Simav'da Eğitime Araç Desteği - Son Dakika

Simav'da Eğitime Araç Desteği

06.04.2015 13:49
Simav'da Eğitime Araç Desteği

Kütahya’nın eğitimde lider ilçesi Simav’da sivil toplum kuruluşları ilçede faaliyet gösteren okulların eğitim başta olmak üzere sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler esnasında güvenli ve rahat ulaşım sağlanması amacıyla kendi aralarında topladıkları para ile eğitime araç desteği sağladı.

Kütahya'nın eğitimde lider ilçesi Simav'da sivil toplum kuruluşları ilçede faaliyet gösteren okulların eğitim başta olmak üzere sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler esnasında güvenli ve rahat ulaşım sağlanması amacıyla kendi aralarında topladıkları para ile eğitime araç desteği sağladı.

75 bin TL'ye satın alınan 2015 model 17 kişilik yeni minibüsün 50 bin TL'sini Simav İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kendi bütçesinden karşıladı. Sivil Toplum kuruluşları da ilçede eğitimin kalitesinin yükseltilmesinde çok büyük gayretler sarf eden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne destek amacıyla kendi aralarında topladıkları 25 bin TL ile aracın satın alınmasını sağladı.

Simav İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Yavuz, gerçekleştirilen çalışma ile kurum için çok büyük bir ihtiyacın giderilmesine katkı sağlayan sivil toplum kuruluşları ile amirlerine teşekkür ettiğini bildirdi.

Yavuz, "Kaymakamımız başta olmak üzere Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Şirikçi ile ilçemizde faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerine gönülden teşekkür ediyoruz. Bundan böyle öğrencilerimizi sportif, sosyal ve kültürel faaliyetler için başka il ve ilçelere gönderirken çile çekmeyeceğiz. Her türlü konfora sahip 2015 model yeni aracımız sayesinde hem öğrencilerimiz hem de idarecilerimiz daha güvenli ve rahat bir ulaşım imkanına kavuşmuş oldular. Bu desteğin öğrencilerimize moral ve motivasyon açısından çok büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. başarılarımızın artacağını umuyorum. Allah her türlü hata kaza ve belalardan korusun" şeklinde konuştu.(MY-EFE) - KÜTAHYA

YORUMLAR
500
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Simav'da Eğitime Araç Desteği - Son Dakika


Advertisement