (ÇPAL) Öğretmen Zehra Gökmen öncülüğünde öğrenciler Abdulkadir Ağköpür ile Vakkas Yıldız tarafından İslam tarihinin ilk Mescidi olan Mescid-i Nebevi maketi yapıldı. İslam mimari tarihinde sonradan inşa edilen mescid ve camilere örnek teşkil eden Mescid-i Nebevi maketi büyük ilgi gördü.

Hz. Peygamber'in Mekke'den Medine'ye hicretinden sonra önemli ilk icraatlarından biri Medine'de bir mescid inşası olmuştur. Hz. Peygamber tarafından bizzat yaptırılan binalardan biri olma özelliğini taşıyan Mescid-i Nebevi, aynı zamanda Rasül-i Ekrem'in Medine'deki bütün faaliyetlerinin merkezinde yer aldığı biliniyor. - ADIYAMAN

YORUMLAR
500
İslami Vakıflar İdaresi: Kıble Mescidi'nin altındaki Kadim Aksa'nın sütunlarındaki taşlar dökülüyor İslami Vakıflar İdaresi: Kıble Mescidi'nin altındaki Kadim Aksa'nın sütunlarındaki taşlar dökülüyor İbrahim Tatlıses Mescid-i Aksa'yı ziyaret etti İbrahim Tatlıses Mescid-i Aksa'yı ziyaret etti Adıyaman'da Koruyucu Aile Günü kutlandı Adıyaman'da Koruyucu Aile Günü kutlandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Öğrencilerden Mescid-i Nebevi maketi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement