Bir Rolling Stones Sergisi: 'Exhibitionism' - Son Dakika
Dünya

Bir Rolling Stones Sergisi: 'Exhibitionism'

Bir Rolling Stones Sergisi: \'Exhibitionism\'

Efsanevi The Rolling Stones grubu, turnelerini New York'ta açtığı ilginç bir sergiyle ölümsüzleştiriyor.

17.11.2016 17:34

Efsanevi The Rolling Stones grubu, turnelerini New York'ta açtığı ilginç bir sergiyle ölümsüzleştiriyor. 'Exhibitionism'... Grup üyeleri Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood ve Charlie Watts müzik kariyerlerindeki önemli eşyaları hayranlarının beğenisine sundu.

Mick Jagger, Rolling Stones Solisti: "Her odayı farklı bir şekilde tasarladık. İnsanlar gördükleri zaman 'vay bunu beklemiyorduk, a ne kadar da ilginç' demelerini istedik. Bu küçük eğlenceli bir gezinti diyebiliriz. Etrafta dolaşıp rahat rahat vakit geçirebilirsiniz. Benim sergiyi gezmem bir saatimi aldı."

Keith Richards, Grup Üyesi: "Nostaljiden ziyade, Rolling Stones'un hayranlar için ne kadar da önemli olduğu düşüncesinden sıyrılmaya çalıştım. Bu biraz aşağılayıcı bir yaklaşım aslında…"

Toplam dokuz bölümden oluşan sergide makyaj malzemeleri, kostümler, müzik enstrumanları ve kişisel notlar gibi eşyalar bulunuyor. Sergi grubun 1962'de nasıl yaşadığıyla ilgili ilginç bir video görüntüsüyle başlıyor.

Geçmişe yolculuk grubun Londra'daki konseriyle başlıyor. Sergide yaklaşık 500 farklı eşya sergileniyor ve grubun nasıl efsane haline geldiğiyle ilgili gerçek bir tarih dersi alıyorsunuz. Birçok tasarımcı, grup üyeleriyle birlikte çalışarak arşivlerde bulunan ve kariyerlerinde önemli olan eşya ve belgeleri özenle seçmiş.

The Rolling Stones şu anda bir sergi açtı. Ancak grubun yeni albümü 'Blueand Lonesome' 2 Aralık'ta hayranların beğenisine sunulacak.

Keith Richards, Grup Üyesi: "Güzel bir hayat, sağlıklı beslenme, biraz antrenman ve her gün soğuk duş. Her şeyi başarabileceğinize inanmalısınız!"

Sergi öncelikle Nisan ayında Saatchi Galeri'de açıldı. Daha sonra Chicago'ya gelerek toplamda dokuz şehri gezecek.

'Exhibitionism' sergisi Chicago'ya gitmeden önce 12 Kasım'dan Mart 12'ye kadar New York'ta görülebilir.

Auteur:

Tags:Gepost: 17 november 2016

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Bir Rolling Stones Sergisi: 'Exhibitionism' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement