Talas Belediyesi, Sıcak Hava ile Artacak Haşeratlara Karşı İlaçlama Çalışmalarına Başladı - Son Dakika

Talas Belediyesi, Sıcak Hava ile Artacak Haşeratlara Karşı İlaçlama Çalışmalarına Başladı

Talas Belediyesi, Sıcak Hava ile Artacak Haşeratlara Karşı İlaçlama Çalışmalarına Başladı
Son Güncelleme: 27.04.2023 12:09

Talas Belediyesi, kış uykusundan uyanan sivrisinekler ve haşeratların önüne geçmek için Larvasit Biyosidal İlaçlama yöntemiyle alanları ilaçlama çalışmalarına başladı. Çalışmalar, yaz aylarında oluşabilecek olumsuzlukları önlemek amacıyla yapılmaktadır.

Talas Belediyesi, kış döneminin geride kalmasıyla birlikte yuvalarından çıkmaya başlayan sivrisinekler başta olmak üzere sıcaklıklarla artış gösterecek olan haşerata karşı ilaçlama çalışmalarına başladı. Yerinde ve erken çözümün hedeflendiği çalışmalar çerçevesinde önümüzdeki yaz ayları için şimdiden önlem alınmış oluyor.

Kış uykusundan uyanmaya başlayan sivrisinekler ve bunların yumurta bıraktığı alanlarda yapılan 'Larvasit Biyosidal İlaçlama' yöntemiyle yaz mevsiminde özellikle haşerat kaynaklı oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Uygulama çerçevesinde metruk alanlar, mağaralar, çöp konteynerleri, gübrelikler, dere yatakları ile su birikintileri ve mazgallarda doğaya zarar vermeyen özel kimyasallarla ilaçlama gerçekleştiriliyor. - KAYSERİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Talas Belediyesi, Sıcak Hava ile Artacak Haşeratlara Karşı İlaçlama Çalışmalarına Başladı - Son Dakika


Advertisement