Sunullah Arısoy Şiir Ödülü Hakan Cem'in Oldu - Son Dakika
Yerel

Sunullah Arısoy Şiir Ödülü Hakan Cem'in Oldu

Sunullah Arısoy Şiir Ödülü Hakan Cem\'in Oldu

Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı(KEGEV) tarafından düzenlenen M. Sunullah Arısoy 2014 Şiir Ödülü "Ölüler İçin Kılavuz" adlı dosyasıyla Hakan Cem’in oldu.

10.05.2014 08:33

Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı(KEGEV) tarafından düzenlenen M. Sunullah Arısoy 2014 Şiir Ödülü "Ölüler İçin Kılavuz" adlı dosyasıyla Hakan Cem'in oldu.

Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi'nde gerçekleştirilen M. Sunullah Arısoy 2014 Şiir Ödül Töreni'ne Kuşadası Kaymakam Muammer Aksoy ile seçici kurul üyelerinden Hidayet Karakuş, Ayten Mutlu ve Halim Yazıcı'nın yanı sıra kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı'nın etkinliğe, ödül töreninin bitiminde gelmesi dikkat çekti.

16. M. Sunullah Arısoy 2014 Şiir Ödül töreninde Zerrin Bağcıvan, M.Sunullah Arısoy'un "Sabrın Gülü" adlı şiirini okudu. Şiir'in ardından Seçici Kurul Adına konuşma yapan Halim Yazıcı "Sevgili insan, Türk dilinin ve şiirinin değerli ustası Sunullah Arısoy'un kıymetli adının yanına adımın yazıldığı tarih olan 2008'den bu yana Arısoy ailesinin bir bireyi olmaktan onur duyduğum 6 yıldan bu yana, kişilikleri, şiirleri, insan kimlikleriyle bu denli örtüşen iki şiir yoldaşının, Hakan Cem'in ve Ömür Özçetin'in aynı yıl aynı ödüle adlarının yazılması bence şiir tanrısının kendiliğinden bir lütuftur. Bize düşen ise bu lütuf karşısında "Ölüler İçin Kılavuz" eşliğinde yenilsek de "Dendik Düşü" desek de denemeye devam etmek düşlerimizi" dedi.

Konuşmadan sonra KEGEV Özel Ödülü'nü Ömer Özçetin'e KEGEV Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Sözer takdim etti. Ardından Kaymakam Muammer Aksoy ile birlikte Ülkü Arısoy M. Sunullah Arısoy 2014 Şiir Ödülü Hakan Cem'e birlikte verdi. Daha sonra ödül törenine katılan davetliler canlı müzik eşliğinde düzenlenen kokteylde keyifli anlar yaşadı.

16 YILDIR SÜRDÜRÜLÜYOR

M.Sunullah Arısoy Şiir Ödülü daha önceki yıllarda Türk dili alanında Emine Yurtçu, Zerrin Küsmez, Selma Kavas, Prof.Dr. Ömer Demircan, Ali Dündar ve İlhan Türk'e; şiir dalında ise Haydar Ünal, Mustafa Yıldız, Asım Öztürk, Zeynep Kurada, Ayten Mutlu, Turgay Fişekçi, Selahattin Yolgiden, Arzu K.Ayçiçek, Veysel Çolak, Muzaffer Kale ,Ahmet Günbaş, İhsan Topçu ve Ergül Çetin'e verilmiş; Halim Yazıcı ve Hilal Karahan da KEGEV özel ödülüne layık görülmüştü. Yaşamının son yıllarını Kuşadası'nda geçiren ve ölümünden sonra kendisine ait 8 bin kitabın, eşi Ülkü Arısoy tarafından Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı'na bağışlanmasıyla vakıf bünyesinde adını taşıyan bir kütüphane açılan M.Sunullah Arısoy'un anısını yaşatmak amacıyla verilen ödüller gelecek yıllarda da sürdürülecektir. - AYDIN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sunullah Arısoy Şiir Ödülü Hakan Cem'in Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement