Irak'ta çıkan kum fırtınası hayatı felç etmişti! Resmi tatil ilan edildi - Son Dakika

Irak'ta çıkan kum fırtınası hayatı felç etmişti! Resmi tatil ilan edildi

22.05.2022 21:22

Irak'ta yaşanan kum fırtınası sonrası hükümet, yarını resmi tatil ilan etti. Ayrıca ülkedeki tüm uçuşlar askıya alındı.

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin talimatı üzerine iki gün sürecek ve tüm ülkeyi etkileyecek kum fırtınası nedeniyle yarın tüm devlet daireleri ve okullarda resmi tatil ilan edildi.

OKULLARDAKİ SINAVLAR SALI GÜNÜNE ERTELENDİ

Sağlık ve güvenlik hizmeti veren kurumlar ise tatil dışında tutuldu. Irak Ulaştırma Bakanlığı, kum fırtınasından dolayı tüm ülke havalimanlarındaki uçuşların askıya alındığı duyurdu. Eğitim Bakanlığı ise okullardaki sınavların salı gününe ertelendiğini açıkladı.

"EVLERİNİZDEN ÇIKMAYIN" ÇAĞRISI

Akşam saatlerinden itibaren başlayan fırtınadan ötürü görüş mesafesinin 1 kilometrenin altına düşeceği ifade ediliyor.

Iraklı ilgili birimler, boğulma riski yaşanacağı için vatandaşları evden dışarı çıkmamaya çağırdı.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Yaklaşık 40 yıldır bölücü terörle mücadele eden, binlerce evladını teröre kurban vermiş bir ülke olarak oyalamalara... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Yaklaşık 40 yıldır bölücü terörle mücadele eden, binlerce evladını teröre kurban vermiş bir ülke olarak oyalamalara... Şenol Sunat: '2000 ve 2008 Sonrası Emekli Olanlar Arasında Uçurum Var. Bir Türlü İntibakı Sağlamadılar' Şenol Sunat: '2000 ve 2008 Sonrası Emekli Olanlar Arasında Uçurum Var. Bir Türlü İntibakı Sağlamadılar' Elazığ'da 30 Haziran Koruyucu Aile Günü yürüyüşü düzenlendi Elazığ'da 30 Haziran Koruyucu Aile Günü yürüyüşü düzenlendi
Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Irak'ta çıkan kum fırtınası hayatı felç etmişti! Resmi tatil ilan edildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement