Son dakika Apollon Tapınağı haberleri, Apollon Tapınağı son dakika, son dakika Apollon Tapınağı

Son Dakika Apollon Tapınağı Haberleri

 • Didim Kaymakamı Apollon Tapınağı'nın yanındaki tarihi binanın restorasyonunu inceledi
  19 Şub Didim Kaymakamı Apollon Tapınağı'nın yanındaki tarihi binanın restorasyonunu inceledi

  Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Apollon Tapınağı'nın yanında bulunan tarihi binanın restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. 2020 yılında yaşanan şiddetli yağışlar sonucu kısmen yıkılan binanın restorasyonu 3 yıl sonra başladı. Binanın Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Hazineye devredildiği ve Aydın Valiliği'ne bağlı Yatırım, İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'na devredildiği bildirildi. Restorasyon çalışmaları Aydın Valiliği tarafından başlatıldı ve mahalle sakinleri memnuniyetlerini dile getirdi. Kaymakam Kuruca, Knuckfuss Evi'nin restorasyonu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 • Ortodokslar, Side Antik Kenti Abollon Tapınağı'nda Epifani Bayramı'nı kutladı
  19 Oca Ortodokslar, Side Antik Kenti Abollon Tapınağı'nda Epifani Bayramı'nı kutladı

  Antalya'da şiddetli rüzgar ve yağmur, Ortodoksların vaftiz ayinine engel olamadı. Epifani Bayramı'nı kutlayan Ortodokslar, Side Antik Kenti'ndeki Apollon Tapınağı'nda ayin gerçekleştirdi. Hristiyan Din adamları eşliğinde Side'ye gelen Ortodokslar, Apollon Tapınağındaki ayinin ardından Side Limanından denize haç attılar. Ayin esnasında şiddetli rüzgar ve yağış etkili oldu.

 • Ortodokslar Epifani Bayramı'nı Side'de kutladı
  19 Oca Ortodokslar Epifani Bayramı'nı Side'de kutladı

  Epifani Bayramı'nı kutlayan Ortodokslar, Side Antik Kenti'ndeki Apollon Tapınağı'nda ayin gerçekleştirdi. Hristiyan Din adamları eşliğinde Side'ye gelen Ortodokslar, Apollon Tapınağındaki ayinin ardından Side Limanından denize haç attılar.

 • Tour of Antalya: Sportif bir görsel şöleni izleyecekler
  17 Oca Tour of Antalya: Sportif bir görsel şöleni izleyecekler

  Tour of Antalya Proje Koordinatörü Haluk Özsevim, bu yıl düzenlenecek yarış için Türkiye'nin potansiyel turizm hedeflerine uygun ülkelerden takımları seçtiklerini belirterek, Kraliçe etabında sportif bir görsel şölen izleyeceklerini söyledi. Yarışta 16 ülkeden 25 takım ve 175 bisikletçi yer alacak. Tour of Antalya artık dünyada tercih edilen bir yarış haline gelmiş ve bireysel sporcuların da ülkede kamp yapmalarını sağlamayı amaçlıyor. Yarış, Antalya'nın tarihini, doğasını ve kültürünü keşfetmek isteyen milyonlarca kişiye de fırsat sunacak.

 • Tour of Antalya, Türkiye'nin turizm hedeflerine uygun ülkelerden takımları seçti
  17 Oca Tour of Antalya, Türkiye'nin turizm hedeflerine uygun ülkelerden takımları seçti

  Tour of Antalya Proje Koordinatörü Haluk Özsevim, bu yıl 5.'si düzenlenecek yarış için Türkiye'nin potansiyel turizm hedeflerine uygun ülkelerden takımları seçtiklerini belirtti. Yarışta 16 ülkeden 25 takım ve 175 bisikletçi yer alacak. Yarış, Antalya'nın tarihini, doğasını ve kültürünü milyonlarca kişiye keşfettirecek.

 • Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ın Projeleriyle Didim'de Büyük Değişim
  26 Ara Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ın Projeleriyle Didim'de Büyük Değişim

  Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ın projeleriyle Didim, turizm, tarım ve sosyal belediyecilik alanında büyük bir değişim yaşadı. Yeni dönemde projelerin katlanarak devam edeceği belirtildi. Projeler arasında 4 bin kişilik amfi tiyatro, Yoran Mübadele Anı ve Kültür Evi, DİGEM Sanat Akademisi, bisiklet yolu çalışmaları, festivaller ve daha fazlası yer alıyor.

 • Manavgat Belediyesi tarafından düzenlenen Gastro Caz Festivali Side'de gerçekleşti
  16 Eki Manavgat Belediyesi tarafından düzenlenen Gastro Caz Festivali Side'de gerçekleşti

  Manavgat Belediyesi, Antik Side'de farklı kültürleri bir araya getirmek, Side'nin köklü tarihini lezzet ve müzikle beraber sentezlemek amacıyla 13-15 Ekim günleri arasında ünlü şefler ve ünlü caz sanatçıların da katılımıyla 'Gastro Caz' festivalini düzenledi. Festivalde ünlü şefler tarafından yemek söyleşileri düzenlenirken, ünlü caz sanatçıları da Apollon Tapınağı'nda konserler verdi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, festivalin Side'yi tarihle yeniden buluşturduğunu belirterek katılımcılara teşekkür etti.

 • Muğla'da Orata Adası'ndaki kalıntılar restore edilerek turizme açılacak
  25 Eyl Muğla'da Orata Adası'ndaki kalıntılar restore edilerek turizme açılacak

  Muğla'da bulunan Orata Adası'ndaki kalıntılar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ile Ula Belediyesi'nin destekleriyle restore edilerek turizmin hizmetine sunulacak. Kedrai Antik Kenti Kazı Heyeti Bilimsel Sorumlu Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler, adada yapılan kazı çalışmaları sonucunda Apollon Tapınağı, tiyatro ve mezarlık kalıntılarının bulunduğunu belirtti. Orata Adası, inanç turizmi kapsamında öne çıkarılarak ziyaretçilere açılacak.

 • Türkiye 'gezen turist'i bekliyor
  23 Eyl Türkiye 'gezen turist'i bekliyor

  ANTALYA Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, okulların açılmasıyla çocuklu ailelerin ülkelerine döndüğünü belirterek, "Hayatının sonbaharını yaşayan orta yaş üstü emekliler Akdeniz ülkelerine doğru yola çıkıyor.

 • Apollon Tapınağı'nda Gün Batımı Konseri
  18 Eyl Apollon Tapınağı'nda Gün Batımı Konseri

  Yaklaşık 2 bin yıllık tarihi olan Apollon Tapınağı'nda, yüzyıllardır sessizliğe bürünen tapınağın hassasiyeti için kısıtlı sayıda vatandaşın katılımıyla gün batımı konseri düzenlendi. Tapınak, Roma döneminde Tanrı Apollon'a sunulan dileklerin yeriydi. Konserde arp eşliğinde çeşitli danslar da sergilendi.

 • Kedrai Antik Kenti'nde Tiyatro ve Surlar Gün Yüzüne Çıkarılıyor
  12 Eyl Kedrai Antik Kenti'nde Tiyatro ve Surlar Gün Yüzüne Çıkarılıyor

  Gökova Körfezi'nde bulunan Kedrai Antik Kenti'nde yer alan tiyatro ve surlar, kazı çalışmalarıyla gün yüzüne çıkarılıyor. Kazı ekibi, Sedir Adası'na giderek antik kente ulaşıyor. Kazı çalışmalarında adanın tarihi ve arkeolojik kimliği hakkında önemli veriler elde ediliyor. Antik kentin güçlü surlarla çevrili olduğu ve tiyatrosunun Karia bölgesinde nadir bulunan bir yapıya sahip olduğu belirtiliyor. Kazılar, antik kentin surlarında yoğunlaşmış durumda ve çalışmalar sonucunda kentin derin tarihi ve yerleşim modeli hakkında bilgiler elde ediliyor.

 • Didim Fotoğraf Yarışmasının Sonuçları Açıklandı
  24 Ağu Didim Fotoğraf Yarışmasının Sonuçları Açıklandı

  Didim Belediyesi tarafından düzenlenen ve Muğla'dan katılan Yüksel Gedikli'nin 'İlyasbey Külliyesi' fotoğrafıyla birinci olduğu '1. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nın sonuçları açıklandı. Yarışmada altın madalyayı Yüksel Gedikli, gümüş madalyayı Hakan Gümüş, bronz madalyayı Ali Kayabaşı kazandı. Ayrıca Fazilet Ecemiş, Hakan Kuyumcu, İsmail Serhat Şahin ve Mehmet Çimenli de mansiyon ödüllerine layık görüldü. Ödül töreni ve sergi 1 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilecek.

 • Side Antik Kenti Gün Batımında Kızıl Renklere Büründü
  11 Ağu Side Antik Kenti Gün Batımında Kızıl Renklere Büründü

  Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Side Antik Kenti, gün batımı sırasında güneşin son ışıklarıyla kızıl renklere bürünerek Akdeniz'e yansıyor. Tarihi, denizi ve otelleriyle dikkat çeken Side, gün batımıyla da ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Apollon Tapınağı'nın da içinde bulunduğu tapınaklar bölgesi, gün batımının renklerine bürünerek görsel bir şölen sunuyor. Vatandaşlar ise bu muhteşem manzarayı fotoğraflayarak ve hatıra fotoğrafı çektirerek ölümsüzleştiriyor.

 • Osman Bayrakdar Yılı Analig Tenis Bölge Turnuvaları Didim'de Başladı
  20 Tem Osman Bayrakdar Yılı Analig Tenis Bölge Turnuvaları Didim'de Başladı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Osman Bayrakdar Yılı Analig Tenis Bölge Turnuvaları, Aydın'ın Didim ilçesinde heyecan dolu bir açılış seremonisiyle başladı. Ege Bölgesi'nin en iyi tenis oyuncularının mücadele edeceği turnuva, dört gün sürecek ve şampiyonlar 21 Temmuz'da belli olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu etkinlikle gençlerin sporla iç içe olmalarını teşvik etmeyi ve tenis sporunun yaygınlaşmasını hedefliyor.

 • ABD'li Aktris Kylin Milan, Side'de Tarihi ve Turistik Yerleri Ziyaret Etti
  07 Tem ABD'li Aktris Kylin Milan, Side'de Tarihi ve Turistik Yerleri Ziyaret Etti

  ABD'li aktris ve şarkıcı Kylin Milan, Side'de tarihi ve turistik yerleri ziyaret edip, dünyanın en iyi dövme stüdyosu olarak nitelendirdiği Ramses Ink'te 2 ayrı dövme yaptırdı. Milan, Side'nin kendisini büyülediğini söyleyerek, ABD'de böyle tarihi yerlerin olmadığını belirtti. Side'ye girişte yerli ve yabancıların kullandığı traktörlere binerek antik kente gitti. Milan, Side'de çeşitli mağazalara girerek ürünlere baktı ve Apollon Tapınağı'nı ziyaret etti. Türkiye'ye Serdar Ortaç ile çalışmak için gelen Milan, ayrıca Ramses Ink'te 2 ayrı piercing yaptırdığını da söyledi.

 • Kuşadası ve Didim'deki Oteller Kurban Bayramı'nda Dolu Geçirmeyi Bekliyor
  12 Haz Kuşadası ve Didim'deki Oteller Kurban Bayramı'nda Dolu Geçirmeyi Bekliyor

  Kuşadası ve Didim'deki oteller, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yerli pazarda hareketlilik yaşıyor. Kuşadası Otelciler Derneği Başkanı Tacettin Özden, Kurban Bayramı dönemi için rezervasyonların iyi gittiğini ve genel anlamda dolu veya doluluğa yakın bir dönem geçirilmesini beklediğini söyledi. Didim Turizm Derneği Başkanı Melih Koyuncu ise ilçedeki otellerde ortalama yüzde 90 doluluk beklediklerini ifade etti.

 • Gökova Körfezi'nde 'Mavi tura' 'Kültür turu' ekleniyor
  26 May Gökova Körfezi'nde 'Mavi tura' 'Kültür turu' ekleniyor

  Gökova Körfezindeki Sedir adasında başlayan arkeolojik kazılarla mavi tur rotasına kültür turu da eklenecek.

 • Sedir Adası'nda kıyı ve deniz dibi temizliği yapıldı
  24 May Sedir Adası'nda kıyı ve deniz dibi temizliği yapıldı

  Koruma altında bulunan altın sarısı kumuyla ünlü Gökova Körfezi'ndeki Sedir Adası ile Kleopatra Plajı çevresinde ekipler tarafından kıyı ve deniz dibi temizliği gerçekleştirildi.

 • Hollandalı acenteciler Didim'de ağırlandı
  17 May Hollandalı acenteciler Didim'de ağırlandı

  Hollanda'dan gelen 16 kişilik tur ve seyahat acentecilerinden oluşan heyet Aydın'ın Didim ilçesinde geldi.

 • Didim Vegfest, Türkiye'nin İlk Vegan Dostu Belediyesi Tarafından 5. Kez Düzenlendi
  03 May Didim Vegfest, Türkiye'nin İlk Vegan Dostu Belediyesi Tarafından 5. Kez Düzenlendi

  Didim Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek vegan festivali Didim Vegfest, binlerce katılımcı ve aktivistin yer aldığı birbirinden renkli etkinliklerle sona erdi. Festival çerçevesinde dünya rekoru kırılan 5 metrelik vegan lokma ağacı ve konserler de festivalin önemli anları arasında yer aldı. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, festivalde yer alan herkese teşekkür ederek, bir sonraki festivalde görüşmek dileğinde bulundu.

 • 'didim Vegfest' İçin Geri Sayım Başladı
  20 Nis 'didim Vegfest' İçin Geri Sayım Başladı

  Didim Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen ‘Didim VegFest’ için geri sayım başladı. Türkiye’nin ilk vegan festivali, 28-30 Nisan günleri arasında yurttaşla buluşacak.

 • Didim VegFeste, Türkiye'nin İlk Vegan Festivali İçin Geri Sayım Başladı
  20 Nis Didim VegFeste, Türkiye'nin İlk Vegan Festivali İçin Geri Sayım Başladı

  Didim Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin ilk vegan festivali olan Didim VegFeste, 28-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalde hayvan hakları, doğal yaşam ve çevrenin korunması gibi konularda paneller düzenlenecek ve birçok etkinlik ve konser yer alacak.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Side Kültürel Miras Projesi Tanıtımı'nda Konuştu
  19 Nis Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Side Kültürel Miras Projesi Tanıtımı'nda Konuştu

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Side Kültürel Miras Projesi tanıtımında yaptığı konuşmada arkeolojiyi kültür ve sanatla birleştirerek sürdürülebilir ve tabana yayılmış bir turizm hizmeti sunacaklarını belirtti. Side Antik Kenti'nde gerçekleştirilen projede kazı ve onarım çalışmaları yapılırken, yeni bir müze yapımı ve Apollon Tapınağı ve liman bölgesinin ayağa kaldırılması projesi de hayata geçirilecek.

 • Didim Belediyesi EMİTT'e hazırlanıyor
  02 Şub Didim Belediyesi EMİTT'e hazırlanıyor

  Didim Belediyesi, DİTAB'ın öncülüğünde dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında yer alan EMITT'e katılacak.

 • ANTALYALI ORTODOKSLAR EPİFANİ BAYRAMI'NDA SİDE'DE AYİN YAPTI
  19 Oca ANTALYALI ORTODOKSLAR EPİFANİ BAYRAMI'NDA SİDE'DE AYİN YAPTI

  Jülyen takvimine göre Hz. İsa'nın vaftiz edildiği 19 Ocak'ta Epifani Bayramı'nı kutlayan Ortodokslar, Antalya'da Side Antik Kenti'ndeki Apollon Tapınağı'nda ayin gerçekleştirdi.

 • Didimliler yeni yılı Kent Meydanı'nda kutladı
  01 Oca Didimliler yeni yılı Kent Meydanı'nda kutladı

  Aydın'ın Didim ilçesinde vatandaşlar 2023 yılına Didim Belediyesi tarafından Kent Meydanı'nda hazırlanan yeni yıl kutlamalarıyla girdi.

 • ŞİDDETLİ YAĞIŞTA SİDE ANTİK KENTİ'Nİ SU BASTI
  14 Ara ŞİDDETLİ YAĞIŞTA SİDE ANTİK KENTİ'Nİ SU BASTI

  METEOROLOJİNİN dün gece için 'turuncu kod' uyarısı yaptığı Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Side Antik Kenti'nde bazı bölgeler su altında kaldı.

 • Didim Belediyesi'nden Atatürk Bulvarı'na Yeni Kavşak
  21 Kas Didim Belediyesi'nden Atatürk Bulvarı'na Yeni Kavşak

  Didim Belediyesi, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Pınar Caddesi'nde yeni kavşak yapımı için çalışmalara başladı.

 • Didim'de gün batımı
  15 Kas Didim'de gün batımı

  Ege Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden Aydın'ın Didim İlçesinde gün batımı, antik çağın en iyi korunmuş tapınaklarından biri olarak gösterilen Apollon Tapınağı'yla güzel görüntü oluşturdu.

 • MATSO yönetimi, üyeleri için Başkan Hisarcıklıoğlu'ndan talepte bulundu
  03 Kas MATSO yönetimi, üyeleri için Başkan Hisarcıklıoğlu'ndan talepte bulundu

  MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör ve Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu, beraberlerindeki heyet ile birlikte TOBB Başkanı M.

 • ATHENA TAPINAĞI'NA ARKEOLOJİK MÜZE KURGUSU
  02 Kas ATHENA TAPINAĞI'NA ARKEOLOJİK MÜZE KURGUSU

  ANTALYA'nın Manavgat ilçesi Side Antik Kenti'ndeki bir gece kulübünün, kendisine ait özel mülk içinde kalan ve Athena Tapınağı'nın bulunduğu kazı alanına açılan tarihi kalıntıları kapı olarak kullandığının ortaya çıkmasının ardından valilik tarafından çalışma başlatıldı.

 • Banu Alkan - Kemal Yıldız... AŞKLARINI İLAN ETTİLER!
  30 Eki Banu Alkan - Kemal Yıldız... AŞKLARINI İLAN ETTİLER!

  Yeşilçam'ın Afrodit'i Banu Alkan nişanlısı Kemal Yıldız'la ilkbaharda evleniyor! İlk kez yan yana kamera karşısına geçen çift, birbirlerini öpmelere doyamadı. Kendisinden 16 taş küçük Kemal Yıldız'la evliliğe doğru adım adım giden Banu Alkan, "20 bin fitteyim sürekli" dedi ve sevgilisine olan aşkını haykırdı.

 • İnsanlık tarihini değiştirecek arkeolojik kazı Hierapolis'te sürüyor
  17 Eki İnsanlık tarihini değiştirecek arkeolojik kazı Hierapolis'te sürüyor

  İnsanlık tarihini değiştirecek arkeolojik kazı Hierapolis'te sürüyor Hierapolis'te Frig uygarlığına dair kalıntılar tarihe ışık tutmaya devam ediyor Kazı Heyeti Başkanı Ord. Prof. Dr.

 • Gölyazı'da 2500 yıllık tarih gün yüzüne çıkıyor
  13 Eki Gölyazı'da 2500 yıllık tarih gün yüzüne çıkıyor

  Gölyazı'da 2500 yıllık tarih gün yüzüne çıkıyorBURSA Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer Belediyesi'nin destekleriyle Gölyazı'daki yaklaşık 5 bin kişilik olduğu tahmin edilen antik tiyatro alanı ile Apollon tapınağının yer aldığı Kız Ada'da devam eden kazı çalışmalarını yerinde inceledi.

 • Gölyazı'da 2500 Yıllık Tarih Gün Yüzüne Çıkıyor
  13 Eki Gölyazı'da 2500 Yıllık Tarih Gün Yüzüne Çıkıyor

  Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer Belediyesi’nin destekleriyle Gölyazı’daki yaklaşık 5 bin kişilik olduğu tahmin edilen antik tiyatro alanı ile Apollon tapınağının yer aldığı Kız Ada’da devam eden kazı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Erdem, “Antik tiyatroyu yeniden kültürel faaliyetlere kazandırmak için çalışmalarımız sürecek” dedi.

 • Didim'de 'Dünya Didim'i Seviyor Festivali' düzenlendi
  10 Eyl Didim'de "Dünya Didim'i Seviyor Festivali" düzenlendi

  Aydın'ın Didim ilçesinde bu yıl ilk kez ilçede yaşayan 65 ülkenin vatandaşlarının desteğiyle "Dünya Didim'i Seviyor Festivali" organize edildi.

 • Dünyanın ilk kehanet merkezi Apollon Tapınağı
  29 Ağu Dünyanın ilk kehanet merkezi Apollon Tapınağı

  Geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Aydın'ın Didim ilçesinde bulunan ve dünyanın ilk kehanet merkezi olarak bilinen Apollon Tapınağı, 2 bin 600 yıldır ayakta dururken, görkemli yapısıyla ziyaretçilerini selamlıyor.

 • Terk edildiği söylenen 'kehanet merkezi' aslında uzun yıllar işlevini korumuş
  26 Ağu Terk edildiği söylenen "kehanet merkezi" aslında uzun yıllar işlevini korumuş

  İyonya'nın en önemli pagan kutsal alanları arasında yer alan, İzmir'in Menderes ilçesindeki Klaros Kutsal Alanı'nda milattan sonra 5 ila 7. yüzyıla ait olduğu değerlendirilen oyun tablası ve çatallı haç gibi izlere rastlandı.

 • Terk edildiği söylenen 'kehanet merkezi' aslında uzun yıllar işlevini korumuş
  26 Ağu Terk edildiği söylenen "kehanet merkezi" aslında uzun yıllar işlevini korumuş

  İyonya'nın en önemli pagan kutsal alanları arasında yer alan, İzmir'in Menderes ilçesindeki Klaros Kutsal Alanı'nda milattan sonra 5 ila 7. yüzyıla ait olduğu değerlendirilen oyun tablası ve çatallı haç gibi izlere rastlandı.

 • Didim'de 'Görkemli Hatıralar' Rüzgarı
  10 Tem Didim'de 'Görkemli Hatıralar' Rüzgarı

  Halk TV'nin programı "Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar" bu hafta Didim Amfitiyatro'da gerçekleştirildi. Canlı olarak yayınlanan programa yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 • Hurda Malzemeler, Didim'de Sokak Hayvanları İçin Yuva Oldu
  05 Tem Hurda Malzemeler, Didim'de Sokak Hayvanları İçin Yuva Oldu

  Didim Belediyesi tarafından hurda malzemeler kullanılarak hazırlanan kedi ve köpek evleri, kentin dört bir yanına yerleştirildi.

 • Antik kentler geleceğin sanat tarihçilerini ağırladı
  30 May Antik kentler geleceğin sanat tarihçilerini ağırladı

  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sanat Tarihi Topluluğu öğrencileri bölgedeki Milet, Beçin, Stratonikeia ve Lagina antik kentlerini ziyaret ederek bilgi aldı.

 • 'Yörük Toyu'nda Mahmut Tuncer konser verdi
  29 May "Yörük Toyu"nda Mahmut Tuncer konser verdi

  Aydın'da, Türkiye'nin farklı illerinden 150 Yörük derneğinin katılımıyla "Yörük Toyu" yapıldı.

 • Minik öğrenciler Side Antik Kent'te ünlü ressamların tablolarını canlandırdı
  28 May Minik öğrenciler Side Antik Kent'te ünlü ressamların tablolarını canlandırdı

  Manavgat'ta kreş öğrencileri, ünlü ressamların eserlerini Apollon Tapınağı önünde canlandırdı.

 • Didim Vegan Festivali'nde Ceylan Ertem Coşkusu
  26 May Didim Vegan Festivali'nde Ceylan Ertem Coşkusu

  Türkiye'nin tek vegan festivali olan Didim VegFest'de Ceylan Ertem rüzgarı esti.

 • Gazetecilerden Yoran Mübadele Anı ve Kültür Evi'ne tam not
  24 May Gazetecilerden Yoran Mübadele Anı ve Kültür Evi'ne tam not

  Didim VegFest nedeniyle kente gelen ulusal gazeteciler, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve Belediye Başkan Yardımcısı E. Öznur Gündoğdu eşliğinde Didim Belediyesi Yoran Mübadele Anı ve Kültür Evi'ni ziyaret etti.

 • Didim'de Ceylan Ertem Konseri
  22 May Didim'de Ceylan Ertem Konseri

  Didim VegFest'in ikinci gününde sahne alan ünlü sanatçı Ceylan Ertem, festivale katılan yerli ve yabancı turistler ile Didimlilere keyifli anlar yaşattı.

 • Didim Vegfest'te Rekor Denemesi
  22 May Didim Vegfest'te Rekor Denemesi

  Didim Belediyesi tarafından düzenlenen Didim VegFest, bir rekor denemesine ev sahipliği yaptı. Usta şefler tarafından hazırlanan 50 metrelik vegan dürüm için Guinness'e başvuruldu.

 • Didim'de kutsal yol yürüyüşü yapıldı
  22 May Didim'de kutsal yol yürüyüşü yapıldı

  Türkiye'nin ilk, Dünyanın ise ikinci vegan kenti olan Didim'de, belediye öncülüğünde düzenlenen Vegan Festivali etkinlikleri çerçevesinde kutsal yol yürüyüşü düzenlendi.

 • Didim Vegan Festivali'nde 50 metrelik dürüm hazırlandı
  21 May Didim Vegan Festivali'nde 50 metrelik dürüm hazırlandı

  Aydın'ın Didim ilçesinde belediye tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Didim Vegan Festivali'nin ikinci gününde, 50 metre uzunluğunda vegan dürüm yapıldı.

 • Didim VefFest'e vatandaşlardan yoğun ilgi
  21 May Didim VefFest'e vatandaşlardan yoğun ilgi

  Didim Belediyesi tarafından düzenlenen 'Didim VegFest' çerçevesinde festival alanında kurulan 100'den fazla stant, yerli ve yabancı turistler ile Didimli vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

 • Didim Vegfest pandemiden sonra yeniden başladı
  21 May Didim Vegfest pandemiden sonra yeniden başladı

  Didim Vegfest pandemiden sonra yeniden başladı 4'üncü Didim Vegfest 3 gün sürecek etkinlikle misafirlerini ağırlayacak Aydın'ın Didim ilçesinde belediye öncülüğünde gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk, dünyanın ise ikinci Vegan kenti olan Didim'de düzenlenen Vegan Festivalinin 4'üncüsü başladı.

 • Didim Vegan Festivali başladı
  20 May Didim Vegan Festivali başladı

  Aydın'ın Didim ilçesinde belediye tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen "Didim Vegan Festivali" başladı.

 • Didim'de 4. Vegfest Başladı
  20 May Didim'de 4. Vegfest Başladı

  Didim Belediyesi tarafından düzenlenen Didim VegFest, pandemi nedeniyle verilen aranın ardından 4'üncü kez kapılarını açtı.

 • Belediye Başkanı Atabay'dan Didim Vegfest'e Davet
  19 May Belediye Başkanı Atabay'dan Didim Vegfest'e Davet

  Didim Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncü kez düzenlenen Didim VegFest, yarın kapılarını açıyor. 3 gün sürecek festivalde katılımcılar, çeşitli etkinlikler eşliğinde veganlık felsefesini öğrenecek.

 • Didim, Vegfest'e Hazırlanıyor
  17 May Didim, Vegfest'e Hazırlanıyor

  Didim VegFest'e sayılı günler kala Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, düzenlenen basın toplantısında gazeteciler ile buluştu. Başkan Atabay, tüm vatandaşları Didim VeFest'e davet etti.

 • 4. Didim Engelsiz Festivali Başladı
  13 May 4. Didim Engelsiz Festivali Başladı

  Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Didim Belediyesi'nin destekleri ile düzenlenen 4. Didim Engelsiz Festivali, törenle başladı.

 • Didim'de Vegfest Heyecanı Başladı
  12 May Didim'de Vegfest Heyecanı Başladı

  Türkiye'nin ilk vegan dostu belediyesi olan Didim Belediyesi tarafından düzenlenen Didim VegFest, 20-21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıları ile buluşacak.

 • Athena Tapınağı'nın bitişiğinde bar açıldı, giriş kapısı olarak kazı alanındaki tarihi kalıntılar kullanıldı!
  04 May Athena Tapınağı'nın bitişiğinde bar açıldı, giriş kapısı olarak kazı alanındaki tarihi kalıntılar kullanıldı!

  Side Antik Kenti'ndeki Athena Tapınağı'nın bitişiğindeki özel mülkte Apollon isimli bir bar açıldı. Daha önce restoran olarak işletilen barı açanlar, giriş kapısı olarak kazı alanındaki tarihi kalıntıları kullandı. Gelişmeyle ilgili suç duyurusunda bulunan Side Müze Müdürlüğü, olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

 • Didim Zeytin Festivali için ilk adım atıldı
  14 Nis Didim Zeytin Festivali için ilk adım atıldı

  Didim Belediyesi'nin destekleriyle her yıl düzenlenen Zeytin Festivali'nin 2022 ayağı için ilk toplantı gerçekleştirildi.

 • Tarihin Las Vegas'ı Alabanda ziyaretçilerini bekliyor
  13 Nis Tarihin Las Vegas'ı Alabanda ziyaretçilerini bekliyor

  Tarihin Las Vegas'ı Alabanda ziyaretçilerini bekliyorAYDIN Dünyada ilk at yarışlarının yapıldığı yer olduğu iddia edilen ve eğlence merkezleri ile dönemin adeta Las Vegas'ı olarak bilinen Alabanda ziyaretçilerini bekliyor.

 • Son dakika haberleri! Ege'nin antik kentleri Japon televizyonunda belgeselle tanıtılacak
  08 Nis Son dakika haberleri! Ege'nin antik kentleri Japon televizyonunda belgeselle tanıtılacak

  Son dakika haberlerine göre Japon kamu yayıncısı NHK televizyonu, Denizli ve Aydın'daki antik kentlerde belgesel çekimine başladı.

 • Türkiye Şampiyonası 3. Etap Didim Puanlı Yol Yarışları sona erdi
  27 Mar Türkiye Şampiyonası 3. Etap Didim Puanlı Yol Yarışları sona erdi

  Aydın'ın Didim ilçesinde düzenlenen Türkiye Şampiyonası 3. Etap Didim Puanlı Bisiklet Yol Yarışları tamamlandı.

 • Bisiklet Yol Yarışları Türkiye Şampiyonası Didim'de yapıldı
  27 Mar Bisiklet Yol Yarışları Türkiye Şampiyonası Didim'de yapıldı

  - Bisiklet Yol Yarışları Türkiye Şampiyonası Didim'de yapıldı Türkiye Şampiyonası 3. Etap Didim Puanlı Bisiklet Yol Yarışları, Aydın'ın Didim ilçesinde düzenlendi.

 • Bisiklet Yol Yarışları Türkiye Şampiyonası hafta sonunda Didim'de yapılacak
  25 Mar Bisiklet Yol Yarışları Türkiye Şampiyonası hafta sonunda Didim'de yapılacak

  Türkiye Şampiyonası 3. Etap Didim Puanlı Bisiklet yol yarışları 26-27 Mart 2022 tarihlerinde Aydın'ın Didim ilçesinde gerçekleştirilecek.

 • Didim MYO'da 'Kültürel Miras' konulu panel düzenlendi
  25 Mar Didim MYO'da "Kültürel Miras" konulu panel düzenlendi

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Didim Meslek Yüksekokulu'nda 'Kültürel Miras' konulu panel düzenlendi.

 • Didim'de hurda malzemeler sokak hayvanları için yuva oluyor
  25 Şub Didim'de hurda malzemeler sokak hayvanları için yuva oluyor

  Didim Belediyesi'nin geçmişte gerçekleştirdiği etkinliklerde kullanılan ve atık haline dönüşen malzemeler sokak hayvanları için köpek kulübesi ve kedi evine dönüştürülüyor.

 • Dünyanın en eski kehanet merkezi Klaros'tan kült heykellere ait 35 parça çıkarıldı
  30 Oca Dünyanın en eski kehanet merkezi Klaros'tan kült heykellere ait 35 parça çıkarıldı

  İZMİR'in Menderes ilçesinde arkeolojik verilere göre dünyanın en eski kehanet merkezi olan Klaros'taki kazı çalışmalarında kült heykellere ait 35 adet parça çıkarıldı.

 • SİDE'DE KAR YAĞIŞI
  26 Oca SİDE'DE KAR YAĞIŞI

  Side turizm merkezinde 2 bin 500 yıllık Apollon Tapınağı ve antik tiyatro kar yağışı sonrası büyüledi.

 • ANTALYA'YA 29 YIL SONRA KAR YAĞDI
  25 Oca ANTALYA'YA 29 YIL SONRA KAR YAĞDI

  Antalya kent merkezinde sabah saatlerinde kar yağışı aralıklı etkili olurken, Beydağları ve Masadağı etekleri karla kaplandı.

 • Büyükşehir Belediyesi, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda Aydın'ı tanıtıyor
  03 Ara Büyükşehir Belediyesi, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda Aydın'ı tanıtıyor

  Büyükşehir Belediyesi, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda Aydın'ı tanıtıyor 2-4 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleşen 15. Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi kapılarını açtı.

 • ADÜ'lü gençler Apollon Tapınağı'nı ziyaret etti
  22 Kas ADÜ'lü gençler Apollon Tapınağı'nı ziyaret etti

  Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Umut Tuncer, Adnan Menderes Üniversitesi öğrencilerini Didim Apollon Tapınağı'nda misafir etti.

 • MAGNESİA'DAKİ KAZILARDA ZEUS TAPINAĞI ORTAYA ÇIKARILDI
  19 Kas MAGNESİA'DAKİ KAZILARDA ZEUS TAPINAĞI ORTAYA ÇIKARILDI

  AYDIN'ın Germencik ilçesi Magnesia Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarında, dönemin en iyi mimarı olarak bilinen Hermo­genes tarafından yapılan, 2 bin 250 yıllık Zeus Tapınağı'nın 3'te 2'lik bölümü ortaya çıkarıldı.

 • AYDIN'DA ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ
  07 Kas AYDIN'DA ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

  Aydın Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Evleri ve Koordinasyon Merkezi'nde kalan çocuklar, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte hem gezdi hem de gönüllerince eğlendi.

 • 81 ilin CHP'li kadın kolları başkanları Didim'de ağırlandı
  23 Eki 81 ilin CHP'li kadın kolları başkanları Didim'de ağırlandı

  Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları tarafından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun katılımlarıyla Kuşadası'nda gerçekleştirilecek olan "Kotalar Bize Dar, Hedefimiz İktidar" başlıklı...

 • Didim, sonbaharda 'soğuk' ülkelerden misafirlerini ağırlamayı sürdürüyor
  19 Eki Didim, sonbaharda "soğuk" ülkelerden misafirlerini ağırlamayı sürdürüyor

  Ege'nin önemli turizm merkezlerinden Aydın'ın Didim ilçesi, sonbaharda Rusya, Ukrayna ve Polonya'dan gelen turistleri ağırlıyor.

 • Gölyazı'daki kazılar Apollonia ad Rhyndacum Antik Kenti'nin tarihine ışık tutacak
  15 Eki Gölyazı'daki kazılar Apollonia ad Rhyndacum Antik Kenti'nin tarihine ışık tutacak

  Avrupa'nın en güzel kasabaları arasında gösterilen ve "Küçük Venedik" olarak nitelendirilen Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki turistik Gölyazı Mahallesi'nde, bölgenin Helenistik dönem yerleşmesine ışık tutması beklenen Apollonia ad Rhyndacum Antik Kenti kazıları devam ediyor.

 • Aigai Antik Kenti'nde Athena Tapınağı'nın silüeti ortaya çıktı
  12 Eki Aigai Antik Kenti'nde Athena Tapınağı'nın silüeti ortaya çıktı

  Geçmişi milattan önce 8'inci yüzyıla kadar uzanan Aigai Antik Kenti'nde devam eden arkeolojik kazılarda, Bizanslılar tarafından tahrip edilen Athena Tapınağı'nın temeline ulaşıldı.

 • Avrupa Spor Haftası Antalya'da kutlandı
  29 Eyl Avrupa Spor Haftası Antalya'da kutlandı

  Avrupa Spor Haftası dolayısıyla Antalya'da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 • Didim motosiklet tutkunlarını ağırladı
  25 Eyl Didim motosiklet tutkunlarını ağırladı

  Uluslararası Motosiklet Federasyonunca (FIM) bu yıl İzmir ve Aydın illerini kapsayan rotada düzenlenen FIM Uluslararası Motosiklet Turu kapsamında dünyanın 10 ayrı ülkesinden motorcular Didim'i ziyaret etti.

Advertisement