Jandarma Genel Komutanlığı paylaştı, sosyal medya ikiye bölündü: Vaşağı görebildiniz mi? - Son Dakika
Doğa

Jandarma Genel Komutanlığı paylaştı, sosyal medya ikiye bölündü: Vaşağı görebildiniz mi?

Jandarma Genel Komutanlığı paylaştı, sosyal medya ikiye bölündü: Vaşağı görebildiniz mi?

Kars'ta, doğada yaralı halde bulunan ve tedavisi yapılarak doğal ortamına salınan vaşak, Jandarma ekipleri tarafından yeniden görüntülendi. Jandarma Genel Komutanlığı'nın resmi sosyal medya hesabı X'ten, "Siz de görüyor musunuz?" notuyla yapılan paylaşımda ise birçok sosyal medya kullanıcısı vaşağı görmekte zorlandığını ifade etti.

11.12.2023 18:53  Güncelleme: 18:58
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Jandarma Genel Komutanlığı ekipleri tarafından 7 ay önce Kars'ta yaralı halde bulunan ve tedavisi yapılarak doğaya salınan vaşak yeniden görüntülendi.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın resmi sosyal medya hesabı X'ten, "Siz de görüyor musunuz?" notuyla yapılan paylaşımda "Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timimizin 7 ay önce arazide yaralı halde bulduğu ve tedavisinin yapılmasının ardından doğaya saldığı Vaşak ile karşılaşması." ifadelerine yer verildi.

Jandarma'nın paylaştığı fotoğraf olay oldu: Vaşağı görüyor musunuz?

SOSYAL MEDYA KULLANICILARI VAŞAĞI GÖRMEKTE ZORLANDI

Öte yandan sosyal medyada birçok kullanıcı vaşağı görmekte zorlandığını ifade etti. Bazı kullanıcılar ise bulduğu vaşağı daire içine alarak diğer kullanıcıların görmesini sağladı.

Jandarma'nın paylaştığı fotoğraf olay oldu: Vaşağı görüyor musunuz?
Jandarma Genel Komutanlığı paylaştı: Vaşağı görebildiniz mi?
Jandarma Genel Komutanlığı paylaştı: Vaşağı görebildiniz mi?
Abdullah Aydemir
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - Doğa

Son Dakika Doğa Jandarma Genel Komutanlığı paylaştı, sosyal medya ikiye bölündü: Vaşağı görebildiniz mi? - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (1)

 • Ender DENİZ: Bakacaaaağızzz kimler vaşağı gördü. :)) 20 1 Yanıtla
 • Tunceli'de koruma altındaki yaban keçileri Munzur Dağları'nda görüntülendi
  12:58 Tunceli'de koruma altındaki yaban keçileri Munzur Dağları'nda görüntülendi

  Tunceli'nin Ovacık ilçesinde koruma altında bulunan yaban keçileri, Munzur Dağları'nda sürü halinde gezerken görüntülendi. İlkbaharın gelişiyle karların eridiği Ovacık'ta, tabiatın canlanmasıyla yaban hayatı da hareketlenmeye başladı. Havaların iyice ısındığı ilçede, ormanlık ve dağlık alanlarda bazı böcek, sürüngen ve kelebek türleri ortaya çıktı, bozayılar kış uykusundan uyandı. İlçenin kuzeyinde yer alan Munzur Dağları'nın eteklerini de avlanması yasak olan yaban keçileri mesken tuttu. Yeşillenen otlaklarda beslenen ve derelerden su içen keçiler, Anadolu Ajansı ekibince görüntülendi.

 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan'da Ormanya'da doğa ve çevre bilincine yönelik atölyeler kuracak
  12:56 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan'da Ormanya'da doğa ve çevre bilincine yönelik atölyeler kuracak

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Ormanya'da doğa ve çevre bilincine yönelik atölyeler kuracak. Konser ve eğlenceler ise çocukların bayram neşesine coşku katacak.

 • Van'ın Gevaş ilçesinde doğal olarak yetişen ters laleler doğayı süslüyor
  12:44 Van'ın Gevaş ilçesinde doğal olarak yetişen ters laleler doğayı süslüyor

  Van'ın Gevaş ilçesinde doğal olarak yetişen ters laleler, halk arasında 'ağlayan gelin' veya 'hüzün çiçeği' olarak biliniyor. İlkbaharın gelmesiyle açan endemik türler arasındaki ters laleler, doğaseverlerin ve fotoğraf tutkunlarının beğenisini topluyor. Dilmetaş ve İnköy mahallelerine giden fotoğraf tutkunları ve vatandaşlar, doğal ortamda yetişen ve yaklaşık 3 hafta ömrü bulunan ters laleleri fotoğrafladı. Erciş'te fotoğrafçılık kursunda eğitim gören 30 kursiyer de Dilmetaş Mahallesi'nde ters lalelerin çiçek açtığı bölgeyi gezdi. Kursiyerlerden Tarkan Elbir, ilkbaharda açan laleleri görüntülemek için Gevaş ilçesine geldiklerini söyledi. Elbir, 'Buranın doğası harika. Ters laleler eşsiz bir manzara oluşturmuş. Hayran kaldık. Buraya 30 kişilik grupla geldik. Van Gölü manzarasında ters laleleri görüntüleme şansı bulduk.' dedi.

 • Ordu'da ÇED süreci durduruldu
  11:53 Ordu'da ÇED süreci durduruldu

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, 'Perşembe Kıyı Düzenleme ve Rekreatif Amaçlı Dolgu Projesi' için açılan dava sonrasında ÇED sürecinin durdurulduğunu açıkladı. Adıgüzel, 'ÇED süreci birbiri ile ilişik iki proje için de durdurulmuştur. Melet Nehri ve tüm Altınordu sahiline bir saldırı daha püskürtülmüştür. Bir defa daha Ordu halkı, Ordu kent kültürü ve doğa hakları kazanmıştır' dedi.

 • Kars'ın Sarıkamış ilçesinde kar erimesiyle hayvanlar meralara çıkarıldı
  11:49 Kars'ın Sarıkamış ilçesinde kar erimesiyle hayvanlar meralara çıkarıldı

  Kış mevsiminin uzun ve çetin geçtiği Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, karın erimesiyle büyük ve küçükbaş hayvanlar meralara çıkarılmaya başlandı. Hava sıcaklığının gündüz 19 dereceye çıktığı ilçede, besiciler hayvanlarını otlaklara çıkardı. Besiciler, hayvanlarını 2 bin 400 rakımlı Yağbasan Çatal Dere mevkisine çıkardı ve sonbahara kadar koyun, kuzu ve ineklerini merada otlatacaklarını belirtti.

 • Kars'ta yasa dışı keklik avı: 2 kişi suçüstü yakalandı
  11:49 Kars'ta yasa dışı keklik avı: 2 kişi suçüstü yakalandı

  Kars'ta yapılan koruma kontrolleri sonucunda, Sarıkamış kırsalında yasa dışı keklik avladığı tespit edilen 2 kişi suçüstü yakalandı. Kaçak avcılara 57 bin 406 lira ceza kesildi ve ele geçirilen keklikler doğaya salındı.

 • Çin'de Benekli Fokların Doğaya Bırakılması
  11:47 Çin'de Benekli Fokların Doğaya Bırakılması

  Çin'in kuzeydoğusundaki Dalian kıyı kenti açıklarında 10 tane benekli fok, vahşi doğa eğitimi alarak suya bırakıldı. Foklar, yaşam alışkanlıklarını incelemek için uydu takip ve konumlandırma sistemi ile takip ediliyor. Benekli fok türü, Çin sularında üreyen yüzgeçayaklı tek deniz memelisi olma özelliğine sahip ve nüfusu artış eğilimi gösteriyor.

 • Alanya'da Yeni Bir Yabani Soğan Türü Keşfedildi
  11:09 Alanya'da Yeni Bir Yabani Soğan Türü Keşfedildi

  Alanya'da yaşayan Ahmet Tıraş, Söğüt Yaylası'nda farklı bir soğan türüne rastladı. Bitkinin literatürde kaydının olmadığı belirlendi ve bilimsel makale yayımlandı. Bitkiye 'Alanya soğanı' adı verildi ve bilimsel ismi 'Allium ahmet-tirasii Yıldırım' oldu. Türkiye'deki endemik soğan sayısı 113'e yükseldi.

 • Emirgan Korusu'nda Sincapları Besleyen Çocuğun Sevimli Anları
  10:35 Emirgan Korusu'nda Sincapları Besleyen Çocuğun Sevimli Anları

  Emirgan Korusu'nda yaşayan sincabı elleriyle besleyen bir çocuğun babası, o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Çocuğun elindeki kuruyemişleri yiyen sevimli sincap renkli kareler oluşturdu.

 • Dünyanın en yüksek 3'üncü şelalesi baharla coştu
  10:32 Dünyanın en yüksek 3'üncü şelalesi baharla coştu

  Uzundere ilçesinde bulunan Tortum Şelalesi, bahar ile birlikte ziyaretçilerini mest ediyor. Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz sınırındaki Uzundere ilçesinde bulunan Tortum Şelalesi, dünyanın en yüksek 3'üncü şelalesi olma özelliğini taşıyor.

 • Dikmen Vadisi'nde Sakura Ağaçları Görsel Şöleni Oluşturuyor
  10:12 Dikmen Vadisi'nde Sakura Ağaçları Görsel Şöleni Oluşturuyor

  Baharın müjdeleyicisi olarak bilinen Sakura ağaçlarının çiçek açmasıyla Dikmen Vadisi, doğa harikası bir güzelliğe büründü. Japonya'nın ulusal kültür simgelerinden biri olan Sakura ağaçları, beyaz ve pembe çiçekleriyle görsel bir şölen sunuyor. Ziyaretçiler, ağaçların yeniden doğuşunu ve ilkbaharın gelişini kutluyor. Dikmen Vadisi'nde yapılan yürüyüşler, dinlendirici ve huzur verici bir deneyim sunuyor.

 • Çam ağaçlarındaki böceklere karşı feromon tuzakları kuruluyor
  10:04 Çam ağaçlarındaki böceklere karşı feromon tuzakları kuruluyor

  Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü, çam ağaçlarında verimin düşmesine sebep olan böceklere karşı feromon tuzakları kullanarak biyoteknik mücadele yöntemini uyguluyor. Feromon tuzağı, böceğin karşı cinsinin kokusunu içeren bir ilaçla donatılmış bir huniden oluşuyor. Böcekler, ağaç yerine tuzağa yönelerek hapsoluyor ve zararlı böcekler doğadan uzaklaştırılıyor. Bu mücadelede doğaya zarar vermeyen yöntemler tercih ediliyor.


Advertisement