Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit'ten Milli Yelkenci ve Yüzücü Miray Ulaş'a Tebrik Ziyareti - Son Dakika

Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit'ten Milli Yelkenci ve Yüzücü Miray Ulaş'a Tebrik Ziyareti

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Türkiye’nin ilk kadın paratriatleti olan milli yelkenci ve yüzücü Miray Ulaş’ı evinde ziyaret etti. Japonya'nın Hiroşima kentinde düzenlenen 2022 Paralimpik Dünya Yelken Şampiyonası'nda dünya ikincisi olan Miray Ulaş’ı tebrik eden Başkan Abdullah Özyiğit, “Evin madalya cenneti gibi olmuş. Siz değerli sporcularımızın daima arkasındayız. Başarılarınızla gurur duyuyoruz” diye konuştu.

06.12.2022 - 11:39,  Güncelleme: 11:49

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Türkiye'nin ilk kadın paratriatleti olan milli yelkenci ve yüzücü Miray Ulaş'ı evinde ziyaret etti. Japonya'nın Hiroşima kentinde düzenlenen 2022 Paralimpik Dünya Yelken Şampiyonası'nda dünya ikincisi olan Miray Ulaş'ı tebrik eden Başkan Abdullah Özyiğit, "Evin madalya cenneti gibi olmuş. Siz değerli sporcularımızın daima arkasındayız. Başarılarınızla gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, yüzmede 39 Türkiye şampiyonluğu ve yelkende dünya üçüncülüğü olan paralimpik milli sporcu Miray Ulaş'ın ve ailesinin misafiri oldu.

Evin her köşesinde madalyaları ve kupaları gören Başkan Abdullah Özyiğit Miray Ulaş'ı tebrik ederek, "Sizler isteyin biz yapalım. Her zaman yanınızdayız. Başarıların daim olsun" dedi.

Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Miray Ulaş'ın da daha önce yarıştığı triatlon yarışları ile ilgili konuşan Başkan Özyiğit, "Yenişehir ilçesi deniz kenarında olan bir ilçe ve bu sporlara uygun. Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapmış olmak da hem kent hem de ilçemiz için kıymetli. Umarım dünya şampiyonalarına da ev sahipliği yaparız. Avrupa Triatlon Federasyon Başkanımızla bu konuyu görüşeceğim" diye konuştu.

Milli yelkenci ve yüzücü Miray Ulaş, Yenişehir Triatlonu'nun kent için çok önemli olduğunu vurgulayarak, Başkan Özyiğit'e spora ve sporcuya gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti. Ulaş, "Mersin'in parkuru çok güzel. Farklı ülkelerden triatlon yarışları için gelen yarışmacılarla konuştuğumda onlarda parkuru çok beğenmişlerdi. Umarım Paratriatlon Dünya Kupası yarışları da Yenişehir'de olur" dedi. Ayrıca doğum günü de olan Miray Ulaş bu ziyaretin kendisi için çok anlamlı bir doğum günü hediyesi olduğunu sözlerine ekledi.

Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit\'ten Milli Yelkenci ve Yüzücü Miray Ulaş\'a Tebrik Ziyareti
Kaynak: ANKA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit'ten Milli Yelkenci ve Yüzücü Miray Ulaş'a Tebrik Ziyareti - Son Dakika


Advertisement