Ayhan Bora Kaplan suç örgütü soruşturmasında gözaltına alınan bir komiser daha tutuklandı - Son Dakika
3.Sayfa

Ayhan Bora Kaplan suç örgütü soruşturmasında gözaltına alınan bir komiser daha tutuklandı

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüyle ilgili firari gizli tanık Serdar Sertçelik'in ifadeleri sonrası suç örgütü üyeleriyle birlikte hareket ettikleri şüphesiyle başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan G.K. isimli komiser tutuklandı. Böylece soruşturmada tutuklama sayısı 8'e çıktı.

24.05.2024 21:49

Ayhan Bora Kaplan'ın liderliğini yaptığı suç örgütüne yönelik soruşturmada firari gizli tanık Serdar Sertçelik'in ifadeleri sonrası yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde komiser olan G.K. tutuklandı.

CEZAVİNE GÖNDERİLDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturmada elde edilen deliller doğrultusunda, dosyada yer alan diğer şüphelilerle hareket ettiği değerlendirilerek gözaltına alınan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli komiser G.K, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Soruşturma savcısına ifade veren G.K, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi. Böylece soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 8'e yükseldi.

NE OLMUŞTU?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Ayhan Bora Kaplan ve 5 örgüt yöneticisi hakkında 'suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak ve yönetmek', 'kasten adam öldürme', 'nitelikli kasten adam öldürme', 'kasten yaralama', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'nitelikli yağma', 'eziyet', 'suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme', 'suç üstlenme' ve 'suçluyu kayırma' suçlarından 1'i ağırlaştırılmış 2'şer kez müebbet ve 169 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istenmişti. Diğer 55 sanık için de çeşitli sürelerde hapis cezası talep edilmişti.

Yurt dışına kaçan gizli tanık Serdar Sertçelik'in Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki polis müdürleriyle ilgili "kumpas" iddiaları sonrası çok sayıda kamu görevlisi gözaltına alınmış, soruşturmada aralarında 3 polisin de bulunduğu 7 kişi tutuklanmıştı.

Soruşturmada "M7" kod adı ile gizli tanıklık yapan Sertçelik'in gözaltındayken kimlerle görüştürüldüğü, elektronik kelepçeyle nasıl rahat dolaştığı, nasıl kaçtığı, bazı siyasetçi ve bürokrat isimlerinin neden dosyaya sokulmaya çalışıldığı gibi soruların yanıtları aranıyor.

Ayhan Bora Kaplan suç örgütü soruşturmasında gözaltına alınan bir komiser daha tutuklandı

Son Dakika 3.Sayfa Ayhan Bora Kaplan suç örgütü soruşturmasında gözaltına alınan bir komiser daha tutuklandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (8)

  • Bülent Tan: tiyatro içinde tiyatro 33 2 Yanıtla
  • Mert kursun : biz niye bu adamın her seferinde dişlerini sayıyoruz başka resmi yokmu her haberdeaynı resim 19 1 Yanıtla
  • O bir Karşıyakalı: vaayyy bere Allah polislerimize zeval vermesin :))) 13 1 Yanıtla
  • Emir Kozcu: Gözaltına alındığında sırtına basan polise sırtıma basma demişti,poliste daha senin nerelerine basacağız demişti. Nerden nereye geldik,nereye gidiyoruz? Adaleti sağlayamazsınız yerli ve yabancı tüm suç makineleri ayni yerde toplanmaya başlar günümüzde olduğu gibi. 8 0 Yanıtla
  • Cruel Runeblue: örtki ölem türkiyem 8 0 Yanıtla
  • Erkan Cinar: Memleket ….. yemiş 5 0 Yanıtla
  • Hallo Zusammen: Yahu arkadaşlar Türkiye de mafya dan fazla Mafya Komser varımış ya ?? 5 0 Yanıtla
  • caps lock: Niye uğraşıyorsunuz direk Sülüyü alsanız iş hallolacak. 5 0 Yanıtla

Advertisement