Avustralya, 2022'yi muazzam bir havai fişek gösterisiyle karşıladı - Son Dakika

Avustralya, 2022'yi muazzam bir havai fişek gösterisiyle karşıladı

31.12.2021 18:29

Koronavirüs pandemisi, yeni varyantlar, uluslararası çatışmalar ve ekonomik krizlerin gölgesinde geçen 2021'in ardından dünyada bazı ülkeler 2022'ye şimdiden giriş yaptı. Yeni Zelanda'nın ardından Avustralya'da da yeni yıl coşkuyla karşılandı.

Yeni Zelanda'nın ardından Avustralya da 2022'ye girdi. Coşkuyla karşılanan yeni yıl için Sydney kentinde geleneksel kutlama töreni, ışık şovu ve havai fişek gösterisiyle yapıldı.

HAVA FİŞEK GÖSTERİSİ 13 DAKİKA SÜRDÜ

City of Sydney kanalından yayınlanan görüntülerde, köprüye döşenen ışıklar renk değiştirirken; havai fişek gösterisi yaklaşık 13 dakika sürdü.

Avustralya, 2022'yi muazzam bir havai fişek gösterisiyle karşıladı

YENİ YILA GİREN İLK ÜLKELER

Yılbaşı ilk olarak Samoa ile Kiribati'ye bağlı Kiritimati Adası'nda kutlandı. Adalar, Türkiye saatiyle 13.00'te 2022'ye "merhaba" dedi. Yeni Zelanda da, Samao, Tongo ve Kiribati Adaları'nın ardından yeni yıla ilk giren ülkelerden biri oldu. Türkiye saatiyle 14.00'de 2022 yılına giren Yeni Zelanda'da havai fişek gösterileri düzenlendi.

YORUMLAR
500
Son dakika haberleri... ABD'nin kürtaj kararına tepkili binlerce kişi Avustralya'da gösteri düzenledi Son dakika haberleri... ABD'nin kürtaj kararına tepkili binlerce kişi Avustralya'da gösteri düzenledi Avustralya'nın Victoria eyaletinde 2030'a kadar karbon emisyonlarının yarıya indirilmesi planlanıyor Avustralya'nın Victoria eyaletinde 2030'a kadar karbon emisyonlarının yarıya indirilmesi planlanıyor
Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Avustralya, 2022'yi muazzam bir havai fişek gösterisiyle karşıladı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement