Son dakika Aşı haberleri, Aşı son dakika, son dakika Aşı

Son Dakika Aşı Haberleri

 • Melikgazi'de Yeni Aile Sağlığı Merkezi Açılıyor
  15:46 Melikgazi'de Yeni Aile Sağlığı Merkezi Açılıyor

  Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, ilçede sağlık merkezi ihtiyacını gidermek için yeni bir aile sağlığı merkezi açılışı için hazırlıkların yapıldığını duyurdu.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Üreticilere Destek Sağladı
  20 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi Üreticilere Destek Sağladı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz ilçesinde yaşayan 119 üreticiye zeytin fidanı, Trabzon Hurması, üzüm sıkma ve hamur yoğurma makinesi ile sıvı organik gübre desteği sağladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarımsal Destekler Töreni'ne katılarak üreticilerle bir araya geldi. Mersin Büyükşehir Belediyesi, tarımın önünü açmak ve üretici girdi maliyetleri altında ezdirmemek için destek hamlelerine devam ediyor.

 • DSÖ Genel Direktörü: Dünya yeni bir salgına hazırlıklı değil
  19 Şub DSÖ Genel Direktörü: Dünya yeni bir salgına hazırlıklı değil

  DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Kovid-19 salgını sırasında yaşanan sorunların hala devam ettiğini belirterek, dünyanın yeni bir salgına hazırlıklı olmadığını söyledi. Ghebreyesus, aşı ve ilaç gibi salgınla mücadelede kullanılan araçların ve önemli bilgilerin paylaşılmasını kolaylaştırmak için tüm ülkeleri 'pandemi anlaşmasını' imzalamaya çağırdı.

 • Beyşehir'de doğa yürüyüşü etkinliği düzenlendi
  19 Şub Beyşehir'de doğa yürüyüşü etkinliği düzenlendi

  Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Beyşehir Treeking ve Doğa Yürüyüşleri Topluluğu tarafından düzenlenen 'Karahisar, Fasıllar, Tarhuntaşşa Lukyanus Yolu Yürüyüşü'ne doğa severler yoğun ilgi gösterdi. Dernek Başkanı Mustafa Büyükkafalı, etkinliğin doğa tutkunları arasında büyük ilgi gördüğünü belirtti.

 • 10 yıl sonra kanser olarak karşınıza çıkan HPV aşılamayla önlenebiliyor
  19 Şub 10 yıl sonra kanser olarak karşınıza çıkan HPV aşılamayla önlenebiliyor

  Özel Denizli Tekden Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Aysun Karabulut, HPV virüsüne karşı aşılama ve düzenli takibin önemini vurgulayarak, rahim ağzı kanserinin önlenebilmesi için HPV aşısı, tarama testleri ve düzenli takip gerektiğini belirtti. HPV aşısıyla bağışıklık sağlandığında rahim ağzı kanserinden korunmanın mümkün olduğunu ifade eden Dr. Karabulut, HPV pozitifliği tespit edildiğinde deneyimli bir kadın doğum uzmanıyla görüşülmesi gerektiğini söyledi. HPV virüsünün kanser oluşumuna kadar geçen sürenin yaklaşık 10 yıl olduğunu belirten Dr. Karabulut, öncü lezyonların veya kanserin varlığını tespit etmek için kolonoskopi ve biyopsi yapıldığını ve tedavi planının buna göre belirlendiğini açıkladı.

 • Buca Onat Tüneli'nde Zeytin Ağaçları Koruma Altına Alındı
  19 Şub Buca Onat Tüneli'nde Zeytin Ağaçları Koruma Altına Alındı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Buca Onat Tüneli çalışmaları kapsamında yol üzerinde yer alan zeytin ağaçları, resmi kurumlardan alınan iznin ardından koruma altına alındı. Ağaçlar budanarak belediye fidanlığına taşınacak ve rehabilite edildikten sonra İzmir'in yeşil alanlarında toprakla buluşacak.

 • Iğdır Canlı Hayvan Borsası Şap Hastalığından Sonra Yeniden Açıldı
  19 Şub Iğdır Canlı Hayvan Borsası Şap Hastalığından Sonra Yeniden Açıldı

  Iğdır Canlı Hayvan Borsası, şap hastalığı nedeniyle 1 aydır karantinada olan bir enfeksiyon çeşidi olan viral bir enfeksiyon nedeniyle kapatılmıştı. Ancak yapılan aşı ve dezenfeksiyon çalışmaları sonucunda borsa yeniden hizmete açıldı.

 • Talas Belediyesi, Kırsal Mahallelerde Üreticilere Yönelik Eğitim Programını Sürdürüyor
  18 Şub Talas Belediyesi, Kırsal Mahallelerde Üreticilere Yönelik Eğitim Programını Sürdürüyor

  Talas Belediyesi, hasat döneminin olmaması ve iş yükünün azalmasıyla birlikte kırsal mahallelerde üreticilere yönelik uyguladığı eğitim programı sürüyor. Üreticilere tarımsal faaliyetlerin püf noktaları anlatılıyor ve bilinçli tarım faaliyetleri izlettiriliyor. Eğitimler dönem boyunca bütün kırsal mahallelerde devam edecek.

 • Pehlivanköy'de evcil hayvanların kayıt altına alınma işlemleri sürüyor
  18 Şub Pehlivanköy'de evcil hayvanların kayıt altına alınma işlemleri sürüyor

  "Kedi, Köpek ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelik" kapsamında evcil hayvan sahipleri, çip taktırma işlemiyle ev hayvanı kayıt sistemine dahil ediliyor. İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Doğan, kimliklendirme işlemlerinin hızla devam ettiğini belirtti ve evcil hayvan sahiplerini kayıt konusunda uyardı. Evcil hayvanların doğumlarından sonraki ilk 6 ayda kaydedilmesi gerektiği vurgulandı.

 • Erzurum'da Zorlu Kış Mevsimi Sonrası Doğan Kuzularla Mutluluk
  18 Şub Erzurum'da Zorlu Kış Mevsimi Sonrası Doğan Kuzularla Mutluluk

  Erzurum kırsalında zorlu geçen kış mevsiminin ardından doğan kuzular, besicileri sevindirdi. Yoğun kar ve soğuklar nedeniyle zorlu bir kış geçiren besiciler, kuzuların sağlıklı dünyaya gelmesi için büyük çaba sarf ediyor. Kuzuları içeride besleyen besiciler, aşılarını yaparak hastalıklara karşı koruma sağlıyor. Kuzuların anneleriyle buluşması için ise bir ay sonra ayrılacaklarını belirten besiciler, kış mevsiminin zorluklarına rağmen umutlu bir şekilde ilerlediklerini ifade ediyor.

 • Çorum'da Geleneksel Çiğdem Aşı Şenliği Düzenlendi
  17 Şub Çorum'da Geleneksel Çiğdem Aşı Şenliği Düzenlendi

  Çorum'da kökeni Hititlere dayandığı düşünülen Çiğdem Aşı Şenliği, Çorum Obası'nda gerçekleştirildi. Etkinlikte katılımcılara bulgur ve çiğdem çiçeğinden yapılan çiğdem aşı ikram edildi. Şenliğe Çorum Valisi Zülkif Dağlı'nın eşi Nurgül Dağlı, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın'ın eşi Feyza Aşgın ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Çiğdem Aşı Şenliği, her yıl mart ayında düzenlenen etkinliklerde çocukların çiğdem gezdirme geleneğiyle kutlanır. Ev sahipleri çocukların heybelerine yağ, bulgur gibi malzemeler koyarak katkıda bulunur. Toplanan malzemeler ve çiğdemler dev kazanlarda pişirilerek vatandaşlara ikram edilir.

 • Samsun'da 2023 yılında 2 bin 33 ton tıbbi ve aromatik bitki üretildi
  17 Şub Samsun'da 2023 yılında 2 bin 33 ton tıbbi ve aromatik bitki üretildi

  Samsun'da 2023 yılında tarım ve orman bakanlığı tarafından yapılan desteklerle birlikte 14 kalemde 2 bin 33 ton tıbbi ve aromatik bitki üretildi. Bu ürünlerin bir kısmı gıda ve kozmetik sektöründe kullanılırken, bir kısmı da tıp alanında hammadde olarak değerlendirildi. Ayrıca hayvancılık alanında da desteklerle birlikte Samsun'da kesimhanelerde büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvanlar kesildi.

 • İnan Güney: Beyoğlu'nda kentsel dönüşüm seferberliği başlatacağız
  17 Şub İnan Güney: Beyoğlu'nda kentsel dönüşüm seferberliği başlatacağız

  CHP'nin Beyoğlu Belediye Başkan Adayı İnan Güney, projelerini açıkladı. Güney, kentsel dönüşüme vurgu yaparak, önümüzdeki 5 yılı kentsel dönüşüm seferberlik dönemi ilan ettiklerini söyledi. Ayrıca, İnan Güney projeleri arasında genç istihdamı, esnaf destekleme programı, okul beslenme paketi dağıtımı, emekli evleri açılması gibi konuları da paylaştı.

 • Kırklareli'nde bir çift, kurtarılan yavru kediyle evlerini paylaşıyor
  17 Şub Kırklareli'nde bir çift, kurtarılan yavru kediyle evlerini paylaşıyor

  Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde yaşayan Gülay ve Mehmet Ali Özaral çifti, bir aracın motor bölümünden kurtarılan yavru Van kedisini sahiplendikten sonra artan hayvan sevgileriyle 7 yıldır evlerini 3 kediyle paylaşıyor. Emekli astsubay Mehmet Ali Özaral, 2017 yılında evinin yakınındaki akaryakıt istasyonunda bir aracın motor bölümünden bir kedi yavrusunun kurtarıldığını gördü. Yağa bulanmış bitkin durumdaki kedi yavrusunu evine götüren Özaral, eşiyle birlikte temizleyip besledi. Ötaral, sahiplenmeye karar verdiği kediyi veterinere götürerek aşı ve bakımlarını yaptırdı. Van kedisi olduğu anlaşılan kedi yavrusuna 'Gomez' ismini veren Özaral çifti, birkaç ay sonra sokakta buldukları 2 kedi yavrusunu daha sahiplendi. Özaral Ailesi, 'Gomez'in ardından 'Boncuk' ve 'Ragnar' ismini verdikleri yavruların da eklenmesiyle 7 yıldır 3 kediyle aynı evi paylaşıyor. Mehmet Ali Özalar, kedilerin evlerine huzur verdiğini, üçünün de farklı karakterleri ve hikayeleri olduğunu, onları çocuklarından ayırmadığını söyledi.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Sındırgı'da çiftçilere fidan dağıttı
  16 Şub Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Sındırgı'da çiftçilere fidan dağıttı

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Sındırgı ilçesinde ceviz ve badem yetiştiriciliğini teşvik etmek amacıyla çiftçilere fidan dağıttı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 104 çiftçiye 1670 badem fidanı ile 14 bin 730 ceviz fidanı teslim edildi. Dağıtım töreninde konuşan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kemal Hatırnaz, projelerin gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça ise Sındırgı'daki çiftçilere 16 bin fidanın dağıtıldığını ve tarım ve hayvancılığa desteklerin artarak devam edeceğini belirtti.

 • Rusya Devlet Başkanı Putin: Kanser aşısı üretmeye yaklaştık
  14 Şub Rusya Devlet Başkanı Putin: Kanser aşısı üretmeye yaklaştık

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkent Moskova'da düzenlenen ''Gelecek Teknolojileri Forumu'' adlı etkinlikte yaptığı konuşmada, ''Kanser aşışı olarak bilinen, kansere yönelik aşılar ve bağışıklık sistemini düzenleyici yeni nesil ilaçlar üretmeye yaklaştık. Umarım çok yakında bireysel tedavi yöntemleri olarak etkili bir şekilde kullanılırlar.'' ifadelerini kullandı.

 • Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, balık hastalıklarının tespiti ve önlenmesinde önemli katkılar sağlıyor
  14 Şub Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, balık hastalıklarının tespiti ve önlenmesinde önemli katkılar sağlıyor

  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevki Kayış, 20 yılı aşkın zamandır bölgede balık hastalıklarının tespiti ve önlenmesi alanında ciddi katkı sunduklarını bildirdi.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Dikili, Bergama ve Kınık ilçe örgütleri ve vatandaşlarla bir araya geldi
  14 Şub CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Dikili, Bergama ve Kınık ilçe örgütleri ve vatandaşlarla bir araya geldi

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Dikili, Bergama ve Kınık ilçe örgütleri, belediye başkan adayları ve vatandaşlarla bir araya geldi. Tugay, İzmir'e aşık olduğunu ve insanların 50 yıl boyunca konuşacağı bir çalışma ortaya koymak istediğini belirtti. Dikili'de turizm, Bergama'da sağlık turizmi ve Kınık'ta ise halkın beklentileri üzerine planlarının hazır olduğunu ifade etti. Tugay, İzmir halkının kendilerine olan inancını ve sevgisini göstererek hizmet edeceklerini vurguladı.

 • Yıldırım Belediyesi Aile Sağlığı Merkezleri İnşaatı Devam Ediyor
  14 Şub Yıldırım Belediyesi Aile Sağlığı Merkezleri İnşaatı Devam Ediyor

  Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Karaağaç Aile Sağlığı Merkezi'nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Yıldırım Belediyesi, 2019 yılından bu yana 4 yeni aile sağlığı merkezi ve 5 adet 112 acil sağlık merkezini hizmete açtı. Fidyekızık, Erikli ve Karaağaç Mahallesi'ndeki çalışmalar ise tüm hızıyla devam ediyor. Karaağaç Aile Sağlığı Merkezi'ndeki çalışmaların yüzde 75'i tamamlandı.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Destek Projesiyle Üreticilere Güneş Enerjisi Santrali Desteği Verecek
  14 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Destek Projesiyle Üreticilere Güneş Enerjisi Santrali Desteği Verecek

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, tarımsal destek açısından önemli bir projeyi hayata geçireceklerini belirterek, üreticilere Güneş Enerjisi Santrali (GES) desteği vereceklerini açıkladı. Seçer, ayrıca tarımsal projelere ayrılan bütçeyi artırdıklarını ve gelecek dönemde de örnek projelere imza atacaklarını ifade etti.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarımsal Üretim Kooperatifleri ve Birlikleri Temsilcileriyle Buluştu
  13 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarımsal Üretim Kooperatifleri ve Birlikleri Temsilcileriyle Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Kente Sözümüz Var' sloganıyla düzenlenen 'Kent Katılımı Buluşmaları'nda kentte faaliyet gösteren Sulama-Tarımsal Üretim Kooperatifleri ve Birlikleri temsilcileri'yle buluştu. Seçer, gelecek dönemde tarımsal destek açısından Güneş Enerjisi Santrali (GES) desteği vereceklerini belirtti. Ayrıca, hayvan yetiştiricilerine verilen destekler ve tarımsal projeler hakkında bilgi verdi.

 • Pamukkale Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü Hayvanları Ücretsiz Aşılamaya Devam Ediyor
  12 Şub Pamukkale Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü Hayvanları Ücretsiz Aşılamaya Devam Ediyor

  Pamukkale Belediyesi ile Pamukkale İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2024 yılında da ilçede bulunan hayvanların ücretsiz aşılanması için protokol imzaladı. 2023 yılında başlatılan işbirliği kapsamında 60 bin hayvanın aşılaması gerçekleştirilmişti.

 • Küçükbaş Hayvan Üreticileri Desteklenmiyor
  11 Şub Küçükbaş Hayvan Üreticileri Desteklenmiyor

  Edirneli küçükbaş hayvan üreticisi Hasan Tuna, küçükbaş desteklemesinin az olduğunu ve yem fiyatlarının yüksek olduğunu belirtti. Tuna, alıcıların düşük fiyatla almaya çalıştığını, ancak satarken pahalıya sattığını söyledi. Eski CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ise ülke üreticisinin desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Gaytancıoğlu, ithalat yerine üreticilere döviz verilmesi durumunda Türkiye'nin üretici bir ülke olabileceğini ifade etti. Üretici Hasan Tuna, desteklerin çok düşük olduğunu ve aldığı desteklerin koyunların aşı parasına yetmediğini dile getirdi.

 • Düzce'de Büyükbaş Hayvanlara Yönelik Şap Aşılama Kampanyası Başladı
  10 Şub Düzce'de Büyükbaş Hayvanlara Yönelik Şap Aşılama Kampanyası Başladı

  Düzce'de hayvan hastalık ve zararlıları ile mücadele programı kapsamında düzenlenen 'Baskın Şap Aşılama Kampanyası' başladı. Kampanya kapsamında 2 aylık yaşın üzerindeki tüm sığır ve manda cinsi hayvanlar şap hastalığına karşı aşılanacak. Aşılama kampanyasıyla Kurban Bayramı öncesi hayvan hastalıklarının önüne geçilmesi hedefleniyor. Aşı yaptırmayan yetiştiricilere ceza verileceği belirtildi.

 • Yunusemre Belediyesi'nin Organik Meyve Bahçelerinde Budama Çalışması
  09 Şub Yunusemre Belediyesi'nin Organik Meyve Bahçelerinde Budama Çalışması

  Yunusemre Belediyesi, Yuntdağı bölgesinde alternatif ürün çeşitliliğini arttırmak amacıyla kurduğu organik meyve bahçelerinde budama çalışması yapıyor. Kırsal kalkınma projeleriyle üreticinin yanında olan belediye, bölge meyveciliğine öncülük ediyor.

 • Kızamık vakalarında artış: Aşılar eksik olan çocuklar tespit edilmeli
  09 Şub Kızamık vakalarında artış: Aşılar eksik olan çocuklar tespit edilmeli

  Medipol Üniversitesi Çamlıca Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nden Uzm. Dr. Aynur Adıgüzel, Avrupa ve Orta Asya'da kızamık vakalarında artış olduğunu belirterek, aşıların eksik olan çocukların tespit edilerek tamamlanması ve ailelerin bilinçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Aynı zamanda kızamık vakalarındaki artışın aşılanma oranındaki düşüşten kaynaklanabileceğini ifade etti. Kızamık hastalığının belirtilerini ve risklerini de açıklayan Dr. Adıgüzel, kızamık aşısının önemine vurgu yaparak, aşının çocukluk dönemi aşı takviminde ücretsiz olarak uygulandığını belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, 6. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nın açılışında konuştu Açıklaması
  08 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, 6. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nın açılışında konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Ülkemizi kritik teknolojilerin pazarı değil, üreticisi yapacak inovasyonun önünü açan adımları atmaya kararlılıkla devam edeceğiz ve 2053 perspektifimizde çığır açıcı hamlelere yoğunlaşacağız." dedi.

 • Çanakkale'de 205 Bin Büyükbaş Hayvan Şap Hastalığına Karşı Aşılanacak
  08 Şub Çanakkale'de 205 Bin Büyükbaş Hayvan Şap Hastalığına Karşı Aşılanacak

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen Şap Aşılama Kampanyası çerçevesinde, Çanakkale'de 205 bin büyükbaş hayvan, şap hastalığına karşı aşılanacak.

 • Yunanistan, Avrupa'da artan kızamık virüsüne karşı aşı ekibi kuracak
  06 Şub Yunanistan, Avrupa'da artan kızamık virüsüne karşı aşı ekibi kuracak

  Avrupa'da artan kızamık virüsü tehlikesi Yunanistan'ı alarma geçirdi. Ülkede virüsün yayılmasını önlemek amacıyla nüfusu aşılayacak özel bir sağlık ekibi kurulacak.

 • Tarım ve Orman Bakanlığı, iklim değişikliği ve hastalıklara karşı önlemler alıyor
  05 Şub Tarım ve Orman Bakanlığı, iklim değişikliği ve hastalıklara karşı önlemler alıyor

  Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Salih Çelik, su kısıtına karşı su tüketimi az olan bitki ve hayvan ırklarını yaygınlaştırarak mücadele edeceklerini duyurdu. Ayrıca çiçek ve şap hastalıklarına karşı aşılama uygulamalarını artırdıklarını belirtti.

 • Kırşehir'de 285 Bin Hayvana Şap Aşısı Yapılacak
  05 Şub Kırşehir'de 285 Bin Hayvana Şap Aşısı Yapılacak

  Kırşehir'de şap hastalığına karşı yaklaşık 285 bin hayvana aşı yapılacağı bildirildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, şap hastalığına karşı aşı uygulamasının 29 Ocak'ta başladığını ve 31 Mart'a kadar devam edeceğini duyurdu. Aşılama çalışmalarının üreticilerden bedel alınmadan sürdüğü belirtildi.

 • Tarım ve Orman Bakanlığı, iklim değişikliği ve hastalıklara karşı önlemler alıyor
  05 Şub Tarım ve Orman Bakanlığı, iklim değişikliği ve hastalıklara karşı önlemler alıyor

  Tarım ve Orman Bakanlığı, iklim değişikliğinin neden olduğu su kısıtına karşı su tüketimi az olan bitki ve hayvan ırklarını yaygınlaştırma çalışmalarını artırıyor. Ayrıca, çiçek ve şap hastalıklarına karşı aşılama uygulamaları da artırılmaktadır. Bakanlık, iklim değişikliğine karşı hazırlıklı olmak için tedbirler alıyor.

 • Bakan Yumaklı: '6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde üreticilere toplam 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı'
  05 Şub Bakan Yumaklı: "6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde üreticilere toplam 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı"

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde çalışmalarının felaketin ilk anından itibaren aralıksız sürdüğünü belirterek, tarımsal üretimde ülkenin can damarı olan bölgede, üretimin aksamadan devam etmesi için üreticilere 2023...

 • Dünya Kanser Günü: Kanser Önleme ve Tedavi Stratejileri
  05 Şub Dünya Kanser Günü: Kanser Önleme ve Tedavi Stratejileri

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, Dünya Kanser Günü dolayısıyla kanserin önlenmesi, teşhis ve tedavisinde uygun stratejilerin hayat kurtarabileceğini belirtti. Dünyada her yıl 10 milyon insan kanserden ölürken, DSÖ'ye göre yılda 19,3 milyon yeni kanser vakası görülmekte ve bu rakamın 2040 yılında 30 milyonun üzerine çıkması beklenmektedir. Kanserin önlenmesi için çevresel faktörlerin iyileştirilmesi, sağlıklı davranışlar, düzenli tarama, erken teşhis ve zamanında tedavi önemlidir. Ayrıca, hastaların ücretsiz ve nitelikli tanı ve tedavi hizmetlerine erişimi sağlanmalıdır.

 • Bakan Yumaklı: Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı
  04 Şub Bakan Yumaklı: Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı

  Bakan Yumaklı: Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldıTARIM ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde felaketin ilk anından itibaren çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, tarımsal üretimde ülkenin can damarı...

 • Bakan Yumaklı: Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı
  04 Şub Bakan Yumaklı: Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı

  Bakan Yumaklı: Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldıTARIM ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde felaketin ilk anından itibaren çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, tarımsal üretimde ülkenin can damarı...

 • Bakan Yumaklı: Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı
  04 Şub Bakan Yumaklı: Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı

  TARIM ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde felaketin ilk anından itibaren çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, tarımsal üretimde ülkenin can damarı olan bölgede, üretimin aksamadan devam etmesi için üreticilere 2023...

 • 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde üreticilere toplam 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı
  04 Şub 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde üreticilere toplam 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde çalışmalarının felaketin ilk anından itibaren aralıksız sürdüğünü belirterek, tarımsal üretimin aksamadan devam etmesi için üreticilere 2023 yılında toplam 14 milyar 150 milyon TL...

 • Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yeniden Cumhur İttifakı Talas Belediye Başkan Adayı oldu
  04 Şub Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yeniden Cumhur İttifakı Talas Belediye Başkan Adayı oldu

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas Belediye Başkanlığı için adaylığını yeniden ilan etti. Yalçın'ın 5 yıllık görev süresinde gerçekleştirdiği farklı ve özel hizmetlerle dikkat çektiği belirtildi.

 • Uluslararası katılımlı 'Ankara Hematoloji ve Onkoloji Kongresi' başladı
  02 Şub Uluslararası katılımlı "Ankara Hematoloji ve Onkoloji Kongresi" başladı

  Ankara Hematoloji ve Onkoloji Derneği Kurucu Başkanı Prof. Dr. Fevzi Altuntaş, dünyada her yıl 10 milyon insanın kanserden hayatını kaybettiğini söyledi. Dernek tarafından düzenlenen kongrede kanser tanı ve tedavisinde yapay zeka, tıbbi onkoloji, hematoloji gibi birçok başlık ele alınacak. Kongre, 4 Şubat'a kadar sürecek.

 • Muş'ta Açılan Aşçılık Kursunda Kadınlar Meslek Öğreniyor
  01 Şub Muş'ta Açılan Aşçılık Kursunda Kadınlar Meslek Öğreniyor

  Muş Belediyesi Porsor Ana Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi'nde açılan aşçılık kursuna katılan kadınlar, usta aşçılardan eğitim alarak mesleklerini öğreniyor. Kursiyerlere yemek yapmanın incelikleri anlatılırken, özellikle yöresel yemeklere ağırlık veriliyor. Kadınlar, yaptıkları yemekleri satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar.

 • Şap Hastalığına Karşı Hayvanlara Aşılama Şart
  31 Oca Şap Hastalığına Karşı Hayvanlara Aşılama Şart

  Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Rüzgar, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda görülen şap hastalığına karşı aşılamanın önemine dikkat çekerek, üreticilere hayvanlarını aşılama tavsiyesinde bulundu. Rüzgar, şap hastalığının rüzgarla bile bulaşma özelliği olduğunu belirtti ve hayvanların veteriner sağlık raporu olması gerektiğini vurguladı.

 • Erzincan'da Hayvan Aşılama Zorunluluğu
  31 Oca Erzincan'da Hayvan Aşılama Zorunluluğu

  Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu gereğince hayvan sahiplerinin hayvanlarını aşılatmalarının zorunlu olduğunu ve aksi halde idari para cezası uygulanacağını belirtti. Şap hastalığına karşı mücadele kapsamında yapılan aşılama programıyla her yıl 3 defa aşı yapılacak ve bu yıl Erzincan il genelinde 112.000 büyükbaş hayvanın aşılanması hedefleniyor. Hayvan sahipleri, aşılarını yaptırmak için il ve ilçe müdürlüklerine başvurmalıdır.

 • Uzmanından kızamık uyarısı: İstanbul kaynaklı ciddi bir salgın yaşandı
  31 Oca Uzmanından kızamık uyarısı: İstanbul kaynaklı ciddi bir salgın yaşandı

  Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Türkiye'de kızamık vakalarının artmasıyla ilgili olarak aşılamaya dikkat çekti. Aşılamada başarı elde edildiğini belirten Yavuz, aşısız gruplarda hastalığın yayıldığını ve gebelerin aşılanmasına dikkat çekti.

 • Van'da veteriner hekimler ağır kış şartlarında hayvanları aşılıyor
  31 Oca Van'da veteriner hekimler ağır kış şartlarında hayvanları aşılıyor

  Van'ın kırsal bölgelerine ulaşan veteriner hekimler, ağır kış şartlarında küpeledikleri hayvanları aşılıyor. İl genelinde bir yılda 1 milyon 900 bin hayvan aşılandı, 800 bin hayvan kayıt altına alındı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ekipleri tebrik etti.

 • Afganistan'da 21 vilayette 7,5 milyon çocuğa çocuk felci aşısı yapılacak
  31 Oca Afganistan'da 21 vilayette 7,5 milyon çocuğa çocuk felci aşısı yapılacak

  Afganistan Halk Sağlığı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, dört günlük çocuk felciyle mücadele kampanyası kapsamında 21 vilayette beş yaş altındaki 7,5 milyon çocuğa aşı yapılacak. Bu kampanya ile birlikte çocuk felci hastalığına karşı mücadele devam ediyor.

 • Ankara'da HPV aşısı için basın açıklaması
  30 Oca Ankara'da HPV aşısı için basın açıklaması

  Kadınlar Burada Platformu üyeleri, Sağlık Bakanlığı önünde basın açıklaması yaparak, HPV aşısının herkes için ücretsiz ve erişilebilir olmasını istedi. Türkiye'de rahim ağzı kanseri vakalarının artması nedeniyle HPV aşısının rutin aşı programına alınması gerektiği vurgulandı.

 • Kadınlar HPV aşısının ücretsiz olmasını istiyor
  30 Oca Kadınlar HPV aşısının ücretsiz olmasını istiyor

  Kadınlar Burada Platformu üyeleri, Sağlık Bakanlığı önünde basın açıklaması yaparak, HPV aşısının herkes için ücretsiz ve erişilebilir olmasını istedi. Türkiye'de rahim ağzı kanseri vakalarının artması nedeniyle HPV aşısının rutin aşı programına alınması gerektiği vurgulandı.

 • HPV aşısı rahim ağzı kanserinden yüzde 93 koruyor
  30 Oca HPV aşısı rahim ağzı kanserinden yüzde 93 koruyor

  Uzmanlar, HPV'ye karşı uygulanan aşının rahim ağzı kanserinden yüzde 93 oranında koruduğunu belirtiyor. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları, rahim ağzı kanserinin önlenmesi ve erken teşhisinde tarama testlerinin önemini vurguluyor. Aşının erken yaşta yapılmasının koruyuculuğunu artırdığına dikkat çekiliyor.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına hizmetlerini artırmayı planlıyor
  30 Oca Mersin Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına hizmetlerini artırmayı planlıyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Evcil ve Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürlüğü aracılığıyla Bozyazı, Silifke ve Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi'nde sokak hayvanlarına hizmet veriyor. 2023 yılında 6 bin civarında kısırlaştırma yapmayı hedefleyen belediye, yeni projelerle hizmet kalitesini ve alanını artırmayı planlıyor. Ayrıca, kompost mama üretimi ve acil müdahale desteği gibi projeler de hayata geçirilecek.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanlarına Destek Veriyor
  30 Oca Mersin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanlarına Destek Veriyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, sokakta yaşayan hasta, yaralı ve kaza geçirmiş hayvanlara yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Kısırlaştırma, tedavi, sahiplendirme ve mama desteği gibi hizmetler sunan belediye, 2023 yılında 6 bin civarında kısırlaştırma yapmayı hedefliyor.

 • Ardahan İl Özel İdaresi, Karlı Köylere Veterinerlerin Ulaşımını Sağladı
  29 Oca Ardahan İl Özel İdaresi, Karlı Köylere Veterinerlerin Ulaşımını Sağladı

  Ardahan İl Özel İdaresi ekipleri, kar nedeniyle kapalı olan köylere aşılama çalışması yapan veterinerlerin ulaşımını sağladı. Damal ilçesine bağlı Otağlı köyüne giden veterinerler, karla mücadele ekiplerinin yardımıyla yolu açarak aşılama çalışmasını gerçekleştirdi. Ardahan'da gece sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye düştüğü ve kar kalınlığının yarım metreye ulaştığı belirtildi.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Çölyak Glütensiz Beslenme Derneği 'Glütensiz Piknik' Etkinliği Düzenledi
  29 Oca Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Çölyak Glütensiz Beslenme Derneği 'Glütensiz Piknik' Etkinliği Düzenledi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Mersin Çölyak Glütensiz Beslenme Derneği tarafından Çölyak hastaları ve ailelerine yönelik 'Glütensiz Piknik' etkinliği düzenlendi. Etkinlikte çölyak hastaları doğada glütensiz ikramların tadını çıkarırken, çocuklar da parkur alanında doyasıya eğlendi. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çölyak hastalarına yönelik yaptığı glütensiz gıda yardımları da konuşuldu.

 • Dünya genelinde zatürre vakalarında artış yaşanıyor
  29 Oca Dünya genelinde zatürre vakalarında artış yaşanıyor

  As an unusual number of respiratory infections such as pneumonia have been documented around the world, here are five things you need to know about this largest infectious cause of death in children.

 • Bandırma Belediyesi Veteriner Hizmetleri Birimi'nden 517 ameliyat ve 471 kısırlaştırma
  25 Oca Bandırma Belediyesi Veteriner Hizmetleri Birimi'nden 517 ameliyat ve 471 kısırlaştırma

  Balıkesir'in Bandırma Belediyesi Veteriner Hizmetleri Birimi bir yılda 517 ameliyat gerçekleştirirken, 471 kısırlaştırma ve 7 bin 531 tedavi hizmetine imza attı. Teknolojiye uyum sağlayan ve son derece donanımlı cihazları ile sokak hayvanları için hizmet veren geçici bakımevinde sahipsiz ve yaralı sokak hayvanları en iyi şartlarda tedavi ediliyor.

 • Bandırma Belediyesi Geçici Bakımevi'nde 2023 yılında 471 kısırlaştırma operasyonu ve 517 ameliyat gerçekleştirildi
  25 Oca Bandırma Belediyesi Geçici Bakımevi'nde 2023 yılında 471 kısırlaştırma operasyonu ve 517 ameliyat gerçekleştirildi

  Bandırma Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Veteriner Hizmetleri Birimi, 2023 yılında Geçici Bakımevi'nde 471 kısırlaştırma operasyonu ve 517 ameliyat gerçekleştirdi. Ayrıca, son 1 yıl içerisinde 7 bin 531 patili dostun genel tedavisi ve aşı işlemleri tamamlandı.

 • OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde Sosyal Pediatri Polikliniği Hizmete Girdi
  24 Oca OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde Sosyal Pediatri Polikliniği Hizmete Girdi

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde Sosyal Pediatri Polikliniği, törenle hizmete girdi. Sosyal Pediatri Polikliniği, çocukların sağlığının geliştirilmesi ve korunması için öncelikler belirleyerek çocuk sağlığı izlemi yapmakta ve ailelere danışmanlık hizmeti vermektedir. Poliklinikte aya ve yaşa uygun özel aşılar uygulanmaktadır. Ayrıca çocukluk çağı taramaları da yapılmaktadır.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışanlarının Maaşlarına Büyük Zam
  24 Oca Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışanlarının Maaşlarına Büyük Zam

  Bursa Büyükşehir Belediyesi ve bağlı iştiraklerde çalışan 10 bin 357 personelin maaş ve sosyal haklarında önemli iyileştirmeler yapıldı. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile 45 saat çalışma sistemindeki 3 yıl kıdemli, evli ve 2 çocuk sahibi çalışanın en düşük ücreti 33.700 TL'ye, 42,5 saat çalışma sistemi için ise 32.250 TL'ye yükseltildi.

 • DSÖ: Avrupa'da kızamık vakaları 30 kat arttı, acil önlem alınmalı
  23 Oca DSÖ: Avrupa'da kızamık vakaları 30 kat arttı, acil önlem alınmalı

  Dünya Sağlık Örgütü'nün Avrupa Bölgesi, 2023'te kızamık vakalarının önceki yıla göre 30 kat arttığını duyurdu. DSÖ Avrupa, acil önlem alınması gerektiğini vurgulayarak kızamık aşılama çalışmalarına ihtiyaç olduğunu belirtti. Kızamık vakalarının tüm yaş gruplarını etkilediği ve aşılamanın gerilediği ifade edildi.

 • Rahim Ağzı Kanseri Geçiren Kadın Tüp Bebek Tedavisine Başladı
  23 Oca Rahim Ağzı Kanseri Geçiren Kadın Tüp Bebek Tedavisine Başladı

  Rahim ağzı kanseri teşhisi konulan ve erken evrede yakalanan 40 yaşındaki Gaye Özcan, başarılı bir ameliyat sonrası tüp bebek tedavisine başladı. Özcan, rutin kontrole gittiği sırada doktorunun dikkati sayesinde kanseri fark ettiğini ve hemen tedavi sürecine başladığını belirtti. Rahim ağzı kanseri, erken evrede yakalanıldığında tüp bebek tedavisiyle anne olma şansı veriyor.

 • Dünya Ekonomik Forumu'nda sağlık sektörü liderleri yeni bir pandemiye hazırlık konusunu tartıştı
  23 Oca Dünya Ekonomik Forumu'nda sağlık sektörü liderleri yeni bir pandemiye hazırlık konusunu tartıştı

  Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda sağlık sektörü liderleri, 'X hastalığı' olarak adlandırılan yeni bir küresel salgına karşı planlama yapmanın önemini tartışıyor.

 • Bursa Büyükşehir'de toplu sözleşme sevinci
  22 Oca Bursa Büyükşehir'de toplu sözleşme sevinci

  Bursa Büyükşehir'de toplu sözleşme sevinci Bursa Büyükşehir Belediyesi ve bağlı iştiraklerde çalışan toplam 10 bin 357 personelin maaş ve sosyal haklarında büyük bir iyileştirme yapıldı.

 • Bursa Büyükşehir'de toplu sözleşme sevinci
  22 Oca Bursa Büyükşehir'de toplu sözleşme sevinci

  Bursa Büyükşehir Belediyesi ve bağlı iştiraklerde çalışan toplam 10 bin 357 personelin maaş ve sosyal haklarında büyük bir iyileştirme yapıldı.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, Sağlık Bakanı'na koruyucu sağlık hizmetleri ve aşılama konusunda eleştirilerde bulundu
  22 Oca CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, Sağlık Bakanı'na koruyucu sağlık hizmetleri ve aşılama konusunda eleştirilerde bulundu

  Cumhuriyet Halk Partisi Sağlık Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve tıp doktoru Zeliha Aksaz Şahbaz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya; “Ülkemizde koruyucu sağlık hizmetlerinin yetersizliği sonucunda grip nedeni olan İnfluenza, COVİD ve RSV olduğu bilinen solunum yolu enfeksiyonları salgına dönüştü. Koruyucu sağlık hizmetleri ve yaygın aşılama için daha neyi bekliyorsunuz” diye sordu.

 • TÜBİTAK, Dünyanın En Güçlü Süper Bilgisayarlarından 'MareNostrum 5'in Ortağı Oldu
  22 Oca TÜBİTAK, Dünyanın En Güçlü Süper Bilgisayarlarından 'MareNostrum 5'in Ortağı Oldu

  TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Türkiye'nin MareNostrum 5 süper bilgisayarının ortağı olduğunu açıkladı. Mandal, bu ortaklık sayesinde bilim ve teknoloji misyonuna dönüşüm sağlanacağını belirtti. MareNostrum 5'in iklim değişikliği, yenilenebilir enerji, ilaç ve aşı geliştirme gibi alanlarda kullanılacağı ifade edildi.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Prof. Dr. Ali Barutçu'nun sergi ve kitap tanıtımına katıldı
  21 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Prof. Dr. Ali Barutçu'nun sergi ve kitap tanıtımına katıldı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Prof. Dr. Ali Barutçu'nun Mitoloji ve Efsaneler adını taşıyan resim sergisi ile Aşk ve Tıbbiyeliler kitabının tanıtım etkinliğine katıldı. Soyer, konuşmasında memleket için yüreği çarpan insanlarla birlikte daha güzel bir memleket kuracaklarını vurguladı. Barutçu ise Soyer'e destekleri için teşekkür ederek İzmir'in daha da yaşanabilir bir şehir haline geldiğini belirtti.

 • Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar: Türleri, Semptomları ve Tedavileri
  21 Oca Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar: Türleri, Semptomları ve Tedavileri

  Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar (CYBE), cinsel ilişki veya cinsel temas yoluyla bir kişiden diğerine geçen enfeksiyonlara verilen genel ad.

 • Bornova Belediyesi, Rahim Ağzı Kanserini Önleme Semineri ve Sergisi Düzenledi
  19 Oca Bornova Belediyesi, Rahim Ağzı Kanserini Önleme Semineri ve Sergisi Düzenledi

  Bornova Belediyesi, sağlık alanında pek çok hizmet sunan bir kuruluş olarak, rahim ağzı kanserini önlemek için HPV aşısının önemine dikkat çeken bir seminer ve fotoğraf sergisi düzenledi. Dr. Mürşide Tuncel Başoğlu, etkinlikte zamanında yapılacak aşı ile bu hastalıktan korunmanın mümkün olduğunu ve erken teşhisin önemini anlattı. Seminerde, rahim ağzı kanserinin önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olduğu vurgulandı ve HPV aşısının mutlaka yaptırılması gerektiği belirtildi.

 • RSV Enfeksiyonuna Karşı Alınabilecek Önlemler ve Glutatyonun Rolü
  18 Oca RSV Enfeksiyonuna Karşı Alınabilecek Önlemler ve Glutatyonun Rolü

  Kış aylarında solunum yolu enfeksiyonları artış gösteriyor. İç Hastalıkları Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Hasan Hacıosman, RSV enfeksiyonuna karşı alınabilecek önlemleri ve glutatyonun bağışıklık sistemi üzerindeki etkisini anlattı.

 • Sağlık Bakanı Koca: Hastanelerde doluluk oranı arttı
  17 Oca Sağlık Bakanı Koca: Hastanelerde doluluk oranı arttı

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanelerde servis yatağı doluluk oranının yüzde 65, yoğun bakım yatağı doluluk oranının ise yüzde 72 olduğunu açıkladı. Kış aylarında üst solunum yolu enfeksiyonlarında artış olduğunu belirten Koca, grip, RSV ve Kovid'in en sık görülen virüsler olduğunu söyledi. Koca, risk grubunda olanların aşılarını yaptırmaları gerektiğini vurguladı.

 • Türkiye'nin En Büyük Hayvan Hastanesi Selçuk Üniversitesi'nde Hizmet Veriyor
  17 Oca Türkiye'nin En Büyük Hayvan Hastanesi Selçuk Üniversitesi'nde Hizmet Veriyor

  Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde kurulan Hayvan Hastanesi, 7 gün 24 saat hizmet vererek öğrencilere pratik eğitim imkanı sağlıyor.

 • Serviks Kanseri ve Önemi
  17 Oca Serviks Kanseri ve Önemi

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünden Doç. Dr. Esra Nur Tola, serviks kanserinin dünya çapında kadınlarda en sık görülen dördüncü kanser türü olduğunu belirtti. Serviks kanserinin önemli risk faktörleri arasında HPV enfeksiyonu, düşük sosyoekonomik düzey ve sigara kullanımı bulunuyor. Tarama programları ve HPV aşısı ile serviks kanserinden korunmanın mümkün olduğunu vurguladı.

 • Sağlık Bakanlığı'nın Üst Solunum Yolu Enfeksiyonlarına Karşı Önlem Almadığı İddia Edildi
  17 Oca Sağlık Bakanlığı'nın Üst Solunum Yolu Enfeksiyonlarına Karşı Önlem Almadığı İddia Edildi

  Ankara Tabip Odası Başkanı Muharrem Baytemür, Sağlık Bakanlığı'nın üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı önlem almadığını belirterek, kişisel tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini söyledi. Baytemür, özellikle kronik hastalığı olanların kalabalık ortamlarda, kapalı mekanlarda ve toplu taşıma araçlarında maske takmaları gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye genelinde yoğun bakımların ve acil servislerin alarm verdiği belirtildi.

 • Atakum Belediyesi Sokak Hayvanlarına Yardım Ediyor
  16 Oca Atakum Belediyesi Sokak Hayvanlarına Yardım Ediyor

  Atakum Belediyesi, sokak hayvanlarının beslenme, sağlık ve barınma ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar 15 ton mama desteği verildi, 3 bin 572 yaralı hayvana yardım edildi. Ayrıca, 25 mamamatik ve 85 mama kabının bakımları düzenli olarak yapılıyor. Dijital mama haritası sayesinde hayvanseverler de beslenme noktalarına ulaşabiliyor.

 • Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı'nda kritik uyarı: Erkek çocukların aşılanması şart
  15 Oca Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı'nda kritik uyarı: Erkek çocukların aşılanması şart

  Rahim ağzı kanserinin önlenebilir bir hastalık olduğunu ve HPV aşısının devlet politikası haline getirilerek aşılama programına girmesi gerektiğini söyleyen Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Ünal, HPV aşısının hem erkek hem de kız çocuklarına erken yaşta yapılmasının önemine işaret etti.

 • 2023'te Covid-19 semptomları değişti: İşte yeni varyantın etkileri
  15 Oca 2023'te Covid-19 semptomları değişti: İşte yeni varyantın etkileri

  Sars-CoV-2 virüsünün yeni bir varyantı, vakalarda artışa neden oldu.

 • Televizyon yapımcısı ve gazeteci Mehdi Hasan, Covid-19'a yakalandı
  15 Oca Televizyon yapımcısı ve gazeteci Mehdi Hasan, Covid-19'a yakalandı

  Sars-CoV-2 virüsünün yeni bir varyantı, vakalarda artışa neden oldu.

 • Pankreas kanseriyle mücadele eden Tanyeli, canlı yayında gözyaşlarına hakim olamadı
  13 Oca Pankreas kanseriyle mücadele eden Tanyeli, canlı yayında gözyaşlarına hakim olamadı

  Uzun süredir pankreas kanseriyle mücadele eden Tanyeli, katıldığı canlı yayında gözyaşlarına hakim olamadı. 49 kiloya kadar düşen sanatçı, "Can pazarındayım, negatif şeyleri dile getirmiyorum" ifadelerini kullandı.

 • Beylikdüzü Belediyesi Afet ve Acil Durum Müdahale İstasyonu Lansmanı Gerçekleştirildi
  12 Oca Beylikdüzü Belediyesi Afet ve Acil Durum Müdahale İstasyonu Lansmanı Gerçekleştirildi

  Beylikdüzü Belediyesi, Beylikdüzü Afet ve Acil Durum Müdahale İstasyonu lansmanını gerçekleştirdi. Beylikdüzü, Bornova ve Devrek Belediyeleri arasında Afet Anı Nefes Birliği Protokolü imzalandı. İstasyon, olası afet durumlarında hizmet vermek üzere planlanmıştır.

 • Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Afet ve Acil Durum Müdahale İstasyonu'nu tanıttı
  12 Oca Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Afet ve Acil Durum Müdahale İstasyonu'nu tanıttı

  Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, "Dirençli Kent Beylikdüzü" anlayışı ile "Beylikdüzü'nde sadece kenti değil, yaşamı da dönüştürüyoruz" diyerek muhtemel deprem, sel ve acil durumlar için geliştirdikleri proje olan ve 10 mahalleye yerleştirdikleri Acil Durum Müdahale...

Advertisement