Ordu'da Özürlülere Yönelik 3 Proje Başlatıldı - Son Dakika

Ordu'da Özürlülere Yönelik 3 Proje Başlatıldı

09.01.2012 14:03
Ordu'da Özürlülere Yönelik 3 Proje Başlatıldı

Ordu'da Özürlülere Destek Projesi (ÖDES) kapsamında başvuruda bulunan ve kabul edilen 3 projenin protokolü imzalandı.

Ordu'da Özürlülere Destek Projesi (ÖDES) kapsamında başvuruda bulunan ve kabul edilen 3 projenin protokolü imzalandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından aralarında Ordu'nun da bulunduğu 11 pilot ilde uygulamaya konulan Özürlülere Destek Projesi kapsamında, Ordu'da 181 bin 617 TL finansman desteği almaya hak kazanan 3 projenin uygulanması kabul edildi. Buna göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ordu İl Müdürlüğü'nün 133 bin TL bütçeli 'Evde Bakım Hizmeti Sunan Bakıcılara Yönelik Eğitim, Bilinçlendirme ve Yeniden Değerlendirme Projesi', Ordu Özel İdare Genel Sekreterliği'nin 61 bin 600 TL bütçeli 'Lütfen Özür Dilemeyin' ve Çamaş Kaymakamlığı SYDV'nin 32 bin 517 TL bütçeli 'Anneleri Eğitiyoruz Engelleri Kaldırıyoruz' projelerinin protokolü imzalanarak uygulanmasına başlandı.

Ordu Valisi Orhan Düzgün, burada yaptığı açıklamada özürlülere yönelik faaliyetlere destek vermek amacıyla hayata geçirilen ÖDES'in özürlülük alanında şu ana kadar ortaya konulan en büyük mali desteği içerdiğini belirtti. Vali Düzgün, protokolü imzalanan projelerle, toplumun özürlülük ve özürlüler konusunda bilinç düzeylerinin artırılmasını, özürlülerin sosyal yaşama bağımsız olarak katılımlarının sağlanması, evde özürlü bireyin bakımını üstlenen kişilerin nitelikli bakım konusunda eğitilmesi, koruyucu ve önleyici hizmetlerin geliştirilmesi, özürlülük oranının azaltılması ve özürlülüğün etkilerinin en aza indirilmesinin amaçlandığını kaydetti.

Vali Düzgün ayrıca Valilik binasında engelliler için asansör yapıldığını, yine DOKA ile yapılan proje doğrultusunda 'Engelsiz Tatil' adı altında bir projenin uygulamaya geçirildiğini belirterek, "Ayrıca özürlülere iş konusunda İşkur'un yeni projeleri var. Evde Bakım Hizmetleri'nden de Ordu'da Bin 500 kişi yararlanıyor. Yine işadamı Mustafa Poyraz'ın bağışladığı arazi üzerinde özürlülük için Rehabilitasyon Merkezi inşaatı da başladı" dedi.

Konuşmaların ardından Orhan Düzgün, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ordu İl Müdürlüğü'nün 'Evde Bakım Hizmeti Sunan Bakıcılara Yönelik Eğitim, Bilinçlendirme ve Yeniden Değerlendirme Projesi'nin protokolünü Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Yıldırım, Çamaş Kaymakamlığı SYDV'nin 'Anneleri Eğitiyoruz Engelleri Kaldırıyoruz' projesini Kaymakam Hüseyin Çelik ve Ordu Özel İdare Genel Sekreterliği'nin 'Lütfen Özür Dilemeyin' projesini Genel Sekreter Selami Aydın ile birlikte imzaladı. - ORDU

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Balıkesir'de iş yerinde çıkan yangın hasara neden oldu Balıkesir'de iş yerinde çıkan yangın hasara neden oldu Ordu, yaklaşık 1,5 ayda kruvaziyerle gelen 2 bin turist ağırladı Ordu, yaklaşık 1,5 ayda kruvaziyerle gelen 2 bin turist ağırladı ERZİNCAN'DAKİ 'KÖKÜNÜ KURUTMA' OPERASYONUNDA 17 GÖZALTI ERZİNCAN'DAKİ 'KÖKÜNÜ KURUTMA' OPERASYONUNDA 17 GÖZALTI

Son Dakika Yerel Ordu'da Özürlülere Yönelik 3 Proje Başlatıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement