Son dakika Dünya Gümrük Günü haberleri, Dünya Gümrük Günü son dakika, son dakika Dünya Gümrük Günü

Son Dakika Dünya Gümrük Günü Haberleri

 • 27.01.2024 - 13:56 Aliağa Gümrük Müdürlüğü Türkiye'de İkinci En Fazla İhracat Yapan Müdürlük Oldu İHA
  Aliağa Gümrük Müdürlüğü Türkiye'de İkinci En Fazla İhracat Yapan Müdürlük Oldu Aliağa Gümrük Müdürü Mehmet Salih Arık, geçtiğimiz yıl yaklaşık 40 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini ve Türkiye'de en çok ihracat yapan 2. müdürlük olduklarını açıkladı. Aliağa limanlarından gerçekleştirilen ticaretin ülke ekonomisi için önemli bir rol oynadığını belirten Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa'nın her geçen gün büyüyen bir kent haline geldiğini ifade etti.

  Aliağa Gümrük Müdürü Mehmet Salih Arık, "Gümrük müdürlüğü olarak geçtiğimiz yıl yaklaşık 40 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Gümrük müdürlükleri bazında Türkiye'de en çok ihracat yapan 2'nci müdürlük olduk" dedi.

  Aliağa Gümrük Müdürlüğü, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle kutlama programı düzenledi. Programda konuşan Aliağa Gümrük Müdürü Mehmet Salih Arık, gümrük müdürlüğü olarak geçtiğimiz yıl yaklaşık 40 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini söyledi. Arık, "Gümrük müdürlükleri bazında Türkiye'de en çok ihracat yapan 2'nci müdürlük olduk. Limanlarımız Türkiye'de yük elleçlemede 2. sırada yer aldı" dedi.

  Aliağa limanlarından gerçekleştirilen ticaretin ülke ekonomisi için lokomotif görev üstlendiğini belirten Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney de, Aliağa'nın her geçen gün her alanda büyüyen bir kent haline geldiğini söyledi.

  Program, yapılan plaket takdimleri sonrası çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

  Devamını Oku

 • 27.01.2024 - 10:43 İzmir'de Dünya Gümrük Günü Töreni Düzenlendi AA
  İzmir'de Dünya Gümrük Günü Töreni Düzenlendi İzmir'de Dünya Gümrük Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Enver Kök, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu ve yaptığı konuşmada müdürlüğün 2023 yılında 65 milyar dolarlık dış ticaret hacmine ulaştığını belirtti. Kök, müdürlüğün ülkede 3. sıradaki yerini koruduğunu ve 2024 yılında daha üst noktalara taşınacaklarını ifade etti.

  Dünya Gümrük Günü nedeniyle İzmir'de tören düzenlendi.
  Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Enver Kök, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
  Enver Kök, burada yaptığı konuşmada, müdürlük olarak 2023 yılında dış ticaret hacimlerinin 65 milyar dolar olduğunu belirtti.
  Bölge müdürlüğünün yüzde 14 ihracat, yüzde 8 ithalat payıyla ülkede 3. sıradaki yerini koruduğunu belirten Enver Kök, "Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan toplam 1185 personelin ve meslektaşlarımız gümrük müşavirlerinin gayretli ve özverili çalışmaları sonucunda bu rakamlara ulaştık ve inanıyorum ki 2024 yılına yakışır şekilde bu yıl rakamlarımızı çok daha üst noktalara taşıyacağız." ifadelerini kullandı.
  Kök ve beraberindeki heyet, törenin ardından İzmir Valisi Süleyman Elban'ı makamında ziyaret etti.

 • 26.01.2024 - 20:36 Milas Havalimanı Gümrük Müdürlüğü, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla ziyaretler gerçekleştirdi İHA
  Milas Havalimanı Gümrük Müdürlüğü, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla ziyaretler gerçekleştirdi Milas Havalimanı Gümrük Müdürlüğü personelleri, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret ederek gümrük işlemleriyle ilgili fikir alışverişlerinde bulundu. Ziyaretlerde, kurumlar arası iletişim, adli ve idari konularda fikir alışverişinde bulunuldu ve gümrüklerin dünya ticaretindeki kilit rolüne vurgu yapıldı.

  Milas Havalimanı Gümrük Müdürlüğü personelleri, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret ederek gümrük işlemleriyle ilgili fikir alışverişlerinde bulundu.

  Milas Bodrum Havalimanı Emniyet Şube Müdür Vekili Başkomiser Selim Toptan ve görevli polis memuru Osman Avcı, Gümrük Günü dolayısıyla Havalimanı Gümrük Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, Gümrük Müdürü Öner Çöpür ve Gümrük Kısım Amir Vekili İsmail Demiroğlu ile bir araya geldi. Özel gün kapsamında gerçekleştirilen ziyaretlerde, kurumlar arası iletişim, adli ve idari konularda fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca Dünya Gümrük Günü'nün, gümrüklerin dünya ticaretindeki kilit rolüne vurgu yapmak amacıyla kutlandığına dikkat çeken Gümrük Müdürü Öner Çöpür, ziyaretlerin kurumlararası iş birliğini güçlendirmeye yönelik önemli bir adım olduğunu ifade etti. - MUĞLA

 • 26.01.2024 - 15:47 Kırklareli Valisi Birol Ekici, Lüleburgaz'da Spor Salonu İncelemesinde Bulundu AA
  Kırklareli Valisi Birol Ekici, Lüleburgaz'da Spor Salonu İncelemesinde Bulundu Kırklareli Valisi Birol Ekici, Lüleburgaz ilçesinde tamamlanan spor salonunu inceledi. Ekici, salonun en kısa sürede hizmete açılacağını belirtti ve Lüleburgaz'a hayırlı olmasını diledi. Ayrıca, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Dereköy Gümrük Müdürü Kubilay Tarhan'ı kabul eden Ekici, ziyaretten memnuniyetini dile getirdi.

  Kırklareli Valisi Birol Ekici, Lüleburgaz ilçesinde inşaat çalışmaları tamamlanan spor salonunda incelemede bulundu.
  Vali Ekici, spor salonunu gezerek yetkililerden bilgi aldı.
  Spor salonunun en kısa sürede hizmete açılacağını ifade eden Ekici, salonun 2 bin seyirci kapasitesine sahip olduğunu kaydetti.
  Spor ve sporcuya önem verdiklerini ifade eden Ekici, salonun Lüleburgaz'a hayırlı olmasını diledi.
  Dünya Gümrük Günü
  Kırklareli Valisi Birol Ekici, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Dereköy Gümrük Müdürü Kubilay Tarhan'ı makamında kabul etti.
  Ekici, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.
  Tarhan'da çalışmaları hakkında Ekici'ye bilgi verdi.

 • 26.01.2024 - 14:49 Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Gümrük Müdürlüğü personeli ile bir araya geldi AA
  Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Gümrük Müdürlüğü personeli ile bir araya geldi Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Gümrük Müdürlüğü personeli ile bir araya geldi. Vali Ünsal, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gümrük camiasını tebrik etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran ise Sarp Sınır Kapısı'nda yoğun bir dönem yaşandığını belirtti.

  Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Gümrük Müdürlüğü personeli ile bir araya geldi.
  Ünsal, Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Esmeroğlu, Sarp Gümrük Müdürü Şenol Alkan, Hopa Gümrük Müdürü Mahmut Aras, Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Hakkı Köse ve Gümrük Muhafaza memuru Ayşegül Bağdu'yu makamında kabul etti.
  Vali Ünsal, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Dünya Gümrük Günü vesilesiyle tüm gümrük camiasını tebrik ediyorum. Ülkemizin gelişmesi adına gümrük işlemlerini gece gündüz demeden etkin bir şekilde gerçekleştiren, uluslararası ticarette payımızı artırmak için katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum." dedi.
  En güvenli ve en hızlı hizmeti vermek için çaba sarf ettiklerini belirten Başaran ise Sarp Sınır Kapısı'nda 2023'ün yoğun geçtiğini vurguladı.

 • 26.01.2024 - 13:37 Ticaret Bakanı Ömer Bolat: İhracatta yükselme trendi devam ediyor AA
  Ticaret Bakanı Ömer Bolat: İhracatta yükselme trendi devam ediyor Ticaret Bakanı Ömer Bolat, takip ettikleri günlük ve saatlik verilere göre ihracatta yıla iyi başladıklarını belirterek, "Hem dış ticaret açığımızın azalma hem de ihracatımızın ithalatı karşılama oranının yükselme trendi devam ediyor.

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, takip ettikleri günlük ve saatlik verilere göre ihracatta yıla iyi başladıklarını belirterek, "Hem dış ticaret açığımızın azalma hem de ihracatımızın ithalatı karşılama oranının yükselme trendi devam ediyor." dedi.
  Bolat, Dünya Gümrük Günü kapsamında Ticaret Bakanlığı'nda düzenlenen "Türkiye Yüzyılı-Ticaretin Yüzyılı Proje Yarışması Ödül Töreni"ne katıldı.
  Burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin de üyesi olduğu Dünya Gümrük Örgütünün (DGÖ), dünya ticaretinin yüzde 98'ini kapsadığını söyleyen Bolat, Örgütün dünya çapında ticaretin sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesi için çalıştığını ifade etti.
  Bolat, geçen yılın tüm dünya ülkeleri açısından ekonomik zorluklarla geçtiğine işaret ederek, "Ülkemizde ise 2023 yılı 6 Şubat'ta yaşadığımız ve 11 ilimizi etkileyen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden dolayı ayrıca zorluklar ve acılarla dolu geçti." diye konuştu.

  Devamını Oku

 • 26.01.2024 - 13:05 Bakan Bolat: "Bu yıl 377 milyar dolar ihracat hedefimiz var" İHA
  Bakan Bolat: 'Bu yıl 377 milyar dolar ihracat hedefimiz var' Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye'nin bu yıl mal ve ihracat hedefinin 267 milyar dolar, hizmetler ihracat hedefinin ise 110 milyar dolar olduğunu açıkladı. Bakan Bolat, Türkiye'nin Covid-19 salgını ve diğer sıkıntılara rağmen yatırım, üretim, istihdam, ihracat ve istikrar temelinde ilerlediğini belirtti. Ayrıca, gümrük kapılarının dijitalleştirilmesi ve otomasyon süreçlerinin tamamlanması çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

  Bakan Bolat: "Bu yıl 377 milyar dolar ihracat hedefimiz var"
  ANKARA - Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Bu yıl, mal ve ihracat hedefi olarak 267 milyar dolar, hizmetler ihracat hedefi olarak 110 milyar dolar yani toplamda 377 milyar dolar bir hedef var" dedi.
  Ticaret Bakanlığı, mal ve hizmet ihracatının artırılması, Türkiye'nin ticari diplomasi alanında etkinliğinin güçlendirilmesi, gümrük hizmetlerinin geliştirilmesi, piyasa denetiminin etkinleştirilmesi ve fahiş fiyatla mücadele temaları ile 'Türkiye Yüzyılı-Ticaretin Yüzyılı Proje Yarışması' düzenlemişti. Yarışmaya 124 proje başvuruda bulundu. Başvurular her bir tema için oluşturulan Ön Değerlendirme Kurullarında değerlendirilerek, belirlenen 20 proje Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar başkanlığında İhracat, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi, Gümrükler ve Personel Genel Müdürlerinden oluşan Seçici Kurul'a gönderildi. Seçici Kurul, projenin uygulanabilirlik düzeyi ve gerçekleştirilebilme potansiyeli, sağladığı zaman, kaynak ve.

  Devamını Oku

 • 26.01.2024 - 13:00 Bandırma Gümrük Müdürlüğü'nden 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Töreni İHA
  Bandırma Gümrük Müdürlüğü'nden 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Töreni Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Bandırma Gümrük Müdürlüğü tarafından 26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle liman içinde tören düzenlendi. Törende konuşma yapılarak, bu yılın teması olan 'Geleneksel ve Yeni Ortaklarla İşbirliğinde Gümrükler' vurgulandı.

  Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Bandırma Gümrük Müdürlüğü tarafından 26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle liman içinde tören düzenlendi.

  Törende ilk olarak saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Bandırma Gümrük Müdürü Orhan Mercanlı tarafından konuşma yapıldı. 26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle bu yılın teması ise "Geleneksel ve Yeni Ortaklarla İşbirliğinde Gümrükler" belirlendi.

  Ticaret Bakanlığı Bandırma Gümrük Müdürü Orhan Mercanlı, "Türkiye'nin 1953 yılında üye olduğu eski adı Gümrük İşbirliği Konseyi olan Dünya Gümrük Örgütü'nün ilk defa toplandığı 26 Ocak 1953 tarihi dikkate alınarak her yıl 26 Ocak tarihinde 'Dünya Gümrük Günü' kutlanmaktadır. Dünya Gümrük Örgütü her yıl 26 Ocak tarihinde farklı bir tema belirlemekte olup 2024 yılı için belirlenen 'Geleneksel ve Yeni Ortaklarla İşbirliğinde Gümrükler' teması çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

  Devamını Oku

 • 26.01.2024 - 12:41 Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nden 2023 yılında 5 milyar dolarlık dış ticaret hacmi İHA
  Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nden 2023 yılında 5 milyar dolarlık dış ticaret hacmi Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 2023 yılında toplam 2 milyar 86 milyon 816 bin 745 dolar tutarında ihracat, 3 milyar 65 milyon 586 bin 75 dolar tutarında ithalat işlemi yapıldı. 2023 yılında toplamda 5 milyar 152 milyon dolarlık dış ticaret hacmi gerçekleşti. Samsun'da ise 2023 yılında 5 milyar 800 milyon 20 bin 12 TL vergi tahsilatı yapıldı.

  Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 2023 yılında toplam 2 milyar 86 milyon 816 bin 745 dolar tutarında ihracat, 3 milyar 65 milyon 586 bin 75 dolar tutarında ithalat işlemi yapıldı. 2023 yılında toplamda 5 milyar 152 milyon dolarlık dış ticaret hacmi gerçekleşti.

  Dünya Gümrük Günü Türkiye'nin 1953 yılında üye olduğu eski adı Gümrük İş birliği Konseyi olan Dünya Gümrük Örgütü'nün ilk defa toplandığı 26 Ocak 1953 tarihi dikkate alınarak her yıl üye ülkelerde Dünya Gümrük Günü olarak kutlanıyor. Her yıl farklı bir tema ile kutlanan Dünya Gümrük Günü'nün 2024 yılındaki teması "Geleneksel ve Yeni Ortaklarla İşbirliğinde Gümrükler" olarak belirlendi.

  Samsun'da 26 Ocak Dünya Gümrük Günü programında Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

  Devamını Oku

 • 26.01.2024 - 11:13 Ticaret Bakanı: Bu yıl mal ve ihracat hedefi 267 milyar dolar İHA
  Ticaret Bakanı: Bu yıl mal ve ihracat hedefi 267 milyar dolar Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Bu yıl, mal ve ihracat hedefi olarak 267 milyar dolar, hizmetler ihracat hedefi olarak 110 milyar dolar yani toplamda 377 milyar dolar bir hedef var" dedi.

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Bu yıl, mal ve ihracat hedefi olarak 267 milyar dolar, hizmetler ihracat hedefi olarak 110 milyar dolar yani toplamda 377 milyar dolar bir hedef var" dedi.

  Ticaret Bakanlığı, mal ve hizmet ihracatının artırılması, Türkiye'nin ticari diplomasi alanında etkinliğinin güçlendirilmesi, gümrük hizmetlerinin geliştirilmesi, piyasa denetiminin etkinleştirilmesi ve fahiş fiyatla mücadele temaları ile 'Türkiye Yüzyılı-Ticaretin Yüzyılı Proje Yarışması' düzenlemişti. Yarışmaya 124 proje başvuruda bulundu. Başvurular her bir tema için oluşturulan Ön Değerlendirme Kurullarında değerlendirilerek, belirlenen 20 proje Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar başkanlığında İhracat, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi, Gümrükler ve Personel Genel Müdürlerinden oluşan Seçici Kurul'a gönderildi.

  Devamını Oku

 • 26.01.2024 - 09:51 Trakya Gümrük Kapılarında Geçen Yıl 5,5 Milyon Aracın Geçişi Gerçekleşti AA
  Trakya Gümrük Kapılarında Geçen Yıl 5,5 Milyon Aracın Geçişi Gerçekleşti Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık, Trakya'daki gümrük kapılarında geçen yıl 5,5 milyona yakın aracın geçiş yaptığını bildirdi. Kınık, gümrük kapılarında yapılan çalışmalarla en iyi hizmetin verilmeye çalışıldığını ve güvenliğin sağlandığını belirtti. Ayrıca, gümrük kapılarında yapılan başarılı yakalamalarla uyuşturucu ve kaçak eşya geçişine izin verilmediği vurgulandı.

  Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık, Trakya'daki gümrük kapılarında geçen yıl 5,5 milyona yakın aracın geçiş yaptığını bildirdi.
  Edirne'de, Dünya Gümrük Günü kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı'nda çelenk töreni düzenlendi.
  Çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Kınık, insan kaynağı ve teknolojik imkanları geliştirerek en iyi gümrük hizmetini vermek için çalışmalar yapıldığını ifade etti.
  Mümkün olan en güvenli ve en hızlı hizmeti vermek için çaba sarf ettiklerini belirten Kınık, bölge müdürlüğüne bağlı gümrük kapılarında 2023 yılının yoğun geçtiğini dile getirdi.
  Bulgaristan'a açılan Kapıkule, Hamzabeyli ve Demirköy ile Yunanistan'a açılan İpsala ve Pazarkule gümrük kapılarından geçen araç ve yolcu sayılarının arttığını ifade eden Kınık, "2023'te gümrük kapılarımızda 5 milyon 487 bin 592 araç, 15 milyon 6 bin 852 yolcunun gümrük işlemleri gerçekleştirilmiştir.

  Devamını Oku

 • 25.01.2024 - 14:37 Edirne'den Ardahan'a 15 gümrük kapısında modernizasyon çalışmaları tamamlandı AA
  Edirne'den Ardahan'a 15 gümrük kapısında modernizasyon çalışmaları tamamlandı Türkiye'de bulunan 15 gümrük kapısı modernizasyon çalışmalarıyla yenilendi. Bu çalışmalar, gümrük işlemlerini hızlandırmak, tercih edilebilirliği artırmak ve kaçakçılıkla mücadele etmek amacıyla gerçekleştirildi. Ayrıca, dijitalleşme çalışmalarıyla dış ticarette zaman ve maliyet avantajı sağlanıyor.

  Edirne'den Ardahan'a 15 gümrük kapısında modernizasyon çalışmaları tamamlandı.
  AA muhabirinin, Ticaret Bakanlığından, 26 Ocak "Dünya Gümrük Günü" kapsamında edindiği bilgiye göre, Türkiye'de halihazırda 23'ü kara gümrük kapısı olmak üzere hizmet veren 155 gümrük müdürlüğü bulunuyor.
  Gümrük kapıları ülke ekonomisi, tanıtımı ve güvenliği açısından önem taşıyor. Son yıllarda kapılarda artan yolcu ve araç trafiğine kesintisiz yanıt verebilmek, dış ticarette tercih edilebilirliği artırmak, ihracat işlemlerini daha hızlı, etkin ve verimli hale getirmek, gümrük işlemlerini ve lojistik süreçlerini iyileştirmek, kaçakçılıkla daha etkin mücadele edebilmek amacıyla bu noktalarda modernizasyon çalışmaları yürütülüyor.

  Devamını Oku

 • 24.01.2024 - 18:05 Bartın Limanı'ndan 2023 yılında ihracat ve ithalat düştü İHA
  Bartın Limanı'ndan 2023 yılında ihracat ve ithalat düştü Bartın Gümrük Müdürü Servet Balgıç, Bartın Limanı'ndan 2023 yılında yaklaşık 232 milyon dolar ihracat, 280 milyon dolar ithalat gerçekleştiğini belirtti. Balgıç, bir önceki yıla göre ihracatın yüzde 27,5 oranında, ithalatın ise yüzde 22,39 oranında azaldığını ifade etti. Bartın Limanı'ndan yapılan ihracat, ithalat ve yolcu sayıları ile ilgili bilgiler veren Balgıç, Dünya Gümrük Günü kutlamalarında gümrüklerin stratejik görevlerini ve hedeflerini anlattı.

  Bartın Gümrük Müdürü Servet Balgıç, Bartın Limanı'ndan 2023 yılında yaklaşık 232 milyon dolar ihracat, 280 milyon dolar ithalat gerçekleştiğini belirterek, bir önceki yıla göre ihracatın yüzde 27,5 oranında, ithalatın ise yüzde 22,39 oranında azaldığını ifade etti.

  Gümrük Müdürü Balgıç, Dünya Gümrük Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Bartın Limanı'ndan yapılan ihracat, ithalat ve yolcu sayıları ile ilgili bilgiler verdi. Dünya Gümrük Günü kutlamalarında 2024 yılı için "Geleneksel ve Yeni Ortaklarla İşbirliğinde Gümrükler" teması belirlendiğini belirten Balgıç, tüm çalışanların Dünya Gümrük gününü kutladı.

  Devamını Oku

 • 01.02.2023 - 10:46 Gümrük muayene memurları Gümrük Günü'nde Anıtkabir'de İHA
  Gümrük muayene memurları Gümrük Günü'nde Anıtkabir'de Gümrük Muayene Memurları Derneği 18 Bölge Müdürlüğünden gelen temsilcileri ile birlikte 26 Ocak Dünya Gümrük Günü'nde Anıtkabir'i ziyaret ederek mozoleye çelenk bıraktı.

  Gümrük Muayene Memurları Derneği 18 Bölge Müdürlüğünden gelen temsilcileri ile birlikte 26 Ocak Dünya Gümrük Günü'nde Anıtkabir'i ziyaret ederek mozoleye çelenk bıraktı.

  Mozoleye çelenk konulmasından sonra anıtkabir özel defterini imzalayan Gümrük Muayene Memurları Derneği Genel Başkanı Hakan Ülker 26 Ocak Dünya Gümrük Günü mesajını okudu. Hakan Ülker'in mesajında "Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun, ekonomik zaferlerle taçlandırılmazlarsa meydana gelen zaferler daim olamaz, az zamanda söner' demiştir. İşgal güçleri tarafından Sevr Anlaşmasına bile konu edilen milli egemenliğimizin sembolü, ekonomik ve tam bağımsızlığımızın başat unsurlarından olan gümrüklerimiz, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında gururla ifade etmek isterim ki 620 milyar dolar dış ticaret hacmini icra etmektedir.

  Devamını Oku

 • 27.01.2023 - 22:02 Silopi Kaymakamı Koç, gümrük personellerinin gününü kutladı İHA
  Silopi Kaymakamı Koç, gümrük personellerinin gününü kutladı Silopi Kaymakamı Cihat Koç, gümrük personellerinin Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.

  Silopi Kaymakamı Cihat Koç, gümrük personellerinin Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.

  Habur Sınır Kapısında gümrük personelleriyle bir araya gelen Habur Mülki İdare Amiri Silopi Kaymakamı Cihat Koç, 20 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle gümrük personellerinin gününü kutladı. Başarılı personellere teşekkür belgesi takdim eden Kaymakam Koç, personeller başarılar diledi. Kaymakam Koç, "Yaptıkları özverili çalışmalarla ülkemizi gümrüklerde dünya standartlarının üzerine taşıyan, gümrük camiamızın Dünya Gümrük Günü'nü tebrik ediyorum. İktisadi sınırlarımızın korunması için fedakarca görev yapan tüm gümrük personellerimize teşekkür ediyorum" dedi. - ŞIRNAK

 • 27.01.2023 - 11:08 Sarp, Aktaş ve Türkgözü Gümrük kapılarını kullanan yolcu sayısı yüzde 412 artı İHA
  Sarp, Aktaş ve Türkgözü Gümrük kapılarını kullanan yolcu sayısı yüzde 412 artı Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, bölge müdürlüklerine bağlı Sarp, Aktaş ve Türkgözü kapılarından 940 bin 500 adet araç geçişi yapıldığını, sınır kapılarından 5 milyon 398 bin 877 yolcunun geçiş yaptığını söyledi.

  Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, bölge müdürlüklerine bağlı Sarp, Aktaş ve Türkgözü kapılarından 940 bin 500 adet araç geçişi yapıldığını, sınır kapılarından 5 milyon 398 bin 877 yolcunun geçiş yaptığını söyledi.

  Asya ve Kafkasların en önemli kara yolu geçiş güzergahında bulunan Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü,'Dünya Gümrük Günü' ekinlikleri nedeniyle tören düzenledi.

  Törende konuşan Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, bölge müdürlüğüne bağlı Sarp, Aktaş ve Türkgözü Gümrük Müdürlüklerinden 2022 yılında toplam 554 bin 871 tır, 354 bin 656 otomobil, 30 bin 523 otobüs olmak üzere toplam 940 bin 500 araç geçişinin gerçekleştiğini ifade etti. 5 milyon 398 bin 877 yolcunun da geçiş yaptığını kaydeden Başaran, "2021 yılı ile 2022 yılını karşılaştırdığımızda yolcu sayısında yüzde 412 oranında, araç sayısında ise yüzde 76 oranında artış yaşandı" dedi.

  Devamını Oku

 • 26.01.2023 - 20:34 Orta Karadeniz'den 2022'de 2 milyar 571 milyon dolarlık ihracat AA
  Orta Karadeniz'den 2022'de 2 milyar 571 milyon dolarlık ihracat Samsun Valisi Zülkif Dağlı, geçen yıl Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı 8 gümrük müdürlüğünden toplam 2 milyar 571 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini bildirdi.

  Samsun Valisi Zülkif Dağlı, geçen yıl Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı 8 gümrük müdürlüğünden toplam 2 milyar 571 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini bildirdi.
  Dağlı, Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünde Dünya Gümrük Günü dolayısıyla "Gelecek Nesli Yetiştirmek, Gümrüklerde Bilgi Paylaşımını ve Profesyonel Gururu Teşvik Etmek" temasıyla düzenlenen programda, özverili çalışmalarla Türkiye ve Samsun'un gümrüklerde dünya standartlarının üzerine taşındığını belirtti.
  Karadeniz Bölgesi'nin en güçlü sanayi ve ticaret merkezi Samsun'da 8'i sanayi, biri de tarıma dayalı ihtisas olmak üzere 9 organize sanayi bölgesinin (OSB) bulunduğuna işaret eden Dağlı, "2022 yılında Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğümüze bağlı 8 gümrük müdürlüğünden toplam 2 milyar 571 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

  Devamını Oku

 • 26.01.2023 - 19:18 Vali Dağlı: "Tır trafiğine çözüm üretiyoruz" İHA
  Vali Dağlı: 'Tır trafiğine çözüm üretiyoruz' Vali Dağlı: "Tır trafiğine çözüm üretiyoruz" "Havza ilçemize büyük bir tır garajı yapılması için fizibilite çalışmalarımız devam ediyor" Samsun'da Dünya Gümrük Günü töreni "Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Samsun Valisi Doç. Dr.

  Vali Dağlı: "Tır trafiğine çözüm üretiyoruz" "Havza ilçemize büyük bir tır garajı yapılması için fizibilite çalışmalarımız devam ediyor" Samsun'da Dünya Gümrük Günü töreni
  SAMSUN - "Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Limanı dışında oluşan tır trafiğine çözüm üretmeye çalıştıklarını belirterek, "Havza ilçemize büyük bir tır-kamyon garajı yapılması için fizibilite çalışmalarımız devam ediyor" dedi. "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" etkinleri kapsamında Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü binasında program gerçekleştirildi. Program, Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün faaliyetlerini anlatan bir sunumla başladı.

  Devamını Oku

 • 26.01.2023 - 13:56 Dünya Gümrük Günü AA
  Dünya Gümrük Günü Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ve beraberindeki heyet, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık'ı ziyaret etti.

  Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ve beraberindeki heyet, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık'ı ziyaret etti.
  Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Kırbıyık, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Gümrük Günü'nü kutladı.
  Edirne'deki gümrük çalışanlarının başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Kırbıyık, şunları kaydetti:
  "Gümrük çalışanlarımız, sınır kapılarımızda gerek vatandaşlarımıza hızlı ve kaliteli hizmet sunulması noktasında ve gerekse gümrük geçişlerinde kontrol ve güvenliğinin tesis edilmesinde çok başarılı çalışmalar ortaya koyuyor. Yapmış oldukları başarılı çalışmalardan ötürü tüm personellerimize teşekkür ediyorum. Sizlerin ve tüm gümrük teşkilatımızın Dünya Gümrük Günü'nü kutluyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum."
  Ziyarette, Gümrük Bölge Müdür Yardımcısı İlyas Ayyıldız, Kapıkule Gar Gümrük Müdürü Hayati Demir, Kapıkule Gümrük Müdürü Cihangir Tüysüz ve Gümrük ve Turizm İşletmeleri Müdürü.

  Devamını Oku

 • 26.01.2023 - 13:23 Fethiye Gümrük Müdürlüğü'nden Alim Karaca'ya Ziyaret ANKA
  Fethiye Gümrük Müdürlüğü'nden Alim Karaca'ya Ziyaret ‘26 Ocak Dünya Gümrük Günü’ dolayısıyla Fethiye Gümrük Müdürü Bülent Kınalı ve beraberindeki heyet, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti.

  '26 Ocak Dünya Gümrük Günü' dolayısıyla Fethiye Gümrük Müdürü Bülent Kınalı ve beraberindeki heyet, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'yı ziyaret etti.
  Başkan Karaca, Fethiye Gümrük Müdürlüğü'nden misafirlerini ağırladı. Ziyarette Kınalı, Başkan Karaca'ya 'Gümrük Günü' hakkında bilgi verdi. Karaca da Fethiye'deki tüm kurumlarla iş birliği içerisinde çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Başta Fethiye Gümrük Müdürü Kınalı olmak üzere gelen heyetin gününü kutlayan Karaca, Gümrük Müdürlüğü'ne çalışmalarında başarılar diledi.

 • 26.01.2023 - 11:36 Dünya Gümrük Günü, Kocaeli'de törenle kutlandı AA
  Dünya Gümrük Günü, Kocaeli'de törenle kutlandı Doğu Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünce 26 Ocak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Kocaeli'de tören düzenlendi.

  Doğu Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünce 26 Ocak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Kocaeli'de tören düzenlendi.
  Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak, idare amirleri ve personelinin de katıldığı programda, İzmit Kültür Tepesi'ndeki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Ocak, tüm personelin Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.
  Tören sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.

 • 26.01.2023 - 11:02 Trakya gümrük kapılarında geçen yıl değeri 356 milyon lirayı aşan kaçak eşya ele geçirildi AA
  Trakya gümrük kapılarında geçen yıl değeri 356 milyon lirayı aşan kaçak eşya ele geçirildi Trakya'daki gümrük kapılarında geçen yıl yapılan kaçakçılıkla mücadele çalışmalarında 276 olayda 356 milyon 221 bin 786 liralık ticari eşya ele geçirildi.

  Trakya'daki gümrük kapılarında geçen yıl yapılan kaçakçılıkla mücadele çalışmalarında 276 olayda 356 milyon 221 bin 786 liralık ticari eşya ele geçirildi.
  Edirne'de, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık açıklamalarda bulundu. Kınık, Dünya Gümrük Günü'nün bu yıl "Gelecek nesli yetiştirmek, gümrüklerde bilgi paylaşımını ve profesyonel gururu teşvik etmek" temasıyla kutlandığını söyledi.
  Kınık, Trakya'daki sınır kapılarında insan kaynağı ve teknolojik imkanları geliştirerek mümkün olan en güvenli ve en hızlı seviyede hizmet vermek için çalıştıklarını ifade etti.

  Devamını Oku

 • 26.01.2023 - 11:02 Dünya Gümrük Günü, İzmir'de törenle kutlandı AA
  Dünya Gümrük Günü, İzmir'de törenle kutlandı İzmir'de Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü ile İzmir Gümrük Müşavirleri Derneğince, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle tören düzenlendi.

  İzmir'de Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü ile İzmir Gümrük Müşavirleri Derneğince, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle tören düzenlendi.
  Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.
  Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Enver Kök, yaptığı konuşmada, bu yılki kutlamanın Cumhuriyetin 100. yılı olması sebebiyle ayrıca önemli olduğunu belirtti.
  Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünün 2022 yılında, bir önceki yıla göre dış ticaret hacminin yüzde 13,5 artarak 65 milyar dolara ulaştığını belirten Kök, "2023 yılına yakışır şekilde rakamlarımızı çok daha üst noktalara taşıyacağız." dedi.
  Mehmet Enver Kök ve beraberindeki heyet, Dünya Gümrük Günü kapsamında İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'i de ziyaret edecek.

 • 02.02.2022 - 11:11 Vali Erin, dış ticaret heyetiyle bir araya geldi İHA
  Vali Erin, dış ticaret heyetiyle bir araya geldi Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle valiliği ziyaret eden GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

  Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle valiliği ziyaret eden GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

  26 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle Vali Erin'i ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi veren heyette; GAP Gümrük ve Dış Bölge Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcıları Erkan Özel ve Halil İbrahim Topuz, Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Kadri Meteris, Gümrük Personel Müdür Vekili Makbule Gencer ile Şube Müdürü Vekili Mahmut Kurtgöz yer aldı.

  Vali Erin'e çiçek ve plaket takdim eden heyet, Şanlıurfa Akçakale Gümrük Kapısında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vererek, destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

  Devamını Oku

 • 01.02.2022 - 14:01 Bakan Muş: Küresel ihracattan aldığımız pay, ilk defa yüzde 1'in üzerinde DHA
  Bakan Muş: Küresel ihracattan aldığımız pay, ilk defa yüzde 1'in üzerinde Bakan Muş: Küresel ihracattan aldığımız pay, ilk defa yüzde 1'in üzerindeTİCARET Bakanı Mehmet Muş, 2021'in Türkiye'nin ihracatında önemli mesafe ve tarihi başarıların kaydedildiği yıl olduğunu belirterek, "Geçtiğimiz yıl Türkiye'nin ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 32,9 oranında artışla...

  Bakan Muş: Küresel ihracattan aldığımız pay, ilk defa yüzde 1'in üzerinde

  TİCARET Bakanı Mehmet Muş, 2021'in Türkiye'nin ihracatında önemli mesafe ve tarihi başarıların kaydedildiği yıl olduğunu belirterek, "Geçtiğimiz yıl Türkiye'nin ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 32,9 oranında artışla 225,4 milyar dolara yükseldi; tarihimizde ilk defa küresel ihracattan aldığımız pay, yüzde 1'in üzerine çıktı" dedi.

  Ticaret Bakanı Muş, bakanlıkta düzenlenen 'Dünya Gümrük Günü Kutlama Programı ve Dünya Gümrük Örgütü Liyakat Sertifikası Takdim Töreni'ne katıldı. Bakan Muş, gümrüklerde küresel çapta yaşanan dijital dönüşüme kayıtsız kalmayarak gereken tüm adımları attıklarını belirtti.

  Devamını Oku

 • 01.02.2022 - 13:45 Bakan Muş, Dünya Gümrük Günü "Liyakat Sertifikaları Takdim Töreni"ne katıldı Açıklaması AA
  Bakan Muş, Dünya Gümrük Günü 'Liyakat Sertifikaları Takdim Töreni'ne katıldı Açıklaması Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Kovid-19 salgınının getirdiği tüm olumsuzluklara rağmen uluslararası ticaretin düzgün işleyişini sağlamak üzere bütün politika araçlarını etkin biçimde kullanmaya gayret ettiklerini belirterek, "Türkiye'nin 'ticaretin en kolay ve en güvenli yapıldığı ülke' olarak...

  Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Kovid-19 salgınının getirdiği tüm olumsuzluklara rağmen uluslararası ticaretin düzgün işleyişini sağlamak üzere bütün politika araçlarını etkin biçimde kullanmaya gayret ettiklerini belirterek, "Türkiye'nin 'ticaretin en kolay ve en güvenli yapıldığı ülke' olarak daha tanınır hale gelmesi hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.
  Muş, Ticaret Bakanlığında düzenlenen, Dünya Gümrük Günü "Liyakat Sertifikaları Takdim Töreni"nde yaptığı konuşmada, Dünya Gümrük Günü'nün bu yılki temasının, "veri kültürünü benimseyerek ve veri ekosistemi oluşturarak gümrükte dijital dönüşümün artırılması" olarak belirlendiğini anımsattı.
  Bu yılki temanın, bakanlık teşkilatı tarafından en ince ayrıntısına kadar benimsediğini ve yıllardır başarı ile tatbik edildiğini ifade eden Muş, "Özellikle gümrüklerimizde, küresel çapta yaşanan dijital dönüşüme kayıtsız kalmayarak gereken tüm adımları atıyoruz ve atmaya devam edeceğiz." diye konuştu.
  Muş, yasal ticaretin sorunsuz ve.

  Devamını Oku

 • 01.02.2022 - 06:42 Muş: "Gümrük idarelerimiz özveriyle çalışarak tedarik zincirinin halkalarında her hangi bir kopma yaşanmaması noktasında önemli bir rol... AA
  Muş: 'Gümrük idarelerimiz özveriyle çalışarak tedarik zincirinin halkalarında her hangi bir kopma yaşanmaması noktasında önemli bir rol... Dünya Gümrük Günü Kutlama Programı ve Dünya Gümrük Örgütü Liyakat Sertifikası Takdim Töreni İstiklal Marşı'nın okunması Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un kürsüye çıkması Mehmet Muş'un konuşması ANKARA - Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Dünya Gümrük Günü Kutlama Programı ve Dünya Gümrük Örgütü...

  Dünya Gümrük Günü Kutlama Programı ve Dünya Gümrük Örgütü Liyakat Sertifikası Takdim Töreni İstiklal Marşı'nın okunması Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un kürsüye çıkması Mehmet Muş'un konuşması ANKARA - Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Dünya Gümrük Günü Kutlama Programı ve Dünya Gümrük Örgütü Liyakat Sertifikası Takdim Töreni'ne katıldı.(1)

 • 31.01.2022 - 23:58 GÜNDEM ÖZETİ / 1 Şubat 2022 AA
  GÜNDEM ÖZETİ / 1 Şubat 2022 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılacak.

  6 Nisan 1920
  1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılacak.
  (TBMM/13.30)
  YASAMA YÜRÜTME SİYASET
  1- TBMM'den
  MHP ve HDP'nin Meclis grup toplantıları düzenlenecek.
  Genel Kurul, gündemdeki konuları görüşmek üzere toplanacak.
  (TBMM/10.45/12.45/15.00)
  EKONOMİ FİNANS
  1- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Tarım ve Orman Bakanlığı, Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Aşılama Protokolü"ne ve "Tarım 4.0 Kapsamında Ulusal E-Tarım Stratejisi Lansman Toplantısı"na katılacak.
  (Ankara/11.00-14.00)
  2- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Dünya Gümrük Günü Kutlama Programı ve Dünya Gümrük Örgütü Liyakat Sertifikası Takdim Töreni'ne iştirak edecek.
  (Ankara/11.00)
  3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çanakkale Ayvacık-Küçükkuyu Yolu T-2 Tüneli Işık Görme Töreni'ne katılacak.
  (Çanakkale/11.

  Devamını Oku

 • 27.01.2022 - 15:48 Başkan Palancıoğlu gümrük çalışanlarının gününü kutladı İHA
  Başkan Palancıoğlu gümrük çalışanlarının gününü kutladı Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Gümrük Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, gümrük çalışanlarının Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.

  Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Gümrük Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, gümrük çalışanlarının Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.

  Hep birlikte üreten Türkiye'nin gücüne güç katmak için çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Serbest Bölge'de Gümrük Müdürümüz Salim Bey ve Kayseri Serbest Bölge Gümrük Müdürü Halil Gözeller ile birlikte Dünya Gümrük Günü'nü kutluyoruz. Gümrük'te işlem yapan çalışan kardeşlerimizin dünya gümrük gününü kutluyorum tebrik ediyorum. Kayseri'nin ihracatından bahsediyorsak özellikle bu arkadaşlarımıza teşekkür etmemiz gerekiyor. Bugün Serbest Bölge Kayseri'nin ihracatının yüzde 20'sinden fazlasını gerçekleştiriyor. Yüzlerce ülkeye buradan üretilen mallarımız satılıyor. Aynı şekilde Organize Sanayi bölgelerimizdeki çalışan arkadaşlarımız da gümrükleme işlemlerini yapıp dünyanın dört bir tarafına ürün satıyor.

  Devamını Oku

 • 27.01.2022 - 11:37 Vali Alpaslan Işık'a ziyaretler AA
  Vali Alpaslan Işık'a ziyaretler Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Dünya Gümrük Günü nedeniyle Gümrük Müdürü Dilek Delice Dalman ve beraberindeki heyeti kabul etti.

  Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Dünya Gümrük Günü nedeniyle Gümrük Müdürü Dilek Delice Dalman ve beraberindeki heyeti kabul etti.
  Valilik makamında gerçekleşen ziyarette, İl Müdürü Dalman, kabulden dolayı Vali Işık'a teşekkür ederek, her yıl 26 Ocak'ta farklı bir temayla kutlanan ve bu yıl "Veri Kültürünün Benimsenerek Veri Ekosisteminin Oluşturulması ve Gümrükte Dijital Dönüşümün Arttırılması" temasının işleneceği etkinlikler hakkında bilgi verdi.
  Konuklarıyla bir süre sohbet eden Vali Işık, ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade ederek "Dünya Gümrük Günü" nedeniyle İl Müdürü Dalman ve Gümrük Müdürlüğü çalışmalarına işlerinde başarı diledi.

 • 27.01.2022 - 10:48 Edirne'den kısa kısa AA
  Edirne'den kısa kısa Meriç Kaymakamı Cafer Kaymakçı, Edirne İl Göç İdaresi Müdürü Musa Aşılıoğlu'nu ziyaret etti.

  Meriç Kaymakamı Cafer Kaymakçı, Edirne İl Göç İdaresi Müdürü Musa Aşılıoğlu'nu ziyaret etti.
  Ziyarette, müdürlüğün ilçede gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
  Kaymakçı, Aşılıoğlu'na çalışmalarında başarı diledi.
  Dünya Gümrük Günü
  Edirne Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar ve beraberindeki heyet Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık'ı ziyaret etti.
  Emniyet Müdürü Alçalar, gümrük çalışanlarının gününü kutladı, Kınık'a çalışmalarında başarı diledi.
  Kınık da Alçalar'a teşekkür etti.
  TÜ Öğretim Görevlisi Doğan'ın editör ve yazarı olduğu kitap yayımlandı
  Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Coşkun Doğan'ın editörlerinden ve bölüm yazarlarından biri olduğu "Kültürlerarasılık & Çeviri" adlı kitap yayımlandı.
  Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Dr.

  Devamını Oku

 • 27.01.2022 - 09:10 Ardahan Valisi Öner'e Dünya Gümrük Günü ziyareti AA
  Ardahan Valisi Öner'e Dünya Gümrük Günü ziyareti Ardahan'da gümrük yetkilileri, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Vali Hüseyin Öner'i ziyaret etti.

  Ardahan'da gümrük yetkilileri, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Vali Hüseyin Öner'i ziyaret etti.
  Vali Öner, Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı Gümrük Müdürü Mustafa Delikanlı, Posof Türkgözü Sınır Kapısı Gümrük Müdürü Hüseyin Kağnıcıgil ile gümrük çalışanlarını makamında kabul etti.
  Öner, ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Dünya ticaretinin yüzde 98'inden fazlasını yöneten 180 ülkenin üyesi bulunduğu ve ülkemizin de kurucuları arasında olduğu Dünya Gümrük Örgütü ilk toplantısını gerçekleştirdiği 26 Ocak 1953 tarihinden yola çıkarak 26 Ocak gününü Dünya Gümrük Günü ilan edilmiştir." dedi.
  Ziyarette, Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı Gümrük Müdürü Mustafa Delikanlı, Vali Öner'e gümrük yeleğini hediye etti.
  Dünya Gümrük Günü, kentte çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 • 27.01.2022 - 08:58 Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, gümrük personelinin gününü kutladı AA
  Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, gümrük personelinin gününü kutladı Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla Kapıköy Gümrük Kapısı'nda görevli personeli ziyaret etti.

  Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla Kapıköy Gümrük Kapısı'nda görevli personeli ziyaret etti.
  Van'ın İran'a açılan Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısı'na gelen Bilmez'i, Kaymakam Yunus Ataman karşıladı.
  Sınır kapısında yürütülen çalışmalar hakkında Ataman'dan bilgi alan Bilmez, gümrük personelinin gününü kutladı.
  Bilmez, Kapıköy Gümrük Kapısı'nın Van'dan dünyaya açılan bir pencere olduğunu söyledi.
  Gümrük personelinin önemli görevler üstelendiğini belirten Bilmez, şunları kaydetti:
  "Her zaman yanınızda olduğumuzu bilmeniz için buradayız. Gözümüz kulağımız sürekli sizlerde. Kapıköy Gümrük Kapısı ilimizin ve ülkemizin ekonomisi açısından büyük bir öneme sahip. Önemi her geçen gün artmakta. İran'ın da en kısa zamanda standartlarını geliştirmesini ve kapının daha da hareketlenmesini diliyorum."
  Konuşmaların ardından Bilmez, pasta keserek personele başarı belgesi verdi.

  Devamını Oku

 • 27.01.2022 - 00:58 Yalova Gümrük Müdürlüğü'nün dış ticaret hacmi 3 milyar 246 milyon dolara çıktı İHA
  Yalova Gümrük Müdürlüğü'nün dış ticaret hacmi 3 milyar 246 milyon dolara çıktı Yalova Gümrük Müdürlüğü'nün 2021 yılındaki dış ticaret hacmi yüzde 49 artışla 3 milyar 246 milyon dolara çıktı.

  Yalova Gümrük Müdürlüğü'nün 2021 yılındaki dış ticaret hacmi yüzde 49 artışla 3 milyar 246 milyon dolara çıktı.

  26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda bir tören düzenlendi. Törende Yalova Gümrük Müdürü Ali İhsan Bilgetürk, Atatürk heykeline çelenk bıraktı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Müdür Bilgetürk, 2021 rakamları hakkında bilgi verdi. İthalat ve ihracatta artış yaşandığına değinen Bilgetürk, "Yalova Gümrük Müdürlüğü olarak 2021 yılında bir önceki yıla göre ithalatımız yüzde 61,5 artışla 1 milyar 111 milyon dolardan 1 milyar 804 milyon dolara çıktı. İhracatımız yüzde 36,5 artışla 1 milyar 57 milyondan 1 milyar 441 milyon dolara, toplam dış ticaret hacmimiz ise yüzde 49 artışla 2 milyar 169 milyondan 3 milyar 246 milyon dolara çıkmıştır. Gelen giden konteyner sayımız 10 bin 600'den yüzde 71 artışla 18 bin 247'ye gelen giden gemi sayımız bin 559'dan yüzde 21 artışla bin 961'e, tır sayımız 64 bin.

  Devamını Oku

 • 26.01.2022 - 19:14 Vali Dağlı: "Yeni OSB yerimizi TİGEM'den üzerimize alacağız" İHA
  Vali Dağlı: 'Yeni OSB yerimizi TİGEM'den üzerimize alacağız' "Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, "İstihdam olmadan olmaz. Bunun yolu da organize sanayi bölgelerinden(OSB) geçiyor.

  "Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, "İstihdam olmadan olmaz. Bunun yolu da organize sanayi bölgelerinden(OSB) geçiyor. Yeni OSB çok kıymetli. Orayla ilgili 2 bin 660 dönüm yerimiz şu anda son haftadayız. Bunu artık bitirmiş olacağız. TİGEM'den araziyi üzerimize alacağız" dedi.

  "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" etkinleri kapsamında Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü binasında program gerçekleştirildi. Program ilk olarak açılış konuşmaları ile başladı.

  "Toplam 2 milyar 66 milyon TL vergi tahsilatı gerçekleştirdik"

  İlk olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, "Samsun'da yerleşik firmaların yapmış olduğu ihracat tutarı 1 milyar 270 milyon dolardır. Bizim bölge müdürlüğü olarak baktığımızda toplam ihracatımız 2 milyar 225 milyon dolardır. Bu bizim Samsun Gümrüğü için bir rekordur. Bu sene 3 tane rekorumuzu kırdık. 5 milyar dolarlık dış ticaret.

  Devamını Oku

 • 26.01.2022 - 16:54 Kırşehir Valisi Akın'a Dünya Gümrük Günü ziyareti AA
  Kırşehir Valisi Akın'a Dünya Gümrük Günü ziyareti Kırşehir Gümrük Müdürü Serkan Kaplan, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Vali İbrahim Akın'ı ziyaret etti.

  Kırşehir Gümrük Müdürü Serkan Kaplan, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Vali İbrahim Akın'ı ziyaret etti.
  Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette konuşan Vali Akın, Türkiye'nin de kurucu üye olarak içerisinde bulunduğu Gümrük İşbirliği Konseyince 26 Ocak gününün Dünya Gümrük Günü olarak kabul edildiğini belirtti.
  Kırşehir Gümrük Müdürlüğünün kentte yapılan dış ticaretin artmasına ve gelişmesine önemli katkılar sağladığını vurgulayan Akın, "İlimizde 2018 yılında faaliyete geçen Gümrük Müdürlüğü, ithalat ve ihracatçılarımızın işlemlerini mahallinde yerine getirerek ilimizde üretiminin ve ticaretin gelişmesine ivme kazandırmıştır. Bu vesile ile Gümrük teşkilatı çalışanlarının gününü kutluyorum." ifadelerini kullandı.
  Kaplan da kurum faaliyetleri hakkında Vali Akın'a bilgi verdi.

 • 26.01.2022 - 16:07 Dünya Gümrük Günü AA
  Dünya Gümrük Günü TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

  TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
  Aksal, mesajında Edirne'den Avrupa'ya açılan 5 sınır kapısı olduğunu anımsattı.
  Kentte en çok giriş-çıkış yapılan sınır kapısının Kapıkule Sınır Kapısı olduğunu belirten Aksal, "Avrupa'dan kara yolu ile ülkemize gelenlerin yoğunlukla kullandığı Kapıkule Gümrük Kapısı kara yolu ticaretinin ve ulaşımın en yoğun yaşandığı sınır kapımız. Ekonomide ve dış ticaretimizde çok önemli bir yere sahip." ifadelerini kullandı.
  Aksal, Yunanistan'a açılan İpsala ve Pazarkule sınır kapılarında modernizasyon çalışmalarının sürdüğünü belirterek, uluslararası ticaretin büyümesine ve gelişmesine katkı sunan tüm gümrük çalışanlarının gününü kutladı.

  Devamını Oku

 • 26.01.2022 - 15:47 İzmir'de Dünya Gümrük Günü düzenlenen törenle kutlandı AA
  İzmir'de Dünya Gümrük Günü düzenlenen törenle kutlandı İzmir'de Dünya Gümrük Günü düzenlenen törenle kutladı.

  İzmir'de Dünya Gümrük Günü düzenlenen törenle kutladı.
  Dünya Gümrük Örgütüne üye ülkelerce her yıl 26 Ocak'ta kutlanan Dünya Gümrük Günü kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenledi.
  Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü ile İzmir Gümrük Müşavirleri Derneğince düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Tören kapsamında Atatürk anıtına çelenk sunuldu.
  Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Enver Kök ve beraberindeki heyet, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'i ziyaret etti.
  Türkiye'nin de üyesi olduğu 183 üye ülkesi bulunan Dünya Gümrük Örgütünce 2022 yılının temasının "veri kültürü benimseyerek veri ekosistemi oluşturarak gümrükte dijital dönüşümün arttırılması" olarak belirlendiği bildirildi.

 • 26.01.2022 - 15:22 26 Ocak Dünya gümrük günü etkinliği İHA
  26 Ocak Dünya gümrük günü etkinliği GAP Gümrük ve Dış Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, Kilis Valisi Recep Soytürk'ü 26 Ocak Dünya gümrük günü nedeniyle ziyarette bulundu.

  GAP Gümrük ve Dış Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, Kilis Valisi Recep Soytürk'ü 26 Ocak Dünya gümrük günü nedeniyle ziyarette bulundu.

  26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında GAP Gümrük ve Dış Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Hüseyin Topçuoğlu, Bölge Müdür Yardımcısı Erkan Özel, GAP Gümrük ve Dış Bölge Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Topuz, Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Kadri Meteris,Gümrük Personel Müdürü Makbule Gencer, Şube Müdüru Mahmut Kurtgöz,Öncüpınar Gümrük Müdürü Ayhan Çoşkuner, Öncüpınar Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü Kubilay Uyar ve Çobanbey Gümrük Müdürü Mehmet Zihni Gönenç, Çobanbey Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği Yahya Gözelce ile beraber Kilis Valisi Recep Soytürk'ü ve Mülkü İdare Amiri Sertaç Kırçuval'ı makamında ziyaret ederek kendilerine plaket takdim edildi. - KİLİS

 • 26.01.2022 - 15:10 Edirne'de 'Dünya Gümrük Günü' törenle kutlandı İHA
  Edirne'de 'Dünya Gümrük Günü' törenle kutlandı 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Edirne'de düzenlenen törenle kutlandı.

  26 Ocak Dünya Gümrük Günü Edirne'de düzenlenen törenle kutlandı.

  Edirne'de Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başlayan tören, belediye bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından son buldu.

  Düzenlenen törene Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık, Gümrük İşleri ve Koordinasyon Şube Müdürü Nergiz Tünaydın, Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Halis Şahin, Kapıkule Gümrük Müdürü Cihangir Tüysüz, Hamzabeyli Gümrük Müdürü Hayati Demir, Kapıkule GTİ işletme Müdürü Ertuğrul Irkıçatal ve gümrük muhafaza personeli katıldı.

  Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ve beraberindeki heyet, Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Edirne Valisi Ekrem Canalp'i makamında ziyaret etti. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Vali Canalp, gümrük çalışanlarının gününü kutladı. - EDİRNE

 • 26.01.2022 - 13:23 Yalova'nın dış ticaret hacmi 3 milyar 246 milyon dolara çıktı AA
  Yalova'nın dış ticaret hacmi 3 milyar 246 milyon dolara çıktı Yalova Gümrük Müdürü Ali İhsan Bilgetürk, " İhracatımız yüzde 36,5 artışla 1 milyar 57 milyondan 1 milyar 441 milyon dolara, toplam dış ticaret hacmimiz ise yüzde 49 artışla 2 milyar 169 milyondan 3 milyar 246 milyon dolara çıkmıştır" dedi.

  Yalova Gümrük Müdürü Ali İhsan Bilgetürk, " İhracatımız yüzde 36,5 artışla 1 milyar 57 milyondan 1 milyar 441 milyon dolara, toplam dış ticaret hacmimiz ise yüzde 49 artışla 2 milyar 169 milyondan 3 milyar 246 milyon dolara çıkmıştır" dedi.
  26 Ocak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.
  Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının Yalova Gümrük Müdürü Ali İhsan Bilgetürk, konuşmasını yaptı.
  2021 rakamları hakkında bilgi veren Bilgetürk, ithalat ve ihracatta artış yaşandığına belirterek, "Yalova Gümrük Müdürlüğü olarak 2021 yılında bir önceki yıla göre ithalatımız yüzde 61,5 artışla 1 milyar 111 milyon dolardan 1 milyar 804 milyon dolara çıktı. İhracatımız yüzde 36,5 artışla 1 milyar 57 milyondan 1 milyar 441 milyon dolara, toplam dış ticaret hacmimiz ise yüzde 49 artışla 2 milyar 169 milyondan 3 milyar 246 milyon dolara çıkmıştır.

  Devamını Oku

 • 26.01.2022 - 13:00 Dünya Gümrük Günü AA
  Dünya Gümrük Günü Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ve beraberindeki heyet, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Edirne Valisi Ekrem Canalp'i ziyaret etti.

  Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ve beraberindeki heyet, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Edirne Valisi Ekrem Canalp'i ziyaret etti.
  Vali Canalp, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek gümrük çalışanlarının gününü kutladı.
  Kınık da Canalp'e teşekkür etti.
  Kınık ve beraberindeki heyet daha sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret etti.
  Gümrük Günü'nü kutlayan Gürkan, "Uluslararası ticaretin büyümesinde katkısı olan tüm gümrük çalışanlarının Dünya Gümrük Günü'nü kutluyorum." diye belirtti.

 • 25.01.2022 - 10:05 Orta Karadeniz'den en fazla ihracat ve ithalat Rusya Federasyonu'na yapıldı AA
  Orta Karadeniz'den en fazla ihracat ve ithalat Rusya Federasyonu'na yapıldı Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, geçen yıl bölgelerine bağlı illerden en fazla ihracat ve ithalat yapılan ülkenin Rusya Federasyonu olduğunu bildirdi.

  Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, geçen yıl bölgelerine bağlı illerden en fazla ihracat ve ithalat yapılan ülkenin Rusya Federasyonu olduğunu bildirdi.
  Başaran, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, her yıl farklı temayla kutlanan Dünya Gümrük Günü'nün bu yılki temasının "Veri kültürünü benimseyerek ve veri ekosistemi oluşturarak gümrükte dijital dönüşümün artırılması" olarak belirlendiğini aktardı.
  Ticaret Bakanlığının 2000 yılından bu yana gümrük işlemlerinin daha hızlı ve güvenli şekilde yapılması amacıyla dijital dönüşüm süreçlerini hızlandırarak otomasyona, yenilikçi teknolojiler ve tedarik zincirlerinde yer alan tüm paydaşlarla iş birliğine dayanan uygulamalar gerçekleştirdiğini anlatan Başaran, yürütülen gümrük hizmetlerinin tamamında elektronik sistemleri esas alan, ticareti kolaylaştıran ve daha güvenli hale getiren uygulamalara ağırlık verildiğini vurguladı.

  Devamını Oku

 • 04.02.2021 - 16:07 GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Bayraktar'dan GAİB'e ziyaret AA
  GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Bayraktar'dan GAİB'e ziyaret GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerine (GAİB) ziyarette bulundu.

  GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerine (GAİB) ziyarette bulundu.
  GAİB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Bayraktar, GAİB hizmet binasında gerçekleşen ziyarette, GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci ve GAİB Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya ile bir araya geldi.
  Burada konuşan Bayraktar, hem Gaziantep'in, hem de bölgenin gerçekleştirdiği ihracatla ülke ekonomisine büyük katkılar sağladığını belirterek, ihracatçıların salgın sürecinde üretim, istihdam ve ihracatın kesintiye uğramadan devam etmesinde olağanüstü çabası olduğunu ifade etti.
  Kileci ise 2021'de bölgeden 12 milyar dolar ihracat gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti.
  Altunkaya da birçok zorluğun yaşandığı 2020'deki ihracat başarının arkasında bakanlık ve kurumların ihracatçıyla koordineli çalışmasının olduğuna işaret ederek, 2021'nin daha rahat geçeceğine inandıklarını dile getirdi.

  Devamını Oku

 • 28.01.2021 - 14:25 Kayseri Gümrük Müdürü Salim Bayram, Başkan Büyükkılıç'ı ziyaret etti AA
  Kayseri Gümrük Müdürü Salim Bayram, Başkan Büyükkılıç'ı ziyaret etti Kayseri Gümrük Müdürü Salim Bayram ile Gümrük Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Ekrem Bayrak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ı makamında ziyaret etti.

  Kayseri Gümrük Müdürü Salim Bayram ile Gümrük Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Ekrem Bayrak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ı makamında ziyaret etti.
  Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Başkan Büyükkılıç ziyarette, kamu kurumu ve diğer kuruluşlarla dayanışma içerisinde olduklarını belirtti.
  Büyükkılıç, "Biz de dostlarımızın bu günlerini kutluyoruz. Hakikaten güven duygusu içerisinde değerli müdürümüzün Kayseri'de yaptığı çalışmaları takip ediyoruz. Kamu kurumu ve diğer kuruluşlarımızla dayanışma içerisinde üzerimize ne düşüyorsa her zaman yapacağımızı ifade ediyoruz. Onlar da bu anlayış içerisinde bizlerle iş birliğini sürdürüyorlar." ifadelerini kullandı.
  Bayram ise, Dünya Gümrük Günü'nün tarihi seyri hakkında bilgiler vererek, bu kapsamda ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirtti.

  Devamını Oku

 • 28.01.2021 - 14:01 Edirne'den kısa kısa AA
  Edirne'den kısa kısa Lalapaşa Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımında bulundu.

  Lalapaşa Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımında bulundu.
  Dernek Başkanı Sezgin Geldi, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19 salgını döneminde ekonomik zorluk yaşayan vatandaşlara destek olduklarını belirtti.
  Dernek üyeleriyle birlikte aileleri ziyaret ettiklerini aktaran Geldi, 100 gıda paketini Lalapaşa Kaymakamlığınca belirlenen ailelere ulaştırdıklarını kaydetti.
  Dünya Gümrük Günü
  İpsala Gümrük Müdürü Mustafa Koparan ve beraberindeki heyet, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör'ü ziyaret etti.
  Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Kaymakam Güngör, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Gümrük Günü'nü kutladı.
  Gümrük çalışanlarının önemli görevler üstlendiğini aktaran Güngör, çalışanlara başarı diledi.
  Koparan da Güngör'e teşekkür ederek, yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verdi.

 • 27.01.2021 - 15:43 Başkan Palancıoğlu, Gümrük Müdürlüğünü ziyaret etti AA
  Başkan Palancıoğlu, Gümrük Müdürlüğünü ziyaret etti Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Gümrük Müdürlüğünü ziyaret etti.

  Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Gümrük Müdürlüğünü ziyaret etti.
  Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kayseri Serbest Bölgede çalışmalara hızla devam eden Palancıoğlu, bölgede üretim yapan firmaları ziyaret ederek çalışmalar ve üretimleri hakkında bilgi alıyor.
  Palancıoğlu, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Gümrük Müdürlüğünü ziyaret ederek çalışanlarla sohbet etti.
  Serbest Bölgenin Kayseri için büyük potansiyel olduğunu belirten Palancıoğlu, Kayseri ihracatının yüzde 22'sinin buradan gerçekleştiğini aktardı.
  Gümrükte ihracatı ve ithalatı yönlendiren, hizmet yapan tüm çalışanlara teşekkür eden Palancıoğlu, "Serbest Bölge, özellikle ihracat yapan firmaların üssü. Burada da yeni gümrük müdürlüğünün kurulması ile birlikte sanayicimiz yurt dışına çok daha rahat bir şekilde üretmiş olduğu ürünleri gönderebilecek. Dolayısıyla bölgenin Kayseri'ye büyük katkısı olacağını düşünüyorum.

  Devamını Oku

 • 27.01.2021 - 13:38 Son dakika ekonomi: Bakan Pekcan: " Uluslararası standartlar kadar kendimizle yarışmalı, dünyaya örnek olabilecek uygulamalar geliştirmeye devam etmeliyiz" İHA
  Son dakika ekonomi: Bakan Pekcan: ' Uluslararası standartlar kadar kendimizle yarışmalı, dünyaya örnek olabilecek uygulamalar geliştirmeye devam etmeliyiz' Bir son dakika haberine göre - Bakan Pekcan: " Uluslararası standartlar kadar kendimizle yarışmalı, dünyaya örnek olabilecek uygulamalar geliştirmeye devam etmeliyiz" Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: " Özellikle salgının ülkemize yansıdığı Mart ayı ve takip eden aylarda gümrüklerde görevli personelimiz bu sürecin olağanüstü...

  - Bakan Pekcan: " Uluslararası standartlar kadar kendimizle yarışmalı, dünyaya örnek olabilecek uygulamalar geliştirmeye devam etmeliyiz" Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: " Özellikle salgının ülkemize yansıdığı Mart ayı ve takip eden aylarda gümrüklerde görevli personelimiz bu sürecin olağanüstü bir başarıyla yönettiler" " Teknoloji sadece sizin hizmetinizde ve sizin yardımınızda olduğu sürece sizin tecrübenizle bilgi birikiminizle liyakatinizle birleştirdiğimiz zaman bir anlamı var"
  ANKARA - Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan," Uluslararası standartlar kadar kendimizle yarışmalı, dünyaya örnek olabilecek uygulamalar geliştirmeye devam etmeliyiz. Sizlerin de bildiği üzere gümrük süreçlerindeki hizmet kalitesinin üst seviyede tutulması ve her daim geliştirilmesi için ileri teknolojiyi yakinen takip ediyor, teknoloji odaklı pek çok projemizi sizlerle hayata geçiriyoruz. Sahadaki uygulamaları sizlerden gelen reaksiyonlar alıyor, değişiklikler yapıyoruz " dedi.

  Devamını Oku

 • 27.01.2021 - 13:09 Dünya Gümrük Günü AA
  Dünya Gümrük Günü Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Müdürü Hayrettin Yıldırım, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Payas Kaymakamı Polat Kara'yı ziyaret etti.

  Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Müdürü Hayrettin Yıldırım, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Payas Kaymakamı Polat Kara'yı ziyaret etti.
  Yıldırım, ziyarette, her yıl 26 Ocak'ın "Dünya Gümrük Günü" olarak kutlandığını belirtti.
  Kaymakam Kara da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, önemli görev üstlenen gümrük teşkilatının gününü kutladı.
  Konuşmalarından ardından Yıldırım, ziyaretin anısına Kara'ya plaket verdi.

 • 27.01.2021 - 12:51 Son dakika ekonomi: Bakan Pekcan, Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'ne katıldı (2) AA
  Son dakika ekonomi: Bakan Pekcan, Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'ne katıldı (2) Son dakika ekonomi haberine göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçen yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen gümrüklerde rekor nitelikte pek çok yakalamaya imza attıklarını belirterek, "Gümrük süreçlerindeki hizmet kalitesinin üst seviyede tutulması ve her daim geliştirilmesi için ileri teknolojiyi yakından...

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçen yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen gümrüklerde rekor nitelikte pek çok yakalamaya imza attıklarını belirterek, "Gümrük süreçlerindeki hizmet kalitesinin üst seviyede tutulması ve her daim geliştirilmesi için ileri teknolojiyi yakından takip ediyor, teknoloji odaklı pek çok projemizi hayata geçiriyoruz." dedi. Bakan Pekcan, Ticaret Bakanlığında düzenlenen Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, gümrük camiasının tüm fertlerinin 26 Ocak'a rastlayan gününü kutladı. Gümrük teşkilatı mensuplarının aynı zamanda uluslararası gümrük camiasının da temsilcileri olduğuna işaret eden Pekcan, mesleğin geçerliliğini ve önemini artırarak sürdürdüğünü söyledi. Pekcan, gümrük süreçlerinin gerek küresel ekonomi ve ticaretin gelişimi gerekse insan sağlığı ve ulusların güvenliğinin gözetilmesi açısından kritik önem arz etmeye devam ettiğini bildirdi.

  Devamını Oku

 • 27.01.2021 - 07:29 GÜNDEM / 27 Ocak 2021 AA
  GÜNDEM / 27 Ocak 2021 Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısına iştirak edecek, parti genel merkezinden AK Parti 7. Olağan Erzincan, Erzurum il kongrelerine canlı bağlantıyla katılacak.

  6 Nisan 1920
  1- Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısına iştirak edecek, parti genel merkezinden AK Parti 7. Olağan Erzincan, Erzurum il kongrelerine canlı bağlantıyla katılacak.
  Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'na başkanlık edecek ve Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ı kabul edecek.
  (TBMM/12.00/Ankara/14.00/15.30/19.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)
  2- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sudan Büyükelçisi Adil İbrahim Mustafa'yı kabul edecek.
  (TBMM/16.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)
  3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRMOB'u ziyaret edecek, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
  (Ankara/11.00/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)
  4- İYİ Partinin Meclis grup toplantısı düzenlenecek.
  (TBMM/10.15) (Fotoğraflı-Görüntülü)
  YASAMA YÜRÜTME SİYASET
  1- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sakarya ve ilçelerinde çeşitli temaslarda bulunacak.

  Devamını Oku

 • 26.01.2021 - 23:59 GÜNDEM ÖZETİ / 27 Ocak 2021 AA
  GÜNDEM ÖZETİ / 27 Ocak 2021 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRMOB'u ziyaret edecek, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

  6 Nisan 1920
  1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRMOB'u ziyaret edecek, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
  (Ankara/11.00/14.00)
  2- AK Parti ve İYİ Parti'nin Meclis grup toplantıları düzenlenecek.
  (TBMM/12.00/10.15)
  YASAMA YÜRÜTME SİYASET
  1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, milletvekilleri, il ve ilçe belediye başkanlarından oluşan Balıkesir heyetiyle bir araya gelerek, kente yapılacak yatırımlarla ilgili protokol imza törenine katılacak.
  (Ankara/14.00)
  2- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, partilerinin Erzurum İl Kongresine katılacak. Kurtulmuş, Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaretin ardından partisinin il başkanlığınca düzenlenen sivil toplum kuruluşları ile istişare toplantısına iştirak edecek.
  (Erzurum12.00/15.45/16.15/18.00)
  3- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sakarya ve ilçelerinde çeşitli temaslarda.

  Devamını Oku

 • 26.01.2021 - 16:15 Dünya Gümrük Günü AA
  Dünya Gümrük Günü Malatya Valisi Aydın Baruş, Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarını kabul etti.

  Malatya Valisi Aydın Baruş, Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarını kabul etti.
  Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Musa Aydemir beraberindeki ekibiyle Vali Baruş'u ziyaret etti.
  Gümrük teşkilatının gününü kutlayan Baruş, söz konusu teşkilatın gümrük kapılarında kaçakçılığın önlenmesi gibi çok önemli görevlerin başarıyla yerine getirildiğini belirtti.
  Aydemir ise Malatya, Elazığ, Kahramanmaraş, Sivas, Bingöl ve Tunceli illerinde toplam 199 personelle gümrük hizmetlerini yerine getirirken kaçakçılıkla mücadele faaliyetlerini de yürüttüklerini bildirdi.???????

 • 26.01.2021 - 13:01 Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarından Vali Doruk'a ziyaret AA
  Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarından Vali Doruk'a ziyaret Artvin Valisi Yılmaz Doruk, "Dünya Gümrük Günü" etkinlikleri kapsamında Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarını kabul etti.

  Artvin Valisi Yılmaz Doruk, "Dünya Gümrük Günü" etkinlikleri kapsamında Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarını kabul etti.
  Vali Doruk'un makamında gerçekleşen ziyarete, Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Recep Bilgin, Şube Müdürü Vildan Ateş, Hopa Gümrük Müdür Yardımcısı Sevim Koçyiğit ile gümrük personeli katıldı.
  Vali Doruk, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getiren tüm gümrük çalışanlarının "26 Ocak Dünya Gümrük Günü"nü kutladı.
  Bilgin ise kendilerini kabul eden ve gümrük teşkilatına destek veren Vali Doruk'a teşekkür etti.
  Sarp Sınır Kapısı'ndan geçen yıl 1 milyon 335 bin 160 yolcu ile 670 bin 323 aracın giriş-çıkış yaptığını kaydeden Bilgin, sınır kapısının ihracata 552 milyon 549 bin 756 liralık katkı sağlandığını söyledi.
  Ziyarette Bilgin, günün anısına Vali Doruk'a çiçek takdim etti.

 • 26.01.2021 - 10:59 Vali Canalp, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ocak'ı makamında kabul etti AA
  Vali Canalp, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ocak'ı makamında kabul etti Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Edirne Valisi Ekrem Canalp'i ziyaret etti.

  Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Edirne Valisi Ekrem Canalp'i ziyaret etti.
  Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Canalp, Ocak ve beraberindekileri makamında kabul etti.
  Canalp, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek gümrük çalışanlarının gününü kutlayarak çalışmalarında başarı diledi.
  Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ocak da Vali Canalp'e teşekkür etti.

 • 09.02.2020 - 16:18 İzmir'de gümrük çalışanları, futbol turnuvasında buluştu AA
  İzmir'de gümrük çalışanları, futbol turnuvasında buluştu İzmir Gümrük Master Derneğince 67. Dünya Gümrük Günü kapsamında 14'üncüsü düzenlenen futbol turnuvasında dereceye giren takımlar ödüllerini aldı.

  İzmir Gümrük Master Derneğince 67. Dünya Gümrük Günü kapsamında 14'üncüsü düzenlenen futbol turnuvasında dereceye giren takımlar ödüllerini aldı.
  Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün desteğiyle düzenlenen organizasyonda, İzmir ve Manisa'dan 16 takım yarıştı. Turnuvada dereceye giren takımlara Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda ödülleri verildi.
  İzmir Gümrük Master Derneği Başkanı İsmail Tokaç törende yaptığı konuşmada, "Yaşamımızda biriktirdiğimiz anılara bu turnuva ile yenilerini ekleyebildiysek ne mutlu bizlere, iyi ki varsınız." diye konuştu.
  Turnuva Tertip Komite Başkanı Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Şükrü Sabah ise dostuk mesajı vererek, "Kimi maddiyata önem verir para biriktirir kimi de arkadaşlığa dostluğa önem verir dost biriktirir. Ben dostlarımı biriktirdim ve onları harcamadım." dedi.
  Sabah, turnuvaya katılan ve emeği geçenler ile onlara destek olan ailelerine de teşekkür etti.

  Devamını Oku

 • 31.01.2020 - 11:35 Dünya Gümrük Günü Çeşme'de kutlandı İHA
  Dünya Gümrük Günü Çeşme'de kutlandı Dünya Gümrük Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerde Çeşme Gümrük Müdürü Yusuf Kurt ve çalışanları, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara ve Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran'ı ziyaret etti.

  Dünya Gümrük Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerde Çeşme Gümrük Müdürü Yusuf Kurt ve çalışanları, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara ve Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran'ı ziyaret etti. Çeşme Ulusoy Limanında faaliyet gösteren Çeşme Gümrük Müdürlüğü yetkilileri, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtına bir çelenk sunumu gerçekleştirdi. Çelenk sunumunun ardından Çeşme Belediyesi ve Çeşme Kaymakamlığı ziyaretleri gerçekleştirildi.

  Günün anlam ve önemine ilişkin bir açıklama yapan Çeşme Gümrük Müdürü Yusuf Kurt, "Uluslararası ticaretin geliştirilmesinde ve engellerin kaldırılmasında, günümüze değin önemli görevler üstlenen ve 1 Ekim 1994 tarihinden itibaren de adını Dünya Gümrük Örgütü olarak değiştiren Gümrük İşbirliği Konseyi, ilk toplantısını gerçekleştirdiği 26 Ocak 1953 tarihinden esinlenerek, her yıl 26 Ocak gününü, Dünya Gümrük Günü olarak ilan etmiştir" dedi.

  Devamını Oku

 • 29.01.2020 - 16:24 Bakan Pekcan: "Kapıköy ve Sarp kapılarımızı yenileyerek devreye aldık" AA
  Bakan Pekcan: 'Kapıköy ve Sarp kapılarımızı yenileyerek devreye aldık' Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçen yıl Kapıköy ve Sarp gümrük kapılarını yenilediklerini belirterek, "Kapıkule, İpsala ve Hamzabey'de de yenileme çalışmalarımız devam ediyor.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçen yıl Kapıköy ve Sarp gümrük kapılarını yenilediklerini belirterek, "Kapıkule, İpsala ve Hamzabey'de de yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Onları inşallah bu sene tamamlayacağız." dedi.
  Pekcan, Ticaret Bakanlığı'nda düzenlenen Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, bu yılki gün temasının "İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler" olduğunu söyledi.
  Bakanlık olarak yasal ticaretin desteklenmesi, yasal olmayan ticaretin ve kaçakçılığın önlenmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Pekcan, aynı zamanda dünyadaki bitki ve hayvan sağlığı açısından hastalıkların yayılmasının önlenmesi ve türleri azalan canlıların ticaretinin önüne geçilmesi yönünde de çalışmalar yaptıklarını bildirdi.
  Pekcan, Bakanlık personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, "Gümrüklerde dijitalleşme ve kaçakçılıkla mücadeleyle ilgili çok önemli adımlar attık.

  Devamını Oku

 • 29.01.2020 - 15:11 Bakan Pekcan: "Habur Gümrük Kapısının 2020 sonuna yetiştirilmesini istiyorum" İHA
  Bakan Pekcan: 'Habur Gümrük Kapısının 2020 sonuna yetiştirilmesini istiyorum' Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yenilenme çalışmaları Kapıkule, İpsala ve Hamzabeyli'nde devam ediyor.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yenilenme çalışmaları Kapıkule, İpsala ve Hamzabeyli'nde devam ediyor. Bunları inşallah bu sene tamamlayacağız. Habur kapımızın da inşaatına devam ediyoruz. Tamamlanması 2021 gözüküyor ama ben 2020 sonuna yetiştirilmesini istiyorum" dedi.
  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 'Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni' programına katıldı. Ticaret Bakanlığında gerçekleştirilen program dahilinde liyakat sertifikası ve spor ödülleri hak sahiplerine takdim edildi.
  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Dünya Gümrük Örgütü'nün bu seneki temasının 'İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler' olduğunu vurguladı. Pekcan, temanın Ticaret Bakanlığının çalışmalarıyla yüzde yüz örtüştüğüne değinerek, "Toplumumuzda refah düzeyinin artması, yasal ticaretin desteklenmesi, yasal olmayan ticaretin önlenmesi, kaçakçılığın önlenmesi, gezegenimizdeki hastalıkların önlenmesi ve türleri azalan canlıların ticaretinin önlenmesi yönünde el birliğiyle ciddi çalışmalar.

  Devamını Oku

 • 29.01.2020 - 15:00 Bakan Pekcan: "Habur Gümrük Kapısının 2020 sonuna yetiştirilmesini istiyorum" İHA
  Bakan Pekcan: 'Habur Gümrük Kapısının 2020 sonuna yetiştirilmesini istiyorum' Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yenilenme çalışmaları Kapıkule, İpsala ve Hamzabeyli'nde devam ediyor.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yenilenme çalışmaları Kapıkule, İpsala ve Hamzabeyli'nde devam ediyor. Bunları inşallah bu sene tamamlayacağız. Habur kapımızın da inşaatına devam ediyoruz. Tamamlanması 2021 gözüküyor ama ben 2020 sonuna yetiştirilmesini istiyorum" dedi.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 'Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni' programına katıldı. Ticaret Bakanlığında gerçekleştirilen program dahilinde liyakat sertifikası ve spor ödülleri hak sahiplerine takdim edildi.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Dünya Gümrük Örgütü'nün bu seneki temasının 'İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler' olduğunu vurguladı.

  Devamını Oku

 • 29.01.2020 - 14:58 Bakan Pekcan, Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'nde konuştu Açıklaması AA
  Bakan Pekcan, Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'nde konuştu Açıklaması Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçen yıl Kapıköy ve Sarp gümrük kapılarını yenilediklerini belirterek, "Kapıkule, İpsala ve Hamzabey'de de yenileme çalışmalarımız devam ediyor.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçen yıl Kapıköy ve Sarp gümrük kapılarını yenilediklerini belirterek, "Kapıkule, İpsala ve Hamzabey'de de yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Onları inşallah bu sene tamamlayacağız." dedi.
  Pekcan, Ticaret Bakanlığı'nda düzenlenen Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, bu yılki gün temasının "İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler" olduğunu söyledi.
  Bakanlık olarak yasal ticaretin desteklenmesi, yasal olmayan ticaretin ve kaçakçılığın önlenmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Pekcan, aynı zamanda dünyadaki bitki ve hayvan sağlığı açısından hastalıkların yayılmasının önlenmesi ve türleri azalan canlıların ticaretinin önüne geçilmesi yönünde de çalışmalar yaptıklarını bildirdi.
  Pekcan, Bakanlık personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, "Gümrüklerde dijitalleşme ve kaçakçılıkla mücadeleyle ilgili çok önemli adımlar attık.

  Devamını Oku

 • 29.01.2020 - 09:02 GÜNDEM / 29 Ocak 2020 AA
  GÜNDEM / 29 Ocak 2020 Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

  6 Nisan 1920
  1- Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin gelişmeler takip ediliyor.
  (Elazığ/Malatya) (Fotoğraflı-Görüntülü)
  YASAMA YÜRÜTME SİYASET
  1- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitimde Yeni Akımlar Sempozyumu ve Milletvekilleri, Hayırseverler, İş İnsanları ile Buluşma Programı'na iştirak edecek.
  (Antalya/10.00/12.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)
  2- TBMM'den
  Genel Kurulda, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Teklif görüşülecek.
  Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda, ürün güvenliğine ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi ele alınacak.
  İçişleri Komisyonunda, Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanun Teklifi üzerinde görüşmeler devam edecek.
  (TBMM/14.00/11.00/14.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)
  EKONOMİ
  1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, WABCO Sakarya Fren ve Kompresör Fabrikası Temel Atma Töreni'ne iştirak edecek.
  (Sakarya/11.

  Devamını Oku

 • 29.01.2020 - 00:02 GÜNDEM ÖZETİ / 29 Ocak 2020 AA
  GÜNDEM ÖZETİ / 29 Ocak 2020 Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

  6 Nisan 1920
  1- Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin gelişmeler takip ediliyor.
  (Elazığ/Malatya)
  YASAMA YÜRÜTME SİYASET
  1- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitimde Yeni Akımlar Sempozyumu ve Milletvekilleri, Hayırseverler, İş İnsanları ile Buluşma Programı'na iştirak edecek.
  (Antalya/10.00/12.30)
  2- TBMM'den
  TBMM Genel Kurulunda, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Teklifi görüşülecek.
  (TBMM/14.00)
  Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda, ürün güvenliğine ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi ele alınacak.
  (TBMM/11.00)
  EKONOMİ
  1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, WABCO Sakarya Fren ve Kompresör Fabrikası Temel Atma Töreni'ne katılacak.
  (Sakarya/11.00)
  2- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'ne katılacak.
  (Ankara/13.

  Devamını Oku

 • 27.01.2020 - 17:49 Samsun ihracatında 3 yılda yüzde 90 artış İHA
  Samsun ihracatında 3 yılda yüzde 90 artış Samsun'un 2016 yılında 367 milyon dolar olan ihracat rakamı yüzde 90 artışla 2019'da 710 milyon dolara yükseldi, hedef ise 1 milyar dolar.

  Samsun'un 2016 yılında 367 milyon dolar olan ihracat rakamı yüzde 90 artışla 2019'da 710 milyon dolara yükseldi, hedef ise 1 milyar dolar.

  "27 Ocak Dünya Gümrük Günü" etkinlikleri kapsamında Samsun Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünde tören düzenlendi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Akabinde kürsü konuşmalarına geçildi.

  Törenin açılış konuşmasını yapan Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, Dünya Gümrük Örgütünün ilk defa toplandığı 26 Ocak 1953 tarihi dikkate alınarak her yıl üye ülkelerde Dünya Gümrük Günü olarak kutlandığını belirtti. Türkiye ve Samsun'un Gümrük verileri ile ilgili açıklamalarda bulunan Müdür Başaran, "Ticaret Bakanlığımızca son 5 yılda teknolojiye 410 milyon lira yatırım yapılarak mobil tarama sistemleri, yeni nesil araç takip sistemleri, muhafaza kriminal laboratuvarı kurulumu gerçekleştirilmiştir.

  Devamını Oku

 • 27.01.2020 - 16:58 Artvin Valisi Doruk'a "Dünya Gümrük Günü" ziyareti AA
  Artvin Valisi Doruk'a 'Dünya Gümrük Günü' ziyareti Artvin Valisi Yılmaz Doruk, "Dünya Gümrük Günü" etkinlikleri kapsamında Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarını kabul etti.

  Artvin Valisi Yılmaz Doruk, "Dünya Gümrük Günü" etkinlikleri kapsamında Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarını kabul etti.
  Vali Doruk'un makamında gerçekleşen ziyarete, Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Vekili Osman Göllüce, Sarp Gümrük Muhafaza, Kaçakçılık İstihbarat Müdürü Tahir Demir ile Özel Kalem Müdürü Vural Aksoy katıldı.
  Vali Doruk, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getiren tüm gümrük çalışanlarının Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.
  Göllüce ise Dünya Gümrük Günü'nün her yıl ayrı bir temayla kutlandığını belirterek, bu yılın temasının "İnsanoğlu, refah ve gezegenimizin sürdürülebilirliğinde gümrükler" olduğunu söyledi.
  Sarp Sınır Kapısı'nda da Dünya Gümrük Günü'nün çeşitli etkinliklerle kutlandığını aktaran Göllüce, "Yolcu salonundan geçen yolculara karanfil verilmiş, Türk ve Gürcü Gümrük çalışanları birbirlerinin Dünya Gümrük Gününü kutlamıştır." dedi.

  Devamını Oku

 • 27.01.2020 - 15:42 Bursa'da Dünya Gümrük Günü kutlandı AA
  Bursa'da Dünya Gümrük Günü kutlandı Bursa'da Dünya Gümrük Günü, Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünce düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

  Bursa'da Dünya Gümrük Günü, Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünce düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
  Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, "İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler" sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.
  Daha sonra Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Vekili Hüseyin Şanverdi ve beraberindekiler, Bursa Valisi Yakup Canbolat'ı ziyaret etti.
  Etkinlikler kapsamında Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Sırameşeler Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü ile Hasan Öztimur Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ziyaret edildi.
  Öte yandan Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünde çalışmalarıyla öne çıkan personele teşekkür belgesi takdim edildi.

 • 27.01.2020 - 11:29 Alaşehir'de 'Dünya Gümrük Günü' kutlandı İHA
  Alaşehir'de 'Dünya Gümrük Günü' kutlandı Manisa'nın Alaşehir ilçesinde 2020 Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Alaşehir Gümrük Müdürlüğü tarafından çelenk töreni düzenlendi.

  Manisa'nın Alaşehir ilçesinde 2020 Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Alaşehir Gümrük Müdürlüğü tarafından çelenk töreni düzenlendi.

  Manisa'nın Alaşehir ilçesinde 2020 Dünya Gümrük Günü çelenk sunma töreniyle kutlandı. Alaşehir Gümrük Müdürlüğü çalışanları laşehir Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu. Törende konuşan Alaşehir Gümrük Müdürü Vekili Nedim Dağlar, "Müdürlüğümüzde ihracat işlemleri gerçekleştirilmekte olup, ihracatın önemli bir bölümünü yöremiz halkının büyük bir bölümünün geçim kaynağı olan üzüm başta olmak üzere kiraz, çilek, nar, domates, kayısı, şeftali, taze incir, kestane, karpuz, salça oluşturmaktadır. İhracatın önemli bir bölümü Rusya Federasyonu ve Almanya'ya yapılmaktadır. Bunun yanı sıra Beyaz Rusya, Ukrayna, İtalya, Bulgaristan, Avusturya, Hollanda, Moldovya, Gürcistan, Suriye, Polonya ve Irak önemli miktarda ihracat yapılan ülkelerdir.

  Devamını Oku

 • 27.01.2020 - 10:42 Kapıköy Gümrük Kapısından yolcu giriş çıkışları yüzde 65 oranında arttı İHA
  Kapıköy Gümrük Kapısından yolcu giriş çıkışları yüzde 65 oranında arttı Doğu Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, 2019 yılında dış ticaret hacminin bir önceki yıla göre yüzde 25.5, yolcu giriş çıkışlarının ise yüzde 29.1 oranında arttığını duyurdu.

  Doğu Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, 2019 yılında dış ticaret hacminin bir önceki yıla göre yüzde 25.5, yolcu giriş çıkışlarının ise yüzde 29.1 oranında arttığını duyurdu.

  Doğu Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünden 26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle yapılan açıklamada, "1953 yılında kurucu üye olarak katıldığımız Gümrük İşbirliği Konseyi, 1994'ten bu yana Dünya Gümrük Örgütü çatısı altında faaliyet göstermektedir. Dünya ticaretinin yüzde 98'ini temsil eden bu yapı, 150 ülke gümrük idaresini bir araya getirmekte, bu yönüyle gümrük uygulamaları açısından küresel düzeyde temel ilke ve kuralları belirlemektedir. Gümrük İşbirliği Konseyi'nin 67 sene evvel 26 Ocak'ta yapılan ilk toplantısını hatırlamak ve gümrüklerin işleyişi hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla 26 Ocak, Dünya Gümrük Günü olarak kutlanmaktadır. 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlamaları her yıl farklı bir tema belirlenerek kutlanmaktadır. Dünya Gümrük Örgütü'nden (DGÖ) alınan yazıda, 26 Ocak.

  Devamını Oku

 • 26.01.2020 - 15:58 Yabancı turistler Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'nda karanfillerle karşılandı AA
  Yabancı turistler Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'nda karanfillerle karşılandı Balıkesir'in Ayvalık ilçesine Yunanistan'dan gelen turistler, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla karanfillerle karşılandı.

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesine Yunanistan'dan gelen turistler, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla karanfillerle karşılandı.
  Yunanistan'ın Midilli Adası'ndan Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'na gelen turistler, Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında, Ayvalık Gümrük Müdürü Mesut Koç ve kapıda görevli gümrük muhafaza personeli tarafından karşılandı. Koç, turistlere karanfil verip, lokum ikramında bulundu.
  Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda da tören düzenlendi. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.
  Ayvalık Gümrük Müdürü Koç, burada yaptığı konuşmada, Dünya Gümrük Günü'nün yer yıl farklı temalarla kutlandığını söyledi.
  Ayvalık Gümrük Müdürlüğünün, Altınoluk'tan Altınova beldesine kadar görev ve sorumluluk alanına sahip olduğunu anımsatan Koçu, "Geçen yıl Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'na 79 bin 463 yolcu geldi. Bir önceki yıla göre yolcu sayısında yüzde 9 artış oldu." diye konuştu.

 • 26.01.2020 - 12:12 Ayvalık'ta Gümrük Günü kutlanıldı İHA
  Ayvalık'ta Gümrük Günü kutlanıldı Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Gümrük Günü kutlandı.

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Gümrük Günü kutlandı.

  Ayvalık'ta Dünya Gümrük Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler Cuma günü İlçe Gümrük Müdürü Mesut Koç ve personeli tarafından Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Belediye Başkanı Mesut Ergin, Cumhuriyet Başsavcısı Kürşat Albayrak'ın ziyaret edilmesiyle başladı.

  Ardından Yunanistan'ın Midilli Adası'ndan gelen turistlerin Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'nda karanfillerle karşılandığı kutlama programının finali, ilçe merkezinde düzenlenen törenle a sona erdi.

  Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına Ayvalık İlçe Gümrük Müdürü Mesut Koç öncülüğünde müdürlüğün çelenginin sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın bir ağızdan okunmasıyla sürdü.

  Devamını Oku

 • 26.01.2020 - 12:13 Sabiha Gökçen'de Dünya Gümrük Günü'nde çiçek ve lokumlu karşılama DHA
  Sabiha Gökçen'de Dünya Gümrük Günü'nde çiçek ve lokumlu karşılama Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan Gümrük Muhafaza Personeli, 26 Ocak Dünya Gümrük günü kapsamında dış hatlar gelen yolcu arındırılmış bölgede bulunan gümrük noktasına ulaşan yolcu ve hava yolu personeline, çiçek, çikolata ve Türk lokumu ikram etti.

  Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan Gümrük Muhafaza Personeli, 26 Ocak Dünya Gümrük günü kapsamında dış hatlar gelen yolcu arındırılmış bölgede bulunan gümrük noktasına ulaşan yolcu ve hava yolu personeline, çiçek, çikolata ve Türk lokumu ikram etti.

  Uluslararası ticaretin geliştirilmesinde ve engellerin kaldırılmasında, önemli görevler üstlenen Dünya Gümrük Örgütü, ilk toplantısını gerçekleştirdiği 26 Ocak 1953 tarihinden esinlenerek, her yıl 26 Ocak gününü Dünya Gümrük Günü olarak ilan etti. Dünya Gümrük Günü kapsamında Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda görevli olan Gümrük Muhafaza personeli, Gümrük Kontrol noktasına gelen yolculara ve hava yolu personellerine çiçek ve çikolata ikram etti. İkramdan memnun olan yolculardan bazıları o anları cep telefonlarının kamerasıyla kaydederken, bazıları ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

  'BİZİ ÇOK MUTLU ETTİLER?

  Derya Kızak, 'Dubai'den yeni inmiştik. Güzel bir sürpriz oldu. Biz de onların Gümrük Gününü kutladık.

  Devamını Oku

 • 26.01.2020 - 11:43 Sabiha gökçen'de dünya gümrük günü'nde çiçek ve lokumlu karşılama DHA
  Sabiha gökçen'de dünya gümrük günü'nde çiçek ve lokumlu karşılama Sabiha Gökçen'de Dünya Gümrük Günü'nde çiçek ve lokumlu karşılamaHaber- Kamera: İlkay DİKİCİ / İSTANBUL,(DHA) Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan Gümrük Muhafaza Personeli, 26 Ocak Dünya Gümrük günü kapsamında dış hatlar gelen yolcu arındırılmış bölgede bulunan gümrük noktasına ulaşan yolcu...

  Sabiha Gökçen'de Dünya Gümrük Günü'nde çiçek ve lokumlu karşılama
  Haber- Kamera: İlkay DİKİCİ / İSTANBUL,(DHA) Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan Gümrük Muhafaza Personeli, 26 Ocak Dünya Gümrük günü kapsamında dış hatlar gelen yolcu arındırılmış bölgede bulunan gümrük noktasına ulaşan yolcu ve hava yolu personeline, çiçek, çikolata ve Türk lokumu ikram etti.
  Uluslararası ticaretin geliştirilmesinde ve engellerin kaldırılmasında, önemli görevler üstlenen Dünya Gümrük Örgütü, ilk toplantısını gerçekleştirdiği 26 Ocak 1953 tarihinden esinlenerek, her yıl 26 Ocak gününü Dünya Gümrük Günü olarak ilan etti. Dünya Gümrük Günü kapsamında Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda görevli olan Gümrük Muhafaza personeli, Gümrük Kontrol noktasına gelen yolculara ve hava yolu personellerine çiçek ve çikolata ikram etti. İkramdan memnun olan yolculardan bazıları o anları cep telefonlarının kamerasıyla kaydederken, bazıları ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.
  'BİZİ ÇOK MUTLU ETTİLER'
  Derya.

  Devamını Oku

 • 26.01.2020 - 11:36 Sabiha Gökçen'de Dünya Gümrük Günü'nde çiçek ve lokumlu karşılama DHA
  Sabiha Gökçen'de Dünya Gümrük Günü'nde çiçek ve lokumlu karşılama Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan Gümrük Muhafaza Personeli, 26 Ocak Dünya Gümrük günü kapsamında dış hatlar gelen yolcu arındırılmış bölgede bulunan gümrük noktasına ulaşan yolcu ve hava yolu personeline, çiçek, çikolata ve Türk lokumu ikram etti.

  Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan Gümrük Muhafaza Personeli, 26 Ocak Dünya Gümrük günü kapsamında dış hatlar gelen yolcu arındırılmış bölgede bulunan gümrük noktasına ulaşan yolcu ve hava yolu personeline, çiçek, çikolata ve Türk lokumu ikram etti.

  Uluslararası ticaretin geliştirilmesinde ve engellerin kaldırılmasında, önemli görevler üstlenen Dünya Gümrük Örgütü, ilk toplantısını gerçekleştirdiği 26 Ocak 1953 tarihinden esinlenerek, her yıl 26 Ocak gününü Dünya Gümrük Günü olarak ilan etti. Dünya Gümrük Günü kapsamında Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda görevli olan Gümrük Muhafaza personeli, Gümrük Kontrol noktasına gelen yolculara ve hava yolu personellerine çiçek ve çikolata ikram etti. İkramdan memnun olan yolculardan bazıları o anları cep telefonlarının kamerasıyla kaydederken, bazıları ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

  "BİZİ ÇOK MUTLU ETTİLER"

  Derya Kızak, "Dubai'den yeni inmiştik. Güzel bir sürpriz oldu. Biz de onların Gümrük Gününü kutladık.

  Devamını Oku

 • 26.01.2020 - 11:32 Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda Dünya Gümrük Günü kutlandı AA
  Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda Dünya Gümrük Günü kutlandı Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda (İSG) Dünya Gümrük Günü kutlandı.

  Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda (İSG) Dünya Gümrük Günü kutlandı.
  Havalimanında görevli Gümrük Muhafaza personeli, gümrük kontrol noktasına gelen yolcu ve hava yolu çalışanlarına çiçek, çikolata ve Türk lokumu ikram etti.
  Dünya Gümrük Örgütünün aldığı kararla her yıl 26 Ocak, Dünya Gümrük Günü olarak kutlanıyor.

 • 26.01.2020 - 10:54 Giresun'da bir yılda 294 milyon dolarlık ihracat yapıldı İHA
  Giresun'da bir yılda 294 milyon dolarlık ihracat yapıldı Giresun Gümrük Müdürlüğünde 2019 yılında 86 milyon 645 bin 820 dolarlık ithalat, 294 milyon 656 bin 966 dolarlık ihracat gerçekleşti.

  Giresun Gümrük Müdürlüğünde 2019 yılında 86 milyon 645 bin 820 dolarlık ithalat, 294 milyon 656 bin 966 dolarlık ihracat gerçekleşti.

  Giresun Gümrük Müdürü Burhan Ayhanoğlu, Dünya Gümrük Günü'nde 2019 yılındaki faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Ayhanoğlu, Giresun'da 22 personelle hizmet verdiklerini belirterek, "Müdürlüğümüzden 2019 yılında 86 milyon 645 bin 820 dolar ithalat, 294 milyon 656 bin 966 dolar ihracat gerçekleştirilmiştir. Geçen yıla oranla ticaret hacmimiz iki katına kadar çıkmış ve artarak devam etmektedir. Müdürlüğümüzde ihracat işlemleri ithalat işlemlerinden fazla gerçekleşmiş olup, yüzde 72,28 ülke ekonomisine pozitif katkıda bulunulmuştur.

  Devamını Oku

 • 25.01.2020 - 19:51 Balıkesir ayvalıkta dünya gümrük günü'nde turistlere çiçekli, çikolatalı karşılama DHA
  Balıkesir ayvalıkta dünya gümrük günü'nde turistlere çiçekli, çikolatalı karşılama Ayvalıkta Dünya Gümrük Günü'nde turistlere çiçekli, çikolatalı karşılamaBalıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlanmaya başladı.

  Ayvalıkta Dünya Gümrük Günü'nde turistlere çiçekli, çikolatalı karşılama
  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlanmaya başladı. Gümrük İlçe Müdürü Mesut Koç ve personel, Lesvos Adası Midilli kentinden gelen turistleri çikolata ve çiçekle karşıladı.
  Ayvalık Gümrük Müdürlüğü'nce 26 Ocak Dünya Gümrük Günü, dün başlatılan programla kutlanmaya başladı. İlçe Gümrük Müdürü Mesut Koç ve personelini, Kaymakam Gökhan Görgülüaslan, Belediye Başkanı Mesut Ergin ve Cumhuriyet Başsavcısı Kürşat Albayrak ziyaret etti. Gümrük Müdürlüğü personeli, Ege'nin karşı yakasından gelen konukları Deniz Hudut Kapısında karşıladı. İlçeye gelen turistlere çikolata ve kolonya ikramının yanı sıra karanfil hediye edildi.

  Devamını Oku

 • 25.01.2020 - 19:38 DHA YURT BÜLTENİ-13 DHA
  DHA YURT BÜLTENİ-13 Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanede yaralıları ziyaret ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ'daki depremde yaralananları tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanede yaralıları ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ'daki depremde yaralananları tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesinde yaptığı incelemelerinin ardından depremde yaralananları ziyaret etti. Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde yaralı vatandaşları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarılarla bir süre sohbet ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Bu arada enkaz altında kalan Azize Çelik ile yaptığı telefon konuşması ile gündeme gelen UMKE görevlisi Acil Tıp Teknisyeni Emine Kuştepe de, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında yer aldı.

  GÖRÜNTÜLER VE LAR GEÇİLDİ

  ELAZIĞ,-

  ===============================

  Türkiye'nin konuştuğu Emine'nin babası: Helallik isteyip gitti

  ELAZIĞ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.

  Devamını Oku

 • 25.01.2020 - 18:04 Ayvalıkta Dünya Gümrük Günü'nde turistlere çiçekli, çikolatalı karşılama DHA
  Ayvalıkta Dünya Gümrük Günü'nde turistlere çiçekli, çikolatalı karşılama BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlanmaya başladı.

  BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlanmaya başladı. Gümrük İlçe Müdürü Mesut Koç ve personel, Lesvos Adası Midilli kentinden gelen turistleri çikolata ve çiçekle karşıladı.

  Ayvalık Gümrük Müdürlüğü'nce 26 Ocak Dünya Gümrük Günü, dün başlatılan programla kutlanmaya başladı. İlçe Gümrük Müdürü Mesut Koç ve personelini, Kaymakam Gökhan Görgülüaslan, Belediye Başkanı Mesut Ergin ve Cumhuriyet Başsavcısı Kürşat Albayrak ziyaret etti. Gümrük Müdürlüğü personeli, Ege'nin karşı yakasından gelen konukları Deniz Hudut Kapısında karşıladı. İlçeye gelen turistlere çikolata ve kolonya ikramının yanı sıra karanfil hediye edildi.

  Devamını Oku

 • 25.01.2020 - 13:58 İhracatçılardan Gümrük Günü kutlaması İHA
  İhracatçılardan Gümrük Günü kutlaması 2020 Dünya Gümrük Günü kapsamında Ticaret Bakanlığı GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü organizasyonunda, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ev sahipliğinde gerçekleştirilen kutlama etkinliğinde GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci;

  2020 Dünya Gümrük Günü kapsamında Ticaret Bakanlığı GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü organizasyonunda, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ev sahipliğinde gerçekleştirilen kutlama etkinliğinde GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci; sınır kapılarında, gümrük müdürlüklerinde ihracatımızın güvenle yürütülmesini sağlayan gümrük teşkilatının Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.

  2020 Dünya Gümrük Günü kapsamında Ticaret Bakanlığı GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü organizasyonunda, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte Dünya Gümrük Günü kutlandı.

  Devamını Oku

 • 25.01.2020 - 10:46 Dünya Gümrük Günü AA
  Dünya Gümrük Günü Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak ve gümrük personelini kabul etti.

  Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak ve gümrük personelini kabul etti.
  Karabacak, ziyarette, gümrük personelinin Dünya Gümrük Günü'nü kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi.
  Ocak da "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını belirterek, Karabacak'a teşekkür etti.

Advertisement