Safranbolu'da Angus Çiftliği Açıldı - Son Dakika

Safranbolu'da Angus Çiftliği Açıldı

25.01.2012 17:21
Safranbolu'da Angus Çiftliği Açıldı

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde Angus çiftliği düzenlenen törenle açıldı.

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde Angus çiftliği düzenlenen törenle açıldı.

Karabük Valisi İzzettin Küçük, Alören köyündeki çiftliğin açılış töreninde yaptığı konuşmada, illerine böyle büyük bir yatırımı kazandıranlara teşekkür ederek, bu yatırımın çok faydalı olacağını söyledi.

Çiftlikte 131 baş hayvanın bulunduğunu vurgulayan Küçük, şunları söyledi:

"Artık beş on hayvanı bir araya getirerek hayvancılık yapılmıyor. En az 50-100 hayvanı bir araya getireceksiniz, tek kişi veya beraber bir araya gelinerek bu iş ancak üst düzey olabilir yani para kazanabilirsiniz. Öbür türlü sadece kendi ihtiyaçlarınızı karşılıyorsunuz. Bunun manası anlamı yok. Pek çok emek sarf ediyorsunuz ama sonuçta hiçbir şey yok. Ben çok mutluyum. İlimizde hayvancılık artık maya tutmaya başlamıştır. İlçelerimizde örnekleri görülmeye başlamıştır. Tarım müdürlüğümüze gayretleri için teşekkür ediyorum. Bu yeni bir sistem. Cesaret gerektir."

Törene, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan da katıldı.

- KARABÜK

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Karabük'te bariyerlere çarparak havalanan otomobil, başka bir otomobilin üstüne düştü Karabük'te bariyerlere çarparak havalanan otomobil, başka bir otomobilin üstüne düştü Kontrolden çıkan otomobil refüje çarpıp başka bir otomobilin üzerine uçtu: 3 yaralı Kontrolden çıkan otomobil refüje çarpıp başka bir otomobilin üzerine uçtu: 3 yaralı Karabük AFAD'dan dernek üyelerine saha eğitimi Karabük AFAD'dan dernek üyelerine saha eğitimi

Son Dakika Yerel Safranbolu'da Angus Çiftliği Açıldı - Son Dakika


Advertisement