Son dakika Dünya Gümrük Günü haberleri, Dünya Gümrük Günü son dakika, son dakika Dünya Gümrük Günü

Son Dakika Dünya Gümrük Günü Haberleri

Son dakika Dünya Gümrük Günü haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son dünya gümrük günü haberleri anında burada.


 • 02.02.2022 - 11:11 Vali Erin, dış ticaret heyetiyle bir araya geldi İHA
  Vali Erin, dış ticaret heyetiyle bir araya geldi Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle valiliği ziyaret eden GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

  Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle valiliği ziyaret eden GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

  26 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle Vali Erin'i ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi veren heyette; GAP Gümrük ve Dış Bölge Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcıları Erkan Özel ve Halil İbrahim Topuz, Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Kadri Meteris, Gümrük Personel Müdür Vekili Makbule Gencer ile Şube Müdürü Vekili Mahmut Kurtgöz yer aldı.

  Vali Erin'e çiçek ve plaket takdim eden heyet, Şanlıurfa Akçakale Gümrük Kapısında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vererek, destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

  Devamını Oku

 • 01.02.2022 - 14:01 Bakan Muş: Küresel ihracattan aldığımız pay, ilk defa yüzde 1'in üzerinde DHA
  Bakan Muş: Küresel ihracattan aldığımız pay, ilk defa yüzde 1'in üzerinde Bakan Muş: Küresel ihracattan aldığımız pay, ilk defa yüzde 1'in üzerindeTİCARET Bakanı Mehmet Muş, 2021'in Türkiye'nin ihracatında önemli mesafe ve tarihi başarıların kaydedildiği yıl olduğunu belirterek, "Geçtiğimiz yıl Türkiye'nin ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 32,9 oranında artışla...

  Bakan Muş: Küresel ihracattan aldığımız pay, ilk defa yüzde 1'in üzerinde

  TİCARET Bakanı Mehmet Muş, 2021'in Türkiye'nin ihracatında önemli mesafe ve tarihi başarıların kaydedildiği yıl olduğunu belirterek, "Geçtiğimiz yıl Türkiye'nin ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 32,9 oranında artışla 225,4 milyar dolara yükseldi; tarihimizde ilk defa küresel ihracattan aldığımız pay, yüzde 1'in üzerine çıktı" dedi.

  Ticaret Bakanı Muş, bakanlıkta düzenlenen 'Dünya Gümrük Günü Kutlama Programı ve Dünya Gümrük Örgütü Liyakat Sertifikası Takdim Töreni'ne katıldı. Bakan Muş, gümrüklerde küresel çapta yaşanan dijital dönüşüme kayıtsız kalmayarak gereken tüm adımları attıklarını belirtti.

  Devamını Oku

 • 01.02.2022 - 13:45 Bakan Muş, Dünya Gümrük Günü "Liyakat Sertifikaları Takdim Töreni"ne katıldı Açıklaması AA
  Bakan Muş, Dünya Gümrük Günü 'Liyakat Sertifikaları Takdim Töreni'ne katıldı Açıklaması Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Kovid-19 salgınının getirdiği tüm olumsuzluklara rağmen uluslararası ticaretin düzgün işleyişini sağlamak üzere bütün politika araçlarını etkin biçimde kullanmaya gayret ettiklerini belirterek, "Türkiye'nin 'ticaretin en kolay ve en güvenli yapıldığı ülke' olarak...

  Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Kovid-19 salgınının getirdiği tüm olumsuzluklara rağmen uluslararası ticaretin düzgün işleyişini sağlamak üzere bütün politika araçlarını etkin biçimde kullanmaya gayret ettiklerini belirterek, "Türkiye'nin 'ticaretin en kolay ve en güvenli yapıldığı ülke' olarak daha tanınır hale gelmesi hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.
  Muş, Ticaret Bakanlığında düzenlenen, Dünya Gümrük Günü "Liyakat Sertifikaları Takdim Töreni"nde yaptığı konuşmada, Dünya Gümrük Günü'nün bu yılki temasının, "veri kültürünü benimseyerek ve veri ekosistemi oluşturarak gümrükte dijital dönüşümün artırılması" olarak belirlendiğini anımsattı.
  Bu yılki temanın, bakanlık teşkilatı tarafından en ince ayrıntısına kadar benimsediğini ve yıllardır başarı ile tatbik edildiğini ifade eden Muş, "Özellikle gümrüklerimizde, küresel çapta yaşanan dijital dönüşüme kayıtsız kalmayarak gereken tüm adımları atıyoruz ve atmaya devam edeceğiz." diye konuştu.
  Muş, yasal ticaretin sorunsuz ve.

  Devamını Oku

 • 01.02.2022 - 06:42 Muş: "Gümrük idarelerimiz özveriyle çalışarak tedarik zincirinin halkalarında her hangi bir kopma yaşanmaması noktasında önemli bir rol... AA
  Muş: 'Gümrük idarelerimiz özveriyle çalışarak tedarik zincirinin halkalarında her hangi bir kopma yaşanmaması noktasında önemli bir rol... Dünya Gümrük Günü Kutlama Programı ve Dünya Gümrük Örgütü Liyakat Sertifikası Takdim Töreni İstiklal Marşı'nın okunması Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un kürsüye çıkması Mehmet Muş'un konuşması ANKARA - Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Dünya Gümrük Günü Kutlama Programı ve Dünya Gümrük Örgütü...

  Dünya Gümrük Günü Kutlama Programı ve Dünya Gümrük Örgütü Liyakat Sertifikası Takdim Töreni İstiklal Marşı'nın okunması Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un kürsüye çıkması Mehmet Muş'un konuşması ANKARA - Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Dünya Gümrük Günü Kutlama Programı ve Dünya Gümrük Örgütü Liyakat Sertifikası Takdim Töreni'ne katıldı.(1)

 • 31.01.2022 - 23:58 GÜNDEM ÖZETİ / 1 Şubat 2022 AA
  GÜNDEM ÖZETİ / 1 Şubat 2022 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılacak.

  6 Nisan 1920
  1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılacak.
  (TBMM/13.30)
  YASAMA YÜRÜTME SİYASET
  1- TBMM'den
  MHP ve HDP'nin Meclis grup toplantıları düzenlenecek.
  Genel Kurul, gündemdeki konuları görüşmek üzere toplanacak.
  (TBMM/10.45/12.45/15.00)
  EKONOMİ FİNANS
  1- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Tarım ve Orman Bakanlığı, Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Aşılama Protokolü"ne ve "Tarım 4.0 Kapsamında Ulusal E-Tarım Stratejisi Lansman Toplantısı"na katılacak.
  (Ankara/11.00-14.00)
  2- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Dünya Gümrük Günü Kutlama Programı ve Dünya Gümrük Örgütü Liyakat Sertifikası Takdim Töreni'ne iştirak edecek.
  (Ankara/11.00)
  3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çanakkale Ayvacık-Küçükkuyu Yolu T-2 Tüneli Işık Görme Töreni'ne katılacak.
  (Çanakkale/11.

  Devamını Oku

 • 27.01.2022 - 15:48 Başkan Palancıoğlu gümrük çalışanlarının gününü kutladı İHA
  Başkan Palancıoğlu gümrük çalışanlarının gününü kutladı Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Gümrük Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, gümrük çalışanlarının Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.

  Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Gümrük Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, gümrük çalışanlarının Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.

  Hep birlikte üreten Türkiye'nin gücüne güç katmak için çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Serbest Bölge'de Gümrük Müdürümüz Salim Bey ve Kayseri Serbest Bölge Gümrük Müdürü Halil Gözeller ile birlikte Dünya Gümrük Günü'nü kutluyoruz. Gümrük'te işlem yapan çalışan kardeşlerimizin dünya gümrük gününü kutluyorum tebrik ediyorum. Kayseri'nin ihracatından bahsediyorsak özellikle bu arkadaşlarımıza teşekkür etmemiz gerekiyor. Bugün Serbest Bölge Kayseri'nin ihracatının yüzde 20'sinden fazlasını gerçekleştiriyor. Yüzlerce ülkeye buradan üretilen mallarımız satılıyor. Aynı şekilde Organize Sanayi bölgelerimizdeki çalışan arkadaşlarımız da gümrükleme işlemlerini yapıp dünyanın dört bir tarafına ürün satıyor.

  Devamını Oku

 • 27.01.2022 - 11:37 Vali Alpaslan Işık'a ziyaretler AA
  Vali Alpaslan Işık'a ziyaretler Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Dünya Gümrük Günü nedeniyle Gümrük Müdürü Dilek Delice Dalman ve beraberindeki heyeti kabul etti.

  Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Dünya Gümrük Günü nedeniyle Gümrük Müdürü Dilek Delice Dalman ve beraberindeki heyeti kabul etti.
  Valilik makamında gerçekleşen ziyarette, İl Müdürü Dalman, kabulden dolayı Vali Işık'a teşekkür ederek, her yıl 26 Ocak'ta farklı bir temayla kutlanan ve bu yıl "Veri Kültürünün Benimsenerek Veri Ekosisteminin Oluşturulması ve Gümrükte Dijital Dönüşümün Arttırılması" temasının işleneceği etkinlikler hakkında bilgi verdi.
  Konuklarıyla bir süre sohbet eden Vali Işık, ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade ederek "Dünya Gümrük Günü" nedeniyle İl Müdürü Dalman ve Gümrük Müdürlüğü çalışmalarına işlerinde başarı diledi.

 • 27.01.2022 - 10:48 Edirne'den kısa kısa AA
  Edirne'den kısa kısa Meriç Kaymakamı Cafer Kaymakçı, Edirne İl Göç İdaresi Müdürü Musa Aşılıoğlu'nu ziyaret etti.

  Meriç Kaymakamı Cafer Kaymakçı, Edirne İl Göç İdaresi Müdürü Musa Aşılıoğlu'nu ziyaret etti.
  Ziyarette, müdürlüğün ilçede gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
  Kaymakçı, Aşılıoğlu'na çalışmalarında başarı diledi.
  Dünya Gümrük Günü
  Edirne Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar ve beraberindeki heyet Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık'ı ziyaret etti.
  Emniyet Müdürü Alçalar, gümrük çalışanlarının gününü kutladı, Kınık'a çalışmalarında başarı diledi.
  Kınık da Alçalar'a teşekkür etti.
  TÜ Öğretim Görevlisi Doğan'ın editör ve yazarı olduğu kitap yayımlandı
  Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Coşkun Doğan'ın editörlerinden ve bölüm yazarlarından biri olduğu "Kültürlerarasılık & Çeviri" adlı kitap yayımlandı.
  Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Dr.

  Devamını Oku

 • 27.01.2022 - 09:10 Ardahan Valisi Öner'e Dünya Gümrük Günü ziyareti AA
  Ardahan Valisi Öner'e Dünya Gümrük Günü ziyareti Ardahan'da gümrük yetkilileri, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Vali Hüseyin Öner'i ziyaret etti.

  Ardahan'da gümrük yetkilileri, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Vali Hüseyin Öner'i ziyaret etti.
  Vali Öner, Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı Gümrük Müdürü Mustafa Delikanlı, Posof Türkgözü Sınır Kapısı Gümrük Müdürü Hüseyin Kağnıcıgil ile gümrük çalışanlarını makamında kabul etti.
  Öner, ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Dünya ticaretinin yüzde 98'inden fazlasını yöneten 180 ülkenin üyesi bulunduğu ve ülkemizin de kurucuları arasında olduğu Dünya Gümrük Örgütü ilk toplantısını gerçekleştirdiği 26 Ocak 1953 tarihinden yola çıkarak 26 Ocak gününü Dünya Gümrük Günü ilan edilmiştir." dedi.
  Ziyarette, Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı Gümrük Müdürü Mustafa Delikanlı, Vali Öner'e gümrük yeleğini hediye etti.
  Dünya Gümrük Günü, kentte çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 • 27.01.2022 - 08:58 Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, gümrük personelinin gününü kutladı AA
  Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, gümrük personelinin gününü kutladı Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla Kapıköy Gümrük Kapısı'nda görevli personeli ziyaret etti.

  Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla Kapıköy Gümrük Kapısı'nda görevli personeli ziyaret etti.
  Van'ın İran'a açılan Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısı'na gelen Bilmez'i, Kaymakam Yunus Ataman karşıladı.
  Sınır kapısında yürütülen çalışmalar hakkında Ataman'dan bilgi alan Bilmez, gümrük personelinin gününü kutladı.
  Bilmez, Kapıköy Gümrük Kapısı'nın Van'dan dünyaya açılan bir pencere olduğunu söyledi.
  Gümrük personelinin önemli görevler üstelendiğini belirten Bilmez, şunları kaydetti:
  "Her zaman yanınızda olduğumuzu bilmeniz için buradayız. Gözümüz kulağımız sürekli sizlerde. Kapıköy Gümrük Kapısı ilimizin ve ülkemizin ekonomisi açısından büyük bir öneme sahip. Önemi her geçen gün artmakta. İran'ın da en kısa zamanda standartlarını geliştirmesini ve kapının daha da hareketlenmesini diliyorum."
  Konuşmaların ardından Bilmez, pasta keserek personele başarı belgesi verdi.

  Devamını Oku

 • 27.01.2022 - 00:58 Yalova Gümrük Müdürlüğü'nün dış ticaret hacmi 3 milyar 246 milyon dolara çıktı İHA
  Yalova Gümrük Müdürlüğü'nün dış ticaret hacmi 3 milyar 246 milyon dolara çıktı Yalova Gümrük Müdürlüğü'nün 2021 yılındaki dış ticaret hacmi yüzde 49 artışla 3 milyar 246 milyon dolara çıktı.

  Yalova Gümrük Müdürlüğü'nün 2021 yılındaki dış ticaret hacmi yüzde 49 artışla 3 milyar 246 milyon dolara çıktı.

  26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda bir tören düzenlendi. Törende Yalova Gümrük Müdürü Ali İhsan Bilgetürk, Atatürk heykeline çelenk bıraktı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Müdür Bilgetürk, 2021 rakamları hakkında bilgi verdi. İthalat ve ihracatta artış yaşandığına değinen Bilgetürk, "Yalova Gümrük Müdürlüğü olarak 2021 yılında bir önceki yıla göre ithalatımız yüzde 61,5 artışla 1 milyar 111 milyon dolardan 1 milyar 804 milyon dolara çıktı. İhracatımız yüzde 36,5 artışla 1 milyar 57 milyondan 1 milyar 441 milyon dolara, toplam dış ticaret hacmimiz ise yüzde 49 artışla 2 milyar 169 milyondan 3 milyar 246 milyon dolara çıkmıştır. Gelen giden konteyner sayımız 10 bin 600'den yüzde 71 artışla 18 bin 247'ye gelen giden gemi sayımız bin 559'dan yüzde 21 artışla bin 961'e, tır sayımız 64 bin.

  Devamını Oku

 • 26.01.2022 - 19:14 Vali Dağlı: "Yeni OSB yerimizi TİGEM'den üzerimize alacağız" İHA
  Vali Dağlı: 'Yeni OSB yerimizi TİGEM'den üzerimize alacağız' "Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, "İstihdam olmadan olmaz. Bunun yolu da organize sanayi bölgelerinden(OSB) geçiyor.

  "Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, "İstihdam olmadan olmaz. Bunun yolu da organize sanayi bölgelerinden(OSB) geçiyor. Yeni OSB çok kıymetli. Orayla ilgili 2 bin 660 dönüm yerimiz şu anda son haftadayız. Bunu artık bitirmiş olacağız. TİGEM'den araziyi üzerimize alacağız" dedi.

  "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" etkinleri kapsamında Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü binasında program gerçekleştirildi. Program ilk olarak açılış konuşmaları ile başladı.

  "Toplam 2 milyar 66 milyon TL vergi tahsilatı gerçekleştirdik"

  İlk olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, "Samsun'da yerleşik firmaların yapmış olduğu ihracat tutarı 1 milyar 270 milyon dolardır. Bizim bölge müdürlüğü olarak baktığımızda toplam ihracatımız 2 milyar 225 milyon dolardır. Bu bizim Samsun Gümrüğü için bir rekordur. Bu sene 3 tane rekorumuzu kırdık. 5 milyar dolarlık dış ticaret.

  Devamını Oku

 • 26.01.2022 - 16:54 Kırşehir Valisi Akın'a Dünya Gümrük Günü ziyareti AA
  Kırşehir Valisi Akın'a Dünya Gümrük Günü ziyareti Kırşehir Gümrük Müdürü Serkan Kaplan, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Vali İbrahim Akın'ı ziyaret etti.

  Kırşehir Gümrük Müdürü Serkan Kaplan, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Vali İbrahim Akın'ı ziyaret etti.
  Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette konuşan Vali Akın, Türkiye'nin de kurucu üye olarak içerisinde bulunduğu Gümrük İşbirliği Konseyince 26 Ocak gününün Dünya Gümrük Günü olarak kabul edildiğini belirtti.
  Kırşehir Gümrük Müdürlüğünün kentte yapılan dış ticaretin artmasına ve gelişmesine önemli katkılar sağladığını vurgulayan Akın, "İlimizde 2018 yılında faaliyete geçen Gümrük Müdürlüğü, ithalat ve ihracatçılarımızın işlemlerini mahallinde yerine getirerek ilimizde üretiminin ve ticaretin gelişmesine ivme kazandırmıştır. Bu vesile ile Gümrük teşkilatı çalışanlarının gününü kutluyorum." ifadelerini kullandı.
  Kaplan da kurum faaliyetleri hakkında Vali Akın'a bilgi verdi.

 • 26.01.2022 - 16:07 Dünya Gümrük Günü AA
  Dünya Gümrük Günü TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

  TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
  Aksal, mesajında Edirne'den Avrupa'ya açılan 5 sınır kapısı olduğunu anımsattı.
  Kentte en çok giriş-çıkış yapılan sınır kapısının Kapıkule Sınır Kapısı olduğunu belirten Aksal, "Avrupa'dan kara yolu ile ülkemize gelenlerin yoğunlukla kullandığı Kapıkule Gümrük Kapısı kara yolu ticaretinin ve ulaşımın en yoğun yaşandığı sınır kapımız. Ekonomide ve dış ticaretimizde çok önemli bir yere sahip." ifadelerini kullandı.
  Aksal, Yunanistan'a açılan İpsala ve Pazarkule sınır kapılarında modernizasyon çalışmalarının sürdüğünü belirterek, uluslararası ticaretin büyümesine ve gelişmesine katkı sunan tüm gümrük çalışanlarının gününü kutladı.

  Devamını Oku

 • 26.01.2022 - 15:47 İzmir'de Dünya Gümrük Günü düzenlenen törenle kutlandı AA
  İzmir'de Dünya Gümrük Günü düzenlenen törenle kutlandı İzmir'de Dünya Gümrük Günü düzenlenen törenle kutladı.

  İzmir'de Dünya Gümrük Günü düzenlenen törenle kutladı.
  Dünya Gümrük Örgütüne üye ülkelerce her yıl 26 Ocak'ta kutlanan Dünya Gümrük Günü kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenledi.
  Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü ile İzmir Gümrük Müşavirleri Derneğince düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Tören kapsamında Atatürk anıtına çelenk sunuldu.
  Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Enver Kök ve beraberindeki heyet, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'i ziyaret etti.
  Türkiye'nin de üyesi olduğu 183 üye ülkesi bulunan Dünya Gümrük Örgütünce 2022 yılının temasının "veri kültürü benimseyerek veri ekosistemi oluşturarak gümrükte dijital dönüşümün arttırılması" olarak belirlendiği bildirildi.

 • 26.01.2022 - 15:22 26 Ocak Dünya gümrük günü etkinliği İHA
  26 Ocak Dünya gümrük günü etkinliği GAP Gümrük ve Dış Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, Kilis Valisi Recep Soytürk'ü 26 Ocak Dünya gümrük günü nedeniyle ziyarette bulundu.

  GAP Gümrük ve Dış Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, Kilis Valisi Recep Soytürk'ü 26 Ocak Dünya gümrük günü nedeniyle ziyarette bulundu.

  26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında GAP Gümrük ve Dış Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Hüseyin Topçuoğlu, Bölge Müdür Yardımcısı Erkan Özel, GAP Gümrük ve Dış Bölge Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Topuz, Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Kadri Meteris,Gümrük Personel Müdürü Makbule Gencer, Şube Müdüru Mahmut Kurtgöz,Öncüpınar Gümrük Müdürü Ayhan Çoşkuner, Öncüpınar Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü Kubilay Uyar ve Çobanbey Gümrük Müdürü Mehmet Zihni Gönenç, Çobanbey Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği Yahya Gözelce ile beraber Kilis Valisi Recep Soytürk'ü ve Mülkü İdare Amiri Sertaç Kırçuval'ı makamında ziyaret ederek kendilerine plaket takdim edildi. - KİLİS

 • 26.01.2022 - 15:10 Edirne'de 'Dünya Gümrük Günü' törenle kutlandı İHA
  Edirne'de 'Dünya Gümrük Günü' törenle kutlandı 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Edirne'de düzenlenen törenle kutlandı.

  26 Ocak Dünya Gümrük Günü Edirne'de düzenlenen törenle kutlandı.

  Edirne'de Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başlayan tören, belediye bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından son buldu.

  Düzenlenen törene Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık, Gümrük İşleri ve Koordinasyon Şube Müdürü Nergiz Tünaydın, Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Halis Şahin, Kapıkule Gümrük Müdürü Cihangir Tüysüz, Hamzabeyli Gümrük Müdürü Hayati Demir, Kapıkule GTİ işletme Müdürü Ertuğrul Irkıçatal ve gümrük muhafaza personeli katıldı.

  Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ve beraberindeki heyet, Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Edirne Valisi Ekrem Canalp'i makamında ziyaret etti. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Vali Canalp, gümrük çalışanlarının gününü kutladı. - EDİRNE

 • 26.01.2022 - 13:23 Yalova'nın dış ticaret hacmi 3 milyar 246 milyon dolara çıktı AA
  Yalova'nın dış ticaret hacmi 3 milyar 246 milyon dolara çıktı Yalova Gümrük Müdürü Ali İhsan Bilgetürk, " İhracatımız yüzde 36,5 artışla 1 milyar 57 milyondan 1 milyar 441 milyon dolara, toplam dış ticaret hacmimiz ise yüzde 49 artışla 2 milyar 169 milyondan 3 milyar 246 milyon dolara çıkmıştır" dedi.

  Yalova Gümrük Müdürü Ali İhsan Bilgetürk, " İhracatımız yüzde 36,5 artışla 1 milyar 57 milyondan 1 milyar 441 milyon dolara, toplam dış ticaret hacmimiz ise yüzde 49 artışla 2 milyar 169 milyondan 3 milyar 246 milyon dolara çıkmıştır" dedi.
  26 Ocak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.
  Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının Yalova Gümrük Müdürü Ali İhsan Bilgetürk, konuşmasını yaptı.
  2021 rakamları hakkında bilgi veren Bilgetürk, ithalat ve ihracatta artış yaşandığına belirterek, "Yalova Gümrük Müdürlüğü olarak 2021 yılında bir önceki yıla göre ithalatımız yüzde 61,5 artışla 1 milyar 111 milyon dolardan 1 milyar 804 milyon dolara çıktı. İhracatımız yüzde 36,5 artışla 1 milyar 57 milyondan 1 milyar 441 milyon dolara, toplam dış ticaret hacmimiz ise yüzde 49 artışla 2 milyar 169 milyondan 3 milyar 246 milyon dolara çıkmıştır.

  Devamını Oku

 • 26.01.2022 - 13:00 Dünya Gümrük Günü AA
  Dünya Gümrük Günü Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ve beraberindeki heyet, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Edirne Valisi Ekrem Canalp'i ziyaret etti.

  Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık ve beraberindeki heyet, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Edirne Valisi Ekrem Canalp'i ziyaret etti.
  Vali Canalp, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek gümrük çalışanlarının gününü kutladı.
  Kınık da Canalp'e teşekkür etti.
  Kınık ve beraberindeki heyet daha sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret etti.
  Gümrük Günü'nü kutlayan Gürkan, "Uluslararası ticaretin büyümesinde katkısı olan tüm gümrük çalışanlarının Dünya Gümrük Günü'nü kutluyorum." diye belirtti.

 • 25.01.2022 - 10:05 Orta Karadeniz'den en fazla ihracat ve ithalat Rusya Federasyonu'na yapıldı AA
  Orta Karadeniz'den en fazla ihracat ve ithalat Rusya Federasyonu'na yapıldı Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, geçen yıl bölgelerine bağlı illerden en fazla ihracat ve ithalat yapılan ülkenin Rusya Federasyonu olduğunu bildirdi.

  Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, geçen yıl bölgelerine bağlı illerden en fazla ihracat ve ithalat yapılan ülkenin Rusya Federasyonu olduğunu bildirdi.
  Başaran, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, her yıl farklı temayla kutlanan Dünya Gümrük Günü'nün bu yılki temasının "Veri kültürünü benimseyerek ve veri ekosistemi oluşturarak gümrükte dijital dönüşümün artırılması" olarak belirlendiğini aktardı.
  Ticaret Bakanlığının 2000 yılından bu yana gümrük işlemlerinin daha hızlı ve güvenli şekilde yapılması amacıyla dijital dönüşüm süreçlerini hızlandırarak otomasyona, yenilikçi teknolojiler ve tedarik zincirlerinde yer alan tüm paydaşlarla iş birliğine dayanan uygulamalar gerçekleştirdiğini anlatan Başaran, yürütülen gümrük hizmetlerinin tamamında elektronik sistemleri esas alan, ticareti kolaylaştıran ve daha güvenli hale getiren uygulamalara ağırlık verildiğini vurguladı.

  Devamını Oku

 • 04.02.2021 - 16:07 GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Bayraktar'dan GAİB'e ziyaret AA
  GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Bayraktar'dan GAİB'e ziyaret GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerine (GAİB) ziyarette bulundu.

  GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerine (GAİB) ziyarette bulundu.
  GAİB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Bayraktar, GAİB hizmet binasında gerçekleşen ziyarette, GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci ve GAİB Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya ile bir araya geldi.
  Burada konuşan Bayraktar, hem Gaziantep'in, hem de bölgenin gerçekleştirdiği ihracatla ülke ekonomisine büyük katkılar sağladığını belirterek, ihracatçıların salgın sürecinde üretim, istihdam ve ihracatın kesintiye uğramadan devam etmesinde olağanüstü çabası olduğunu ifade etti.
  Kileci ise 2021'de bölgeden 12 milyar dolar ihracat gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti.
  Altunkaya da birçok zorluğun yaşandığı 2020'deki ihracat başarının arkasında bakanlık ve kurumların ihracatçıyla koordineli çalışmasının olduğuna işaret ederek, 2021'nin daha rahat geçeceğine inandıklarını dile getirdi.

  Devamını Oku

 • 28.01.2021 - 14:25 Kayseri Gümrük Müdürü Salim Bayram, Başkan Büyükkılıç'ı ziyaret etti AA
  Kayseri Gümrük Müdürü Salim Bayram, Başkan Büyükkılıç'ı ziyaret etti Kayseri Gümrük Müdürü Salim Bayram ile Gümrük Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Ekrem Bayrak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ı makamında ziyaret etti.

  Kayseri Gümrük Müdürü Salim Bayram ile Gümrük Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Ekrem Bayrak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ı makamında ziyaret etti.
  Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Başkan Büyükkılıç ziyarette, kamu kurumu ve diğer kuruluşlarla dayanışma içerisinde olduklarını belirtti.
  Büyükkılıç, "Biz de dostlarımızın bu günlerini kutluyoruz. Hakikaten güven duygusu içerisinde değerli müdürümüzün Kayseri'de yaptığı çalışmaları takip ediyoruz. Kamu kurumu ve diğer kuruluşlarımızla dayanışma içerisinde üzerimize ne düşüyorsa her zaman yapacağımızı ifade ediyoruz. Onlar da bu anlayış içerisinde bizlerle iş birliğini sürdürüyorlar." ifadelerini kullandı.
  Bayram ise, Dünya Gümrük Günü'nün tarihi seyri hakkında bilgiler vererek, bu kapsamda ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirtti.

  Devamını Oku

 • 28.01.2021 - 14:01 Edirne'den kısa kısa AA
  Edirne'den kısa kısa Lalapaşa Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımında bulundu.

  Lalapaşa Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımında bulundu.
  Dernek Başkanı Sezgin Geldi, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19 salgını döneminde ekonomik zorluk yaşayan vatandaşlara destek olduklarını belirtti.
  Dernek üyeleriyle birlikte aileleri ziyaret ettiklerini aktaran Geldi, 100 gıda paketini Lalapaşa Kaymakamlığınca belirlenen ailelere ulaştırdıklarını kaydetti.
  Dünya Gümrük Günü
  İpsala Gümrük Müdürü Mustafa Koparan ve beraberindeki heyet, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör'ü ziyaret etti.
  Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Kaymakam Güngör, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Gümrük Günü'nü kutladı.
  Gümrük çalışanlarının önemli görevler üstlendiğini aktaran Güngör, çalışanlara başarı diledi.
  Koparan da Güngör'e teşekkür ederek, yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verdi.

 • 27.01.2021 - 15:43 Başkan Palancıoğlu, Gümrük Müdürlüğünü ziyaret etti AA
  Başkan Palancıoğlu, Gümrük Müdürlüğünü ziyaret etti Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Gümrük Müdürlüğünü ziyaret etti.

  Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Gümrük Müdürlüğünü ziyaret etti.
  Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kayseri Serbest Bölgede çalışmalara hızla devam eden Palancıoğlu, bölgede üretim yapan firmaları ziyaret ederek çalışmalar ve üretimleri hakkında bilgi alıyor.
  Palancıoğlu, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Gümrük Müdürlüğünü ziyaret ederek çalışanlarla sohbet etti.
  Serbest Bölgenin Kayseri için büyük potansiyel olduğunu belirten Palancıoğlu, Kayseri ihracatının yüzde 22'sinin buradan gerçekleştiğini aktardı.
  Gümrükte ihracatı ve ithalatı yönlendiren, hizmet yapan tüm çalışanlara teşekkür eden Palancıoğlu, "Serbest Bölge, özellikle ihracat yapan firmaların üssü. Burada da yeni gümrük müdürlüğünün kurulması ile birlikte sanayicimiz yurt dışına çok daha rahat bir şekilde üretmiş olduğu ürünleri gönderebilecek. Dolayısıyla bölgenin Kayseri'ye büyük katkısı olacağını düşünüyorum.

  Devamını Oku

 • 27.01.2021 - 13:38 Son dakika ekonomi: Bakan Pekcan: " Uluslararası standartlar kadar kendimizle yarışmalı, dünyaya örnek olabilecek uygulamalar geliştirmeye devam etmeliyiz" İHA
  Son dakika ekonomi: Bakan Pekcan: ' Uluslararası standartlar kadar kendimizle yarışmalı, dünyaya örnek olabilecek uygulamalar geliştirmeye devam etmeliyiz' Bir son dakika haberine göre - Bakan Pekcan: " Uluslararası standartlar kadar kendimizle yarışmalı, dünyaya örnek olabilecek uygulamalar geliştirmeye devam etmeliyiz" Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: " Özellikle salgının ülkemize yansıdığı Mart ayı ve takip eden aylarda gümrüklerde görevli personelimiz bu sürecin olağanüstü...

  - Bakan Pekcan: " Uluslararası standartlar kadar kendimizle yarışmalı, dünyaya örnek olabilecek uygulamalar geliştirmeye devam etmeliyiz" Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: " Özellikle salgının ülkemize yansıdığı Mart ayı ve takip eden aylarda gümrüklerde görevli personelimiz bu sürecin olağanüstü bir başarıyla yönettiler" " Teknoloji sadece sizin hizmetinizde ve sizin yardımınızda olduğu sürece sizin tecrübenizle bilgi birikiminizle liyakatinizle birleştirdiğimiz zaman bir anlamı var"
  ANKARA - Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan," Uluslararası standartlar kadar kendimizle yarışmalı, dünyaya örnek olabilecek uygulamalar geliştirmeye devam etmeliyiz. Sizlerin de bildiği üzere gümrük süreçlerindeki hizmet kalitesinin üst seviyede tutulması ve her daim geliştirilmesi için ileri teknolojiyi yakinen takip ediyor, teknoloji odaklı pek çok projemizi sizlerle hayata geçiriyoruz. Sahadaki uygulamaları sizlerden gelen reaksiyonlar alıyor, değişiklikler yapıyoruz " dedi.

  Devamını Oku

 • 27.01.2021 - 13:09 Dünya Gümrük Günü AA
  Dünya Gümrük Günü Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Müdürü Hayrettin Yıldırım, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Payas Kaymakamı Polat Kara'yı ziyaret etti.

  Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Müdürü Hayrettin Yıldırım, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Payas Kaymakamı Polat Kara'yı ziyaret etti.
  Yıldırım, ziyarette, her yıl 26 Ocak'ın "Dünya Gümrük Günü" olarak kutlandığını belirtti.
  Kaymakam Kara da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, önemli görev üstlenen gümrük teşkilatının gününü kutladı.
  Konuşmalarından ardından Yıldırım, ziyaretin anısına Kara'ya plaket verdi.

 • 27.01.2021 - 12:51 Son dakika ekonomi: Bakan Pekcan, Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'ne katıldı (2) AA
  Son dakika ekonomi: Bakan Pekcan, Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'ne katıldı (2) Son dakika ekonomi haberine göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçen yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen gümrüklerde rekor nitelikte pek çok yakalamaya imza attıklarını belirterek, "Gümrük süreçlerindeki hizmet kalitesinin üst seviyede tutulması ve her daim geliştirilmesi için ileri teknolojiyi yakından...

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçen yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen gümrüklerde rekor nitelikte pek çok yakalamaya imza attıklarını belirterek, "Gümrük süreçlerindeki hizmet kalitesinin üst seviyede tutulması ve her daim geliştirilmesi için ileri teknolojiyi yakından takip ediyor, teknoloji odaklı pek çok projemizi hayata geçiriyoruz." dedi. Bakan Pekcan, Ticaret Bakanlığında düzenlenen Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, gümrük camiasının tüm fertlerinin 26 Ocak'a rastlayan gününü kutladı. Gümrük teşkilatı mensuplarının aynı zamanda uluslararası gümrük camiasının da temsilcileri olduğuna işaret eden Pekcan, mesleğin geçerliliğini ve önemini artırarak sürdürdüğünü söyledi. Pekcan, gümrük süreçlerinin gerek küresel ekonomi ve ticaretin gelişimi gerekse insan sağlığı ve ulusların güvenliğinin gözetilmesi açısından kritik önem arz etmeye devam ettiğini bildirdi.

  Devamını Oku

 • 27.01.2021 - 07:29 GÜNDEM / 27 Ocak 2021 AA
  GÜNDEM / 27 Ocak 2021 Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısına iştirak edecek, parti genel merkezinden AK Parti 7. Olağan Erzincan, Erzurum il kongrelerine canlı bağlantıyla katılacak.

  6 Nisan 1920
  1- Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısına iştirak edecek, parti genel merkezinden AK Parti 7. Olağan Erzincan, Erzurum il kongrelerine canlı bağlantıyla katılacak.
  Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'na başkanlık edecek ve Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ı kabul edecek.
  (TBMM/12.00/Ankara/14.00/15.30/19.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)
  2- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sudan Büyükelçisi Adil İbrahim Mustafa'yı kabul edecek.
  (TBMM/16.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)
  3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRMOB'u ziyaret edecek, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
  (Ankara/11.00/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)
  4- İYİ Partinin Meclis grup toplantısı düzenlenecek.
  (TBMM/10.15) (Fotoğraflı-Görüntülü)
  YASAMA YÜRÜTME SİYASET
  1- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sakarya ve ilçelerinde çeşitli temaslarda bulunacak.

  Devamını Oku

 • 26.01.2021 - 23:59 GÜNDEM ÖZETİ / 27 Ocak 2021 AA
  GÜNDEM ÖZETİ / 27 Ocak 2021 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRMOB'u ziyaret edecek, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

  6 Nisan 1920
  1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRMOB'u ziyaret edecek, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
  (Ankara/11.00/14.00)
  2- AK Parti ve İYİ Parti'nin Meclis grup toplantıları düzenlenecek.
  (TBMM/12.00/10.15)
  YASAMA YÜRÜTME SİYASET
  1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, milletvekilleri, il ve ilçe belediye başkanlarından oluşan Balıkesir heyetiyle bir araya gelerek, kente yapılacak yatırımlarla ilgili protokol imza törenine katılacak.
  (Ankara/14.00)
  2- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, partilerinin Erzurum İl Kongresine katılacak. Kurtulmuş, Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaretin ardından partisinin il başkanlığınca düzenlenen sivil toplum kuruluşları ile istişare toplantısına iştirak edecek.
  (Erzurum12.00/15.45/16.15/18.00)
  3- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sakarya ve ilçelerinde çeşitli temaslarda.

  Devamını Oku

 • 26.01.2021 - 16:15 Dünya Gümrük Günü AA
  Dünya Gümrük Günü Malatya Valisi Aydın Baruş, Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarını kabul etti.

  Malatya Valisi Aydın Baruş, Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarını kabul etti.
  Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Musa Aydemir beraberindeki ekibiyle Vali Baruş'u ziyaret etti.
  Gümrük teşkilatının gününü kutlayan Baruş, söz konusu teşkilatın gümrük kapılarında kaçakçılığın önlenmesi gibi çok önemli görevlerin başarıyla yerine getirildiğini belirtti.
  Aydemir ise Malatya, Elazığ, Kahramanmaraş, Sivas, Bingöl ve Tunceli illerinde toplam 199 personelle gümrük hizmetlerini yerine getirirken kaçakçılıkla mücadele faaliyetlerini de yürüttüklerini bildirdi.???????

 • 26.01.2021 - 13:01 Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarından Vali Doruk'a ziyaret AA
  Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarından Vali Doruk'a ziyaret Artvin Valisi Yılmaz Doruk, "Dünya Gümrük Günü" etkinlikleri kapsamında Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarını kabul etti.

  Artvin Valisi Yılmaz Doruk, "Dünya Gümrük Günü" etkinlikleri kapsamında Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarını kabul etti.
  Vali Doruk'un makamında gerçekleşen ziyarete, Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Recep Bilgin, Şube Müdürü Vildan Ateş, Hopa Gümrük Müdür Yardımcısı Sevim Koçyiğit ile gümrük personeli katıldı.
  Vali Doruk, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getiren tüm gümrük çalışanlarının "26 Ocak Dünya Gümrük Günü"nü kutladı.
  Bilgin ise kendilerini kabul eden ve gümrük teşkilatına destek veren Vali Doruk'a teşekkür etti.
  Sarp Sınır Kapısı'ndan geçen yıl 1 milyon 335 bin 160 yolcu ile 670 bin 323 aracın giriş-çıkış yaptığını kaydeden Bilgin, sınır kapısının ihracata 552 milyon 549 bin 756 liralık katkı sağlandığını söyledi.
  Ziyarette Bilgin, günün anısına Vali Doruk'a çiçek takdim etti.

 • 26.01.2021 - 10:59 Vali Canalp, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ocak'ı makamında kabul etti AA
  Vali Canalp, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ocak'ı makamında kabul etti Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Edirne Valisi Ekrem Canalp'i ziyaret etti.

  Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Edirne Valisi Ekrem Canalp'i ziyaret etti.
  Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Canalp, Ocak ve beraberindekileri makamında kabul etti.
  Canalp, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek gümrük çalışanlarının gününü kutlayarak çalışmalarında başarı diledi.
  Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ocak da Vali Canalp'e teşekkür etti.

 • 09.02.2020 - 16:18 İzmir'de gümrük çalışanları, futbol turnuvasında buluştu AA
  İzmir'de gümrük çalışanları, futbol turnuvasında buluştu İzmir Gümrük Master Derneğince 67. Dünya Gümrük Günü kapsamında 14'üncüsü düzenlenen futbol turnuvasında dereceye giren takımlar ödüllerini aldı.

  İzmir Gümrük Master Derneğince 67. Dünya Gümrük Günü kapsamında 14'üncüsü düzenlenen futbol turnuvasında dereceye giren takımlar ödüllerini aldı.
  Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün desteğiyle düzenlenen organizasyonda, İzmir ve Manisa'dan 16 takım yarıştı. Turnuvada dereceye giren takımlara Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda ödülleri verildi.
  İzmir Gümrük Master Derneği Başkanı İsmail Tokaç törende yaptığı konuşmada, "Yaşamımızda biriktirdiğimiz anılara bu turnuva ile yenilerini ekleyebildiysek ne mutlu bizlere, iyi ki varsınız." diye konuştu.
  Turnuva Tertip Komite Başkanı Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Şükrü Sabah ise dostuk mesajı vererek, "Kimi maddiyata önem verir para biriktirir kimi de arkadaşlığa dostluğa önem verir dost biriktirir. Ben dostlarımı biriktirdim ve onları harcamadım." dedi.
  Sabah, turnuvaya katılan ve emeği geçenler ile onlara destek olan ailelerine de teşekkür etti.

  Devamını Oku

 • 31.01.2020 - 11:35 Dünya Gümrük Günü Çeşme'de kutlandı İHA
  Dünya Gümrük Günü Çeşme'de kutlandı Dünya Gümrük Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerde Çeşme Gümrük Müdürü Yusuf Kurt ve çalışanları, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara ve Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran'ı ziyaret etti.

  Dünya Gümrük Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerde Çeşme Gümrük Müdürü Yusuf Kurt ve çalışanları, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara ve Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran'ı ziyaret etti. Çeşme Ulusoy Limanında faaliyet gösteren Çeşme Gümrük Müdürlüğü yetkilileri, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtına bir çelenk sunumu gerçekleştirdi. Çelenk sunumunun ardından Çeşme Belediyesi ve Çeşme Kaymakamlığı ziyaretleri gerçekleştirildi.

  Günün anlam ve önemine ilişkin bir açıklama yapan Çeşme Gümrük Müdürü Yusuf Kurt, "Uluslararası ticaretin geliştirilmesinde ve engellerin kaldırılmasında, günümüze değin önemli görevler üstlenen ve 1 Ekim 1994 tarihinden itibaren de adını Dünya Gümrük Örgütü olarak değiştiren Gümrük İşbirliği Konseyi, ilk toplantısını gerçekleştirdiği 26 Ocak 1953 tarihinden esinlenerek, her yıl 26 Ocak gününü, Dünya Gümrük Günü olarak ilan etmiştir" dedi.

  Devamını Oku

 • 29.01.2020 - 16:24 Bakan Pekcan: "Kapıköy ve Sarp kapılarımızı yenileyerek devreye aldık" AA
  Bakan Pekcan: 'Kapıköy ve Sarp kapılarımızı yenileyerek devreye aldık' Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçen yıl Kapıköy ve Sarp gümrük kapılarını yenilediklerini belirterek, "Kapıkule, İpsala ve Hamzabey'de de yenileme çalışmalarımız devam ediyor.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçen yıl Kapıköy ve Sarp gümrük kapılarını yenilediklerini belirterek, "Kapıkule, İpsala ve Hamzabey'de de yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Onları inşallah bu sene tamamlayacağız." dedi.
  Pekcan, Ticaret Bakanlığı'nda düzenlenen Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, bu yılki gün temasının "İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler" olduğunu söyledi.
  Bakanlık olarak yasal ticaretin desteklenmesi, yasal olmayan ticaretin ve kaçakçılığın önlenmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Pekcan, aynı zamanda dünyadaki bitki ve hayvan sağlığı açısından hastalıkların yayılmasının önlenmesi ve türleri azalan canlıların ticaretinin önüne geçilmesi yönünde de çalışmalar yaptıklarını bildirdi.
  Pekcan, Bakanlık personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, "Gümrüklerde dijitalleşme ve kaçakçılıkla mücadeleyle ilgili çok önemli adımlar attık.

  Devamını Oku

 • 29.01.2020 - 15:11 Bakan Pekcan: "Habur Gümrük Kapısının 2020 sonuna yetiştirilmesini istiyorum" İHA
  Bakan Pekcan: 'Habur Gümrük Kapısının 2020 sonuna yetiştirilmesini istiyorum' Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yenilenme çalışmaları Kapıkule, İpsala ve Hamzabeyli'nde devam ediyor.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yenilenme çalışmaları Kapıkule, İpsala ve Hamzabeyli'nde devam ediyor. Bunları inşallah bu sene tamamlayacağız. Habur kapımızın da inşaatına devam ediyoruz. Tamamlanması 2021 gözüküyor ama ben 2020 sonuna yetiştirilmesini istiyorum" dedi.
  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 'Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni' programına katıldı. Ticaret Bakanlığında gerçekleştirilen program dahilinde liyakat sertifikası ve spor ödülleri hak sahiplerine takdim edildi.
  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Dünya Gümrük Örgütü'nün bu seneki temasının 'İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler' olduğunu vurguladı. Pekcan, temanın Ticaret Bakanlığının çalışmalarıyla yüzde yüz örtüştüğüne değinerek, "Toplumumuzda refah düzeyinin artması, yasal ticaretin desteklenmesi, yasal olmayan ticaretin önlenmesi, kaçakçılığın önlenmesi, gezegenimizdeki hastalıkların önlenmesi ve türleri azalan canlıların ticaretinin önlenmesi yönünde el birliğiyle ciddi çalışmalar.

  Devamını Oku

 • 29.01.2020 - 15:00 Bakan Pekcan: "Habur Gümrük Kapısının 2020 sonuna yetiştirilmesini istiyorum" İHA
  Bakan Pekcan: 'Habur Gümrük Kapısının 2020 sonuna yetiştirilmesini istiyorum' Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yenilenme çalışmaları Kapıkule, İpsala ve Hamzabeyli'nde devam ediyor.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yenilenme çalışmaları Kapıkule, İpsala ve Hamzabeyli'nde devam ediyor. Bunları inşallah bu sene tamamlayacağız. Habur kapımızın da inşaatına devam ediyoruz. Tamamlanması 2021 gözüküyor ama ben 2020 sonuna yetiştirilmesini istiyorum" dedi.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 'Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni' programına katıldı. Ticaret Bakanlığında gerçekleştirilen program dahilinde liyakat sertifikası ve spor ödülleri hak sahiplerine takdim edildi.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Dünya Gümrük Örgütü'nün bu seneki temasının 'İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler' olduğunu vurguladı.

  Devamını Oku

 • 29.01.2020 - 14:58 Bakan Pekcan, Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'nde konuştu Açıklaması AA
  Bakan Pekcan, Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'nde konuştu Açıklaması Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçen yıl Kapıköy ve Sarp gümrük kapılarını yenilediklerini belirterek, "Kapıkule, İpsala ve Hamzabey'de de yenileme çalışmalarımız devam ediyor.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçen yıl Kapıköy ve Sarp gümrük kapılarını yenilediklerini belirterek, "Kapıkule, İpsala ve Hamzabey'de de yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Onları inşallah bu sene tamamlayacağız." dedi.
  Pekcan, Ticaret Bakanlığı'nda düzenlenen Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, bu yılki gün temasının "İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler" olduğunu söyledi.
  Bakanlık olarak yasal ticaretin desteklenmesi, yasal olmayan ticaretin ve kaçakçılığın önlenmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Pekcan, aynı zamanda dünyadaki bitki ve hayvan sağlığı açısından hastalıkların yayılmasının önlenmesi ve türleri azalan canlıların ticaretinin önüne geçilmesi yönünde de çalışmalar yaptıklarını bildirdi.
  Pekcan, Bakanlık personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, "Gümrüklerde dijitalleşme ve kaçakçılıkla mücadeleyle ilgili çok önemli adımlar attık.

  Devamını Oku

 • 29.01.2020 - 09:02 GÜNDEM / 29 Ocak 2020 AA
  GÜNDEM / 29 Ocak 2020 Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

  6 Nisan 1920
  1- Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin gelişmeler takip ediliyor.
  (Elazığ/Malatya) (Fotoğraflı-Görüntülü)
  YASAMA YÜRÜTME SİYASET
  1- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitimde Yeni Akımlar Sempozyumu ve Milletvekilleri, Hayırseverler, İş İnsanları ile Buluşma Programı'na iştirak edecek.
  (Antalya/10.00/12.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)
  2- TBMM'den
  Genel Kurulda, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Teklif görüşülecek.
  Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda, ürün güvenliğine ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi ele alınacak.
  İçişleri Komisyonunda, Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanun Teklifi üzerinde görüşmeler devam edecek.
  (TBMM/14.00/11.00/14.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)
  EKONOMİ
  1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, WABCO Sakarya Fren ve Kompresör Fabrikası Temel Atma Töreni'ne iştirak edecek.
  (Sakarya/11.

  Devamını Oku

 • 29.01.2020 - 00:02 GÜNDEM ÖZETİ / 29 Ocak 2020 AA
  GÜNDEM ÖZETİ / 29 Ocak 2020 Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

  6 Nisan 1920
  1- Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin gelişmeler takip ediliyor.
  (Elazığ/Malatya)
  YASAMA YÜRÜTME SİYASET
  1- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitimde Yeni Akımlar Sempozyumu ve Milletvekilleri, Hayırseverler, İş İnsanları ile Buluşma Programı'na iştirak edecek.
  (Antalya/10.00/12.30)
  2- TBMM'den
  TBMM Genel Kurulunda, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Teklifi görüşülecek.
  (TBMM/14.00)
  Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda, ürün güvenliğine ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi ele alınacak.
  (TBMM/11.00)
  EKONOMİ
  1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, WABCO Sakarya Fren ve Kompresör Fabrikası Temel Atma Töreni'ne katılacak.
  (Sakarya/11.00)
  2- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Ödül Töreni'ne katılacak.
  (Ankara/13.

  Devamını Oku

 • 27.01.2020 - 17:49 Samsun ihracatında 3 yılda yüzde 90 artış İHA
  Samsun ihracatında 3 yılda yüzde 90 artış Samsun'un 2016 yılında 367 milyon dolar olan ihracat rakamı yüzde 90 artışla 2019'da 710 milyon dolara yükseldi, hedef ise 1 milyar dolar.

  Samsun'un 2016 yılında 367 milyon dolar olan ihracat rakamı yüzde 90 artışla 2019'da 710 milyon dolara yükseldi, hedef ise 1 milyar dolar.

  "27 Ocak Dünya Gümrük Günü" etkinlikleri kapsamında Samsun Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünde tören düzenlendi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Akabinde kürsü konuşmalarına geçildi.

  Törenin açılış konuşmasını yapan Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, Dünya Gümrük Örgütünün ilk defa toplandığı 26 Ocak 1953 tarihi dikkate alınarak her yıl üye ülkelerde Dünya Gümrük Günü olarak kutlandığını belirtti. Türkiye ve Samsun'un Gümrük verileri ile ilgili açıklamalarda bulunan Müdür Başaran, "Ticaret Bakanlığımızca son 5 yılda teknolojiye 410 milyon lira yatırım yapılarak mobil tarama sistemleri, yeni nesil araç takip sistemleri, muhafaza kriminal laboratuvarı kurulumu gerçekleştirilmiştir.

  Devamını Oku

 • 27.01.2020 - 16:58 Artvin Valisi Doruk'a "Dünya Gümrük Günü" ziyareti AA
  Artvin Valisi Doruk'a 'Dünya Gümrük Günü' ziyareti Artvin Valisi Yılmaz Doruk, "Dünya Gümrük Günü" etkinlikleri kapsamında Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarını kabul etti.

  Artvin Valisi Yılmaz Doruk, "Dünya Gümrük Günü" etkinlikleri kapsamında Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarını kabul etti.
  Vali Doruk'un makamında gerçekleşen ziyarete, Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Vekili Osman Göllüce, Sarp Gümrük Muhafaza, Kaçakçılık İstihbarat Müdürü Tahir Demir ile Özel Kalem Müdürü Vural Aksoy katıldı.
  Vali Doruk, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getiren tüm gümrük çalışanlarının Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.
  Göllüce ise Dünya Gümrük Günü'nün her yıl ayrı bir temayla kutlandığını belirterek, bu yılın temasının "İnsanoğlu, refah ve gezegenimizin sürdürülebilirliğinde gümrükler" olduğunu söyledi.
  Sarp Sınır Kapısı'nda da Dünya Gümrük Günü'nün çeşitli etkinliklerle kutlandığını aktaran Göllüce, "Yolcu salonundan geçen yolculara karanfil verilmiş, Türk ve Gürcü Gümrük çalışanları birbirlerinin Dünya Gümrük Gününü kutlamıştır." dedi.

  Devamını Oku

 • 27.01.2020 - 15:42 Bursa'da Dünya Gümrük Günü kutlandı AA
  Bursa'da Dünya Gümrük Günü kutlandı Bursa'da Dünya Gümrük Günü, Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünce düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

  Bursa'da Dünya Gümrük Günü, Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünce düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
  Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, "İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler" sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.
  Daha sonra Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Vekili Hüseyin Şanverdi ve beraberindekiler, Bursa Valisi Yakup Canbolat'ı ziyaret etti.
  Etkinlikler kapsamında Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Sırameşeler Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü ile Hasan Öztimur Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ziyaret edildi.
  Öte yandan Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünde çalışmalarıyla öne çıkan personele teşekkür belgesi takdim edildi.

 • 27.01.2020 - 11:29 Alaşehir'de 'Dünya Gümrük Günü' kutlandı İHA
  Alaşehir'de 'Dünya Gümrük Günü' kutlandı Manisa'nın Alaşehir ilçesinde 2020 Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Alaşehir Gümrük Müdürlüğü tarafından çelenk töreni düzenlendi.

  Manisa'nın Alaşehir ilçesinde 2020 Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Alaşehir Gümrük Müdürlüğü tarafından çelenk töreni düzenlendi.

  Manisa'nın Alaşehir ilçesinde 2020 Dünya Gümrük Günü çelenk sunma töreniyle kutlandı. Alaşehir Gümrük Müdürlüğü çalışanları laşehir Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu. Törende konuşan Alaşehir Gümrük Müdürü Vekili Nedim Dağlar, "Müdürlüğümüzde ihracat işlemleri gerçekleştirilmekte olup, ihracatın önemli bir bölümünü yöremiz halkının büyük bir bölümünün geçim kaynağı olan üzüm başta olmak üzere kiraz, çilek, nar, domates, kayısı, şeftali, taze incir, kestane, karpuz, salça oluşturmaktadır. İhracatın önemli bir bölümü Rusya Federasyonu ve Almanya'ya yapılmaktadır. Bunun yanı sıra Beyaz Rusya, Ukrayna, İtalya, Bulgaristan, Avusturya, Hollanda, Moldovya, Gürcistan, Suriye, Polonya ve Irak önemli miktarda ihracat yapılan ülkelerdir.

  Devamını Oku

 • 27.01.2020 - 10:42 Kapıköy Gümrük Kapısından yolcu giriş çıkışları yüzde 65 oranında arttı İHA
  Kapıköy Gümrük Kapısından yolcu giriş çıkışları yüzde 65 oranında arttı Doğu Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, 2019 yılında dış ticaret hacminin bir önceki yıla göre yüzde 25.5, yolcu giriş çıkışlarının ise yüzde 29.1 oranında arttığını duyurdu.

  Doğu Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, 2019 yılında dış ticaret hacminin bir önceki yıla göre yüzde 25.5, yolcu giriş çıkışlarının ise yüzde 29.1 oranında arttığını duyurdu.

  Doğu Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünden 26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle yapılan açıklamada, "1953 yılında kurucu üye olarak katıldığımız Gümrük İşbirliği Konseyi, 1994'ten bu yana Dünya Gümrük Örgütü çatısı altında faaliyet göstermektedir. Dünya ticaretinin yüzde 98'ini temsil eden bu yapı, 150 ülke gümrük idaresini bir araya getirmekte, bu yönüyle gümrük uygulamaları açısından küresel düzeyde temel ilke ve kuralları belirlemektedir. Gümrük İşbirliği Konseyi'nin 67 sene evvel 26 Ocak'ta yapılan ilk toplantısını hatırlamak ve gümrüklerin işleyişi hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla 26 Ocak, Dünya Gümrük Günü olarak kutlanmaktadır. 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlamaları her yıl farklı bir tema belirlenerek kutlanmaktadır. Dünya Gümrük Örgütü'nden (DGÖ) alınan yazıda, 26 Ocak.

  Devamını Oku

 • 26.01.2020 - 15:58 Yabancı turistler Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'nda karanfillerle karşılandı AA
  Yabancı turistler Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'nda karanfillerle karşılandı Balıkesir'in Ayvalık ilçesine Yunanistan'dan gelen turistler, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla karanfillerle karşılandı.

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesine Yunanistan'dan gelen turistler, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla karanfillerle karşılandı.
  Yunanistan'ın Midilli Adası'ndan Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'na gelen turistler, Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında, Ayvalık Gümrük Müdürü Mesut Koç ve kapıda görevli gümrük muhafaza personeli tarafından karşılandı. Koç, turistlere karanfil verip, lokum ikramında bulundu.
  Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda da tören düzenlendi. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.
  Ayvalık Gümrük Müdürü Koç, burada yaptığı konuşmada, Dünya Gümrük Günü'nün yer yıl farklı temalarla kutlandığını söyledi.
  Ayvalık Gümrük Müdürlüğünün, Altınoluk'tan Altınova beldesine kadar görev ve sorumluluk alanına sahip olduğunu anımsatan Koçu, "Geçen yıl Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'na 79 bin 463 yolcu geldi. Bir önceki yıla göre yolcu sayısında yüzde 9 artış oldu." diye konuştu.

 • 26.01.2020 - 12:12 Ayvalık'ta Gümrük Günü kutlanıldı İHA
  Ayvalık'ta Gümrük Günü kutlanıldı Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Gümrük Günü kutlandı.

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Gümrük Günü kutlandı.

  Ayvalık'ta Dünya Gümrük Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler Cuma günü İlçe Gümrük Müdürü Mesut Koç ve personeli tarafından Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Belediye Başkanı Mesut Ergin, Cumhuriyet Başsavcısı Kürşat Albayrak'ın ziyaret edilmesiyle başladı.

  Ardından Yunanistan'ın Midilli Adası'ndan gelen turistlerin Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'nda karanfillerle karşılandığı kutlama programının finali, ilçe merkezinde düzenlenen törenle a sona erdi.

  Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına Ayvalık İlçe Gümrük Müdürü Mesut Koç öncülüğünde müdürlüğün çelenginin sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın bir ağızdan okunmasıyla sürdü.

  Devamını Oku

 • 26.01.2020 - 12:13 Sabiha Gökçen'de Dünya Gümrük Günü'nde çiçek ve lokumlu karşılama DHA
  Sabiha Gökçen'de Dünya Gümrük Günü'nde çiçek ve lokumlu karşılama Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan Gümrük Muhafaza Personeli, 26 Ocak Dünya Gümrük günü kapsamında dış hatlar gelen yolcu arındırılmış bölgede bulunan gümrük noktasına ulaşan yolcu ve hava yolu personeline, çiçek, çikolata ve Türk lokumu ikram etti.

  Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan Gümrük Muhafaza Personeli, 26 Ocak Dünya Gümrük günü kapsamında dış hatlar gelen yolcu arındırılmış bölgede bulunan gümrük noktasına ulaşan yolcu ve hava yolu personeline, çiçek, çikolata ve Türk lokumu ikram etti.

  Uluslararası ticaretin geliştirilmesinde ve engellerin kaldırılmasında, önemli görevler üstlenen Dünya Gümrük Örgütü, ilk toplantısını gerçekleştirdiği 26 Ocak 1953 tarihinden esinlenerek, her yıl 26 Ocak gününü Dünya Gümrük Günü olarak ilan etti. Dünya Gümrük Günü kapsamında Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda görevli olan Gümrük Muhafaza personeli, Gümrük Kontrol noktasına gelen yolculara ve hava yolu personellerine çiçek ve çikolata ikram etti. İkramdan memnun olan yolculardan bazıları o anları cep telefonlarının kamerasıyla kaydederken, bazıları ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

  'BİZİ ÇOK MUTLU ETTİLER?

  Derya Kızak, 'Dubai'den yeni inmiştik. Güzel bir sürpriz oldu. Biz de onların Gümrük Gününü kutladık.

  Devamını Oku

 • 26.01.2020 - 11:43 Sabiha gökçen'de dünya gümrük günü'nde çiçek ve lokumlu karşılama DHA
  Sabiha gökçen'de dünya gümrük günü'nde çiçek ve lokumlu karşılama Sabiha Gökçen'de Dünya Gümrük Günü'nde çiçek ve lokumlu karşılamaHaber- Kamera: İlkay DİKİCİ / İSTANBUL,(DHA) Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan Gümrük Muhafaza Personeli, 26 Ocak Dünya Gümrük günü kapsamında dış hatlar gelen yolcu arındırılmış bölgede bulunan gümrük noktasına ulaşan yolcu...

  Sabiha Gökçen'de Dünya Gümrük Günü'nde çiçek ve lokumlu karşılama
  Haber- Kamera: İlkay DİKİCİ / İSTANBUL,(DHA) Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan Gümrük Muhafaza Personeli, 26 Ocak Dünya Gümrük günü kapsamında dış hatlar gelen yolcu arındırılmış bölgede bulunan gümrük noktasına ulaşan yolcu ve hava yolu personeline, çiçek, çikolata ve Türk lokumu ikram etti.
  Uluslararası ticaretin geliştirilmesinde ve engellerin kaldırılmasında, önemli görevler üstlenen Dünya Gümrük Örgütü, ilk toplantısını gerçekleştirdiği 26 Ocak 1953 tarihinden esinlenerek, her yıl 26 Ocak gününü Dünya Gümrük Günü olarak ilan etti. Dünya Gümrük Günü kapsamında Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda görevli olan Gümrük Muhafaza personeli, Gümrük Kontrol noktasına gelen yolculara ve hava yolu personellerine çiçek ve çikolata ikram etti. İkramdan memnun olan yolculardan bazıları o anları cep telefonlarının kamerasıyla kaydederken, bazıları ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.
  'BİZİ ÇOK MUTLU ETTİLER'
  Derya.

  Devamını Oku

 • 26.01.2020 - 11:36 Sabiha Gökçen'de Dünya Gümrük Günü'nde çiçek ve lokumlu karşılama DHA
  Sabiha Gökçen'de Dünya Gümrük Günü'nde çiçek ve lokumlu karşılama Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan Gümrük Muhafaza Personeli, 26 Ocak Dünya Gümrük günü kapsamında dış hatlar gelen yolcu arındırılmış bölgede bulunan gümrük noktasına ulaşan yolcu ve hava yolu personeline, çiçek, çikolata ve Türk lokumu ikram etti.

  Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan Gümrük Muhafaza Personeli, 26 Ocak Dünya Gümrük günü kapsamında dış hatlar gelen yolcu arındırılmış bölgede bulunan gümrük noktasına ulaşan yolcu ve hava yolu personeline, çiçek, çikolata ve Türk lokumu ikram etti.

  Uluslararası ticaretin geliştirilmesinde ve engellerin kaldırılmasında, önemli görevler üstlenen Dünya Gümrük Örgütü, ilk toplantısını gerçekleştirdiği 26 Ocak 1953 tarihinden esinlenerek, her yıl 26 Ocak gününü Dünya Gümrük Günü olarak ilan etti. Dünya Gümrük Günü kapsamında Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda görevli olan Gümrük Muhafaza personeli, Gümrük Kontrol noktasına gelen yolculara ve hava yolu personellerine çiçek ve çikolata ikram etti. İkramdan memnun olan yolculardan bazıları o anları cep telefonlarının kamerasıyla kaydederken, bazıları ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

  "BİZİ ÇOK MUTLU ETTİLER"

  Derya Kızak, "Dubai'den yeni inmiştik. Güzel bir sürpriz oldu. Biz de onların Gümrük Gününü kutladık.

  Devamını Oku

 • 26.01.2020 - 11:32 Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda Dünya Gümrük Günü kutlandı AA
  Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda Dünya Gümrük Günü kutlandı Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda (İSG) Dünya Gümrük Günü kutlandı.

  Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda (İSG) Dünya Gümrük Günü kutlandı.
  Havalimanında görevli Gümrük Muhafaza personeli, gümrük kontrol noktasına gelen yolcu ve hava yolu çalışanlarına çiçek, çikolata ve Türk lokumu ikram etti.
  Dünya Gümrük Örgütünün aldığı kararla her yıl 26 Ocak, Dünya Gümrük Günü olarak kutlanıyor.

 • 26.01.2020 - 10:54 Giresun'da bir yılda 294 milyon dolarlık ihracat yapıldı İHA
  Giresun'da bir yılda 294 milyon dolarlık ihracat yapıldı Giresun Gümrük Müdürlüğünde 2019 yılında 86 milyon 645 bin 820 dolarlık ithalat, 294 milyon 656 bin 966 dolarlık ihracat gerçekleşti.

  Giresun Gümrük Müdürlüğünde 2019 yılında 86 milyon 645 bin 820 dolarlık ithalat, 294 milyon 656 bin 966 dolarlık ihracat gerçekleşti.

  Giresun Gümrük Müdürü Burhan Ayhanoğlu, Dünya Gümrük Günü'nde 2019 yılındaki faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Ayhanoğlu, Giresun'da 22 personelle hizmet verdiklerini belirterek, "Müdürlüğümüzden 2019 yılında 86 milyon 645 bin 820 dolar ithalat, 294 milyon 656 bin 966 dolar ihracat gerçekleştirilmiştir. Geçen yıla oranla ticaret hacmimiz iki katına kadar çıkmış ve artarak devam etmektedir. Müdürlüğümüzde ihracat işlemleri ithalat işlemlerinden fazla gerçekleşmiş olup, yüzde 72,28 ülke ekonomisine pozitif katkıda bulunulmuştur.

  Devamını Oku

 • 25.01.2020 - 19:51 Balıkesir ayvalıkta dünya gümrük günü'nde turistlere çiçekli, çikolatalı karşılama DHA
  Balıkesir ayvalıkta dünya gümrük günü'nde turistlere çiçekli, çikolatalı karşılama Ayvalıkta Dünya Gümrük Günü'nde turistlere çiçekli, çikolatalı karşılamaBalıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlanmaya başladı.

  Ayvalıkta Dünya Gümrük Günü'nde turistlere çiçekli, çikolatalı karşılama
  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlanmaya başladı. Gümrük İlçe Müdürü Mesut Koç ve personel, Lesvos Adası Midilli kentinden gelen turistleri çikolata ve çiçekle karşıladı.
  Ayvalık Gümrük Müdürlüğü'nce 26 Ocak Dünya Gümrük Günü, dün başlatılan programla kutlanmaya başladı. İlçe Gümrük Müdürü Mesut Koç ve personelini, Kaymakam Gökhan Görgülüaslan, Belediye Başkanı Mesut Ergin ve Cumhuriyet Başsavcısı Kürşat Albayrak ziyaret etti. Gümrük Müdürlüğü personeli, Ege'nin karşı yakasından gelen konukları Deniz Hudut Kapısında karşıladı. İlçeye gelen turistlere çikolata ve kolonya ikramının yanı sıra karanfil hediye edildi.

  Devamını Oku

 • 25.01.2020 - 19:38 DHA YURT BÜLTENİ-13 DHA
  DHA YURT BÜLTENİ-13 Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanede yaralıları ziyaret ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ'daki depremde yaralananları tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanede yaralıları ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ'daki depremde yaralananları tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesinde yaptığı incelemelerinin ardından depremde yaralananları ziyaret etti. Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde yaralı vatandaşları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarılarla bir süre sohbet ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Bu arada enkaz altında kalan Azize Çelik ile yaptığı telefon konuşması ile gündeme gelen UMKE görevlisi Acil Tıp Teknisyeni Emine Kuştepe de, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında yer aldı.

  GÖRÜNTÜLER VE LAR GEÇİLDİ

  ELAZIĞ,-

  ===============================

  Türkiye'nin konuştuğu Emine'nin babası: Helallik isteyip gitti

  ELAZIĞ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.

  Devamını Oku

 • 25.01.2020 - 18:04 Ayvalıkta Dünya Gümrük Günü'nde turistlere çiçekli, çikolatalı karşılama DHA
  Ayvalıkta Dünya Gümrük Günü'nde turistlere çiçekli, çikolatalı karşılama BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlanmaya başladı.

  BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlanmaya başladı. Gümrük İlçe Müdürü Mesut Koç ve personel, Lesvos Adası Midilli kentinden gelen turistleri çikolata ve çiçekle karşıladı.

  Ayvalık Gümrük Müdürlüğü'nce 26 Ocak Dünya Gümrük Günü, dün başlatılan programla kutlanmaya başladı. İlçe Gümrük Müdürü Mesut Koç ve personelini, Kaymakam Gökhan Görgülüaslan, Belediye Başkanı Mesut Ergin ve Cumhuriyet Başsavcısı Kürşat Albayrak ziyaret etti. Gümrük Müdürlüğü personeli, Ege'nin karşı yakasından gelen konukları Deniz Hudut Kapısında karşıladı. İlçeye gelen turistlere çikolata ve kolonya ikramının yanı sıra karanfil hediye edildi.

  Devamını Oku

 • 25.01.2020 - 13:58 İhracatçılardan Gümrük Günü kutlaması İHA
  İhracatçılardan Gümrük Günü kutlaması 2020 Dünya Gümrük Günü kapsamında Ticaret Bakanlığı GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü organizasyonunda, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ev sahipliğinde gerçekleştirilen kutlama etkinliğinde GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci;

  2020 Dünya Gümrük Günü kapsamında Ticaret Bakanlığı GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü organizasyonunda, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ev sahipliğinde gerçekleştirilen kutlama etkinliğinde GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci; sınır kapılarında, gümrük müdürlüklerinde ihracatımızın güvenle yürütülmesini sağlayan gümrük teşkilatının Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.

  2020 Dünya Gümrük Günü kapsamında Ticaret Bakanlığı GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü organizasyonunda, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte Dünya Gümrük Günü kutlandı.

  Devamını Oku

 • 25.01.2020 - 10:46 Dünya Gümrük Günü AA
  Dünya Gümrük Günü Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak ve gümrük personelini kabul etti.

  Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak ve gümrük personelini kabul etti.
  Karabacak, ziyarette, gümrük personelinin Dünya Gümrük Günü'nü kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi.
  Ocak da "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını belirterek, Karabacak'a teşekkür etti.

 • 24.01.2020 - 18:16 Gümrük personelinden kan bağışı İHA
  Gümrük personelinden kan bağışı Doğu Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü personeli, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Kızılaya kan bağışında bulundu.

  Doğu Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü personeli, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Kızılaya kan bağışında bulundu.

  26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle gümrüklerin işleyişi hakkında farkındalık oluşturmak adına her sene çeşitli etkinlikler düzenleyen Doğu Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, bu sene de kan bağışında bulundu. Gümrük personeli, kan bağışının bir sosyal sorumluluk olduğu bilinciyle müdürlüğün hizmet binasında gün boyunca yoğun katılımla kan bağışında bulundu.

  Bölge Müdürü Hayrettin Yıldırım, kan bağışının acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu, zor durumda olan ve kan bekleyen kişilere umut olmak adına kampanyaya katılım sağlayan personele teşekkür etti.

  Kan veren personeller de, herkesin her an kana ihtiyaç duyabileceğini söyledi.

  Devamını Oku

 • 24.01.2020 - 12:38 26 Ocak Dünya Gümrük Günü AA
  26 Ocak Dünya Gümrük Günü Kayseri Gümrük Müdürü Salih Bayram ile Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık İstihbarat Müdürü Mehmet Vecihi Gönül, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Kayseri Valisi Şehmus Günaydın'ı ziyaret etti.

  Kayseri Gümrük Müdürü Salih Bayram ile Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık İstihbarat Müdürü Mehmet Vecihi Gönül, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Kayseri Valisi Şehmus Günaydın'ı ziyaret etti.
  Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Günaydın'ı makamında ziyaret eden Bayram ile Gönül, çalışmaları hakkında bilgi verdi.
  Ziyaretten memnuniyet duyan Günaydın, Dünya Gümrük Günü'nü kutlayarak, gümrük teşkilatının hem Kayseri hem de Türkiye açısından büyük öneme sahip olduğunu belirtti.
  Gümrük çalışanları, Günaydın'a plaket takdim etti.

 • 24.01.2020 - 11:57 Vali Günaydın'a "Dünya Gümrük Günü" ziyareti İHA
  Vali Günaydın'a 'Dünya Gümrük Günü' ziyareti Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, '26 Ocak Dünya Gümrük Günü' dolayısıyla Kayseri İl Gümrük Müdürü Salih Bayram ve Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık İstihbarat Müdürü Hasan Yıldırım ile müdürlük personelini makamında kabul etti.

  Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, '26 Ocak Dünya Gümrük Günü' dolayısıyla Kayseri İl Gümrük Müdürü Salih Bayram ve Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık İstihbarat Müdürü Hasan Yıldırım ile müdürlük personelini makamında kabul etti.

  Vali Günaydın ziyarette yaptığı konuşmada, Gümrük Teşkilatı'nın bu yıl 67'ncisi kutlanacak olan 'Dünya Gümrük Günü'nü kutlayarak, gümrük teşkilatının hem Kayseri hem de Türkiye açısından taşıdığı öneme dikkati çekti.

  Kayseri'nin, sanayisi gelişmiş bir Anadolu kenti olarak ithalat ve ihracat bakımından da Türkiye'nin önde gelen şehirleri arasında yer aldığını ifade eden Vali Günaydın, bu nedenle Kayseri'deki Gümrük Teşkilatının performansının önemli olduğunu kaydetti.

  Ziyarette konuşan Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Hasan Yıldırım ise Gümrük Teşkilatı'na verdiği destek ve önemden dolayı Vali Günaydın'a teşekkür ederek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

  Devamını Oku

 • 24.01.2020 - 11:24 Vali Çakacak, Gümrük Müdürü Koparan ve beraberindeki heyeti kabul etti İHA
  Vali Çakacak, Gümrük Müdürü Koparan ve beraberindeki heyeti kabul etti Vali Özdemir Çakacak, "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" münasebetiyle İl Gümrük Müdür Vekili Mustafa Koparan'ı ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

  Vali Özdemir Çakacak, "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" münasebetiyle İl Gümrük Müdür Vekili Mustafa Koparan'ı ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

  Dünyadaki ekonomik gelişmişliğin belli bir düzeyde tutulabilmesi açısından, gümrük işlerinin iyi takip edilmesi gerektiğine dikkat çeken Vali Çakacak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Günümüzde gümrüklerin, yasal ticareti kolaylaştırarak ülkelerde teşebbüs ve rekabet gücünü arttırdığını söyleyen Vali Çakacak, dünyadaki ekonomik sistemin ayakta kalabilmesi, iyi bir şekilde yürüyebilmesi için gümrüğün önemli bir kuruluş olduğunu vurguladı. "Gümrüklerin, bir ülkenin milli egemenlik sınırlarının çizildiği bir nokta da diğer ülkelerle olan temasının karada sağlandığı noktalardır." diyen Vali Çakacak, mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getiren tüm gümrük çalışanlarının '26 Ocak Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.

  Devamını Oku

 • 24.01.2020 - 10:24 Samsun'da Dünya Gümrük Günü kutlandı AA
  Samsun'da Dünya Gümrük Günü kutlandı Samsun'da, "Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

  Samsun'da, "Dünya Gümrük Günü" dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
  Samsun Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, kurum müdürleri ve teşkilat mensuplarıyla Anıt Park'taki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
  Başaran, burada yaptığı konuşmada, Dünya Gümrük Günü'nün, Türkiye'nin 1953 yılında üye olduğu Dünya Gümrük Örgütü'nün ilk defa toplandığı 26 Ocak 1953 tarihi dikkate alınarak her yıl üye ülkelerde kutlandığını söyledi.
  Her yıl farklı bir tema belirlenerek kutlanılan bu günün bu yılki temasının "İnsanoğlu, refah ve gezegenimizin sürdürülebilirliğinde gümrükler" olarak belirlendiğini anlatan Başaran, "Bölge Müdürlüğümüz, Samsun, Ordu, Sinop, Kastamonu, Çorum, Amasya ve Tokat illerini kapsayan bölgede 8 gümrük, 1 kaçak istihbarat müdürlüğü, 1 tasfiye işletme müdürlüğü ve 2 ticaret denetmenliği grup başkanlığı olmak üzere 12 idare ve 354 personel ile görevini sürdürüyor." dedi.

  Devamını Oku

 • 24.01.2020 - 09:54 Doğubayazıt'ta "Dünya Gümrük Günü" kutlandı AA
  Doğubayazıt'ta 'Dünya Gümrük Günü' kutlandı Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 26 Ocak Dünya Gümrük Günü törenle kutlandı.

  Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 26 Ocak Dünya Gümrük Günü törenle kutlandı.
  İlçe Kaymakamlığı önündeki etkinlik, Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.
  Gürbulak Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Kadri Karakuş, törende yaptığı konuşmada, Dünya Gümrük Örgütü'nün ilk toplantısını yaptığı 26 Ocak 1953 yılından itibaren bugünün Dünya Gümrük Günü olarak kutlandığını söyledi.
  Dünya Gümrük Günü 2020 sloganının, "İnsanoğlu, refah ve gezegenimizin sürdürülebilirliğinde gümrükler" olarak belirlendiğini anlatan Karakuş, şunları ifade etti:
  "Bugüne kadar gümrük teşkilatına mensup arkadaşlarımız, serhat sınırlarımızda mevsim şartları ve zaman gözetmeksizin çalışmalarını sürdürmüşlerdir. Bundan sonraki görevlerini ifa ederken de aynı hassasiyeti göstereceklerine yönelik inancımın tam olduğunu belirtmek isterim. Bu sebeple çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür eder, Dünya Gümrük Gününüzü kutlarım."
  Törene, gümrük yetkilileri katıldı.

  Devamını Oku

 • 23.01.2020 - 10:58 Dünya Gümrük Günü AA
  Dünya Gümrük Günü Edirne'de Dünya Gümrük Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

  Edirne'de Dünya Gümrük Günü dolayısıyla tören düzenlendi.
  Atatürk Anıtı'ndaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak, anıta çelenk sundu.
  Törenin ardından Edirne Valisi Ekrem Canalp, Ocak ve gümrük personelini makamında kabul ederek Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.

 • 21.01.2020 - 16:12 Edirne'den kısa kısa AA
  Edirne'den kısa kısa Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak ve beraberindeki heyet, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret etti.

  Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak ve beraberindeki heyet, Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret etti.
  Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Gürkan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
  Gümrük gününü tebrik eden Gürkan, "Türkiye'nin en büyük sınır kapısı olan Kapıkule ve ülkemizin diğer kapılarında görev yapan tüm personelin Dünya Gümrük Günü'nü şimdiden kutluyorum." ifadelerini kullandı.
  Ocak da Gürkan'a teşekkür etti.
  Eğitimde İyi Örnekler Uygulamaları
  Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan "Eğitimde İyi Örnekler Uygulamaları" çalışmaları kapsamında İlhami Ertem Anadolu Lisesinde bahçe düzenlenmesi yapıldı.
  Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, öğrencilerin derslerde ve ders dışında güzel zaman geçirmesi ve derslerinde verimli etkinlikler düzenleyebilmeleri amacıyla okul bahçesinde "Geo Park ve Minyatür Coğrafi Park" düzenlemesi yapıldı.

  Devamını Oku

 • 21.01.2020 - 11:40 Kilis'te Dünya Gümrük Günü söyleşisi İHA
  Kilis'te Dünya Gümrük Günü söyleşisi Kilis 7 Aralık Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Öncüpınar Gümrük Müdürlüğü iş birliğiyle "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" kapsamında bir etkinlik gerçekleştirildi.

  Kilis 7 Aralık Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Öncüpınar Gümrük Müdürlüğü iş birliğiyle "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" kapsamında bir etkinlik gerçekleştirildi.

  Öncüpınar Gümrük Müdürü Şevki Keskin, Çobanbey Gümrük Müdürü Celal Yıldırım ve Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Abbas Şahin'in katılımıyla gerçekleştirilen söyleşiye akademisyenler ile öğrenciler katıldı. Gümrük Müdürlüğünden gelen yetkililer ve alanında uzman diğer personel konuyla ilgili sunumlarını yaptıktan sonra öğrencilerden gelen soruları cevapladılar.

  Gümrük Müdürleri ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Halil Uzun'un yaptığı görüşmede Gümrük Müdürlüğü ve Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan Dış Ticaret Bölümü arasında koordineli bir şekilde yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundular. - KİLİS

 • 29.01.2019 - 09:46 Dünya Gümrük Günü İzmir'de Kutlandı Bültenler
  Dünya Gümrük Günü İzmir'de Kutlandı 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında İzmir Gümrük Müdürlüğü'nde düzenlenen davette, protokol ve işdünyası bir araya geldi.

  Eski adı Gümrük İşbirliği Konseyi olan Dünya Gümrük Örgütü'nün (DGÖ) ilk defa toplandığı 26 Ocak 1953 tarihi dikkate alınarak her yıl 26 Ocak tarihi "Dünya Gümrük Günü" olarak kutlanıyor.

  Her yıl farklı bir temayla kutlanan Dünya Gümrük Günü'nün bu yıl ki teması "Kesintisiz Ticaret, Seyahat ve Taşımacılık için Akıllı Sınırlar" oldu. Kutlamalar kapsamında İzmir Gümrük Müdürü Turan Arslan'ın ev sahipliğinde İzmir Gümrük Müdürlüğü'nde verilen davete gümrük personeli ve çok sayıda seçkin konuk katıldı.

  Devamını Oku

 • 28.01.2019 - 16:03 Gümrük Personelinden Kan Bağışı AA
  Gümrük Personelinden Kan Bağışı Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü personeli, Kızılay'ın "acil kan bağışı" çağrısına destek kapsamında kan bağışında bulundu.

  Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü personeli, Kızılay'ın "acil kan bağışı" çağrısına destek kapsamında kan bağışında bulundu.

  Edirne Kızılay Kan Merkezi işbirliğiyle düzenlenen kan bağışı etkinliğinde Kapıkule Sınır Kapısı'nda görevli gümrük personeli kan verdi.

  Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kan ihtiyacının karşılanmasına destek amacıyla kan bağışında bulunduklarını söyledi.

  Özellikle kış aylarında kan bağışında düşüş yaşandığını belirten Ocak, "Hem Dünya Gümrük Günü etkinliği hemde Kızılay'ın kan bağış çağrısına destek vermek adına kan bağışında bulunuyoruz. Edirne Kızılay Kan Merkezimiz aracılığıyla personelimiz kan veriyor. Kan ihtiyacının karşılanması bağışçılar vasıtasıyla sağlanıyor. Bizde ihtiyacın karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla kan veriyor. Sağlık sorunu bulunmayan herkesi düzenli olarak kan bağışında bulunmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

 • 28.01.2019 - 15:44 Bakan Pekcan'dan Marketler Açıklaması: 81 ile Yazı Göndererek Yerinde Denetimlere Başladık -2 DHA
  Bakan Pekcan'dan Marketler Açıklaması: 81 ile Yazı Göndererek Yerinde Denetimlere Başladık -2 TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, market ürünlerindeki artışlarla ilgili geçen hafta 81 il valiliğine yazı göndererek yerinde denetimlere başladıklarını söyledi.

  TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, market ürünlerindeki artışlarla ilgili geçen hafta 81 il valiliğine yazı göndererek yerinde denetimlere başladıklarını söyledi. Bakan Pekcan, "Esasında şu 'Hal Yasası' devreye girip uygulansa bütün bu sıkıntılarımızın çoğunu, yüzde 90'dan fazlasını atlatacağız" dedi.

  Bakanlıkta düzenlenen 'Dünya Gümrük Günü' etkinliği ve sertifika dağıtım töreninde konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gümrüklerdeki dijitalleşmenin önemine değindi. Pekcan, ticareti kolaylaştırmak için çalışırken, ülkenin güvenliğini de ihmal etmediklerini kaydetti. Bakan Ruhsar Pekcan, "2019 yılı sloganı kesintisiz ticaret, seyahat ve taşımacılık için akıllı sınırlar. Gümrüklerimizin modernizasyonu, uluslararası ticarette rekabet gücümüzün artırılmasında şüphesiz önemli. Bu bağlamda gümrük idareleri ticaretin kolaylaştırılması kavramının merkezinde yol almaktadır. Biz de çalışmalarımızı bu bilinçle sürdürmekteyiz. Gümrük işlemlerinin en modern yöntemlerle tamamlanabilmesi bakımından.

  Devamını Oku

 • 28.01.2019 - 15:43 Bakan Pekcan'dan Marketler Açıklaması: 81 ile Yazı Göndererek Yerinde Denetimlere Başladık -1 DHA
  Bakan Pekcan'dan Marketler Açıklaması: 81 ile Yazı Göndererek Yerinde Denetimlere Başladık -1 TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, market ürünlerindeki artışlarla ilgili geçen hafta 81 il valiliğine yazı göndererek yerinde denetimlere başladıklarını söyledi.

  TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, market ürünlerindeki artışlarla ilgili geçen hafta 81 il valiliğine yazı göndererek yerinde denetimlere başladıklarını söyledi. Bakan Pekcan, "Esasında şu 'Hal Yasası' devreye girip uygulansa bütün bu sıkıntılarımızın çoğunu, yüzde 90'dan fazlasını atlatacağız" dedi.

  Bakanlıkta düzenlenen 'Dünya Gümrük Günü' etkinliği ve sertifika dağıtım töreninde konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gümrüklerdeki dijitalleşmenin önemine değindi. Pekcan, ticareti kolaylaştırmak için çalışırken, ülkenin güvenliğini de ihmal etmediklerini kaydetti. Bakan Ruhsar Pekcan, "2019 yılı sloganı kesintisiz ticaret, seyahat ve taşımacılık için akıllı sınırlar. Gümrüklerimizin modernizasyonu, uluslararası ticarette rekabet gücümüzün artırılmasında şüphesiz önemli. Bu bağlamda gümrük idareleri ticaretin kolaylaştırılması kavramının merkezinde yol almaktadır. Biz de çalışmalarımızı bu bilinçle sürdürmekteyiz. Gümrük işlemlerinin en modern yöntemlerle tamamlanabilmesi bakımından.

  Devamını Oku

 • 28.01.2019 - 13:33 Bakan Pekcan'dan Market Fiyatlarındaki Artışa İlişkin Açıklama İHA
  Bakan Pekcan'dan Market Fiyatlarındaki Artışa İlişkin Açıklama Bakan Pekcan'dan market fiyatlarındaki artışa ilişkin açıklama Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: "Denetimlerimiz devam ediyor" "En kısa zamanda hepimiz sonuçlarını göreceğiz" "Hal Yasası biran önce devreye girip uygulansa bütün bu sıkıntılarımızın çoğunu atlatacağız" "Cumhurbaşkanımızın bile...

  Bakan Pekcan'dan market fiyatlarındaki artışa ilişkin açıklama Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: "Denetimlerimiz devam ediyor" "En kısa zamanda hepimiz sonuçlarını göreceğiz" "Hal Yasası biran önce devreye girip uygulansa bütün bu sıkıntılarımızın çoğunu atlatacağız" "Cumhurbaşkanımızın bile çekmiş bizim dikkatimizi çekmemesi mümkün değil" ANKARA - Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, market fiyatlarındaki artışa ilişkin, "Denetimlerimiz devam ediyor. Bu denetimlerimizi çok görünür kılmıyoruz ama yaptıkları iş çok görünür. En kısa zamanda hepimiz sonuçlarını göreceğiz" dedi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Gümrük Bakanlığında düzenlenen "Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Sertifika Dağıtım Töreni"nde konuştu. Ticaret Bakanlığı olarak Türkiye'nin ticaretin en güvenli ve en kolay yapıldığı ülke olması için çalıştıklarını kaydeden Pekcan, "Ticareti kolaylaştırmak için çalışırken ülkemizin güvenliğini de ihmal etmiyoruz.

  Devamını Oku

 • 28.01.2019 - 13:16 Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Sertifika Dağıtım Töreni AA
  Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Sertifika Dağıtım Töreni Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gümrüklerde tam dijitalleşmeye, modernleşmeye ve şeffaflaşmaya gitme hedefinde olduklarını belirterek, "Biz bu dijitalleşmeyi ve şeffaflaşmayı sağladığımız zaman gümrükler Türkiye'nin en saygın ve prestijli kurumu haline gelecek.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gümrüklerde tam dijitalleşmeye, modernleşmeye ve şeffaflaşmaya gitme hedefinde olduklarını belirterek, "Biz bu dijitalleşmeyi ve şeffaflaşmayı sağladığımız zaman gümrükler Türkiye'nin en saygın ve prestijli kurumu haline gelecek." dedi.

  Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Sertifika Dağıtım Töreni, Ticaret Bakanlığı fuaye alanında gerçekleştirildi.

  Pekcan, burada yaptığı konuşmada, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü'nün bu sene "Eşya, İnsan ve Taşıma Araçlarının Hızlı ve Sınır Aşan Taşımacılığı" temasıyla kutlandığını ifade ederek, 2019 sloganının da "Kesintisiz Ticaret, Seyahat ve Taşımacılık İçin Akıllı Sınırlar" olduğunu vurguladı.

  Devamını Oku

 • 28.01.2019 - 12:17 Bakan Pekcan Soruları Yanıtladı AA
  Bakan Pekcan Soruları Yanıtladı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, marketlerdeki ürünlerin fiyatlarının yüksekliğine ilişkin, "Önemli olan halkın bunu birinci derecede hissediyor olması. Biz de bununla ilgili tedbirlerimizi alıyoruz.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, marketlerdeki ürünlerin fiyatlarının yüksekliğine ilişkin, "Önemli olan halkın bunu birinci derecede hissediyor olması. Biz de bununla ilgili tedbirlerimizi alıyoruz. Esasında Hal Yasası'nın bir an önce devreye girip uygulanmasıyla bu sıkıntılarımızın çoğunu atlatacağız." dedi.

  Pekcan, Ticaret Bakanlığında gerçekleştirilen Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Sertifika Dağıtım Töreni'nin ardından gazetecilerin marketlerdeki aşırı fiyat uygulamalarına ilişkin sorularını yanıtladı.

  Denetimlerinin devam ettiğini belirten Pekcan, bunları çok görünür kılmadıklarını ancak yapılan işin çok önemli olduğunu söyledi.

  Pekcan, geçen hafta 81 valiliğe yazı gönderdiklerine işaret ederek, hem İç Ticaret Genel Müdürlüğü hem de Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ile birlikte, yerinde uygulamalara ve denetimlere daha kapsamlı bir şekilde devam ettiklerini, sonuçları en kısa zamanda herkesin göreceğini bildirdi.

  Devamını Oku

 • 28.01.2019 - 12:09 Bakan Pekcan'dan Market Fiyatlarındaki Artışa İlişkin Açıklama: 81 İle Yazı Gönderildi İHA
  Bakan Pekcan'dan Market Fiyatlarındaki Artışa İlişkin Açıklama: 81 İle Yazı Gönderildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın marketlerdeki yüksek fiyatlarla ilgili "Hesaba çekin" açıklamasının ardından Ticaret Bakanlığı harekete geçti. 81 ile yazı gönderildiğini duyuran Bakan Ruhsar Pekcan, "En kısa zamanda hepimiz sonuçlarını göreceğiz." dedi.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, market fiyatlarındaki artışa ilişkin, "Denetimlerimiz devam ediyor. Bu denetimlerimizi çok görünür kılmıyoruz ama yaptıkları iş çok görünür. En kısa zamanda hepimiz sonuçlarını göreceğiz" dedi.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Gümrük Bakanlığında düzenlenen "Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Sertifika Dağıtım Töreni"nde konuştu. Ticaret Bakanlığı olarak Türkiye'nin ticaretin en güvenli ve en kolay yapıldığı ülke olması için çalıştıklarını kaydeden Pekcan, "Ticareti kolaylaştırmak için çalışırken ülkemizin güvenliğini de ihmal etmiyoruz. Kaçakçılıkla mücadelede yaptığımız yatırımların ve personellerimizin özverili çalışmaları sonucunda 2018 yılında toplam 3 milyar 34 milyon TL değerinde kaçakçılık olayını önledik. 46 ton 341 kilogram uyuşturucu yakalandı" açıklamasında bulundu.

  "TEKRAR YERİNDE UYGULAMALARA, DENETİMLERE BAŞLADIK"

  Pekcan, program sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Devamını Oku

 • 28.01.2019 - 09:01 Gündem / 28 Ocak 2019 AA
  Gündem / 28 Ocak 2019 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Swissotel Bosphorus'ta İslam İşbirliği Teşkilatı Bölgesindeki Kızılay ve Kızılhaç Ulusal Dernekleri İşbirliği Ağı Kuruluş Toplantısı ile Toyota Sakarya Fabrikası'nda "Yeni Toyota Corolla"nın hattan...

  Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

  1- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Swissotel Bosphorus'ta İslam İşbirliği Teşkilatı Bölgesindeki Kızılay ve Kızılhaç Ulusal Dernekleri İşbirliği Ağı Kuruluş Toplantısı ile Toyota Sakarya Fabrikası'nda "Yeni Toyota Corolla"nın hattan çıkış törenine katılacak.

  (İstanbul/11.00/Sakarya/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

  YASAMA YÜRÜTME SİYASET

  1- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından düzenlenecek "Veri Koruma Günü Konferansı"na katılacak.

  (Ankara/09.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

  EKONOMİ

  1- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlıkta "Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Sertifika Dağıtım Töreni"ne iştirak edecek.

  (Ankara/10.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

  DÜNYA DİPLOMASİ

  1- Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro taraftarları ile muhalefetin düzenlediği gösteriler, ABD'nin yönetim değişikliği baskıları ve uluslararası yansımaları izleniyor.

  Devamını Oku

 • 28.01.2019 - 00:02 Gündem Özeti / 28 Ocak 2019 AA
  Gündem Özeti / 28 Ocak 2019 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından düzenlenecek "Veri Koruma Günü Konferansı"na katılacak.

  Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

  YASAMA YÜRÜTME SİYASET

  1- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından düzenlenecek "Veri Koruma Günü Konferansı"na katılacak.

  (Ankara/09.30)

  EKONOMİ

  1- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlıkta "Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Sertifika Dağıtım Töreni"ne iştirak edecek.

  (Ankara/10.30)

  DÜNYA DİPLOMASİ

  1- Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro taraftarları ile muhalefetin düzenlediği gösteriler, ABD'nin yönetim değişikliği baskıları ve uluslararası yansımaları izleniyor.

  (Caracas)

  2- ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den çekilme kararının ardından gelişmeler takip ediliyor.?

  (Washington)?

  3- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ile bölgedeki durum izleniyor.

  Devamını Oku

 • 26.01.2019 - 15:39 Ayvalık'ta Gümrük ve Muhafazacıların Hatırlanma Sevinci İHA
  Ayvalık'ta Gümrük ve Muhafazacıların Hatırlanma Sevinci Ayvalık'ta gümrük ve muhafazacıların hatırlanma sevinciBALIKESİR - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 26 Ocak Gümrük Günü kutlaması bir dizi etkinlikle gerçekleştirildi.

  Ayvalık'ta gümrük ve muhafazacıların hatırlanma sevinci

  BALIKESİR - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 26 Ocak Gümrük Günü kutlaması bir dizi etkinlikle gerçekleştirildi. Ayvalık Gümrük Müdürü Mesut Koç'un öncülüğünde, gümrük muhafaza müdürlüğü bünyesindeki personel; Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan ile Cumhuriyet Başsavcısı Kürşat Albayrak'ın vekili Cumhuriyet Savcısı Cihan Toprak'ın makamlarında ziyaret edilerek başlayan kutlama etkinlikleri, Yunanistan'ın Midilli Adası'ndan gelen turistlerin çiçeklerle karşılanmasıyla sürdü. Ayvalık'ta 26 Ocak Gümrük Günü nedeniyle gerçekleşen kutlama etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtı önünde gerçekleşen çelenk sunma töreni ile sona erdi.

  Devamını Oku

 • 26.01.2019 - 15:37 2018'de 3 Milyar 34 Milyon Liralık Kaçakçılık Olayı Ortaya Çıkarıldı" AA
  2018'de 3 Milyar 34 Milyon Liralık Kaçakçılık Olayı Ortaya Çıkarıldı' Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Gümrük Muhafaza ekiplerinin başarılı operasyonları sonucu 2018 yılında toplam 3 milyar 34 milyon liralık kaçakçılık olayının ortaya çıkarıldığını, 46 ton 341 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildiğini bildirdi.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Gümrük Muhafaza ekiplerinin başarılı operasyonları sonucu 2018 yılında toplam 3 milyar 34 milyon liralık kaçakçılık olayının ortaya çıkarıldığını, 46 ton 341 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildiğini bildirdi.

  Pekcan yaptığı yazılı açıklamada, 2018 yılı kaçakçılıkla mücadele faaliyetlerinin sonuçlarına ilişkin bilgi verdi.

  Bakan Pekcan, kaçakçılığın hem kamu gelirlerinde ciddi kayba yol açtığını hem de haksız rekabete, gelir dağılımında adaletsizliğe ve ekonomide dengesizliğe neden olduğunu belirtti.

  Bakanlığın bir taraftan yasal ticareti hızlandırmaya yönelik tedbirler alırken, diğer taraftan suç örgütleri ve terörizmin finansmanını engellemek amacıyla kaçakçılıkla mücadele çalışmalarını kararlı bir şekilde sürdürdüğünü ifade eden Pekcan, yasa dışı ticaretle mücadele kapsamında alınan tedbirlerle, Türkiye'nin ekonomik kayıplarının önlendiğini, aynı zamanda dürüst ticaret erbabının rekabet gücünün korunduğunu bildirdi.

  Pekcan,.

  Devamını Oku

 • 26.01.2019 - 15:36 Pekcan 2018 Kaçakçılıkla Mücadele Sonuçlarını Açıkladı İHA
  Pekcan 2018 Kaçakçılıkla Mücadele Sonuçlarını Açıkladı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Gümrük Muhafaza ekiplerimizin başarılı operasyonları sonucu 2018 yılında toplam 3 milyar 34 milyon liralık kaçakçılık olayı ortaya çıkarılmıştır" dedi.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Gümrük Muhafaza ekiplerimizin başarılı operasyonları sonucu 2018 yılında toplam 3 milyar 34 milyon liralık kaçakçılık olayı ortaya çıkarılmıştır" dedi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2018 kaçakçılıkla mücadele sonuçlarını açıkladı. Ticaret Bakanı Pekcan, kaçakçılığın, kamu gelirlerinde ciddi kayba yol açarken diğer taraftan haksız rekabete, gelir dağılımında adaletsizliğe ve ekonomide dengesizliğe neden olduğuna dikkat çekerek, "Bakanlığımızca bir taraftan yasal ticareti hızlandırmaya yönelik tedbirler alınırken, diğer taraftan suç örgütleri ve terörizmin finansmanını engellemek amacıyla kaçakçılıkla mücadele kararlı bir şekilde sürdürülmektedir. Yasa dışı ticaretle mücadele kapsamında alınan tedbirlerle, ülkemizin ekonomik kayıpları önlenirken aynı zamanda dürüst ticaret erbabının rekabet gücü de korunmaktadır" ifadesini kullandı.

  Devamını Oku

 • 26.01.2019 - 15:04 Bakan Pekcan: 2018'de 3 Milyar 34 Milyon Liralık Kaçakçılık Olayı Ortaya Çıkarıldı İHA
  Bakan Pekcan: 2018'de 3 Milyar 34 Milyon Liralık Kaçakçılık Olayı Ortaya Çıkarıldı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2018 yılında 3 milyar 34 milyon liralık kaçakçılık olayının ortaya çıkarıldığını söyledi.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Gümrük Muhafaza ekiplerimizin başarılı operasyonları sonucu 2018 yılında toplam 3 milyar 34 milyon liralık kaçakçılık olayı ortaya çıkarılmıştır" dedi.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2018 kaçakçılıkla mücadele sonuçlarını açıkladı. Ticaret Bakanı Pekcan, kaçakçılığın, kamu gelirlerinde ciddi kayba yol açarken diğer taraftan haksız rekabete, gelir dağılımında adaletsizliğe ve ekonomide dengesizliğe neden olduğuna dikkat çekerek, "Bakanlığımızca bir taraftan yasal ticareti hızlandırmaya yönelik tedbirler alınırken, diğer taraftan suç örgütleri ve terörizmin finansmanını engellemek amacıyla kaçakçılıkla mücadele kararlı bir şekilde sürdürülmektedir. Yasa dışı ticaretle mücadele kapsamında alınan tedbirlerle, ülkemizin ekonomik kayıpları önlenirken aynı zamanda dürüst ticaret erbabının rekabet gücü de korunmaktadır" ifadesini kullandı.

  Devamını Oku

 • 26.01.2019 - 14:53 Ayvalık'ta Dünya Gümrük Günü Kutlandı AA
  Ayvalık'ta Dünya Gümrük Günü Kutlandı Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü törenle kutlandı.

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü törenle kutlandı.

  Cumhuriyet Meydanı'ndaki etkinlik, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

  Törende konuşan İlçe Gümrük Müdürü Mesut Koç, Dünya Gümrük Günü'nün her yıl farklı bir tema ile kutlandığını söyledi.

  Her türlü ithalat ve ihracat ile yolcu giriş çıkışı, transit işlemlerinin yapıldığı Ayvalık Gümrük Müdürlüğü'nün "A Sınıf Gümrük Müdürlüğü" olarak Edremit'ten Ayvalık'a kadar olan bölgede görev ve sorumluluk alanına sahip olduğunu belirten Koç, şöyle konuştu:

  "Uluslararası Koca Seyit Havalimanı'na verilen mobil hizmetin yanı sıra 23 personel ile 24 saat Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'nda Yolcu İşlemleri ve Merkez Hizmet Binasında ithalat, ihracat, transit işlemleri gerçekleştirilmektedir. Geçtiğimiz yıl Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'nda, gelen ve giden yolcu sayısı 146 bin 53, gelen ve giden gemilerle, uçak sayısı ise bin 786'dır.

  Devamını Oku

 • 26.01.2019 - 14:25 Ayvalık'ta Gümrük ve Muhafazacıların Hatırlanma Sevinci İHA
  Ayvalık'ta Gümrük ve Muhafazacıların Hatırlanma Sevinci Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 26 Ocak Gümrük Günü kutlaması bir dizi etkinlikle gerçekleştirildi.

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 26 Ocak Gümrük Günü kutlaması bir dizi etkinlikle gerçekleştirildi.

  Ayvalık Gümrük Müdürü Mesut Koç'un öncülüğünde, gümrük muhafaza müdürlüğü bünyesindeki personel; Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan ile Cumhuriyet Başsavcısı Kürşat Albayrak'ın vekili Cumhuriyet Savcısı Cihan Toprak'ın makamlarında ziyaret edilerek başlayan kutlama etkinlikleri, Yunanistan'ın Midilli Adası'ndan gelen turistlerin çiçeklerle karşılanmasıyla sürdü.

  Ayvalık'ta 26 Ocak Gümrük Günü nedeniyle gerçekleşen kutlama etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtı önünde gerçekleşen çelenk sunma töreni ile sona erdi.

  Törende konuşan Ayvalık İlçe Gümrük Müdürü Mesut Koç, Türkiye'nin de kurucu üyesi olduğu ve halen 180 üyesi bulunan Dünya Gümrük Örgütü'nün temelini oluşturan Gümrük İşbirliği Konseyi Sözleşmesi'nin, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu kurucu üyeler tarafından 1950 yılında imzalanarak 1952 yılında yürürlüğe girdiğini hatırlattı.

  Devamını Oku

 • 26.01.2019 - 14:03 Edirne Valisi Canalp: "Uyuşturucu Yakalama Oranlarında Muazzam Bir Artış Var" İHA
  Edirne Valisi Canalp: 'Uyuşturucu Yakalama Oranlarında Muazzam Bir Artış Var' Edirne Valisi Ekrem Canalp, özellikle son dönemlerde sınır kapılarında uyuşturucu yakalamalarında muazzam bir artış olduğunu söyledi.

  Edirne Valisi Ekrem Canalp, özellikle son dönemlerde sınır kapılarında uyuşturucu yakalamalarında muazzam bir artış olduğunu söyledi.

  Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak ve beraberindeki heyet Dünya Gümrük Günü dolayısıyla Edirne Valisi Ekrem Canalp'i ziyaret etti. Canalp, Kapıkule başta olmak üzere bölgede bulunan sınır kapılarında uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

  Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ve uygun bir zamanda Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünü ziyaret edeceğini belirten Vali Canalp, "Son zamanlarda uyuşturucu yakalama oranlarında muazzam bir artış var. Arkadaşlarımızın da bu yönde iyi bir çabası ve iyi bir gayreti hepimiz tarafından görülüyor. Bu şekilde başarı gösteren arkadaşlarımızın da başarı belgelerini onları ziyaret ettiğim zaman onlara takdim edeceğim. Bütün gümrük çalışanlarının da gününü kutluyor ve tebrik ediyorum" dedi.

  Ziyarette Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü.

  Devamını Oku

 • 26.01.2019 - 13:50 Yalova Ro-Ro Terminali'nden 1 Yılda 95 Bin Konteyner Taşındı DHA
  Yalova Ro-Ro Terminali'nden 1 Yılda 95 Bin Konteyner Taşındı YALOVA Gümrük Müdürü Murat Aydeniz, 2018 yılında hem ithalat hem de ihracatta 1 milyar 723 milyon 423 bin dolarlık işlem yaptıklarını, bu süreçte 510 milyon TL tutarında vergi tahakkuk ve tahsili gerçekleştirdiklerini söyledi.

  YALOVA Gümrük Müdürü Murat Aydeniz, 2018 yılında hem ithalat hem de ihracatta 1 milyar 723 milyon 423 bin dolarlık işlem yaptıklarını, bu süreçte 510 milyon TL tutarında vergi tahakkuk ve tahsili gerçekleştirdiklerini söyledi.

  15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda 'Dünya Gümrük Günü' nedeniyle yapılan kutlama programı kapsamında Yalova Gümrük Müdürlüğü, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması sonrasında bir konuşma yapan Yalova Gümrük Müdürü Murat Aydeniz, 2018 yılını değerlendirdi.

  Devamını Oku

 • 26.01.2019 - 13:30 Yalova'da 2018 Yılında 1 Milyar 723 Milyon Dolarlık Dış Ticaret Yapıldı İHA
  Yalova'da 2018 Yılında 1 Milyar 723 Milyon Dolarlık Dış Ticaret Yapıldı Yalova Gümrük Müdürü Murat Aydeniz, Yalova'nın 2018 yılı dış ticaret rakamlarını açıkladı.

  Yalova Gümrük Müdürü Murat Aydeniz, Yalova'nın 2018 yılı dış ticaret rakamlarını açıkladı.

  Dünya Gümrük Günü Yalova'da da kutlandı. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi. Atatürk anıtına çelenk sunan Yalova Gümrük Müdürü Murat Aydeniz ardından yaptığı konuşmada Yalova'nın dış ticaret rakamlarını açıkladı. Aydeniz ithalat ve ihracat rakamlarına da değindiği konuşmasında, "Halen toplam 77 personel ile hizmet vermekte olan idaremiz, 2018 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 38 oranında artış gösteren dış ticarette 1.070.578.055 dolar ithalat, 652.895.365 dolar ihracat olmak üzere toplam 1.723.423.420 dolarlık işlem sürecinde aktif olarak yer alarak yaklaşık 510 milyon TL tutarında vergi tahakkuk ve tahsili gerçekleştirmiştir. Aynı dönemde, 995 bin TL'lik tasfiyelik eşya ile ilgili işlem yapılarak 900 bin TL'lik bir satış geliri hazineye irad kaydedilmiş ve bunun yanında 770 bin TL'lik vergi ve usulsüzlük cezası tahakkuk ettirilmiştir.

  Devamını Oku

 • 26.01.2019 - 13:01 Yalova'da Dünya Gümrük Günü Kutlandı AA
  Yalova'da Dünya Gümrük Günü Kutlandı Yalova'da, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü törenle kutlandı.

  Yalova'da, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü törenle kutlandı.

  15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'ndaki etkinlik, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

  Yalova Gümrük Müdürü Murat Aydeniz, törende yaptığı konuşmada, Gümrük İşbirliği Konseyinin ilk toplantısının gerçekleştirildiği 26 Ocak 1953'ten itibaren bugünün Dünya Gümrük Günü olarak kutlandığını söyledi.

  Yalova Gümrük Müdürlüğünün, 1994 yılında A sınıfı bir gümrük idaresi niteliğiyle her işlemi gerçekleştirmeye yetkili olarak kurulduğunu belirten Aydeniz, "22 Mayıs 2017 tarihinde Yalova Ro-Ro Terminali'ndeki yeni hizmet binasında faaliyet göstermeye başlayan idaremizce daha önce hizmet verilen alanlara ilave olarak Yalova ilinde İçişleri Bakanlığı makamınca ihdas edilen 4 yeni geçici deniz hudut kapısında da gümrük ve muhafaza hizmetleri verilmeye başlanacaktır." dedi.

  Devamını Oku

 • 26.01.2019 - 12:10 Hasan Polatkan Havaalanında 'Gümrük Günü' Sürprizi İHA
  Hasan Polatkan Havaalanında 'Gümrük Günü' Sürprizi Eskişehir Hasan Polatkan Havaalanında 26 Ocak Dünya Gümrük Günü sebebiyle yolculara ikramlarda bulunuldu.

  Eskişehir Hasan Polatkan Havaalanında 26 Ocak Dünya Gümrük Günü sebebiyle yolculara ikramlarda bulunuldu.

  Gümrük memurları tarafından Belçika yolcularına çikolata ikramı yapıldı. Yapılan sürpriz ikram sebebiyle memnuniyetini dile getiren yolcular, gümrük memurlarına teşekkür ederek kendilerine mesailerinde başarılar dilediler. - ESKİŞEHİR

 • 26.01.2019 - 11:54 Kayseri Gümrük Müdürlüğü Yöneticileri İHA
  Kayseri Gümrük Müdürlüğü Yöneticileri Kayseri Gümrük Müdürü Salim Bayram ile Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Hasan Yıldırım ve Gümrük Muhafaza Kısım Amiri Ergün Tut, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ı makamında ziyaret etti.

  Kayseri Gümrük Müdürü Salim Bayram ile Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Hasan Yıldırım ve Gümrük Muhafaza Kısım Amiri Ergün Tut, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ı makamında ziyaret etti.

  Ziyaretlerinden dolayı Kayseri Gümrük Müdürü Salim Bayram ve beraberindeki heyete teşekkür eden Başkan Büyükkılıç, "Kayseri şehri bir ticaret şehri. Organize Sanayi bölgeleri ve Serbest bölgesinde üretilen birçok ürün dünyanın dört köşesine ihracat ediliyor. Bu ekonomik başarının bir iş kolu da tabii ki gümrük işlemleri olmaktadır. Gümrük işlemlerinin hızlı, etkin ve verimli bir şekilde işlemi ihracatı dolayı ile üretimi ve istihdamı desteklemektedir. Dolayısı ile Kayseri Gümrük Müdürlüğü yönetici ve çalışanların büyük emekleri mevcuttur. Kayseri Gümrük Müdürlüğü çalışanlarına başarılı çalışmalar diliyorum" diye konuştu.

  Devamını Oku

 • 25.01.2019 - 17:15 Dünya Gümrük Günü AA
  Dünya Gümrük Günü Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, "Dünya Gümrük Günü" etkinlikleri kapsamında İlçe Gümrük Müdür Vekili Ahmet Uçar ile kurum çalışanlarını makamında kabul etti.

  Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, "Dünya Gümrük Günü" etkinlikleri kapsamında İlçe Gümrük Müdür Vekili Ahmet Uçar ile kurum çalışanlarını makamında kabul etti.

  Yüce'nin makamında gerçekleşen ziyarette, Uçar, günün anısına Kaymakam Yüce'ye çiçek takdim etti.

  Uçar, kurum olarak yaptıkları çalışma ve faaliyetler hakkında Yüce'ye bilgi verdi.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yüce ise kurum çalışanlarının "Dünya Gümrük Günü'nü kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

 • 25.01.2019 - 16:19 26 Ocak Dünya Gümrük Günü AA
  26 Ocak Dünya Gümrük Günü Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen "Dünya Gümrük Günü" etkinlikleri kapsamında Türkiye'ye gelen yolculara lokum ikram edildi ve karanfil verildi.

  Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen "Dünya Gümrük Günü" etkinlikleri kapsamında Türkiye'ye gelen yolculara lokum ikram edildi ve karanfil verildi.

  Bu yıl "Kesintisiz ticaret, seyahat ve taşımacılık için akıllı sınırlar" temasıyla kutlanan "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" nedeniyle Dış Hatlar Geliş Gümrüklü Salonda program düzenlendi.

  Pasta kesilen etkinliğe, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Emre Erdoğan, Atatürk Havalimanı Yolcu Salonu Gümrük Müdürü İdris Çalık ile bazı çalışanlar katıldı.

  Etkinlik sonunda gümrük çalışanları, Türkiye'ye gelen yerli ve yabancı yolculara karanfil vererek, lokum ikram etti.

 • 25.01.2019 - 12:16 Orta Karadeniz'de İthalat İhracatı İkiye Katladı İHA
  Orta Karadeniz'de İthalat İhracatı İkiye Katladı Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Dr. Nurullah Erem, Samsun, Ordu, Sinop, Kastamonu, Çorum Amasya ve Tokat illerinden 2018 yılında 1 milyar 236 milyon 60 bin 460 dolar ihracat, 2 milyar 610 milyon 823 bin 381 dolar ithalat gerçekleştirildiğini açıkladı.

  Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Dr. Nurullah Erem, Samsun, Ordu, Sinop, Kastamonu, Çorum Amasya ve Tokat illerinden 2018 yılında 1 milyar 236 milyon 60 bin 460 dolar ihracat, 2 milyar 610 milyon 823 bin 381 dolar ithalat gerçekleştirildiğini açıkladı.

  Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Dr. Nurullah Erem ve personeli, 'Dünya Gümrük Günü' dolayısıyla Vali Osman Kaymak'ı makamında ziyaret etti. Bölge Müdürü Dr. Nurullah Erem ve çalışanları, Vali Kaymak'a çiçek takdim etti.

  Ziyarette Nurullah Erem yaptığı konuşmasında, "26 Ocak Dünya Gümrük Günü her yıl farklı bir tema belirlenerek kutlanmakta olup, 2019 yılında gümrük günü için 'Kesintisiz Ticaret, Seyahat ve Taşımacılık için Akıllı Sınırlar' teması olarak belirlenmiştir. Bakanlığımız, yenilikçi yaklaşım ve uygulamalarla ülkemizi gümrük hizmetlerinin ve ticaretin en kolay ve en güvenli yapıldığı, dünyanın sayılı ticaret merkezlerinden biri haline getirmek için azami gayret ve çaba göstermektedir.

  Devamını Oku

 • 25.01.2019 - 12:02 Bandırma'da Dünya Gümrük Günü Kutlandı İHA
  Bandırma'da Dünya Gümrük Günü Kutlandı 26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle Balıkesir'in Bandırma ilçesinde yapılan törenle kutlandı.

  26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle Balıkesir'in Bandırma ilçesinde yapılan törenle kutlandı. Sabah saat 10.00'da Cumhuriyet Meydanında yapılan törene Bandırma Gümrük Müdür Mehmet Çiçek ve gümrük çalışanları katıldı.

  Gümrük Müdür'ü Mehmet Çiçek, Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından saygı duruşu yapıldı ve hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Gümrük Müdürü Çiçek şunları söyledi; "26 Ocak dünya gümrük günü her yıl farklı bir tema belirlenerek kutlanmakta olup, 2019 yılı ve özellikle 26 Ocak Dünya Gümrük Günü için, "Kesintisiz Ticaret seyahat ve taşımacılık için akıllı sınırlar" sloganı belirlenmiştir. 2018 yılında ülkemizde tüm zamanların ihracat rekoru kırılmış ve 168 milyar doların üzerine çıkılarak bu alanda büyük bir başarı elde edilmiştir. Bandırma Gümrük Müdürlüğü olarak 2018 yılında ihracatımız yüzde 10 artarak 548 milyon 253 bin dolara ulaşmış ve bu rekora katkıda bulunmuştur. Bakanlığımızın Ticaret kolaylaştırması da.

  Devamını Oku

 • 24.01.2019 - 11:26 Gümrük Muhafızları Kaçakçılara Geçit Vermiyor AA
  Gümrük Muhafızları Kaçakçılara Geçit Vermiyor Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ekipleri, son teknoloji cihazlar kullanarak 7 gün 24 saat esasına göre çalışıp kaçakçılara soluk aldırmıyor.

  SÜLEYMAN ELÇİN - Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ekipleri, son teknoloji cihazlar kullanarak 7 gün 24 saat esasına göre çalışıp kaçakçılara soluk aldırmıyor.

  Dünya Gümrük Örgütü'nün ilk toplantısını yaptığı 26 Ocak 1953'ten bu yana 26 Ocak günü Dünya Gümrük Günü olarak kutlanıyor.

  Antalya, Isparta, Muğla ve Burdur illerini kapsayan Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, "Dünya Gümrük Günü" münasebetiyle Antalya Limanı ve Antalya Havalimanı'ndaki bir günlük mesailerini Anadolu Ajansı ekiplerine açtı.

  Antalya Havalimanı'ndaki gümrük muhafaza ekipleri, Türkiye'ye giriş yapan yolcuların valizlerinde arama yapıyor. Dedektör köpeklerin de eşlik ettiği aramalarda narkotik tespit cihazları kullanılıyor.

  Cihazlar sayesinde valizleri açmadan içerisindeki eşyalara hiçbir zarar vermeden hangi maddenin bulunduğu 10 saniye içerisinde tespit edilebiliyor.

  Ekiplerin kullandığı gemini cihazı ile de bütün kimyasalların tespiti yapılıyor.

  Devamını Oku

 • 01.02.2018 - 13:43 Dünya Gümrük Günü Kutlandı Bültenler
  Dünya Gümrük Günü Kutlandı Dünya Gümrük Günü, Bursa Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen akşam yemeği ile kutlandı.

  Bursa Organize Sanayi Bölgesi Meşelipark Sosyal Tesisleri'ndeki Cemil Usta Restoran'da düzenlenen programa, Bursa Vali yardımcıları Ergun Güngör ve İbrahim Avcı, Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hasan Eken, Bursa OSB Başkanı Hüseyin Durmaz, Bursa Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı Orhan Kattaş, Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği (URTEB) Genel Başkanı Ahmet Özenalp, Bursa Meteroloji Müdürü Mehmet Yergin'in yanı sıra gümrük teşkilatının yöneticileri, sanayiciler ve davetliler katıldı.

  Gecenin açılış konuşmasını yapan Bursa Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı Orhan Kattaş, tüm davetlilerin Dünya Gümrük Günü'nü kutladı.

  TIR PARKIMIZ ÖRNEK OLUYOR

  Bursa OSB Başkanı Hüseyin Durmaz da, "Çok çalışmayı seven ama konuşmayı sevmeyen bir yapımız var.

  Devamını Oku

 • 29.01.2018 - 10:39 Vali Kamçı'ya '26 Ocak Dünya Gümrük Günü' Ziyareti İHA
  Vali Kamçı'ya '26 Ocak Dünya Gümrük Günü' Ziyareti Vali Süleyman Kamçı, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle Gümrük Gümrük Muhafaza, Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Hasan Yıldırım, Gümrük Müdür Yardımcısı Şenay Pak ve müdürlük personelini makamında kabul etti.

  Vali Süleyman Kamçı, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle Gümrük Gümrük Muhafaza, Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Hasan Yıldırım, Gümrük Müdür Yardımcısı Şenay Pak ve müdürlük personelini makamında kabul etti.

  Vali Kamçı, kabulde yaptığı konuşmada, Gümrük Teşkilatı'nın 'Dünya Gümrük Günü'nü kutlayarak, gümrük teşkilatının hem ilimiz hem de ülkemiz açısından taşıdığı öneme dikkati çekti.

  Vali Kamçı, " Kayseri'nin bir ticaret ve sanayi kenti olmasından dolayı hem organize sanayi bölgelerinden hem de serbest bölgeden yurtdışına çok sayıda ihracat yapan firmamızın özellikle ürünlerini pazarlamalarının kolay olması ve dünyada ürünlerini kolay bir şekilde satabilmeleri bakımından yerinde gümrükleme de çok önemli. 'Dünya Gümrük Günü' vesilesiyle ilimizdeki gümrük teşkilatı çalışanlarımızın gününü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum." diye konuştu.

  Devamını Oku

 • 27.01.2018 - 12:59 Dünya Gümrük Günü'nde Alkol Şişeleri Kepçe ve Silindirle Ezildi AA
  Dünya Gümrük Günü'nde Alkol Şişeleri Kepçe ve Silindirle Ezildi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Pakistan'ın Karaçi kentinde Dünya Gümrük Günü kutlaması kapsamında, gümrük muhafaza memurları tarafından ele geçirilen binlerce alkol şişesi imha edildi.

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Pakistan'ın Karaçi kentinde Dünya Gümrük Günü kutlaması kapsamında, gümrük muhafaza memurları tarafından ele geçirilen binlerce alkol şişesi imha edildi. Alkol şişelerinin asfalt yapımında kullanılan silindirle ezilmesi dikkat çekti.

 • 27.01.2018 - 11:38 Kaymakam Ayca "Dünya Gümrük Gününü" Kutladı İHA
  Kaymakam Ayca 'Dünya Gümrük Gününü' Kutladı Hakkari’nin Çukurca ilçesi Kaymakamı Temel Ayca, Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Üzümlü Gümrük Müdürü Günay Renklioğlu’nu makamında kabul etti.

  Hakkari'nin Çukurca ilçesi Kaymakamı Temel Ayca, Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Üzümlü Gümrük Müdürü Günay Renklioğlu'nu makamında kabul etti.

  İlçe kaymakamı Temel Ayca 26 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle Üzümlü Gümrük Müdürü Günay Renklioğlu'nu makamında kabul etti. Kaymakam Ayca Gümrük Teşkilatı'nın Dünya Gümrük Gününü kutlayarak Üzümlü Gümrük Kapısının hem ilçemiz hemde ülkemiz açısından önemine vurgu yaptı.

  Ayda yaklaşık 24 bin kişinin giriş çıkış yaptığı Irak-Türkiye Üzümlü Gümrük Kapısının ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağladığı belirtildi. - HAKKARİ

 • 27.01.2018 - 11:33 Biga'da Dünya Gümrük Günü Kutlandı İHA
  Biga'da Dünya Gümrük Günü Kutlandı Çanakkale’nin Biga ilçesinde, Biga Gümrük Müdür Vekili Kenan Palalı müdürlük çalışanları ile birlikte Dünya Gümrük günü nedeniyle Biga Kaymakamı Mustafa Can´ı makamında ziyaret etti.

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Biga Gümrük Müdür Vekili Kenan Palalı müdürlük çalışanları ile birlikte Dünya Gümrük günü nedeniyle Biga Kaymakamı Mustafa Can'ı makamında ziyaret etti.

  Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törenin ardından Kaymakam Can'a ziyarette bulunan Gümrük Müdür Vekili Kenan Palalı, gümrük günü kapsamında yapılan etkinliklerle ilgili bilgi verdi.Gümrük İşbirliği Konseyinin ilk toplantısının yapıldığı 26 Ocak 1953 tarihi anısına 'Dünya Gümrük Günü'nün kutlandığını belirten Palalı," 27 Temmuz 2012 tarihinden itibaren faaliyete geçen Müdürlüğümüz tarafından her türlü ithalat- ihracat ve transit işlemleri yapılmaktadır. Sorumluluk alanımız, İÇDAŞ limanı, İÇDAŞ Bekirli limanı, Karabiga Belediyesi limanı ve Cenal limanıdır " dedi.

  Devamını Oku

Advertisement