Pasaportsuz Hayvan Alım Satımı Yasak - Son Dakika

Pasaportsuz Hayvan Alım Satımı Yasak

03.01.2012 14:00
Pasaportsuz Hayvan Alım Satımı Yasak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Akşehir İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, hayvan nakillerinde menşe şahadetnamesinin kaldırıldığını ve bundan sonra bu tür işlemlerin pasaportla yapılacağını duyurdu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Akşehir İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, hayvan nakillerinde menşe şahadetnamesinin kaldırıldığını ve bundan sonra bu tür işlemlerin pasaportla yapılacağını duyurdu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, pasaportsuz hayvan alıp satanlara idari para cezası uygulanacağı ifade edilerek, bu konuda afiş bastırılarak tüm köylere dağıtıldığı belirtildi.

İlgili yönetmelik gereği hayvan nakillerinde, menşe şahadetnamesinin kaldırıldığı ifade edilen açıklamada, büyükbaş hayvanların pasaportla, küçükbaş hayvanların nakil beyannamesi ile nakledileceği, ilçe içi nakillerin pasaport ya da nakil beyannamesinin ilgili muhtarlık ya da belediye tarafından onaylanması ile İlçe dışı nakillerin ise veteriner sağlık raporuyla gerçekleştirileceği kaydedildi.

Üreticilerin mağdur olmamaları için pasaportlarını önceden çıkartarak evlerinde hazır bulundurmaları istenen açıklamada, tüccarların pasaportsuz hayvan almamaları aldıkları takdirde başkasına ait pasaport düzenlenemeyeceğinden haklarında belgesiz hayvan nakletmekten dolayı idari para cezası uygulanacağı vurgulandı.

- KONYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Pasaportsuz Hayvan Alım Satımı Yasak - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Fatih Terim'i çılgına çeviren olay! Isınmaya gitmeyen futbolcularına fena patladı 00:23 Fatih Terim'i çılgına çeviren olay! Isınmaya gitmeyen futbolcularına fena patladı Doğu Perinçek, 00:15 Doğu Perinçek, "Bu bir tuzak" deyip büyükelçilerin açıklamasını yorumladı: Geri adım atmadılar Güntekin Onay'dan tarihi gaf! Canlı yayında skandalın eşiğinden dönüldü 23:17 Güntekin Onay'dan tarihi gaf! Canlı yayında skandalın eşiğinden dönüldü
Derbi bitti ama G.Saraylılar bir pozisyonda takılı kaldı! Mostafa Mohamed takımda istenmiyor 22:36 Derbi bitti ama G.Saraylılar bir pozisyonda takılı kaldı! Mostafa Mohamed takımda istenmiyor Son Dakika! ABD, krizi sürdürmekte kararlı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine 22:09 Son Dakika! ABD, krizi sürdürmekte kararlı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine "not edildi" deyip Kavala açıklamasını yenilediler Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomiyle ilgili eleştirilere yanıt: Her evde araba var 19:52 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomiyle ilgili eleştirilere yanıt: Her evde araba var
Düğün sonrası eğlencesinde 19:03 Düğün sonrası eğlencesinde "Neden hesabı sen ödedin?" tartışması damadın vurulmasıyla sonuçlandı Seren Serengil zina ile ilgili söylemleri tekrar gündem oldu: Türkiye'de birçok hanım sahneye çıkmadan cinsel ilişkiye giriyor 18:16 Seren Serengil zina ile ilgili söylemleri tekrar gündem oldu: Türkiye'de birçok hanım sahneye çıkmadan cinsel ilişkiye giriyor
Advertisement