Son dakika Sinop Valiliği haberleri, Sinop Valiliği son dakika, son dakika Sinop Valiliği

Son Dakika Sinop Valiliği Haberleri

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta yeni anayasa mücadelesi vereceğini açıkladı
  02 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta yeni anayasa mücadelesi vereceğini açıkladı

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta gerçekleştirdiği ziyaretlerde yeni anayasa yapma mücadelesine vurgu yaptı. Ayrıca deprem bölgelerinin yeniden inşası ve hizmetlerin geliştirilmesi konularında da çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu
  02 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu. Bakan Tunç, Sinop Valiliği'ni ziyaret ettikten sonra Sinop Adalet Sarayı'na geçti. Burada Cumhuriyet Başsavcısı ve adliyede görevli hakim, savcı ve personellerle görüşen Bakan Tunç, daha sonra Sinop Baro Başkanı ile sohbet etti. Son olarak Vali, Milletvekili, İl Başkanı ve Belediye Başkan adayıyla birlikte esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

 • Sinop'ta Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi Gelişim Programı 2. dönem açıldı
  29 Şub Sinop'ta Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi Gelişim Programı 2. dönem açıldı

  Sinop'ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi Gelişim Programı' 2. dönem açılış töreni yapıldı. Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, projenin önemine vurgu yaparak, spor tesislerinin evlatlara her zaman açık olduğunu belirtti. İlk etapta 774 öğrenci projeden faydalanacak.

 • Sinop'ta 35 Bin Kişiye Yüzme Eğitimi Verildi
  29 Şub Sinop'ta 35 Bin Kişiye Yüzme Eğitimi Verildi

  Sinop'ta, Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesi kapsamında 2018 yılından bu yana 35 bin kişiye yüzme eğitimi verildi. Vali Mustafa Özarslan, projenin ikinci dönem açılışında yaptığı konuşmada, Sinop'un yarımada şeklinde bir kent olduğunu ve üç tarafının denizle çevrili olduğunu belirtti. Özarslan, yüzme bilmemekten kaynaklı kayıpların önüne geçmek için yüzme eğitiminin önemli olduğunu vurguladı.

 • Ulaştırma Bakanı Sinop'ta Çevre Yolu Projesini İnceledi
  28 Şub Ulaştırma Bakanı Sinop'ta Çevre Yolu Projesini İnceledi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, Sinop'u ziyaret ederek yapılması planlanan çevre yolu projesiyle ilgili incelemelerde bulundu. Bakan Uraloğlu, projenin kısa sürede hayata geçirileceğini belirtti.

 • Sinop'ta Liderlik Eğitimi Programı Düzenlendi
  23 Şub Sinop'ta Liderlik Eğitimi Programı Düzenlendi

  Sinop'ta Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından valilik ev sahipliğinde liderlik eğitimi programı düzenlendi. Eğitimde katılımcılara iletişim uzmanı Ayça Kuru tarafından etkili yöneticilik yeteneklerinin artırılması konusunda bilgi verildi. Programa Vali Mustafa Özarslan, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Serkan Genç ve özel sektör temsilcileri katıldı.

 • Sinop'ta Kamu Kurumlarının Memnuniyeti Ölçülüyor
  22 Şub Sinop'ta Kamu Kurumlarının Memnuniyeti Ölçülüyor

  Sinop Valiliği tarafından hayata geçirilen uygulamayla, kentte vatandaşların kamu kurumlarından duydukları memnuniyet dereceleri sürekli yapılan anket çalışmasıyla ölçülüyor. Vali Mustafa Özarslan, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliğiyle, kentte görev yapan kamu kurumlarının yöneticilerine yönelik düzenlenen 'Vatandaş Memnuniyet Eğitimi' programında yaptığı konuşmada, kurumların cansız varlıklar olduğunu, onlara çalışanların can verdiğini söyledi.

 • Sinop Valisi Mustafa Özarslan Boyabat ilçesini ziyaret etti
  21 Şub Sinop Valisi Mustafa Özarslan Boyabat ilçesini ziyaret etti

  Vali Özarslan, Boyabat ilçesinde iş insanlarıyla görüşerek 2023 yılı faaliyetlerini değerlendirdi. Yatırım programları, istek ve talepler ele alındı. Ayrıca öğrencilerle bir araya gelerek melodika dağıtımı gerçekleştirildi.

 • Sinop Valisi Türkeli ilçesini ziyaret etti
  20 Şub Sinop Valisi Türkeli ilçesini ziyaret etti

  Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Türkeli ilçesine ziyarette bulundu. Vali Özarslan, ilçe kaymakamı, jandarma ve emniyet müdürlüğü, adliye ve gaziyi ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayrıca esnaf ve vatandaşları da ziyaret eden Vali Özarslan, Halk Eğitim Merkezi ve Hükümet Konağı inşaat alanlarını da gezdi.

 • Sinop Valisi Mustafa Özarslan Türkeli ilçesini ziyaret etti
  20 Şub Sinop Valisi Mustafa Özarslan Türkeli ilçesini ziyaret etti

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Türkeli ilçesine ziyarette bulundu. Vali Özarslan, ilçedeki temasları kapsamında Türkeli Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret etti. Ayrıca okul ziyaretleri yaparak öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Vali Özarslan, halk eğitimi merkezi ve hükümet konağı inşaatlarında da inceleme gerçekleştirdi.

 • Sinop'ta yapılan operasyonda 4 kişi dolandırıcılık suçundan yakalandı
  17 Şub Sinop'ta yapılan operasyonda 4 kişi dolandırıcılık suçundan yakalandı

  Sinop İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen dolandırıcılık operasyonunda, kamu görevlisi olarak tanıtılarak vatandaşları dolandıran suç örgütüne yönelik Sinop ve Samsun'da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 4 şüpheli yakalanırken, yapılan aramalarda dijital malzemeler, kredi ve banka kartları ile ziynet eşyaları ele geçirildi. Sinop Valiliği, operasyonu gerçekleştiren jandarma personellerini tebrik etti.

 • Sinop Trabzonlular Eğitim-Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Dualarla Açıldı
  16 Şub Sinop Trabzonlular Eğitim-Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Dualarla Açıldı

  Sinop Trabzonlular Eğitim-Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, dualarla açıldı. Dernek açılışına Sinop Valisi, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, Belediye Başkanı ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan Vali, derneğin binasının hayırlı olmasını diledi.

 • Kadın kooperatifleri bir araya gelerek e-ticaret platformu kurdu
  15 Şub Kadın kooperatifleri bir araya gelerek e-ticaret platformu kurdu

  Kastamonu, Çankırı ve Sinop'taki 7 kadın kooperatifi bir araya gelerek S.S. Gücüm Emeğim Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifleri Birliği'ni kurdu. Birlik, KUZKA desteğiyle e-ticaret sitesi oluşturarak yöresel el sanatları, dokuma, gıda ürünleri gibi ürünlerini satacak.

 • Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Buzluk Yaylası Tabiat Parkı'nda incelemelerde bulundu
  15 Şub Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Buzluk Yaylası Tabiat Parkı'nda incelemelerde bulundu

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Durağan ilçesindeki Buzluk Yaylası Tabiat Parkı'nda yapılan çalışmaları incelemek üzere ziyarette bulundu. Vali Özarslan, beraberindeki yetkililerden bilgi alarak, park alanında yapılması planlanan tesisler ve çevre düzenlemesi hakkında bilgi aldı.

 • Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Durağan ilçesine ziyarette bulundu
  14 Şub Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Durağan ilçesine ziyarette bulundu

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Durağan ilçesindeki temasları kapsamında okulları ziyaret etti, öğretmen ve idarecilerle bir araya geldi. Daha sonra TOKİ tarafından yapılan konut inşaatlarını inceledi ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

 • Sinop Valisi Mustafa Özarslan Huzurevi'ni ziyaret etti
  12 Şub Sinop Valisi Mustafa Özarslan Huzurevi'ni ziyaret etti

  Vali Özarslan, huzurevi sakinlerinin taleplerini dinleyerek, yaşlıların kültür ve aile değerlerini geleceğe taşıdıklarını vurguladı. Ziyarette huzurevi sakinlerinin el emeği ürünlerin sergisi de gezildi.

 • Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine melodika hediye etti
  10 Şub Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine melodika hediye etti

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine melodika hediye etti. Vali Özarslan, müzikle uğraşmanın öğrencilerde zihinsel yeteneklerini geliştirerek öğrenme süreçlerine olumlu katkı sağladığını söyledi. Müziğin eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayan Özarslan, müzik öğretmenlerinin önerilerini dikkate alarak Öğrencileri Melodika ile Buluşturuyoruz Projesi'ni başlattıklarını belirtti. Programa Vali Yardımcısı Ali Osman Bulat, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci ile öğretmenler katıldı.

 • Sinop'ta Şehirlerarası Otobüslerde Emniyet Kemeri Kullanımı Değerlendirildi
  10 Şub Sinop'ta Şehirlerarası Otobüslerde Emniyet Kemeri Kullanımı Değerlendirildi

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan başkanlığında düzenlenen toplantıda, şehirlerarası otobüslerde yolcuların emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması konusu ele alındı. Vali Özarslan, emniyet kemeri kullanımının trafik kazalarında ölüm ve yaralanmaları önemli ölçüde azalttığını belirterek, denetimlerin sürekli olarak devam edeceğini vurguladı. Toplantıda, emniyet kemeri takmanın önemi ve yasal zorunluluk olduğu konusunda bilgilendirme yapılması ve sivil trafik personeli tarafından denetimlerin gerçekleştirilmesi gibi konular görüşüldü.

 • Sinop'ta Yolcu Otobüslerinde Emniyet Kemeri Kullanımı İçin Tedbirler Artırılacak
  10 Şub Sinop'ta Yolcu Otobüslerinde Emniyet Kemeri Kullanımı İçin Tedbirler Artırılacak

  Sinop'ta yapılan bir toplantıda, şehirler arası yolcu otobüslerinde yolcuların emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması için alınacak tedbirlerin artırılması kararlaştırıldı. Toplantıda, emniyet kemeri kullanımının trafik kazalarında ölüm ve yaralanmaları azalttığı vurgulandı ve denetimlerin sürekli olarak devam edeceği belirtildi.

 • Sinop Valisi Mustafa Özarslan, İl Jandarma Komutanlığı personelini başarı belgesi ile ödüllendirdi
  09 Şub Sinop Valisi Mustafa Özarslan, İl Jandarma Komutanlığı personelini başarı belgesi ile ödüllendirdi

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan, çeşitli suçlardan kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve aranan şahısların yakalanmasında üstün gayret gösteren İl Jandarma Komutanlığı personeline başarı belgesi verdi. Vali Özarslan, jandarma personeline teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Programa İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner ve İl Jandarma Komutanlığı personeli katıldı.

 • Sinop'ta Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları Etkinliği Devam Ediyor
  08 Şub Sinop'ta Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları Etkinliği Devam Ediyor

  Sinop Valiliği tarafından başlatılan "Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları" etkinliği devam ediyor.

 • Sinop'ta Vali Mustafa Özarslan Başkanlığında 'Eğitimde İş Birliği' Protokolü İmzalandı
  08 Şub Sinop'ta Vali Mustafa Özarslan Başkanlığında 'Eğitimde İş Birliği' Protokolü İmzalandı

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan'ın başkanlığında, eğitim kurumları arasında iş birliğini artırmak amacıyla 'Eğitimde İş Birliği' protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, öğrencilerin başarı seviyesini yükseltecek eğitim hizmetleri sunulacak ve çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.

 • Sinop'ta asrın felaketinde hayatını kaybedenler anıldı
  06 Şub Sinop'ta asrın felaketinde hayatını kaybedenler anıldı

  Sinop'ta, 6 Şubat 2023'te meydana gelen asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlar, düzenlenen programlarla yad edildi. Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşları anmak için yapılan programlarda Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua gerçekleştirildi. Sinop Valisi Mustafa Özarslan, halkın dayanışma ruhuyla depremden etkilenen illerin normalleşmeye başladığını belirtti.

 • Sinop'ta Kahramanmaraşlı merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anıldı
  06 Şub Sinop'ta Kahramanmaraşlı merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anıldı

  Sinop'ta, asrın felaketi olarak anılan Kahramanmaraşlı merkezli 11 ili etkileyen depremlerin birinci yılında hayatını kaybedenler yad edildi. Sinop Alaaddin Camisi'nde sabah namazının ardından Kur'an-ı Kerim okundu, depremde vefat edenler için dua edildi. AFAD tarafından düzenlenen programda da il genelindeki tüm okullarda 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Sinop Valisi Mustafa Özarslan, depremlerde hayatını kaybedenler için yapılan programda konuşma yaptı ve milletin dayanışma ve mukavemetinin önemini vurguladı. Ayrıca, AFAD İl Müdürlüğü tarafından arama kurtarma malzemeleri sergisi açıldı ve Türkiye Afet Müdahale Planı İl Koordinasyon Kurulu Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

 • Sinop'ta Nisi Göleti Projesi için toplantı düzenlendi
  05 Şub Sinop'ta Nisi Göleti Projesi için toplantı düzenlendi

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Karakum bölgesinde yapılacak Nisi Göleti Projesi hakkında bilgi verildi. Projenin ilk etabında çevre düzenlemesi, çocuk oyun parkı, sosyal donatı alanları, oturma alanları, giriş ve güvenlik kulübesi, korkuluklar, otopark ve asfaltlama çalışmaları yapılacak.

 • Sinop Valisi Mustafa Özarslan, başarılı polislere 'Başarı Belgesi' verdi
  05 Şub Sinop Valisi Mustafa Özarslan, başarılı polislere 'Başarı Belgesi' verdi

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner ve Asayiş Şube Müdürlüğü personelinin katıldığı bir toplantıda, çeşitli suçlardan kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve aranan şahısların yakalanmasında üstün gayret gösteren Asayiş Şube Müdürlüğü personeline 'Başarı Belgesi' verdi. Vali Özarslan, tüm emniyet personeline teşekkür ederek başarılar diledi.

 • Karadeniz'de Fırtına Uyarısı: Yük Gemileri Sinop Limanına Demirledi
  05 Şub Karadeniz'de Fırtına Uyarısı: Yük Gemileri Sinop Limanına Demirledi

  Meteorolojinin fırtına uyarısı üzerine Karadeniz'de onlarca yük gemisi Sinop'un doğal limanına demirledi. Rüzgarın batı ve güneybatı yönlerinden 6 ile 8 kuvvetinde esmesi ve saatteki hızının 75 kilometreye çıkması bekleniyor. Uluslararası yük taşımacılığı yapan gemiler ve balıkçılar denize açılmayarak iç limanda beklemeye başladı. Sinop Valiliği ise vatandaşları ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 • Sinop Valisi Mustafa Özarslan Boyabat'ta Tarihi Mekanları İnceledi
  02 Şub Sinop Valisi Mustafa Özarslan Boyabat'ta Tarihi Mekanları İnceledi

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Boyabat ilçesinde bulunan tarihi mekanları ziyaret etti. Özarslan, Kaya Mezarı, Tarihi Salar Köyü Camisi ve Orta Çarşı'yı gezerek incelemelerde bulundu. Ayrıca, Samsun Rölöve ve Anıtlar Bölge Müdürü Ali Sarıalioğlu'ndan bilgi aldı ve esnafın restorasyonla ilgili görüşlerini dinledi. Özarslan, ayrıca Boyabat Yaşayan Kültürel Miras Müzesi'ni de ziyaret ederek temaslarını tamamladı.

 • Sinop'ta 2024 İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  31 Oca Sinop'ta 2024 İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan başkanlığında gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, kentte yatırım projelerine ilişkin çalışmaların 35 yatırımcı kuruluş tarafından gerçekleştirildiği açıklandı. Toplamda 19 milyar 868 milyon lira proje bedelli 524 proje üzerinde çalışılan Sinop'ta, 2023 yılı harcama oranı yüzde 75 olarak gerçekleşti.

 • Sinop'ta düzenlenen operasyonlarda 5 kişi yakalandı
  31 Oca Sinop'ta düzenlenen operasyonlarda 5 kişi yakalandı

  Sinop Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda, konut dokunulmazlığı, trafik güvenliğini tehlikeye sokma ve dolandırıcılık suçlarından aranan 5 kişi yakalandı. Şüpheliler adliyeye sevk edildi.

 • Sinop Valisi Mustafa Özarslan, şehit Jandarma Komando Er Sadettin Yıldız'ın ailesini ziyaret etti
  30 Oca Sinop Valisi Mustafa Özarslan, şehit Jandarma Komando Er Sadettin Yıldız'ın ailesini ziyaret etti

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Gerze Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Sevindik ve İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Sadi Özkan ile birlikte şehit Jandarma Komando Er Sadettin Yıldız'ın ailesini ziyaret etti. Vali Özarslan, aileyle sohbet ederek devletin ve milletin her zaman yanlarında olduğunu belirtti.

 • Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Taşköprü otobüs kazasında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı
  26 Oca Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Taşköprü otobüs kazasında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde meydana gelen otobüs kazasında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı. Kazada 6 kişi öldü, 33 kişi yaralandı. Vali Özarslan, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelere başsağlığı ve sabır diledi.

 • Sinop Valiliği, Cumhuriyetin 100. yılı etkinliklerinde görev alanlara başarı belgesi verdi
  25 Oca Sinop Valiliği, Cumhuriyetin 100. yılı etkinliklerinde görev alanlara başarı belgesi verdi

  Sinop Valiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı etkinliklerinde görev alan bazı kurum görevlilerine başarı belgesi verildi. Vali Mustafa Özarslan, ödül töreninde yaptığı konuşmada, etkinliklerin Cumhuriyet'in şanına yakışır şekilde coşkuyla kutlandığını belirtti ve görevlilere teşekkür etti. Törene, Vali Yardımcısı, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve diğer görevliler katıldı.

 • Sinop'ta Cumhuriyet'in 100. Yılı Etkinlikleri Ödüllendirildi
  25 Oca Sinop'ta Cumhuriyet'in 100. Yılı Etkinlikleri Ödüllendirildi

  Sinop'ta Cumhuriyet'in 100.yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 100 etkinlikte emeği geçen görevliler ödüllendirildi. Sinop Valisi Dr.Mustafa Özarslan, törende teşekkür konuşması yaptı ve başarı belgeleri takdim edildi.

 • Sinop'ta 'Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var' projesi 2026'ya kadar uzatıldı
  25 Oca Sinop'ta 'Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var' projesi 2026'ya kadar uzatıldı

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan tarafından imzalanan iş birliği protokolü ile 'Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var' projesi 2026 yılına kadar uzatıldı. Proje kapsamında küçükbaş hayvancılığı geliştirmek ve üreticilere finansman destek sağlanacak.

 • Sinop'ta Fırtına Uyarısı: Vatandaşlar Dikkatli Olmalı
  16 Oca Sinop'ta Fırtına Uyarısı: Vatandaşlar Dikkatli Olmalı

  Sinop Valiliği, kent genelinde etkili olması beklenen fırtına öncesi vatandaşları olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı. Saatteki hızının 80 kilometreye çıkması beklenen fırtına sebebiyle ulaşımda aksamalar, çatı uçması ve zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

 • Sinop Valisi Mustafa Özarslan, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı
  15 Oca Sinop Valisi Mustafa Özarslan, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin çektiği fotoğrafları inceleyerek 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Özarslan, farklı kategorilerdeki fotoğrafları değerlendirerek oylarını kullandı ve AA çalışanlarını tebrik etti. Özellikle Gazze'deki dramın dünyaya duyurulmasında etkileyici fotoğrafların yer aldığını belirten Özarslan, Anadolu Ajansı ve çalışanlarına teşekkür etti.

 • Kılıçdaroğlu, Engin Altay'ın babasının cenaze törenine katıldı
  14 Oca Kılıçdaroğlu, Engin Altay'ın babasının cenaze törenine katıldı

  Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay'ın babasının cenaze törenine katıldı. Törende, Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra birçok siyasi isim ve partililer de hazır bulundu.

 • CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay'ın Babası Kazım Altay'ın Cenazesi Sinop'ta Defnedildi
  14 Oca CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay'ın Babası Kazım Altay'ın Cenazesi Sinop'ta Defnedildi

  CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay'ın vefat eden babası Kazım Altay'ın (90) cenazesi, Sinop'un Erfelek ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi. Cenaze namazının ardından Altay ailesi ve yakınlarıyla birlikte taziyeleri kabul eden Altay, törene katılanlar arasında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve birçok CHP'li milletvekili ile belediye başkanının da olduğunu belirtti.

 • Şehit Mehmetçikler için sabah namazında dua edildi
  14 Oca Şehit Mehmetçikler için sabah namazında dua edildi

  Kütahya'daki tüm camilerde terör örgütlerine karşı yapılan operasyonlarda şehadete kavuşan Mehmetçikler ve tüm şehitler için dua edildi.

 • Sinop'ta fırtına etkisini gösterdi
  05 Oca Sinop'ta fırtına etkisini gösterdi

  Sinop'ta yaşanan fırtına, gün boyu etkisini gösterdi. Sinop sahilinde insan yoğunluğu azaldı. Meteoroloji ve Valilik uyarıda bulunmuştu. Fırtına sabah erken saatlerden itibaren etkisini gösterdi. Sinop'un en işlek caddelerinde insan yoğunluğu azaldı. Sinop'un karayel ve gündoğrusu etkili oluyor.

 • Sinop'ta çıkan yangında 5 ev kullanılamaz hale geldi, 2 kişi hayatını kaybetti
  01 Oca Sinop'ta çıkan yangında 5 ev kullanılamaz hale geldi, 2 kişi hayatını kaybetti

  Sinop'un Boyabat ilçesine bağlı Dağtabaklı köyünde çıkan yangında 3'ü yazlık 5 ev kullanılamaz hale geldi. Yangında Reşit Sevimoğlu ile eşi Münevver Sevimoğlu hayatını kaybetti. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Köyde çıkan yangında 5 ev küle döndü, 2 kişi can verdi
  01 Oca Köyde çıkan yangında 5 ev küle döndü, 2 kişi can verdi

  Sinop'ta meydana gelen yangında 5 ev zarar gördü, 2 kişi de yaşamını yitirdi. Neden çıktığı belirlenemeyen yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Sinop'ta yangında 5 ev zarar gördü, 2 kişi hayatını kaybetti
  01 Oca Sinop'ta yangında 5 ev zarar gördü, 2 kişi hayatını kaybetti

  Sinop'un Boyabat ilçesinde meydana gelen yangında 5 ev zarar gördü ve 2 kişi hayatını kaybetti. Yangın, Reşit Sevimoğlu'na ait evde çıktı ve 4 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü. Yangının ardından yapılan aramalarda Reşit ve Münevver Sevimoğlu'nun cesetlerine ulaşıldı. Yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı. Sinop Valiliği ise olayla ilgili açıklama yaparak, yangında 5 ahşap evin tamamen yanarak 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini belirtti.

 • Sinop'ta Yılbaşı Günü Güvenlik ve Sağlık Tedbirleri Açıklandı
  31 Ara Sinop'ta Yılbaşı Günü Güvenlik ve Sağlık Tedbirleri Açıklandı

  Sinop Valiliği, yılbaşı günü için alınacak güvenlik, sağlık, hijyen ve fahiş fiyat denetimleriyle ilgili tedbirleri açıkladı. İlde emniyet, jandarma, sahil güvenlik personeli görev yapacak, hastaneler 24 saat hizmet verecek, acil sağlık istasyonunda sağlık personeli bulunacak, çağrı merkezi ve ticaret müdürlüğü denetimlerini sürdürecek. Sinoplu hemşerilere sağlık, esenlik ve mutluluk dolu bir yıl diliyoruz.

 • Sinop'ta 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri Öncesi Tedbirler Değerlendirildi
  30 Ara Sinop'ta 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri Öncesi Tedbirler Değerlendirildi

  Sinop Valiliği tarafından gerçekleştirilen toplantıda, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimleri öncesinde alınacak tedbirler görüşüldü. Vali Dr. Mustafa Özarslan başkanlığında yapılan toplantıda, seçimlerin huzur ve güven içinde geçmesi için gerekli önlemler ele alındı. Toplantıya, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, TCSG 72 Komutanı S.G. Yüzbaşı Mustafa Eray ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

 • PENÇE-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu toprağa verildi
  26 Ara PENÇE-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu toprağa verildi

  Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu (25), memleketi Sinop'ta toprağa verildi.

 • Geçen yıl gazi oldu, bu yıl şehit düştü: Sinop'ta son yolculuğuna uğurlandı
  26 Ara Geçen yıl gazi oldu, bu yıl şehit düştü: Sinop'ta son yolculuğuna uğurlandı

  Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi'nde şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu, memleketi Sinop'ta binlerce vatandaş tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Geçen yıl gazi olan ve 22 Aralık'ta şehit düşen Erenoğlu için Boyabat ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Şehit Erenoğlu, Yeşilyurt-Sarıağaççayırı Köyü Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 • PENÇE-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu toprağa verildi
  26 Ara PENÇE-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu toprağa verildi

  Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu (25), memleketi Sinop'ta toprağa verildi.

 • Gazi olan ve şehit düşen asker Sinop'ta son yolculuğuna uğurlandı
  26 Ara Gazi olan ve şehit düşen asker Sinop'ta son yolculuğuna uğurlandı

  Geçen yıl gazi olan ve 22 Aralık'ta Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi'nde şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu, memleketi Sinop'ta binlerce vatandaş tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Irak'ın Kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi'nde bölücü terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen 6 askerden 27 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu, memleketi Sinop'ta toprağa verildi.

 • Türkiye'de 2023 böyle geçti: Haziran
  26 Ara Türkiye'de 2023 böyle geçti: Haziran

  Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın, TBMM Genel Kurulunda yemin ederek göreve başladığı haziranda yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi de açıklandı, yeni MİT Başkanı, İbrahim Kalın; yeni Dışişleri Bakanı, Hakan Fidan oldu.

 • Şehit Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu'nun cenazesi memleketi Sinop'ta
  26 Ara Şehit Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu'nun cenazesi memleketi Sinop'ta

  Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi'nde şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu'nun cenazesi memleketi Sinop'a getirildi. Şehidin cenazesi, Sinop Havalimanı'nda karşılandıktan sonra Boyabat Devlet Hastanesi'ne nakledilecek ve burada düzenlenecek törenin ardından Yeşilyurt-Sarıağaççayırı Köyü mezarlığına defnedilecek.

 • Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi'nde şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu'nun cenazesi memleketi Sinop'a getirildi
  26 Ara Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi'nde şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu'nun cenazesi memleketi Sinop'a getirildi

  Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi'nde şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu'nun cenazesi, askeri uçakla Sinop Havalimanı'na getirildi. Cenaze, şehidin yakınları, protokol ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Şehit için Boyabat Hükümet Konağı Meydanı'nda tören ve cenaze namazı düzenlenecek. Cenaze, vasiyeti üzerine kayıtlı olduğu Yeşilyurt-Sarıağaççayırı Köyü mezarlığına defnedilecek.

 • Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu'nun şehadet haberi Sinop'taki ailesine verildi
  23 Ara Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu'nun şehadet haberi Sinop'taki ailesine verildi

  Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü tarafından yapılan saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu'nun şehadet haberi, Sinop'un Boyabat ilçesinde yaşayan ailesine ulaştı.

 • Sinop'ta Cumhuriyet'in 100. yılına özel halk müziği konseri düzenlendi
  17 Ara Sinop'ta Cumhuriyet'in 100. yılına özel halk müziği konseri düzenlendi

  Sinop Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi tarafından Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 100. Yıl Türk Halk Müziği Konseri büyük ilgi gördü. Konserde birbirinden güzel türküler seslendirildi ve izleyiciler müzik dolu bir gece geçirdi.

 • Sinop polisine yerli üretim kontrol botu
  16 Ara Sinop polisine yerli üretim kontrol botu

  Sinop İl Emniyet Müdürlüğü envanterine yeni dahil edilen, Şehit Polis Memuru Salih Saraç'ın adının verildiği kontrol botu, düzenlenen törenle hizmete başladı.

 • Sinop'ta Hamsi Şenliği: 1 ton hamsi tüketildi
  15 Ara Sinop'ta Hamsi Şenliği: 1 ton hamsi tüketildi

  Sinop'ta düzenlenen Geleneksel Hamsi Şenliği'nde 10 bine yakın üniversite öğrencisi tarafından 1 ton hamsi tüketildi. Şenlikte yapılan etkinlikler ve yarışmalarla öğrenciler keyifli anlar yaşadı.

 • Söz yazarı Levent Bektaş, son yolculuğuna uğurlandı
  14 Ara Söz yazarı Levent Bektaş, son yolculuğuna uğurlandı

  Sinoplu söz yazarı Levent Bektaş, Sinop'ta düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Bektaş, birçok ünlü sanatçı tarafından seslendirilen eserleriyle tanınıyordu.

 • Sinop Valisi Öğrencilere Model Küre Dağıttı
  13 Ara Sinop Valisi Öğrencilere Model Küre Dağıttı

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan, İstiklal İlkokulu ve Ortaokulu'nda gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere model küre hediye etti. Vali Özarslan, öğrencilerin zihin dünyalarını geliştirmek ve coğrafya eğitimlerine destek sağlamak amacıyla bu hediye verildiğini belirtti. Ayrıca, öğretmen başına düşen öğrenci sayısında Avrupa ortalamasını yakaladıklarını ve kaliteyi dünya standartlarına çıkarmak istediklerini ifade etti.

 • Sinop'ta 'Vatan ve Kahramanlık' buluşması
  07 Ara Sinop'ta 'Vatan ve Kahramanlık' buluşması

  Sinop'ta Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında 'Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları' isimli program düzenlendi.

 • Sinop'ta kadınlara ev ekonomisine destek
  07 Ara Sinop'ta kadınlara ev ekonomisine destek

  Sinop'un Türkeli ilçesinde, kaymakamlık tarafından ev ekonomisine katkısı olan kadınlara süt sağma makinesi, hamur yoğurma makinesi ve yayık makinesi dağıtıldı. Programda konuşan İlçe Kaymakamı Safa Kahraman, emekçi kadınları desteklediklerini ve üretimi artırmayı hedeflediklerini belirtti.

 • Sinop'ta öğrencilere 'model küre' dağıtıldı
  06 Ara Sinop'ta öğrencilere 'model küre' dağıtıldı

  Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Sinop Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine 'model küre' dağıttı. Sinop'ta Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine zihin dünyalarını geliştirmek ve coğrafya eğitimlerine destek sağlamak amacıyla Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan ile birlikte; Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci, öğrencilere model küre verdi. Okul bahçesinde öğrenciler ve okul yönetimi tarafından karşılanan Vali Özarslan, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Ardından öğretmenler odasına geçildi. Vali Özarslan ve öğrenciler coğrafya eğitimi hakkında kısa bir sohbet ettikten sonra öğrencilere hediyelerini takdim etti. Sonrasında öğretmenlerle bir araya gelen Özarslan, öğretmenlere başarı kriterlerinin yer aldığı 39 maddelik dosyayı verdi.

 • Samsun'da 6. Bölge Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı yapıldı
  05 Ara Samsun'da 6. Bölge Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı yapıldı

  Samsun Valisi Orhan Tavlı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 6. Bölge Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı'nda, bölge illerinin yetkilileri bir araya geldi. Toplantıda, düzensiz göçle mücadele konuları ele alındı. Toplantının ardından Samsun Müzesi ziyaret edildi.

 • Sinop'ta Engelliler Günü Töreni Düzenlendi
  03 Ara Sinop'ta Engelliler Günü Töreni Düzenlendi

  Sinop Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Törende Atatürk anıtına çelenk sunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Harun Köksalan, engelli bireylerin topluma kazandırılması ve haklarının sağlanması amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirtti.

 • Sinop Valisi Türkeli ilçesini ziyaret etti
  02 Ara Sinop Valisi Türkeli ilçesini ziyaret etti

  Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, şiddetli fırtına sonrası limanlarda meydana gelen hasarları incelemek üzere Türkeli ilçesini ziyaret etti. Vali Özarslan, limanda yaşanan hasarlar hakkında bilgi aldı ve balıkçı esnaflarıyla sohbet etti.

 • 2 bin 800 askerin şehit olduğu Rus baskınının 170. yılı
  30 Kas 2 bin 800 askerin şehit olduğu Rus baskınının 170. yılı

  Sinop'ta 170 yıl önce Rus baskını sonucu şehit edilen 2 bin 800 asker için anma töreni düzenlendi.

 • Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, suyu merkeze alan üretim çalışmasını başlattıklarını açıkladı
  24 Kas Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, suyu merkeze alan üretim çalışmasını başlattıklarını açıkladı

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Sinop Valiliği'ni ziyaret ederek suyu merkeze alan üretim çalışmasını başlattıklarını duyurdu. Bakan Yumaklı, üretim planlamasının Türkiye'nin geleceği için önemli olduğunu belirtti ve bütün illerde komiteler oluşturulduğunu söyledi. Ayrıca, sözleşmeli üretimle ilgili düzenlemelerin tamamlandığını ve arabuluculuk müessesesi getirildiğini ifade etti.

 • Sinop'ta Aile Destek Merkezlerinde Meslek Kursları Devam Ediyor
  23 Kas Sinop'ta Aile Destek Merkezlerinde Meslek Kursları Devam Ediyor

  Sinop Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesindeki Aile Destek Merkezlerinde (ADEM), dezavantajlı gruplara yönelik meslek kurslarının devam ettiği bildirildi. SYDV İl Müdürü Esra Öztürk, ADEM ve Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) kurslarının, dezavantajlı kadınları topluma kazandırmak amacıyla faaliyet gösteren önemli merkezler olduğunu söyledi. Kurslarda 200 kursiyer aktif olarak eğitim alırken, kursiyerlerin talepleri doğrultusunda işaret dili, gitar, robotik kodlama, giyim ve nakış gibi farklı kurslar düzenleniyor. Kurslarda hiçbir ücret alınmazken, eğitim malzemeleri de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanıyor.

 • Sinop'ta Cumhuriyet'in 100. Yıl Dönümü Sergisi Açıldı
  22 Kas Sinop'ta Cumhuriyet'in 100. Yıl Dönümü Sergisi Açıldı

  Sinop Valiliği tarafından düzenlenen 'Müzemize Kazandırılan 100 Seçkin Eser' adlı fotoğraf sergisi, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında açıldı. Sergide, Sinop'un tarihi ve kültürel zenginliğini yansıtan eski ve yeni fotoğraflar yer aldı.

 • Sinop Valiliği Halk Günü Toplantısı Düzenliyor
  21 Kas Sinop Valiliği Halk Günü Toplantısı Düzenliyor

  Sinop Valiliği, vatandaşların sorunlarını doğrudan dile getirebilmeleri ve çözüm üretebilmek amacıyla 'Gelin Tanış Olalım, İşi Kolay Kılalım' halk günü toplantısı düzenleyeceğini duyurdu. Toplantı, Valilik Açık Kapı Bürosunda gerçekleştirilecek ve vatandaşlar telefonla başvuru yapabileceği gibi doğrudan katılım sağlayabilecekler.

 • Sinop ve Zonguldak arası denizde fırtına uyarısı
  13 Kas Sinop ve Zonguldak arası denizde fırtına uyarısı

  Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Sinop ve Zonguldak arasında denizde fırtına uyarısı yaptı. Fırtınanın etkisi Salı günü sabah saatlerinde kaybolacak.

 • Atatürk'ün Ölüm Yıl Dönümü Kırıkkale'de Anıldı
  10 Kas Atatürk'ün Ölüm Yıl Dönümü Kırıkkale'de Anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 85. yılında Kırıkkale'de anma töreni düzenlendi. Törende protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkan ve vatandaşlar saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya çekildi.

 • Sinop'ta 'Son Akşam Yemeği' filmine yoğun ilgi
  09 Kas Sinop'ta "Son Akşam Yemeği" filmine yoğun ilgi

  Sinop'ta "Son Akşam Yemeği" filmine yoğun ilgi Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla hazırlanan 'Son Akşam Yemeği' filmi, Sinop'ta vizyona girdi.

 • Cumhuriyet'in 100. Yılına Özel Film Sinop'ta Gösterildi
  09 Kas Cumhuriyet'in 100. Yılına Özel Film Sinop'ta Gösterildi

  Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yıl dönümüne özel hazırlanan 'Son Akşam Yemeği' filmi, Sinop'ta sinemaseverlerle buluştu. Film, Cumhuriyet'in ilanının bir gün öncesinde Çankaya Köşkü'nde verilen akşam yemeğini konu alıyor. Sinop Valisi Mustafa Özarslan, filmin tekrar tekrar izlenmesi gerektiğini belirtti.

 • Sinop Valisi Mustafa Özarslan, 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı'na fidan dikim törenine davet etti
  09 Kas Sinop Valisi Mustafa Özarslan, 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı'na fidan dikim törenine davet etti

  Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Cumhuriyet'in 100. yılına özel kutlama programı kapsamında 11 Kasım'da gerçekleştirilecek olan '100. Yıl Cumhuriyet Ormanı'na fidan dikim törenine tüm vatandaşları davet etti. Törende Sinop genelinde 57 farklı noktada eş zamanlı olarak 100 bin fidan toprakla buluşturulacak.

 • Sinop'ta Özelim Projesi ile özel gereksinimli bireyler spor yapma imkanı buldu
  08 Kas Sinop'ta Özelim Projesi ile özel gereksinimli bireyler spor yapma imkanı buldu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Mutlu Çarşamba Projesi' kapsamında Sinop Valiliği tarafından gerçekleştirilen 'Sinop'ta Özelim Projesi' ile özel gereksinimli bireylere farklı spor branşlarında eğitim verildi. Proje kapsamında 24 antrenör ve 35 görevli personel tarafından 103 özel gereksinimli bireye atletizm, badminton, masa tenisi, jimnastik, voleybol, el sanatları, tenis, müzik, judo, güreş, yüzme ve basketbol gibi spor dallarında eğitim verildi. Proje, özel gereksinimli bireylerin sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımlarını sağlamak amacıyla gerçekleştirildi.

 • Sinop Belediyesinin 'kişiye özel imar planı değişikliği' mahkemelik
  07 Kas Sinop Belediyesinin 'kişiye özel imar planı değişikliği' mahkemelik

  Sinop Belediyesi tarafından yapılan 'kişiye özel plan değişikliği' İmar Kanunu'na aykırı olduğu gerekçesiyle mahkemeye taşındı. Sinop Valiliği de planın iptal edilmesi ve inşaatın durdurulması talebinde bulundu.

 • Sinop Belediyesi 'kişiye özel plan değişikliği' nedeniyle mahkemelik oldu
  07 Kas Sinop Belediyesi 'kişiye özel plan değişikliği' nedeniyle mahkemelik oldu

  Sinop Belediyesi, İmar Kanunu'na aykırı olduğu gerekçesiyle mahkemelik oldu. Sinop Valiliği, plan değişikliğinde kamu yararı bulunmadığı ve parsele özgü işlem yapıldığı gerekçesiyle planın iptal edilmesini ve inşaatın durdurulmasını istedi.

 • Sinop'ta Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
  29 Eki Sinop'ta Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

  Sinop'ta Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yıl dönümü büyük coşkuyla kutlandı. Komandoların tüfekli gösterisi ve lise öğrencilerinden oluşan koronun söylediği marşlar ilgiyle izlendi. Sinop İskele Meydanı'nda düzenlenen etkinliklerde, komandoların tüfekli gösterisi büyük alkış toplarken, Sinop Merkez Liseler 100. Yıl Orkestrası Korosu'nun söylediği marşlar duygulu anlar yaşattı. Tören geçişinde kurumların bayraklarla süslediği araçların yanı sıra esnaf da kendi süsledikleri araçlarla geçişe katıldı. Sinop Valisi Mustafa Özarslan, törende yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin geçmişten bugüne kaydettiği gelişmelere vurgu yaparak, milletin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini vurguladı. Tören, öğrencilerin şiir okuması, halk oyunları ve spor gösterileriyle son buldu.

 • Genç avukat erken müdahale sayesinde felç kalmaktan kurtuldu
  28 Eki Genç avukat erken müdahale sayesinde felç kalmaktan kurtuldu

  İnme geçiren 29 yaşındaki kalp hastası avukat, 10 dakikalık jet operasyon ile eski sağlığına kavuştu. Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnme Merkezi'nin hızlı müdahalesi sayesinde genç avukatın hayatı kurtarıldı.

Advertisement