Salihli'de Palmiyeler Taşınıyor - Son Dakika
Yerel

Salihli'de Palmiyeler Taşınıyor

Salihli\'de Palmiyeler Taşınıyor

Manisa’nın Salihli ilçesi Avar ve Şüheda Caddeleri’ndeki palmiye ağaçları, prestij caddeleri çalışması kapsamında başka parklara taşınmaya başlandı.

25.07.2017 13:18
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Manisa'nın Salihli ilçesi Avar ve Şüheda Caddeleri'ndeki palmiye ağaçları, prestij caddeleri çalışması kapsamında başka parklara taşınmaya başlandı.

Salihli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Karaca, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi'nin işbirliğinde Avar ve Şüheda Caddelerinde prestij cadde dönüşüm projesi kapsamında çalışmaların başladığını ifade etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Avar ve Şüheda Caddelerinde prestij cadde dönüşüm çalışmalarının gerçekleştirileceğini belirten Başkan Yardımcısı Karaca, konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu "Prestij cadde dönüşüm çalışmaları kapsamında Avar Caddesi için hazırlanan projede orta refüj yer almadığından dolayı çalışma alanında kalan 160 adet palmiye yerlerinden sökülerek yaklaşık 100 tanesi yeşil alan ve parklara nakledilecek kalan ağaçlar ise sonraki projelerde kullanılmak üzere Gümüş çayında uygun alanlara taşınacaktır. Palmiyeler, taşınabilir özellikte ağaçlar olduğundan dolayı Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yerlerinden sökülerek uygun alanlara nakledilmiştir. Avar ve Şüheda Caddelerinde gerçekleştirilecek olan prestij cadde dönüşüm projesi kapsamında her iki caddemiz bisiklet ve yürüyüş yolu, karşılıklı cep otoparkları, peyzaj düzenleme çalışmaları ve dört mevsim yeşil kalan ağaçlarıyla estetik bir görünüme kavuşacak. Belediye Başkanımız Zeki Kayda'nın büyük önem verdiği prestij cadde projemiz tamamlandığında Salihli'miz ayrı bir görsel güzellik kazanacak" dedi. - MANİSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Salihli'de Palmiyeler Taşınıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement