Ermenistan'da istenmeyen adam ilan edilen Paşinyan'a ikinci şok: Kente girişi engellendi - Son Dakika

Ermenistan'da istenmeyen adam ilan edilen Paşinyan'a ikinci şok: Kente girişi engellendi

21.12.2020 18:36

Ermenistan halkı, Azerbaycan karşısında yenilgiye uğrayan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın ziyaret için geçiş yapmayı planladığı konvoyu durdurmak için protesto düzenledi ve kente girişi engellendi. Paşinyan, ölen Ermeni askerleri için düzenlenen dini tören sırasında papaza elini uzatmış ancak bu talebi geri çevrilmişti.

Ermenistan'ın Azerbaycan sınırında bulunan Sünik bölgesi halkı, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın bölgeye ziyareti öncesi konvoyu durdurmak üzere protesto düzenledi. Kalabalığı dağıtmak üzere bölgeye gönderilen polis ekipleri ile eylemciler arasında arbedeler yaşandığı ifade edildi.

Ermenistan'da istenmeyen adam Paşinyan'a ikinci şok: Kente girişi engellendi

PAPAZ PAŞİNYAN'IN ELİNİ SIKMADI

Öte yandan Paşinyan, kilisede ölen askerleri için düzenlenen dini tören sırasında papaza elini uzatmıştı. Papaz Paşinyan'a tepki göstererek, önce elini vermemiş, sonra da kapıyı göstermişti. Kiliseden kovulan Paşinyan yanındaki korumalara "Gidiyoruz" diyerek, kiliseden ayrılmıştı.

YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Eski Pakistan Başbakanı Han, hükümet karşıtı protesto düzenledi Eski Pakistan Başbakanı Han, hükümet karşıtı protesto düzenledi Sivas Katliamında Hayatını Kaybedenler Ankara'da da Anıldı Sivas Katliamında Hayatını Kaybedenler Ankara'da da Anıldı Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, protestoların düzenlendiği Karakalpakistan'a gitti Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, protestoların düzenlendiği Karakalpakistan'a gitti
Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Ermenistan'da istenmeyen adam ilan edilen Paşinyan'a ikinci şok: Kente girişi engellendi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement