Gana ve Nijerya, Savunma İşbirliğini Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı - Son Dakika
Dünya

Gana ve Nijerya, Savunma İşbirliğini Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Gana ve Nijerya, Savunma İşbirliğini Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Gana'daki Kofi Annan Uluslararası Barışı Koruma Eğitim Merkezi (KAIPTC) Komutanı Tümgeneral Richard Addo Gyane ile Nijerya'nın Akra Büyükelçisi Koramiral İbok-Ete Ekwe İbas, iki ülkenin mevcut savunma işbirliğini güçlendirmek için anlaşma imzaladı. Anlaşma, eğitim ve görevlendirme faaliyetlerinin yanı sıra Afrika'da ve dünyada çatışmaların önlenmesi ve barışın korunmasına yardımcı olacak.

26.10.2023 15:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gana ve Nijerya, iki ülke arasındaki mevcut savunma işbirliğini güçlendirmek için anlaşmaya imza attı.

Business Ghana gazetesinin haberine göre, Gana'daki Kofi Annan Uluslararası Barışı Koruma Eğitim Merkezi (KAIPTC) Komutanı Tümgeneral Richard Addo Gyane ile Nijerya'nın Akra Büyükelçisi Koramiral İbok-Ete Ekwe İbas, iki ülkenin mevcut savunma işbirliğini güçlendirmek için anlaşma imzaladı.

Gyane ve İbas, her iki ülkenin savunma işbirliğine yeni boyutlar kazandırma ve bu ilişkilerin seviyesini yükseltme yönündeki kararlılıklarını belirtti.

Habere göre, anlaşma, iki ülke arasında eğitim ve görevlendirme faaliyetlerinin yanı sıra Afrika'da ve dünyada çatışmaların önlenmesi ve barışın korunmasına yardımcı olacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Gana ve Nijerya, Savunma İşbirliğini Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement