Türk-İş 2.Bölge Temsilcisi Necati Kökat."Gerekli Önlemlerin Alınmaması İş Kazalarını Cinayet Haline... - Son Dakika

Türk-İş 2.Bölge Temsilcisi Necati Kökat."Gerekli Önlemlerin Alınmaması İş Kazalarını Cinayet Haline...

08.04.2012 17:00
Türk-İş 2.Bölge Temsilcisi Necati Kökat."Gerekli Önlemlerin Alınmaması İş Kazalarını Cinayet Haline...

Türk-İş 2.Bölge Temsilcisi Necati Kökat İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı'nın TBMM'ye sunulmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.2006 yılından bu yana üzerinde çalışmaların sürdüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı'nın TBMM'ye sevk...

Türk-İş 2. Bölge Temsilcisi Necati Kökat İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı'nın TBMM'ye sunulmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

2006 yılından bu yana üzerinde çalışmaların sürdüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı'nın TBMM'ye sevk edilmesinin memnuniyet verici olduğu söyleyen Kökat, tasarıda eksikliklerin de olduğunu, bu eksikliklerin başında iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin piyasa koşullarına bırakılmasının geldiğini belirtti.

TÜRK-İŞ, tasarıda var olan diğer eksikliklerin TBMM görüşmelerinde giderilmesi için her türlü çabayı göstereceklerini vurgulayan Kökat, şunları kaydetti:

"Özellikle işverenlerde iş sağlığı ve güvenliği bilincinin oluşmasının en az yasal düzenlemeler kadar önemli olduğu da unutulmamalıdır. Bugüne kadar gerekli önlemlerin alınmaması iş kazalarını cinayet haline getirmektedir."

- KONYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Türk-İş 2.Bölge Temsilcisi Necati Kökat.'Gerekli Önlemlerin Alınmaması İş Kazalarını Cinayet Haline... - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement