Paşa Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi Hizmete Açıldı - Son Dakika

Paşa Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi Hizmete Açıldı

29.11.2017 13:10

Paşa Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi hizmete açıldı Şişli'de 7'nci çocuk gündüz bakımevinin açılışı gerçekleştiİSTANBUL - Paşa Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi'nin açılışını gerçekleştiren Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, çocuk gündüz bakımevlerinin bir yandan çalışan annelerin...

Paşa Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi hizmete açıldı

Şişli'de 7'nci çocuk gündüz bakımevinin açılışı gerçekleşti

İSTANBUL - Paşa Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi'nin açılışını gerçekleştiren Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, çocuk gündüz bakımevlerinin bir yandan çalışan annelerin hayatlarını kolaylaştırırken, diğer yandan da çocukların gelecekte hayatlarını olumlu etkileyeceğini belirtti.

Şişli Belediyesi tarafından yaptırılan Paşa Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Paşa Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi'nin açılışına Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve vatandaşlar katıldı.

Çocukları geleceğe hazırlamada gündüz bakımevlerinin önemine dikkat çeken Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, "Bugün Şişli'de gündüz bakımevlerinin 7'ncisini açtık. 3 tane daha açacağız. Gündüz çocuk bakımevleri çok önemli. Çünkü annelerin çalışabilmeleri için çocuklarını bir yerlere bırakmaları lazım. Her zaman anneanne, babaanne olmuyor. Onun için biz bu hizmeti yapmak zorundayız. Bugün Paşa Mahallesindeki yerimizi açtık. Burada sadece annelerin çalışmaları dışında çocuklar sosyalleşmeyi öğreniyor. Yeni arkadaşlıklar ediniyorlar. Bu, ilerideki hayatların da etkileyecek. Buradaki eğitmenlerimiz, öğretmenlerimiz çocukların ileriki hayatlarını olumlu yönde etkileyecekler. O açıdan kreşlerin ve bakımevlerinin çok önemli bir etkisi var" ifadelerini kullandı.

Çocuğu olduktan sonra çalışmaya ara verdiğini belirten bir anne, "Çalışıyordum ancak çocuklarım olduktan sonra işe ara vermek zorunda kaldım. Her belediyede yok bu tarz projeler. Ancak Şişli Belediyesi bu tarz projeleri yapıyor. Biz de haberdar olduk, faydalandık. Sağ olsunlar" ifadelerini kullandı.

Çocuk gündüz bakımevinin açılışından dolayı memnun olduğunu ifade eden bir başka anne, "Çok ihtiyacımız vardı. Bizim burada kimsemiz yoktu. Çocuklarımızı komşuya bırakmak zorunda kalıyorduk. Ben de bir çalışan anne olarak buranın açılmasından son derece mutluyum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Paşa Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi'nin açılış kurdelesini Başkan İnönü çocuklar ve annelerle birlikte kesti. Kurdele kesiminin ardından Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, bakımevini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Paşa Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi Hizmete Açıldı
Paşa Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi Hizmete Açıldı
Paşa Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi Hizmete Açıldı
Paşa Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi Hizmete Açıldı

YORUMLAR
500
Şişli'de sağlık çalışanını darbeden 2 kişiye soruşturma başlatıldı Şişli'de sağlık çalışanını darbeden 2 kişiye soruşturma başlatıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Paşa Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi Hizmete Açıldı - Son Dakika


Advertisement