Yozgat'ta Ağıla Giren Kurtlar 75 Koyun ve Kuzuyu Telef Etti - Son Dakika
Yerel

Yozgat'ta Ağıla Giren Kurtlar 75 Koyun ve Kuzuyu Telef Etti

Yozgat\'ta Ağıla Giren Kurtlar 75 Koyun ve Kuzuyu Telef Etti

Yozgat’ın Çekerek İlçesine bağlı Özükavak Beldesinde yaşayan Yusuf ve oğlu Hasan Demiryürek’e ait ağıla giren kurtlar 75 koyun ve kuzuyu telef ederken, 30 küçükbaş hayvan ise farklı yerlerinden yaralandı.

31.05.2016 16:54

Yozgat'ın Çekerek İlçesine bağlı Özükavak Beldesinde yaşayan Yusuf ve oğlu Hasan Demiryürek'e ait ağıla giren kurtlar 75 koyun ve kuzuyu telef ederken, 30 küçükbaş hayvan ise farklı yerlerinden yaralandı. Telef olan koyun ve kuzular kepçe yardımıyla gömüldü.

Hasan Demiryürek, olayı şu şekilde anlattı:

"Dün hayvanlarımızı otlatmadan getirdikten sonra evimizin biraz kenarında bulunan ağıla bıraktım. Daha sonra eve geldim. Bir süre sonra koyunların ve kuzuların seslerini duydum. Ağıla vardığımda 75 koyun ve kuzu telef olduğunu, 30'a yakının ise yaralı olduğun gördüm. Çok şaşırdım. Bazı hayvanlarımızı kurtaramadık. Bazılarını ise acı çekmesin diye kestik."

Hayatında ilk defa böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığını ifade eden Demiryürek, "Çok kötü olduğum. Yıllarca verdiğimiz emekler biran da yok olup gitti. Telef olan hayvanlarımızı kepçe yardımıyla gömdük." dedi. - YOZGAT

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yozgat'ta Ağıla Giren Kurtlar 75 Koyun ve Kuzuyu Telef Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement