Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı İmar Planı Onaylandı - Son Dakika

Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı İmar Planı Onaylandı

24.03.2016 10:26
Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı İmar Planı Onaylandı

Yüreğir Belediyesi’nin kentsel dönüşüp projesi ile ’Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı’ olarak bilinen alanın çehresi değişiyor.

Yüreğir Belediyesi'nin kentsel dönüşüp projesi ile 'Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı' olarak bilinen alanın çehresi değişiyor.

'Afet Riskli Alan' ilan edilen Cumhuriyet Mahallesi'ndeki 22 hektar alan ile ilgili Yüreğir Belediyesi tarafından yaklaşık 2 yıl önce kentsel dönüşüm projesi hazırlanmıştı. Ancak söz konusu proje, uzun süredir Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda onay bekliyordu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın göreve başladıktan sonra yapılan girişimler ile 'Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı' olarak bilinen alanın da içinde yer aldığı kentsel dönüşüm projesinin imarı onaylandı.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana'ya yakışan çok önemli bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Projenin hayata geçmesiyle Adana'nın yeni kent meydanına kavuşacağını belirten Çelikcan, "Şehir merkezinde kalan ve Adana'nın merkezi olabilecek bir alan yıllardan bu yana atıl bir vaziyette bekliyordu. Yapılan girişimlerimiz sonucu Kozan Çarşısı ve Sanayi Çarşısı artık Adana'nın en önemli merkezlerinden biri haline geliyor. 30 dönüm alan üzerine kurulacak olan ve birçok sosyal ve kültürel etkinliğin yapılacağı kent meydanına da kavuşacağız" dedi.

"PLANLI VE MODERN BİR YAŞAM ALANI OLUŞTURACAĞIZ"

Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı olarak bilinen bu alan üzerinde bulunan binaların eski ve Adana'ya yakışmayan bir görüntü sergilediğini ifade edene Çelikcan şöyle devam etti:

"Burada bulunan vatandaşlar da bu durumdan rahatsızlar ve şikayetçiler. Alan içerisinde 192 adet konut, 800 adet iş yeri bulunmakta iken, proje sonrası 916 adet konut, 338 ofis ve 220 adet ofis binaları, altında mağaza 140 adet konut altı iş yeri planlamaktadır. Biz bu projeyle burada planlı ve modern bir yaşam alanı oluşturacağız. Dönüşüm alanı içerisinde Adana kent meydanı da yapılacak. 30 dönüm alan üzerine kurulacak olan kent meydanında birçok etkinlik yapılabilecek şekilde bir alan oluşturacağız. Ulaşımı dolayısıyla tüm Adana'ya hizmet edecek ve Tarihi Taşköprü ile de bir bütünlük sağlayacak kent meydanı Adana'ya hayırlı olsun" diye konuştu.

"BAKANIMIZA İLGİSİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Çelikcan, "Bakanımız Adana'ya geldiğinde Yüreğir Belediye Başkanlığı makamında detaylı bir şekilde kendisine sunum yapmıştık. Projeyi uygulayacağımız alanda da incelemelerde bulunmuştuk. Orada bulunan vatandaşlarımız sayın bakanımızdan kentsel dönüşümüm bir an önce hayata geçirilmesini istemişlerdi. Sayın bakanımız da bu hassasiyeti göz önüne alarak bürokratlara gerekli talimatları verdi. Biz de proje ile son düzenlemeyi yapıp sayın bakanımıza projemize gösterdiği ilgi ve duyarlılık için Adana halkı adına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. - ADANA

Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı İmar Planı Onaylandı
Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı İmar Planı Onaylandı
Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı İmar Planı Onaylandı
Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı İmar Planı Onaylandı
Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı İmar Planı Onaylandı
Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı İmar Planı Onaylandı

YORUMLAR (1)
  • zafer salih: Bölge istimlak edileceği için kentsel dönüşüm yasası dışında olacak buyuk ıhtımalle raiç bedel üzerinden vatandaşlara ödeme yapılacak. yani hiç kimse bişi beklemesin sonuç bu Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Adana'da trafik kazasında yaralanan kişi tedavi gördüğü hastanede öldü Adana'da trafik kazasında yaralanan kişi tedavi gördüğü hastanede öldü Adana'da kayalara çarpan kamyonetteki 2 kişi yaralandı Adana'da kayalara çarpan kamyonetteki 2 kişi yaralandı Türkiye'nin gençleri Adana'da buluşacak Türkiye'nin gençleri Adana'da buluşacak
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı İmar Planı Onaylandı - Son Dakika


Advertisement