Soma'da Öğrenciler Arası Kitap Okuma Yarışması - Son Dakika

Soma'da Öğrenciler Arası Kitap Okuma Yarışması

Soma\'da Öğrenciler Arası Kitap Okuma Yarışması
Son Güncelleme: 25.05.2016 13:42

Manisa’nın Soma ilçesinde öğrenciler arası kitap okuma yarışması düzenlendi.

Manisa'nın Soma ilçesinde öğrenciler arası kitap okuma yarışması düzenlendi. Öğrenciler, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş'ın yazdığı "Okumanın Gücü" isimli kitabı okurken hem yarıştı hem de çeşitli ödüller kazandı.

Soma'da öğrenciler arası kitap okuma yarışması ödül töreni, Soma Cemil Meriç Anadolu Lisesi ve Soma Fen Lisesi Konferans Salonu'nda yapıldı. Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş'ın yazdığı "Okumanın Gücü" isimli kitabın konu alındığı yarışmanın ödül törenine, Kaymakam Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Soma Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Hatice Kılınç, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Yarışma hakkında bilgi veren Soma Cemil Meriç Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Duygu Özbek Kurt, "12 Mayıs 2016 tarihinde yapılan 'Okumanın gücü' yarışmasına 167 öğrenci ve velimiz katılmıştır. 40 sorudan oluşan yarışma, Öğretmenlerden oluşan komisyon tarafından hazırlanmıştır. Yapılan yarışma sonucunda iki öğrencimiz 40 sorunun tamamını doğru cevaplamıştır. Sayın kaymakamımızın ve belediye başkanımızın katkılarıyla yapılan yarışma da 1. olan öğrencimize 800 TL, 2. olan öğrencimize 800 TL, 3. olan öğrencimize 500 TLl, 4. olan öğrencimize 400 TL, 5. olan öğrencimize 300 TL, 6-15 arası öğrencilerimize çeyrek altın, 16-25 arası öğrencilerimize 100 TL hediye çeki, 26-35 arası öğrencilerimize mp4 çalar, 36-45 arası öğrencilerimize 30 TL kantin fişi, 45-59 20 TL'lik kontör verildi." dedi.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Kaymakam Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Soma Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Hatice Kılınç ve şube müdürleri takdim etti. - MANİSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Soma'da Öğrenciler Arası Kitap Okuma Yarışması - Son Dakika


Advertisement