Suriyeli ile Türk Öğrencilerden Muhteşem Gösteri - Son Dakika
Yerel

Suriyeli ile Türk Öğrencilerden Muhteşem Gösteri

Suriyeli ile Türk öğrencilerden muhteşem gösteriKİLİS - Kilis GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezinde eğitim gören Suriyeli ve Türk öğrenciler tarafından yıl sonu gösterisi düzenlendi.

24.05.2017 10:43

Suriyeli ile Türk öğrencilerden muhteşem gösteri

KİLİS - Kilis GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezinde eğitim gören Suriyeli ve Türk öğrenciler tarafından yıl sonu gösterisi düzenlendi.

Bir çok başarılı çalışmaya imza adan Kilis GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezi'nde bir program tertip etti.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra başlayan yıl sonu etkinlikleri çerçevesinde Ana sınıfı, ilkokul ile ortaokul öğrencileri, şarkılar, danslar ile askeri kıyafetler giyen Kilisli ve Türk çocuklar çocukluktan büyüklüğü geçişe kadar yaşananları anlatan skeçler sundular.

Öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdiği programda çocukların gösterileri uzun süre ayakta alkışlandı.

Kilis GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi Müdiresi Yüksek Gıda mühendisi Hülya Soydinç, etkinlikte yaptığı konuşmada, Çocuklar için vazgeçilmez olmayı başarmış olan merkezimizde 2016 2017 Eğitim-öğretim döneminde Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde 15 farklı alanda eğitimler verdiklerini belirterek, "Eğitimlerle birlikte çocuklarımızın sosyalleşmesi adına birçok şenlik ve aktivite düzenledik. Bu faaliyetlerle çocukların ders notları dışında da kendilerini ifade edebilecekleri alanlar olduğunu onlara gösterebilmeyi ve kendilerini tanımalarını hedefledik. Bu amaç doğrultusunda yıl içerisinde toplam 525 çocuğa ulaşarak onlarla çeşitli çalışmalar yürüttük. Kilis GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi Kilis 7 Aralık Üniversitesi Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksek Okuluyla işbirliği yaparak çocuklara ve annelere İletişim, Ağız Sağlığı, Hijyen, Beslenme gibi konularda eğitim seminerleri düzenledi, ayrıca Unicef ile GAP İdaresinin yapmış olduğu protokolle ilimizde Mülteci çocuklara anasınıfı eğitimi ve Sosyal Uyum eğitimleri de vererek sosyal entegrasyona katkı sağlamayı hedefleyen çalışmaları da kendi bünyesinde yürütmektedir" dedi.

Suriyeli ile Türk Öğrencilerden Muhteşem Gösteri
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Suriyeli ile Türk Öğrencilerden Muhteşem Gösteri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement