Tokat'ta Gençler Sabah Namazında Buluştu - Son Dakika
Yerel

Tokat'ta Gençler Sabah Namazında Buluştu

Tokat\'ta Gençler Sabah Namazında Buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” sloganıyla hayata geçirilen proje kapsamında Tokat’ta gençler Ali Paşa Camisi’nde sabah namazında buluştu.

18.11.2016 11:16

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen "Gençler Sabah Namazında Buluşuyor" sloganıyla hayata geçirilen proje kapsamında Tokat'ta gençler Ali Paşa Camisi'nde sabah namazında buluştu.

Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Müftüsü Ahmet Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Gençlik Merkezi Müdürü Kazım Elmas, Şube Müdürleri, STK temsilcileri, gençlik liderleri ve gençlerin yoğun katılımları ile Ali Paşa Camisi'nde Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Yasin-i Şerif'in okunmasıyla başlayan etkinlik sonrasında sabah namazı eda edildi. Namaz sonrası İl Müftüsü Ahmet Erdem tarafından ülkenin birlik ve beraberliği ile şehitler için dualar okunarak salavatı şerifler getirildi.

Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan İl Müdürü Cemil Çağlar, "Gençler Sabah Namazında Buluşuyor" etkinliklerinde amaçlarının gençlerin camiye gelerek toplu halde cemaatle namaz kılmalarını ve bu alışkanlığı kazanmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Etkinlik kapsamında namaz sonrası Tokat Belediyesi tarafından cami avlusunda 800 kişilik kahvaltı ikramı yapıldı.

Ayrıca ilçelerde de "Gençler Sabah Namazında Buluşuyor" etkinliğinin gerçekleştirildiği bildirildi. - TOKAT

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tokat'ta Gençler Sabah Namazında Buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement