Ünye'ye Kan Bağış Merkezi Kurulacak - Son Dakika
Yerel

Ünye'ye Kan Bağış Merkezi Kurulacak

Ünye\'ye Kan Bağış Merkezi Kurulacak

Türk Kızılayı Ünye Şubesi, Ünye ilçesine yeni bir kan bağış merkezi kurulacağını duyurdu. Başkan Halit Özdemir, yapılan faaliyetler hakkında bilgi verirken, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı da Kızılay'a verdikleri destekleri dile getirdi.

01.03.2024 18:18  Güncelleme: 19:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ordu'nun Ünye ilçesi Türk Kızılayı Şubesi tarafından ilçeye yeni bir kan bağış merkezi kurulacağı bildirildi. Türk Kızılayı Ünye Şubesi Başkanı Halit Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, düzenledikleri basın toplantısında 2023 yılına ilişkin yapılan faaliyetleri paylaştı.

Başkan Halit Özdemir, Ünye'ye 2023 yılında 19 milyon liralık ayni, 867 bin liralık ise nakdi yardımda bulunduklarını söyleyerek, doğal afet gibi durumlar için de 171 bin liralık nakdi yardımda bulunduklarını ifade etti. Başkan Özdemir ayrıca, Ünye'ye sabit bir Kan Bağış Merkezi kurulması için yoğun bir gayret içinde olduklarını ve Ünye'nin Altınordu'dan sonra en büyük ilçesi olarak sabit bir Kan Bağış Merkezi kurulması için yoğun bir hayret içinde olduklarının müjdesini verdi.

"Ünye'ye Kan Bağış Merkezi kurulacak"

Ünye'ye kan bağış merkezinin kurulacağını söyleyen Türk Kızılay Ünye Şubesi Başkanı Halit Özdemir, "Ünye Ordu'daki megapol ilçelerden bir tanesidir. Nüfus yoğunluğu Altınordu'dan sonra ikinci sırada geliyor. Bizim mobil kan araçlarımız var. Bunlar bir program dahilinde geliyorlar. Dolayısıyla Ünye'ye bir sabit Kan Bağış Merkezi kurmak istiyoruz. Araba konusu, idare ofisi ve depolama konusuyla ilgili Ünye Belediye Başkanımız bizlere çok büyük destek verdi. Yakın gelecekte inşallah sözünü ettiğimiz bu altyapı olaylarını bir birimizi destekleyerek çok yakın gelecekte ulaşmayı umut ediyoruz. Kızılay Ünye Şubesi olarak biz hem ayni hem de nakdi yardımlarda bulunuyoruz. 2023 yılında Ünye Şubesi olarak yaptığımız ayni yardımların ekonomik değeri karşılığı 19 milyon liradır. 2022 yılında bu 1 milyon lira iken, 2023 yılında 19 milyon liralık ekonomik değeri karşılığı olan birinci sınıf, defolu olmayan kullanılmamış ürünleri biz Ünye'deki muhtaçlara, kardeşlerimize ulaştırdık. Bunun dışında ise nakit olarak 867 bin TL yardımda bulunduk. Kızılay'ımızın bize tanımladığı sanal bir bütçe var. Bunu da doğal afetlerin ortaya çıkması durumunda bizden kullanmamızı istediği bir bütçedir. Bu geçen yıl 171 bin liraydı. 5 tane yangın oldu. Yangın bölgelerine gittik raporlarını çıkardık. İtfaiye raporlarını ile birlikte onları Genel Merkeze gönderdik. 1 ay içinde onlara 30'ar bin TL nakit para yardımı yapıldı. 2023 yılında ise bize tanımlanan bütçe 387 bin liradır" dedi.

Programda konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise, "Kızılay nerede bir felaket, dünyanın herhangi bir yerinde deprem, sel, yangın gibi adet ve felaketlerde oralara ilk koşan, ilk oradaki ihtiyaçlara müdahale eden bir kurumdur. Yerel yönetim olarak onların sahadaki bu faaliyetlerini yürütebilmeleri adına onlara oluşturmamız gereken imkanlar noktasında ki kurumsal anlamda deponun oluşturulmasından işletme faaliyetlerinin yürütülmesi, takip sistemlerinin yürütülmesi gereken büroya kadar özellikle destekçileri olduk. Kızılay'ımızın başarılı olduğu her noktada bizlerde onların yanında olmaya çalıştık. Kızılay Başkanımız ve ekibini bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Türk Kızılay Ünye Şubesi'ne verdikleri desteklerden dolayı basın mensuplarına teşekkür belgesi verildi. - ORDU

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ünye'ye Kan Bağış Merkezi Kurulacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nda kırsal mahalleleri ziyaret etti
  11 Nis Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nda kırsal mahalleleri ziyaret etti

  Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nın ilk günü Yuntdağı'ndaki kırsal mahalleleri ziyaret ederek, vatandaşlarla bayramlaştı. Başkan Balaban, ziyaretlerde vatandaşlarla bayramlaşarak, belediye yönetim anlayışını anlattı ve mahalle muhtarlarının taleplerini dinledi.

 • AKP Heyeti MHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AKP Heyeti MHP'yi Ziyaret Etti

  AKP heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla MHP'yi ziyaret etti. Ziyarette 31 Mart yerel seçim sonuçları ve millet iradesi konuşuldu.

 • AK Parti Heyeti İYİ Parti'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AK Parti Heyeti İYİ Parti'yi Ziyaret Etti

  AK Parti MKYK Üyesi Hasan Sert başkanlığındaki heyet, Ramazan Bayramı dolayısıyla İYİ Parti'yi ziyaret etti. İYİ Parti'de AK Parti heyetini Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural ve beraberindeki heyet karşıladı. Heyetler, Türkiye'nin zor bir konjonktürden geçtiğini ve birlik ve beraberlik içinde çalışmanın önemini vurguladı. İYİ Parti ise siyasetinin ana omurgasının iyilikleri sahiplenmek ve çoğaltmak olduğunu belirtti.

 • CHP ve DEM Parti Bayramlaşmasında Hatay ve Van Gelişmeleri Konuşuldu
  11 Nis CHP ve DEM Parti Bayramlaşmasında Hatay ve Van Gelişmeleri Konuşuldu

  CHP ve DEM Parti arasındaki bayramlaşmada, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Hatay ve Van'da yaşanan gelişmeler konuşuldu. DEM Parti Genel Başkan Yardımcısı Vezir Coşkun Parlak, 'Türkiye halkları kayyum rejimine, kötü gidişata 'dur' dedi. Van'da da bunu gördük birlikte olunca durdurabiliyoruz' dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise 'Biz Hatay için bir heyet kuracağız ve oradaki belediyenin çalışmalarını adeta ensesinde nefes alırcasına yakından takip edeceğiz' dedi.

 • İYİ Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis İYİ Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti

  İYİ Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkez binasını ziyaret etti. Heyetler arasında yapılan görüşmede bayramın kardeşlik ve barış vurgusu yapıldı.

 • Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, mazbatasını aldı
  11 Nis Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, mazbatasını aldı

  31 Mart yerel seçimlerinde yeniden seçilen Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde mazbatasını aldı. Başkan Kırgöz, Dikili'ye hizmetler sunmaya devam edeceklerini söyledi.

 • AK Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AK Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti

  AK Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) ziyaret etti. Heyet, CHP Genel Merkezine giderek CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka ile bir araya geldi. Ziyarette, bayramların barış, huzur ve kardeşlik duygusunu pekiştirdiği vurgulandı.

 • Hong Kong'da spor salonunda çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybetti
  11 Nis Hong Kong'da spor salonunda çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybetti

  Hong Kong'un Yau Ma Tei semtinde bulunan 16 katlı bir binadaki spor salonunda çıkan yangında en az 5 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. İtfaiye ekipleri binada mahsur kalan 250 kişiyi kurtardı. Yangının kontrol altına alındığı ve soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

 • Defne Belediye Başkanı, tüm makam araçlarını satılığa çıkardı
  11 Nis Defne Belediye Başkanı, tüm makam araçlarını satılığa çıkardı

  Hatay'ın Defne ilçesinde seçimlerde zaferle çıkan Belediye Başkanı Halil İbrahim Özgün, israfı önlemek amacıyla belediyede kullanılan 5 makam aracını satma kararı aldı ve kendinden önceki başkanın kiralık lüks aracını iade etti. Özgün, görev süresi boyunca kendi aracını kullanacağını ve makam aracı kullanılmayacağını duyurdu.

 • Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yeni döneme başladı
  11 Nis Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yeni döneme başladı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve yeni meclis üyeleri, nisan ayı toplantısında bir araya geldi. Yavaş, toplantıda yaptığı konuşmada, tüm siyasi görüşlerden önce kente ve ülkeye hizmet etmenin önemine vurgu yaptı. Yavaş, yeni dönemde de iş birliği yaparak Ankara'ya hizmet etmeyi ve kenti gelecek günlere taşımak için el ele vermeyi hedeflediklerini belirtti.

 • Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve aracı ateşe verdi
  11 Nis Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve aracı ateşe verdi

  Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan Lubben eş-Şarkiyye Köyü'nde fanatik Yahudi yerleşimcilerin saldırısı sonucu bir ev ve bir araç ateşe verildi. Saldırganlar ayrıca Filistinlilere ait evlere İbranice sloganlar yazdı. İsrail askerleri ve yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik baskın ve saldırılarında son dönemde artış yaşanıyor. Bu süreçte Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 460 Filistinli hayatını kaybetti.

 • Bakan Şimşek'in tahminiyle hesaplar değişti! İşte temmuzda memur ve emekliyi bekleyen zam oranı
  11 Nis Bakan Şimşek'in tahminiyle hesaplar değişti! İşte temmuzda memur ve emekliyi bekleyen zam oranı

  Milyonlarca emekli temmuz ayında yapılacak zammı heyecanla beklerken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten gelen enflasyon tahmini sonrası hesaplar yeniden yapılmaya başlandı. Bakan Şimşek'in tahmini tutarsa; emekliye temmuzda yüzde 24, memura ise yüzde 19 zam yapılacak.


Advertisement