"Toprağa Can Verenler" Adlı Şehitler ve Gaziler Albümü Hazırlandı - Son Dakika
Yerel

"Toprağa Can Verenler" Adlı Şehitler ve Gaziler Albümü Hazırlandı

"Toprağa Can Verenler" Adlı Şehitler ve Gaziler Albümü Hazırlandı

Sinop Valiliği Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Toprağa Can Verenler" adlı albümün tamamlandığı bildirildi."Toprağa Can Verenler" adlı, şehitler ve gazilerin fotoğraflarını içeren bir albüm hazırladıklarını söyledi.

13.12.2012 13:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sinop Valiliği Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Toprağa Can Verenler" adlı albümün tamamlandığı bildirildi.

Şube Müdürü Fatma Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu güne kadar şehit ve gazi olan Sinopluları bir kitapta toplamak amacıyla Valilikçe kurulan bir komisyon tarafından çeşitli kaynaklardan yapılan araştırmalar sonucunda

"Toprağa Can Verenler" adlı, şehitler ve gazilerin fotoğraflarını içeren bir albüm hazırladıklarını söyledi.

Albümün ocak ayı içinde kitaplaştırılacağını belirten Kaplan, "Hazırlanan kitapçık içinde toplam 2 bin 261 Sinoplu şehit ile birlikte 484 gazimiz yer alacak" dedi.

Basımından sonda 81 ilin Valiliğine bu kitapçıklardan göndereceklerini aktaran Kaplan, şunları kaydetti:

"Bizim amacımız burada Sinop'un tüm şehitlerini ve gazilerini ebediyen unutmamak, kitapta toplayarak gelecekteki nesillerle bunu paylaşmak, tarihte ve gönüllerde yaşatmak. Şu anda bir taslak olarak hazırladığımız 'Toprağa Can Verenler' adlı şehitler ve gaziler albümünü Sinop Valilik Sitesine koyarak şehitlerimizi ve gazilerimizi biyografileriyle birlikte burada ölümsüzleştirdik."

Muhabir: Kenan Türkseven/ Fatma Kalay

Yayıncı: Dilek Sezen - SİNOP

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Toprağa Can Verenler' Adlı Şehitler ve Gaziler Albümü Hazırlandı - Son Dakika


Advertisement