Vali Yardımcısı ve Kaymakamlara Veda Yemeği - Son Dakika

Vali Yardımcısı ve Kaymakamlara Veda Yemeği

09.07.2015 12:19
Vali Yardımcısı ve Kaymakamlara Veda Yemeği

Artvin Valisi Kemal Cirit, ataması yapılan Vali Yardımcısı Hasan Ongu ile Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder, Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk ve Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu onuruna veda yemeği verdi.

Artvin Valisi Kemal Cirit, ataması yapılan Vali Yardımcısı Hasan Ongu ile Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder, Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk ve Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu onuruna veda yemeği verdi.

DSİ 26. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri'nde verilen iftara Vali Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Garnizon Komutanı Piyade Albay Uğurcan Gençay, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Turhan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, Vali Yardımcıları  Hasan Ongu ve Mehmet Ali Öztürk, kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş ile ilçe belediye başkanları katıldı.

Vali Cirit, yemekte yaptığı konuşmada, memuriyetin kaderinde tayinlerin bulunduğunu belirterek, "Memuriyet hayatının kendine has güzellikleri ve zorlukları vardır. Güzelliği çok farklı coğrafyalarda görev yaparken farklı insanlarla, farklı kültürlerle iç içe bir yaşam sergiliyorsunuz. Zor tarafı ise bunların sürekliliğini sağlamakta sıkıntı çekiyorsunuz. Bugün tayini çıkan arkadaşlarım benimle birlikte aynı tarihlerde Artvin'de göreve başladılar. Yaklaşık 2 yıl görev yaptıkları ilimize veda ediyorlar. Artvin'in küçük bir il olması dolayısıyla herkes birbirini tanıyor. Kamu kurum ve kuruluşları da birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı buluyor. Yani çok güzel ve huzurlu bir çalışma ortamı bulabiliyorsunuz" dedi.

Temel felsefesinin insanlara gönlünü açarak hizmet etmek olduğunu ifade eden Cirit, "Mülki idare amirleri olarak bizler vatandaşlarımızın hem mutlu günlerinde hem de üzüntülü günlerinde hep yanlarında olmalıyız. Cenazelerde bizim düğünlerde bizim diye düşünmeliyiz. Dolayısıyla bizler görev yaptığımız illerde ve ilçelerimizde yaşayan ahaliyi kendi ailemiz gibi görerek hizmet yapmalıyız. Yani görev yaptığımız bölgelerdeki insanlar bizim kocaman bir ailemizdir, bizler hizmete böyle bakarız. İnsanları yönetirken de gönüllerimizi açarak yönetmeliyiz diye düşünüyorum. Bu durum hem vatandaşlarımız için hem de görev yaptığınız personeliniz için geçerlidir. Sonuçta herkese insan olarak bakacaksınız" diye konuştu.

Kaymakamların çalışmalarından son derece memnun olduğunu belirten Vali Cirit, şöyle devam etti:

"Her ilçemizin kendine özgü ön plana çıkan özellikleri var. Her bir kaymakam arkadaşım görev yaptığı ilçesinin özelliklerine göre kendilerini konumlandırarak vatandaşımıza hizmet vermeye çalışıyorlar. Görevimiz süresince ilde üç seçim atlattık. Allah'a şükürler olsun ciddi denebilecek hiçbir olumsuzluk yaşanmadı. Kaymakamlarımızın özverili çalışmalarının yanı sıra Artvin insanımızın demokratik olgunluğunun  büyük bir katkısı var. Artvinliler çok kadirşinas insanlardır. Artvinliye siz eğer bir adım yaklaşırsanız, size on adımla koşarak gelirler."

Konuşmaların ardından tayinleri çıkan vali yardımcısı ve kaymakamlara yeni görev yerlerinde başarılar dileyen Cirit, görevde bulundukları süre içerisinde gösterdikleri özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı Vali Yardımcısı Hasan Ongu ile kaymakamlara "Başarı Belgesi" ile plaket takdim etti.

YORUMLAR
500
Yeni Yusufeli mahalle ve caddelerine isim arıyor Yeni Yusufeli mahalle ve caddelerine isim arıyor Efeler 09'da iki imza birden Efeler 09'da iki imza birden Belediye başkanı sosyal medyada el arabası ile taşınan engelli kadını gördü, tekerlekli sandalye hediye etti Belediye başkanı sosyal medyada el arabası ile taşınan engelli kadını gördü, tekerlekli sandalye hediye etti
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Vali Yardımcısı ve Kaymakamlara Veda Yemeği - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement