Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Ajans haberleri, Ajans son dakika, son dakika Ajans

Son Dakika Ajans Haberleri

Son dakika Ajans haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ajans haberleri anında burada.


 • 08:38 Erdoğan'ın Atina ziyareti öncesi müjdeyi verdiler: Türklere vize kolaylığı duyurulacak

  Erdoğan'ın Atina ziyareti öncesi müjdeyi verdiler: Türklere vize kolaylığı duyurulacak Bir dönem büyük gerilimin hakim olduğu Ankara-Atina hakkında normalleşme adımları atılırken, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gerçekleştireceği Yunanistan ziyareti öncesinde dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Uluslararası haber ajansları, Yunan hükümetinin Türklere vize kolaylığı konusunda önemli adımlar attığını ve müjdelerin Erdoğan'ın ziyareti sırasında duyurulacağını aktardı.

 • Dün Dün 22:54 Çankırı'da sodyum bentonit ile üretilen katma değerli ürünler 30 ülkeye ihraç ediliyor

  Çankırı'da sodyum bentonit ile üretilen katma değerli ürünler 30 ülkeye ihraç ediliyor Çankırı'da, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan danışmanlık desteği sonrası gerçekleştirilen yatırımla, Türkiye'nin önemli madenlerinden olan sodyum bentonit, katma değerli ürünlere dönüştürülerek 30 ülkeye ihraç ediliyor.

 • Dün Dün 01:05 "Istanbul Photo Awards 2023" sergisi Londra'da açıldı

  'Istanbul Photo Awards 2023' sergisi Londra'da açıldı Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği uluslararası haber fotoğrafı yarışması Istanbul Photo Awards 2023'ün sergisi, Londra'da sanatseverlerle buluştu.

 • 04.12.2023 04 Ara 16:13 Japonya'da Sonbahar Sıcaklığı Rekor Seviyeye Ulaştı

  Japonya'da Sonbahar Sıcaklığı Rekor Seviyeye Ulaştı Japonya Meteoroloji Ajansı, ülkenin bu sonbahardaki ortalama sıcaklığının, kayıtların tutulmaya başlandığı 1898 yılından bu yana görülen en yüksek sıcaklık olduğunu açıkladı. Sıcaklıkların küresel ısınma ve batı rüzgarlarıyla ilişkili olduğu belirtilirken, hava durumu yetkilileri ülkenin alışılmadık derecede yüksek sıcaklıklar yaşamaya devam etmesinin muhtemel olduğunu bildirdi.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:16 Dünya Haber Ajansları İşbirliği İçin Bir Araya Geldi

  Dünya Haber Ajansları İşbirliği İçin Bir Araya Geldi Xinhua Haber Ajansı, Reuters, Associated Press (AP) ve Agence France-Presse (AFP) yöneticileri, medyanın değişim dönemlerinde karşılaştığı zorlukları aşmak için işbirliği görüşmek üzere bir araya geldi. Toplantıda, uluslararası haber ajanslarının birlikte çalışması ve objektif, adil ve doğru bilgi sağlamakta kararlı olması konusunda mutabakata varıldı. Ayrıca, yapay zeka gibi yeni teknolojilere yetişme, yalan haberlerle mücadele etme ve gazetecilerin güvenliğini sağlama gibi konular ele alındı.

 • 02.12.2023 02 Ara 09:41 Xinhua Haber Ajansı ve Kyodo Haber Ajansı arasındaki işbirliği güçleniyor

  Xinhua Haber Ajansı ve Kyodo Haber Ajansı arasındaki işbirliği güçleniyor Xinhua Haber Ajansı Başkanı Fu Hua, Kyodo Haber Ajansı Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni Toru Mizutani ile bir araya gelerek iki ajans arasındaki işbirliğinin sağlam ve verimli olduğunu vurguladı. Fu, Xinhua Haber Ajansı'nın Kyodo Haber Ajansı ile etkileşim ve işbirliğini artırarak halklar arası etkileşimi ortaklaşa teşvik etmeye ve Çin-Japonya ilişkilerinin istikrarlı ve uzun vadeli gelişimine katkıda bulunmaya istekli olduğunu ifade etti.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:32 Xinhua Haber Ajansı Başkanı Fu Hua, Reuters Haber Ajansı Genel Müdürü Sue Brooks ile bir araya geldi

  Xinhua Haber Ajansı Başkanı Fu Hua, Reuters Haber Ajansı Genel Müdürü Sue Brooks ile bir araya geldi Fu Hua, iki ajans arasında karşılıklı öğrenme ve etkileşimin artırılması çağrısında bulundu. Brooks ise Xinhua ile olan dostane ilişkilerine değer verdiğini ve işbirliğini güçlendirmeye istekli olduğunu belirtti.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:26 Xinhua Haber Ajansı Başkanı Fu Hua, TASS Haber Ajansı Genel Müdürü Andrey Kondraşov ile bir araya geldi

  Xinhua Haber Ajansı Başkanı Fu Hua, TASS Haber Ajansı Genel Müdürü Andrey Kondraşov ile bir araya geldi Xinhua Haber Ajansı Başkanı Fu Hua, TASS Haber Ajansı Genel Müdürü Andrey Kondraşov ile Beijing'de bir araya geldi. Fu, TASS'ın Xinhua Haber Ajansı'nın önemli bir ortağı olduğunu ve işbirliği potansiyelinden daha fazla yararlanılması temennisinde bulundu.

 • 29.11.2023 29 Kas 20:02 Guterres: "Gazze halkı dünyanın gözleri önünde büyük bir insani felaket yaşıyor"

  Guterres: 'Gazze halkı dünyanın gözleri önünde büyük bir insani felaket yaşıyor' Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Gazze halkı, dünyanın gözleri önünde büyük bir insani felaket yaşıyor" ifadelerini kullanarak, Refah Sınır Kapısı'nın insani yardımların ulaştırılması konusunda yeterli kapasiteye sahip olmadığını aktardı.

 • 29.11.2023 29 Kas 18:58 BDS Hareketi, "ekonomik darbe, askeri ambargo ve küresel izolasyonla İsrail'i yıkmayı" hedefliyor

  BDS Hareketi, 'ekonomik darbe, askeri ambargo ve küresel izolasyonla İsrail'i yıkmayı' hedefliyor "Filistin İçin İsrail'i Boykot Girişimi" olarak bilinen Boykot, Tecrit ve Yaptırımlar (BDS) Hareketi Kuzey Amerika Koordinatörü Olivia Katbi, Gazze'ye saldırılarını sürdüreceğini söyleyen İsrail'i "ekonomik darbe, askeri ambargo ve küresel izolasyonlarla yıkmaya" çalıştıklarını söyledi.

 • 29.11.2023 29 Kas 17:32 Karabük'te 2 otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı

  Karabük'te 2 otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı Karabük'te meydana gelen trafik kazasında, 2 otomobil çarpıştı ve 3 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

 • 28.11.2023 28 Kas 12:53 Yeni yüzyılın en rağbet görecek sektörleri masaya yatırıldı

  Yeni yüzyılın en rağbet görecek sektörleri masaya yatırıldı Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenen Rekabet Kongresi, "İkinci Yüzyılın Sektörleri" ana temasıyla gerçekleşti.

 • 28.11.2023 28 Kas 10:41 Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin'i ziyaret etti

  Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin'i ziyaret etti Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin'i ziyaret etti. Soytürk, Şahin ve ajans çalışanlarıyla görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Şahin de ziyaretten dolayı teşekkür etti. Ayrıca, Şarköy Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Sevim, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin'i ziyaret etti. Görüşme sırasında Şahin, üniversitedeki faaliyetler ve projeler hakkında bilgi verdi ve Sevim de teşekkür ederek güncel konuları değerlendirdi.

 • 24.11.2023 24 Kas 15:16 IF Wedding Fashion İzmir'de moda rüzgarı esti

  IF Wedding Fashion İzmir'de moda rüzgarı esti IF Wedding Fashion İzmir-Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, ticari faaliyetlerin yanı sıra markaların yeni sezon koleksiyonlarını sergilediği defileleriyle tam bir moda şölenine sahne oldu.

 • 23.11.2023 23 Kas 18:25 TAK Hizmet Binası TİKA'nın Katkılarıyla Yenilendi

  TAK Hizmet Binası TİKA'nın Katkılarıyla Yenilendi Türk Ajansı Kıbrısın (TAK) hizmet binası, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) katkılarıyla yenilendi. TİKA'nın destekleriyle uzun aradan sonra kapsamlı tadilattan geçirilen bina, KKTC'nin tarihi ve mimari dokusunun korunması açısından önem taşıyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 11:06 Ankara'da İstihdam Atölyesi Programı ile Kadınlara İş İmkanı Sağlandı

  Ankara'da İstihdam Atölyesi Programı ile Kadınlara İş İmkanı Sağlandı Ankara Kalkınma Ajansı ve ASO Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğiyle yürütülen 'İstihdam Atölyesi Meslek Kazandırma Programı' sayesinde kadınlara CNC tezgah operatör ve programlama, elektrik/elektromekanik bakım, gaz altı kaynağı gibi alanlarda eğitimler verilerek istihdam imkanı sağlandı. Program kapsamında 74 kişi elektrik ark kaynağı, gaz altı, argon TIG kaynağı, elektrik/mekanik bakım, CMM operatörlüğü, CNC operatör ve programlama alanlarında iş sahibi oldu. Ayrıca, 80 genç kadın kursiyere de istihdam garantili eğitimler veriliyor.

 • 22.11.2023 22 Kas 19:36 UAEA Başkanı: İran, nükleer programının barışçıl olduğunu kanıtlamalı

  UAEA Başkanı: İran, nükleer programının barışçıl olduğunu kanıtlamalı Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Rafael Mariano Grossi, İran'ın Kapsamlı Güvenlik Denetimi anlaşması doğrultusunda sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini belirterek Ajansın bu ülkenin nükleer programının tamamen barışçıl olduğuna dair güvence sağlayabilmesi için bunun gerekli olduğunu söyledi. Grossi, İran'ın zenginleştirilmiş uranyum üretimindeki artışını sürdürdüğünü ve Ortak Mutabakat'ın uygulanması konusunda ilerleme kaydedilmemesinin üzüntü verici olduğunu ifade etti. Ayrıca, İran'ın antropojenik kaynaklı uranyum parçacıklarının varlığı konusunda açıklama yapması ve nükleer madde dengesi değerlendirmesindeki tutarsızlığı gidermesi gerektiğini belirtti. Grossi, bu sorunların İran'ın Kapsamlı Güvenlik Önlemleri Anlaşması çerçevesinde çözülmesi gerektiğini vurguladı.

 • 22.11.2023 22 Kas 14:20 İstanbul 2 No'lu Baro Başkanı Yasin Şamlı, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları için Uluslararası Ceza Mahkemesine başvurdu

  İstanbul 2 No'lu Baro Başkanı Yasin Şamlı, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları için Uluslararası Ceza Mahkemesine başvurdu İstanbul 2 No'lu Baro Başkanı Yasin Şamlı ve beraberindeki hukukçular, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında işlediği savaş suçlarına dair delillerle Uluslararası Ceza Mahkemesine başvurmak üzere Lahey'e hareket etti. Şamlı, saldırılarda ölenlerin sayısının 13 bin 300'ü aştığını ve katledilenlerin çoğunun sivil, masum insanlar olduğunu belirtti.

 • 22.11.2023 22 Kas 12:42 Genç girişimciler yetişiyor

  Genç girişimciler yetişiyor Eskişehir Sanayi Odası ve TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu iş birliğinde ve 'İşin Erbapları Projesi' çerçevesinde 'Genç Girişimciler Yetişiyor; Sanayi-Meslek Lisesi İş Birliği' buluşması Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi.

 • 22.11.2023 22 Kas 09:55 Endonezya'nın Kuzey Maluku Eyaleti'nde 6,6 Büyüklüğünde Deprem

  Endonezya'nın Kuzey Maluku Eyaleti'nde 6,6 Büyüklüğünde Deprem Endonezya'nın doğusundaki Kuzey Maluku eyaleti açıklarında Çarşamba günü meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem, tsunamiye yol açmadı. Depremin merkez üssü Batı Halmahera bölgesinin 68 kilometre kuzeybatısı açıklarında ve 109 kilometre derinlikte yer aldı. Sarsıntılar, komşu Kuzey Sulawesi eyaletinde de hissedildi. Endonezya, Pasifik Ateş Çemberi'nde bulunan bir ülke olduğu için sık sık depremlerle sarsılıyor.

 • 21.11.2023 21 Kas 12:50 Gazze'deki çocuklar temel haklarını talep ediyor

  Gazze'deki çocuklar temel haklarını talep ediyor Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini, Dünya Çocuklar Günü'nde Gazze'deki çocuklardan aldığı bir mektubu paylaştı. Mektupta, Gazze'deki çocuklar temel haklarını talep ediyor ve yaşama, güvenlik, barış, gıda ve ilaç haklarına sahip olmak istediklerini belirtiyor. Ayrıca, çocuklar dünyadan destek beklediklerini ve Gazze'deki acılarına son vermek için uluslararası eyleme ihtiyaç duyduklarını ifade ediyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 17:12 Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Bugün dünyada en geniş dış temsilcilik ağına sahip ilk 5 ülke arasında yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz.

 • 20.11.2023 20 Kas 12:09 Kayseri Sanayi Odası Yeşil Dönüşüm Ofisi'nden seminer düzenlendi

  Kayseri Sanayi Odası Yeşil Dönüşüm Ofisi'nden seminer düzenlendi Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yeşil Dönüşüm Ofisi tarafından düzenlenen 'Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması ve Sanayiye Etkileri' konulu seminerde, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve AB Genel Müdür Yardımcısı Bahar Güçlü sunum yaptı. Seminerin ardından, Sera Gazı Emisyonlarının Hesaplanması ve Raporlanması Eğitimi'ne katılan üyelere sertifikaları takdim edildi. Seminerde, Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Türkiye'nin Yeşil Mutabakat Eylem Planı hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

 • 18.11.2023 18 Kas 22:03 Yemen'de İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki suçları protesto edildi

  Yemen'de İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki suçları protesto edildi Binlerce Yemenli, İran'ın desteklediği Husilerin kontrolündeki başkent Sana'da düzenledikleri protestoda, İsrail'in Gazze Şeridi'nde işlemeyi sürdürdüğü "suçlarını" kınadı. Protestocular, Filistin bayrakları ve öldürülen sivillerin fotoğraflarıyla birlikte İsrail'in suçlarını kınayan pankartlar taşıdı. Ayrıca, İsrail ve Amerikan ürünlerinin boykot edilmesi çağrısı yapıldı. Husilere bağlı ajans SABA'nın haberine göre, gösteride yayınlanan bildiride, Arap ve İslam ülkelerinin halklarına, işgal altındaki Filistin'de İsrail'e karşı mücadele veren "mücahitleri" desteklemeleri çağrısında bulunuldu. İsrail'in Filistinlilere karşı sürdürdüğü cinayetler ve suçlar kınandı.

 • 18.11.2023 18 Kas 11:04 NASA ve JAXA, Ahşap Uyduyu Yörüngeye Fırlatmayı Planlıyor

  NASA ve JAXA, Ahşap Uyduyu Yörüngeye Fırlatmayı Planlıyor NASA ve Japonya Havacılık ve Uzay Keşif Ajansı (JAXA), 2024'te ahşaptan yapılmış bir uyduyu yörüngeye fırlatmayı planlıyor. LignoSat adı verilen deneysel uydu, manolya ağacından hazırlanmış olup kahve fincanı büyüklüğündedir. Ahşap uydu, uzayın zorlu şartlarına dayanabildiği ve sürdürülebilir bir alternatif olduğunu kanıtlamayı hedeflemektedir. Uydu, görevi sona erdikten sonra tamamen yanarak sürdürülebilirliğini kanıtlayacaktır.

 • 16.11.2023 16 Kas 15:25 Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, AA Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti

  Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, AA Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Anadolu Ajansı (AA) Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek Ajans çalışmaları hakkında bilgi aldı ve çalışanlara başarı diledi.

 • 15.11.2023 15 Kas 23:21 Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Bakanlığının bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Bakanlığının bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2028'de kişi başı gecelik harcamayı 130 dolar hedeflediklerini belirterek, "Yüzde 30 büyüme hedefliyoruz.

 • 15.11.2023 15 Kas 11:07 Kuzey Kore, yeni tip katı yakıtlı motorlar geliştirdi

  Kuzey Kore, yeni tip katı yakıtlı motorlar geliştirdi Kuzey Kore, orta menzilli balistik füzeler için yeni tip yüksek tahrikli katı yakıtlı motorlar geliştirdiğini duyurdu. Yapılan testler, yeni motorların teknik özelliklerinin değerlendirilmesi amacıyla gerçekleştirildi.

 • 14.11.2023 14 Kas 09:56 Tunus, Gazze'ye İkinci Yardım Uçağını Gönderdi

  Tunus, Gazze'ye İkinci Yardım Uçağını Gönderdi Tunus, Gazze Şeridi'ne 13 ton insani yardım malzemesi yüklü ikinci uçağını gönderdi. Yardım malzemeleri arasında tıbbi ekipman, ilaç, hazır yemek, tekerlekli sandalye, battaniye ve bebek maması gibi gıda ürünleri bulunuyor.

 • 11.11.2023 11 Kas 23:03 NASA Astronotları Uzayda Bir Alet Çantasını Kaybetti

  NASA Astronotları Uzayda Bir Alet Çantasını Kaybetti Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevli iki NASA astronotu, bakım yaparken bir alet çantasını yanlışlıkla kaybetti. Bu olay, Dünya atmosferindeki nesneler arasına yeni bir cismin daha katıldığı anlamına geliyor. Çantanın bir dürbünle görülebildiği belirtilirken, uzmanlar çantanın yakın bir zamanda atmosfere gireceğini ve parçalanacağını tahmin ediyor. Ayrıca, NASA bu olayla birlikte uzay çöplerine dikkat çekti.

 • 11.11.2023 11 Kas 10:40 İzlanda'da Volkanik Patlama Tehlikesi: Olağanüstü Hal İlan Edildi

  İzlanda'da Volkanik Patlama Tehlikesi: Olağanüstü Hal İlan Edildi İzlanda'da Reykjanes yarımadasında bulunan Fagradalsfjall yanardağının yakınlarında volkanik patlama olasılığının artması üzerine olağanüstü hal ilan edildi. İzlanda Sivil Koruma Ajansı, Grindavik kentinde tahliye işlemlerine başladıklarını ve vatandaşların sakin bir şekilde kentten ayrılmaları gerektiğini duyurdu. İzlanda Meteroloji Ofisi ise büyük miktarda erimiş kayaların yeraltına yayılıp yüzeye çıkabileceğinden endişe duyduklarını belirtti.

 • 10.11.2023 10 Kas 21:03 ESA, Airbus ve Voyager Space yeni ISS adayı Starlab için güçlerini birleştiriyor!

  ESA, Airbus ve Voyager Space yeni ISS adayı Starlab için güçlerini birleştiriyor! Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Airbus ve Voyager Space, Uluslararası Uzay İstasyonu'nun (ISS) yerini alması planlanan Starlab projesi için işbirliği yapıyor. ESA, Starlab'ın Avrupa'ya uzaya sürekli erişim sağlamak için nasıl kullanılabileceğini değerlendirecek ve astronot görevleri ile uzay temelli araştırmalar için kullanacak. Starlab, diğer projelerle rekabet ediyor ve galip gelmesi Avrupa uzay misyonları için büyük bir avantaj olacak.

 • 06.11.2023 06 Kas 14:44 Türk Haber Ajansları Medya Zirvesi'nde İşbirliği ve Dezenformasyon Konuşuldu

  Türk Haber Ajansları Medya Zirvesi'nde İşbirliği ve Dezenformasyon Konuşuldu Türk Haber Ajansları Birliği'nin temsilcileri, İstanbul'da gerçekleştirilen medya zirvesinde yeni işbirliği alanlarını ve dezenformasyonla mücadele yöntemlerini ele aldı. Panelde, Türk ajanslarının bir araya gelerek daha güçlü olması ve sahte haberlere karşı etkili bir mücadele yürütülmesi gerektiği vurgulandı. Ayrıca, Türk dünyası ülkeleri arasında medya alanında işbirliğinin önemi ve halkların birbirini daha iyi tanıması için çalışmalar yapılması gerektiği belirtildi. Zirvede ayrıca Türk Haber Ajansları Birliği (ATNA) kuruldu.

 • 06.11.2023 06 Kas 13:44 Moğolistan'da Kar Fırtınaları: 8 Çoban Hayatını Kaybetti

  Moğolistan'da Kar Fırtınaları: 8 Çoban Hayatını Kaybetti Moğolistan Ulusal Acil Durum Yönetim Ajansı, ülkenin orta kesiminde meydana gelen kar fırtınaları sonucunda 8 çobanın hayatını kaybettiğini açıkladı. Tuv ve Övörhangay eyaletlerinde bir erkek, altı kadın çoban ve bir çocuğun sürüleriyle birlikte yaşamını yitirdiği belirtildi. Kar fırtınaları nedeniyle yollar buzlandı ve görüş mesafesi azaldı. Moğolistan Ulusal Meteoroloji ve Çevre İzleme Ajansı'na göre, orta kesimlerde kar kalınlığı 34 santimetreye ulaştı.

 • 06.11.2023 06 Kas 11:35 Türk Haber Ajansları Dezenformasyona Karşı İttifak Kuruyor

  Türk Haber Ajansları Dezenformasyona Karşı İttifak Kuruyor Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Genel Sekreteri Kubanıçbek Ömüraliyev, bölge ülkeleri haber ajanslarının yeni ittifak kuracağını belirterek, dezenformasyon ve yalan haberlere karşı ortak mücadele edileceğini söyledi. Türk haber ajansları arasında birliğin kurulması için imza atılacak ve ortak hareketin önemi vurgulanacak.

 • 05.11.2023 05 Kas 13:43 Özel'in seçim zaferi dünya basınında: Muhalefette yaşanan en önemli güç değişimi

  Özel'in seçim zaferi dünya basınında: Muhalefette yaşanan en önemli güç değişimi CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'ndaki oylama sonucu Özgür Özel partinin 8. genel başkanı olurken yaşanan gelişme dünya basınında geniş yankı uyandırdı. İngiliz Financial Times gazetesi, yaşanan gelişmeyi ''Kılıçdaroğlu'nun 2010 yılında CHP lideri olmasından bu yana Türkiye'de muhalefette yaşanan en önemli güç değişimi'' olarak yorumladı.

 • 04.11.2023 04 Kas 20:06 Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması Sonuçlandı

  Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması Sonuçlandı Vizyon Production, Bonart Ajans ve Av. Kasım Aksoy işbirliğiyle gerçekleştirilen '6. Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması'nda Pınar Deniz kraliçe tacını giyerken, Doğukan Navdar ise 'Kral' ünvanını kazandı. Yarışmada derece alan altı genç isim oyunculuk eğitimi almaya hak kazandı ve Tümay Özokur Akademi'de eğitimlerine devam ediyorlar. Ayrıca, ünlü moda fotoğrafçısı ve yönetmen Sertan Öksüz'ün objektifi karşısında poz veren genç yetenekler, keyifli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar.

 • 02.11.2023 02 Kas 18:56 Press For Palestine Platformu İsrail'i Kınadı

  Press For Palestine Platformu İsrail'i Kınadı Press For Palestine Platformu, Gazze'de öldürülen gazeteciler için Taksim'de basın açıklaması düzenleyerek İsrail'i kınadı. Etkinliğe birçok gazeteci katıldı ve basın bildirisi Türkçe, Arapça ve İngilizce okundu. Platform adına konuşan Gazeteci Nevzat Çiçek, İsrail'in gazetecilere yönelik saldırılarını kınayarak, medya kuruluşlarını soykırıma göz yuman tutumlarından dolayı eleştirdi.

 • 02.11.2023 02 Kas 15:31 Gazze'deki insani kriz UNRWA'nın verileriyle ortaya çıktı

  Gazze'deki insani kriz UNRWA'nın verileriyle ortaya çıktı Gazze Şeridi'nde yaşanan insani kriz, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'nın (UNRWA) açıkladığı son verilerle gözler önüne serildi. Ajansın verilerine göre, 670.000 kişi UNRWA'ya bağlı 150 üsse sığındı.

 • 02.11.2023 02 Kas 13:42 Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Karali, içme suyu projesini inceledi

  Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Karali, içme suyu projesini inceledi Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Karali, ilçede devam eden içme suyu projesini yerinde inceleyerek bilgi aldı. Ayrıca Kızılay Haftası ve Serka ziyaretleri kapsamında çeşitli temaslarda bulundu.

 • 01.11.2023 01 Kas 23:08 BM: İsrail'in Cibaliye Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırılar savaş suçu olabilir

  BM: İsrail'in Cibaliye Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırılar savaş suçu olabilir BM İnsan Hakları Konseyi, İsrail'in Cibaliye Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıların savaş suçu teşkil edebileceği konusunda ciddi endişelerini dile getirdi. Açıklamada, saldırıların orantısız olduğu ve çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesine neden olduğu belirtildi.

 • 01.11.2023 01 Kas 19:02 Çin, kendi SpaceX'ini kurmak için özel sektöre yatırımları arttırıyor

  Çin, kendi SpaceX'ini kurmak için özel sektöre yatırımları arttırıyor Çin Uzay Ajansı, özel sektör şirketleri ile çalışarak kendi SpaceX'ini kurmayı ve Çin'in kendi Elon Musk'ını bulmayı hedefliyor. Ajans, özel sektör yatırımlarını arttırarak ticari uzay şirketlerinin sayısını artırmayı planlıyor.

 • 01.11.2023 01 Kas 16:09 Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'un kaleme aldığı "İstiklalden İstikbale: Türkiye Yüzyılı" makalesi 8 ülkede yayımlandı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'un kaleme aldığı 'İstiklalden İstikbale: Türkiye Yüzyılı' makalesi 8 ülkede yayımlandı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla "İstiklalden İstikbale: Türkiye Yüzyılı" başlığıyla kaleme aldığı makale 8 ülkede yayımlandı.

 • 31.10.2023 31 Eki 10:50 İzmir Büyükşehir Belediyesi Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri Başvuruları Başladı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri Başvuruları Başladı İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı. Yarışmada haber, fotoğraf ve görüntü dallarında ödüller verilecek. Başvuruların son tarihi 17 Kasım olarak belirlendi.

 • 31.10.2023 31 Eki 09:45 Çin'in Shenzhou-16 Görevi Başarıyla Tamamlandı

  Çin'in Shenzhou-16 Görevi Başarıyla Tamamlandı Çin İnsanlı Uzay Ajansı, Shenzhou-16 astronotlarının sağlık durumlarının iyi olduğunu ve görevin başarıyla sonuçlandığını duyurdu. Shenzhou-16'nın dönüş kapsülü, Çin'in İç Moğolistan Özerk Bölgesi'ndeki Dongfeng İniş Alanı'nda karaya indi.

 • 28.10.2023 28 Eki 10:34 BM UNRWA, İsrail saldırıları sonucu Gazze'de ölen personel sayısının 53'e yükseldiğini açıkladı

  BM UNRWA, İsrail saldırıları sonucu Gazze'de ölen personel sayısının 53'e yükseldiğini açıkladı BM kurumu UNRWA, İsrail saldırıları sonrasında Gazze'de ölen personel sayısının 53'e yükseldiğini duyurdu. Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom, ölen personel için duyulan üzüntünün tarifi olmadığını belirtti. UNRWA ayrıca çatışma sebebiyle yaklaşık 640 bin kişinin Gazze Şeridi'ndeki tesislerinde barındığını ve yardımın sınırlı olması nedeniyle gerilimin arttığını ifade etti.

 • 27.10.2023 27 Eki 21:35 İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 14 UNRWA çalışanı daha öldürüldü

  İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 14 UNRWA çalışanı daha öldürüldü Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında son 24 saatte 14 çalışanının daha öldürüldüğünü bildirdi. UNRWA'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, İsrail'in saldırıları sonucu yaşamını yitiren Ajans çalışanlarına ilişkin bilgi verildi. Açıklamada, 'Son 24 saat içinde 14 UNRWA personeli daha öldürüldü ve 7 Ekim'den bu yana öldürülen toplam personel sayısı 53'e ulaştı.' ifadesine yer verildi.

 • 27.10.2023 27 Eki 12:23 Bakan Ersoy: Türk Medyasının Güvenilirliğini Artırmalıyız

  Bakan Ersoy: Türk Medyasının Güvenilirliğini Artırmalıyız Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, RTÜK 3. Medya Buluşması'nda yaptığı konuşmada, Türk medyasının dünyanın en güvenilir medyalarından biri olmasını istediklerini belirtti. Bakan Ersoy, uluslararası güçlerin terör gruplarını medyayı yönlendirmesini istemediklerini vurgulayarak, Türk medyasının etkin, güçlü ve objektif olması gerektiğini söyledi. Ayrıca, Türk medya ve kültür endüstrisinin küresel değerini artırmak için çalışmalar yapıldığını ve Türk dizilerinin dünya genelinde büyük ilgi gördüğünü ifade etti.

 • 27.10.2023 27 Eki 10:58 Bakan Ersoy: "Her türlü uluslararası manipülasyonlara karşı ülkemizi ve medyamızı korumalıyız"

  Bakan Ersoy: 'Her türlü uluslararası manipülasyonlara karşı ülkemizi ve medyamızı korumalıyız' Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir yandan uluslararası medya yönlendirmelerine karşı farkındalık oluşturup diğer yandan da Türk medyasının küresel bir aktöre dönüşmesi yönünde adımlar atılması gerektiğini belirterek, "Öncelikli olarak her türlü uluslararası manipülasyonlara...

 • 27.10.2023 27 Eki 10:49 Çin'in Shenzhou-17 Uzay Aracı Uzay İstasyonuna Kenetlendi

  Çin'in Shenzhou-17 Uzay Aracı Uzay İstasyonuna Kenetlendi Çin İnsanlı Uzay Ajansı (CMSA), Shenzhou-17 mürettebatlı uzay aracının Perşembe günü uzay istasyonu kombinasyonuna başarıyla kenetlendiğini duyurdu. Uzay aracı, Beijing saatiyle 17.46'da uzay istasyonunun çekirdek modülü Tianhe'nin ön kapağına hızla yanaşarak otomatik olarak kenetlendi. Uzay aracındaki üç astronotun daha sonra Tianhe modülüne gireceği ve Shenzhou-16 misyonundaki üç astronotun geri dönüş için hazırlandıkları belirtildi. Shenzhou-17 uzay aracı, Uzun Yürüyüş-2F taşıyıcı roketiyle Çin'in kuzeybatısındaki Jiuquan Uydu Fırlatma Merkezi'nden fırlatılmıştı.

Advertisement