Vatandaşlar Hırsızlığa Karşı Uyarılıyor - Son Dakika

Vatandaşlar Hırsızlığa Karşı Uyarılıyor

16.02.2012 15:01
Vatandaşlar Hırsızlığa Karşı Uyarılıyor

Lüleburgaz Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçede son günlerde artan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyarıyor.

Lüleburgaz Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçede son günlerde artan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyarıyor.

Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğinde görevli polisler, dağıttıkları broşürlerle hırsızlık olaylarına karşı almaları gereken tedbirler konusunda vatandaşları bilgilendiriyor.

Dağıtılan broşürlerde, evden çıkmadan önce kapı ve pencerelerin kontrol edilmesi, apartman giriş kapılarının sürekli kapalı tutulması, akşam dışarı çıkıldığında evdeki ışıklardan biri ve televizyonun açık bırakılması gibi uyarılar yer alıyor.

Broşürlerde yer alan bazı ifadeler şu şekilde:

"Zili çalan şahsı tanımıyorsanız, apartman ve daire kapınızı açmayın. Gürültü duyduğunuzda komşunuzun kapısını kontrol edin, zemin ve birinci katta oturuyorsanız demir parmaklık yaptırın. Hırsızlar öncelikle posta kutusu dolu olan daireleri seçer. Bu yüzden evden uzun süreli ayrıldığınızda posta kutunuza gelen evrakları komşunuzun almasını isteyin. Komşunuz hakkında kimseye 'Pazara gitti, tatile çıktı' gibi bilgiler vermeyin. Yeni bir eve taşındığınızda anahtarınızı değiştirin, hırsızlık olayı meydana geldiyse eve girmeden önce 155'i arayın."

- KIRKLARELİ

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Kırklareli'nde yangında bir ev kullanılamaz hale geldi Kırklareli'nde yangında bir ev kullanılamaz hale geldi Cazın Ustaları, Lüleburgaz'da Sahne Aldı Cazın Ustaları, Lüleburgaz'da Sahne Aldı Kırklareli'nde 2 güme yıkıldı Kırklareli'nde 2 güme yıkıldı

Son Dakika Yerel Vatandaşlar Hırsızlığa Karşı Uyarılıyor - Son Dakika


Advertisement