Ticaret Borsasının Uzakdoğu'ya İş Gezisi Sona Erdi - Son Dakika

Ticaret Borsasının Uzakdoğu'ya İş Gezisi Sona Erdi

08.12.2013 14:58
Ticaret Borsasının Uzakdoğu'ya İş Gezisi Sona Erdi

Kastamonu Ticaret Borsası'nın, Uzakdoğu'yu kapsayan bir haftalık iş ziyareti sona erdi.

Kastamonu Ticaret Borsası'nın, Uzakdoğu'yu kapsayan bir haftalık iş ziyareti sona erdi. Ahşap sektörüyle ilgili inceleme ve ziyaretlerle geçen programa Vali Erdoğan Bektaş'ta katıldı.

Kastamonu Ticaret Borsası tarafından organize edilen ve Vali Erdoğan Bektaş'ın da katıldığı Singapur, Malezya ve Tayland iş gezisi programı sona erdi. Singapur ile başlayan Uzakdoğu turu, sonra Kuala Lumpur temasları ile devam etti. Burada Kuala Lumpur Ticaret Ateşeliği ile bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı öncesinde Malezya Büyükelçiliği Ticari Ateşesi Esat Durak'a bir ziyaret gerçekleştiren Kastamonu heyeti, devamında Malezya Palantasyon Endüstrisi ve Orman Ürünleri Bakanlığı ile Malezya Ağaç ve Orman Ürünleri Endüstrisi Kurulu hizmet binasında düzenlenen sektörün gelişimi ve son durumu hakkında karşılıklı sunumlar yapıldı ve görüş alışverişinde bulunuldu. Ardından Doormaster Masif Kapı Fabrikası ve Dongwha MDF Fabrikası gezildi. Gün boyu süren ziyaretlerde özellikle masif kapı konusu Türkiye ve Kastamonu bölgesi açısından dikkat çeken bir unsur oldu. Kastamonu Ahşap Fuarı ile ilgili de bilgilendirmeler yapılarak, karşılıklı etkileşim konuları üzerinde duruldu.

Bangkokta Bangkok Büyükelçiliği Ticari Ateşesi Cumhur Yağcı ile sektör hakkında istatistikleri içeren bilgilendirme toplantısı yapıldı. Daha sonra Thai- Türk İş Adamları Derneğinde yatırımcıların karşılaştığı sorunlarla ilgili toplantı yapıldı. Programım devamında, Timber Assocation ile sektöre yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Program sonunda Deesawat Tayland Masif Ahşap Fabrikası gezildi. Burada yapılan sunumdan ve üretilen ürünlerden vizyon-misyon açısından Kastamonulu heyeti bilgiler aldı.

Singapur, Malezya ve Bangkok'a düzenlenen iş gezisi ile ilgili genel değerlendirmenin Kastamonu dönüşü yapılması bekleniyor. - KASTAMONU

Ticaret Borsasının Uzakdoğu'ya İş Gezisi Sona Erdi
Ticaret Borsasının Uzakdoğu'ya İş Gezisi Sona Erdi
Ticaret Borsasının Uzakdoğu'ya İş Gezisi Sona Erdi
Ticaret Borsasının Uzakdoğu'ya İş Gezisi Sona Erdi
Ticaret Borsasının Uzakdoğu'ya İş Gezisi Sona Erdi

Son dakika haberi... Bozkurt'taki selde 17 kişinin öldüğü, 3 kişinin kaybolduğu Ölçer Apartmanı'nın müteahhidi tahliye edildi Son dakika haberi... Bozkurt'taki selde 17 kişinin öldüğü, 3 kişinin kaybolduğu Ölçer Apartmanı'nın müteahhidi tahliye edildi Çatalzeytin'de çaydaki su seviyesinin yükselmesiyle zarar gören grup yolu onarıldı Çatalzeytin'de çaydaki su seviyesinin yükselmesiyle zarar gören grup yolu onarıldı Bozkurt'taki selde 17 kişinin öldüğü, 3 kişinin kaybolduğu Ölçer Apartmanının müteahhidi tahliye edildi Bozkurt'taki selde 17 kişinin öldüğü, 3 kişinin kaybolduğu Ölçer Apartmanının müteahhidi tahliye edildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ticaret Borsasının Uzakdoğu'ya İş Gezisi Sona Erdi - Son Dakika


Advertisement