Sakin Şehrin Coşkulu Edebiyat Festivali - Son Dakika
Yerel

Sakin Şehrin Coşkulu Edebiyat Festivali

Sakin Şehrin Coşkulu Edebiyat Festivali

Birbirinden ünlü yazarları ve şairleri okurlarıyla bir araya getirecek olan Seferihisar Edebiyat Günleri, Türkiye'nin ilk "Sakin Şehri" Seferihisar'da 22 Haziran'da başlıyor.22-28 Haziran 2013 tarihleri arasında düzenlenecek Seferihisar Edebiyat...

18.06.2013 10:29

Birbirinden ünlü yazarları ve şairleri okurlarıyla bir araya getirecek olan Seferihisar Edebiyat Günleri, Türkiye'nin ilk "Sakin Şehri" Seferihisar'da 22 Haziran'da başlıyor.

22-28 Haziran 2013 tarihleri arasında düzenlenecek Seferihisar Edebiyat Günleri'nde gündüzleri yazarlık atölyeleri, akşamları ise tarih ve deniz kokusunun iç içe olduğu Sığacık Kaleiçi'nde şiir geceleri, çeşitli söyleşiler ve müzik dinletileri yer alacak.

Oxford ve 19 Mayıs Üniversiteleri ortaklığıyla dünyadaki ilk Yaratıcı Yazarlık Merkezi'nin temelini atan Seferihisar, bu yıl ilk kez düzenlenecek bu edebiyat festivaliyle kültürel değerlere sahip çıkmaya devam edeceğinin işaretini veriyor.

Festivalin açılış konuşmasını ünlü şair ve yazar Murathan Mungan yapacak. Bejan Matur, Orhan Alkaya, küçük İskender, Mehmet Yaşın, Haluk Şahin, Cezmi Ersöz, Gonca Özmen, Hüsnü Arkan, Mehtap Meral (kapanış konseri), Serra Yılmaz (şiir seçkisi), Emrah Serbes (söyleşi), Murat Uyurkulak (söyleşi) ise şiir/ söyleşi gecelerine katılacak diğer isimler.

Atölye çalışması yapacak yazarlar ise Pınar Kür, Mario Levi, Ayfer Tunç, Murat Gülsoy, İnci Aral, Buket Uzuner, Gülşah Elikbank, Neslihan Acu ve Latife Tekin. Atölyeler dışında tüm etkinliklerin ücretsiz olacağı festivalde, yazarlık atölyelerine katılım 25 kişi ile sınırlı olacak. Bir hafta sürecek bu atölye çalışmalarında, katılımcılar yazarlarla aynı tesiste konaklarken Seferihisar'ın güzelliklerini görme şansı da bulacak.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar'da bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan çok mutlu olduklarını dile getirerek organizasyonu gerçekleşmesine öncülük eden Neslihan Acu ve Gülşah Elikbank'a teşekkür etti. Başkan Soyer, bu etkinliğin hemen ardından İzmir'li yazarlarla da bir buluşma planladıklarını söyledi. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sakin Şehrin Coşkulu Edebiyat Festivali - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement