SCÜ'de 58. Kütüphaneler Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı - Son Dakika

SCÜ'de 58. Kütüphaneler Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı

28.03.2022 14:43

SCÜ'de 58. Kütüphaneler Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandıSİVAS Sivas Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 1964 yılından bu yana her yıl Mart ayının son pazartesi günü kutlanan Kütüphane Haftasını kutladı.

SCÜ'de 58. Kütüphaneler Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı

SİVAS Sivas Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 1964 yılından bu yana her yıl Mart ayının son pazartesi günü kutlanan Kütüphane Haftasını kutladı.

SCÜ Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesinde düzenlenen 58. Kütüphaneler Haftası programına Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Bahattin Keleş, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Rektör Yıldız yaptığı açıklamada, "Elbette ilk emri "Oku!" olan bir dinin mensupları olarak kitaba Efendimiz Rasülullah'tan bu yana büyük önem verilmiştir. Bedir Savaşı'ndaki esirlerin okuma öğretmeleri karşılığında azat edileceğini söyleyen getiren İslam, daha sonraki dönemlerde de büyük kütüphanelerin kurulmasını sağlamıştır. Yine Efendimiz buyurduğu gibi "Ya öğrenen, ya öğreten ya dinleyen olunuz; dördüncüsü olmayın helak olursunuz." düsturundan da yola çıkarak, yüzyıllardır ilim insanlarına ve kitaplara önem veren ecdadımız kütüphaneleri de önemsemişlerdir." Dedi.

SCÜ'deki Kütüphane Sınav Dönemi Öğrencilere İkram Vererek 24 Saat Açık

Konuşmasının devamında Rektör Prof. Dr. Yıldız, "Üniversitemizde de güzel bir kütüphanemiz var. Birkaç yıldır vize ve final dönemlerinde 24 saat açık bulundurduğumuz kütüphanemizde öğrencilerimize çay, simit ve çorba ikramında bulunuyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemlerde kütüphanemizdeki kitap sayısını artıracağız. Kütüphaneler Haftasının hayırlara vesile olmasını diliyorum." şeklinde konuştu. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Keleş ise Kütüphaneler Haftasının ülkemizde yer alan bütün kütüphanelerde çeşitli etkinliklerle kutlandığını ifade etti. Yapılan konuşmaların ardından kütüphaneden en fazla kitap alan akademik, idari personel ile öğrencilerden ilk 3 kişiye Rektör Yıldız teşekkür belgesi verdi. Belge takdim töreninin sonrasında ise Rektör Prof. Dr. Yıldız ve Rektör Yardımcıları Fotoğraf Sergisi, Hat ve Tezhip Eserleri Sergisi, Hat-Tezhip ve Ebru Eserleri Sergisinin açılışını gerçekleştirdiler. Açılışın ardından kitap okuma etkinliği düzenlendi.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Türkmenistan'da çeşitli etkinliklere katıldı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Türkmenistan'da çeşitli etkinliklere katıldı Seyir Tepesi Etkinlikleri hafta sonuna renk kattı Seyir Tepesi Etkinlikleri hafta sonuna renk kattı ATATÜRK'ÜN ERZURUM'A GELİŞİNİN 103'ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI ATATÜRK'ÜN ERZURUM'A GELİŞİNİN 103'ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel SCÜ'de 58. Kütüphaneler Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement