Yeni Yerleşim Yerinin de Köy Olmasını İstiyorlar - Son Dakika

Yeni Yerleşim Yerinin de Köy Olmasını İstiyorlar

22.04.2014 11:26
Yeni Yerleşim Yerinin de Köy Olmasını İstiyorlar

Siirt'te, köyleri Ilısu Baraj Gölü'nün altında kalacak olan Bostancık köyü sakinleri, TOKİ tarafından yapılan yeni yerleşim yerinin de köy statüsüne kavuşmasını istiyor.

Siirt'te, köyleri Ilısu Baraj Gölü'nün altında kalacak olan Bostancık köyü sakinleri, TOKİ tarafından yapılan yeni yerleşim yerinin de köy statüsüne kavuşmasını istiyor.

Vali Ahmet Aydın ve AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, Ilısu Baraj Gölü'nün altında kalacak olan Bostancık köyünde incelemede bulundu. Köylülerin sorunlarını dinleyen Aydın, köylülerin taleplerinin dikkate alındığını ve kimsenin mağdur olmaması için gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

Köy sakinlerinin Siirt merkeze bağlanma gibi bir taleplerinin bulunduğunu belirten Aydın, "Köylüler, TOKİ tarafından yapılan yeni yerleşim yerinin de köy ya da merkeze bağlı mahalle olmasını istiyor. Köylülerin taleplerinin kabul edilmesi belediyenin vereceği karara bağlıdır. Vatandaşların taleplerini inceleyeceğiz, mümkün olan tüm taleplerinin çözümü için hızlı şekilde hareket edeceğiz" dedi.

Köylüler adına konuşan Siirt eski Belediye Başkanı Mervan Gül de eski köylerinin su altında kalacağını, bu nedenle TOKİ'nin yeni yerleşim yerinde köylüler için ev yaptığını söyledi.

Yeni yerleşim yerinin eski köyün mezrası olarak göründüğünü ve hizmet alamadığını bildiren Gül, köy statüsüne kavuşması için referandum yapılması gerektiğini kaydetti.

Gül, "Köyümüze bir statü kazandırmak için ve köyümüzün alt yapı ve yol sıkıntıların giderilmesi için Siirt'te mahalle olarak bağlanmak için referanduma gitmek istiyoruz" dedi. - Siirt

YORUMLAR
500
Siirt'te askeri araç ile kamyonetin çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı Siirt'te askeri araç ile kamyonetin çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı Müküs Çayı'nda akıntıya kapılan hemşireyi arama çalışmaları 58 gündür sürüyor Müküs Çayı'nda akıntıya kapılan hemşireyi arama çalışmaları 58 gündür sürüyor Kayıp hemşireden 58 gündür haber alınamıyor Kayıp hemşireden 58 gündür haber alınamıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yeni Yerleşim Yerinin de Köy Olmasını İstiyorlar - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement