Torunu Gazi Osman Paşa'yı anlattı - Son Dakika

Torunu Gazi Osman Paşa'yı anlattı

06.04.2022 16:23
Torunu Gazi Osman Paşa'yı anlattı

Tokat'ta, Gazi Osman Paşa'nın 122. ölüm yıl dönümü dolayısıyla "Torununun Gözünden Gazi Osman Paşa" konulu konferans düzenlendi.

Tokat'ta, Gazi Osman Paşa'nın 122. ölüm yıl dönümü dolayısıyla "Torununun Gözünden Gazi Osman Paşa" konulu konferans düzenlendi.

15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu'nda gerçekleşen konferansa Gazi Osman Paşa'nın torunu Şerare Yağcıoğlu Kıvrak konuşmacı olarak katıldı. Kıvrak, çocukluk, gençlik ve öğretmenlik döneminde yapmış olduğu araştırmalar ve aile büyüklerinden dinlemiş olduğu anekdotlarla Gazi Osman Paşa'yı anlattı. Gazi Osman Paşa'nın Tokat ziyaretlerini ve anılarını anlatan Kıvrak, katılımcılardan gelen soruları da cevapladı.

Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı işbirliği ile düzenlenen programda "Kahramanlık Türküleri" söylendi. Program sonrası TOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Gökçe, Şerare Yağcıoğlu Kıvrak'a konferanslarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti. - TOKAT

YORUMLAR
500
Osman Gürün kimdir? Osman Gürün kaç yaşında, nereli? Osman Gürün hayatı ve biyografisi! Osman Gürün kimdir? Osman Gürün kaç yaşında, nereli? Osman Gürün hayatı ve biyografisi! Osman Gürün kimdir? Osman Gürün kaç yaşında, nereli? Osman Gürün hayatı ve biyografisi! Osman Gürün kimdir? Osman Gürün kaç yaşında, nereli? Osman Gürün hayatı ve biyografisi! Yaycı Paşa ve AK Parti MKYK Üyesi Külünk, Bursa'dan uyardı: 'Mavi Vatan'ın bir damlası için savaşırız' Yaycı Paşa ve AK Parti MKYK Üyesi Külünk, Bursa'dan uyardı: 'Mavi Vatan'ın bir damlası için savaşırız'
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Torunu Gazi Osman Paşa'yı anlattı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement