Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler - Son Dakika
Dünya

Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler

Yahudi kökenli Rothschild ailesinin 4 kuşak lideri 87 yaşındaki Jacob Rothschild, geçtiğimiz gün hayatını kaybetti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Rothschild için taziye mesajı yayınlayarak, ''19. yüzyılda Baron Rothschild gelecekteki Yahudi devletinin kuruluşuna vazgeçilmez katkılarda bulundu. 20. ve 21. yüzyılda Lord Jacob Rothschild bu gururlu geleneği sürdürdü.'' dedi.

28.02.2024 00:01  Güncelleme: 00:09
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Siyasetten iş dünyasına birçok alanda faaliyet gösteren İngiltere kökenli Rothschild ailesinin 4 kuşak lideri Jacob Rothschild, önceki gün 87 yaşında yaşamını yitirdi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Yahudi iş insanı Rothschild için taziye mesajı yayınladı.

Rothschild ailesinin lideri Jacob Rothschild, önceki gün 87 yaşında öldü. Ailesi, Rothschild'in cenazesinin Yahudi geleneklerine uygun olarak aile içi bir törenle gerçekleştirileceğini, ileri bir tarihte de anma töreni düzenleneceğini duyurdu.

İsrail Başbakanı Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler
Jacob Rothschild

"YAHUDİ DEVLETİNİN KURULUŞUNA VAZGEÇİLMEZ KATKILARDA BULUNDU"

İsrail Başbakanı Netanyahu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Dünyaca ünlü bir hayırsever ve İsrail devletinin büyük bir destekçisi olan Lord Jacob Rothschild'in vefatı nedeniyle Rothschild ailesine en derin taziyelerimi iletiyorum. 19. yüzyılda Baron Rothschild gelecekteki Yahudi devletinin kuruluşuna vazgeçilmez katkılarda bulundu. 20. ve 21. yüzyılda Lord Jacob Rothschild bu gururlu geleneği sürdürdü. İsrail halkı onu sonsuz şükran ve takdirle anacaktır." ifadelerini kullandı.

İsrail Başbakanı Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler

JACOB ROTHSCHILD KİMDİR?

İngiltere'de 1936'da doğan Rothschild, ülkenin önde gelen okullarından Eton College ve Oxford Üniversitesinde eğitimini tamamladıktan sonra aile mesleği olan bankacılıkla iş hayatına atıldı.

İsrail Başbakanı Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler
Jacob Rothschild

Birçok finans şirketi ve varlık yönetim şirketinin kurucusu ve yöneticisi olan Rothschild, aynı zamanda dünyanın önde gelen sanat koleksiyonlarının sergilendiği Londra'daki Ulusal Galeri'nin de yönetim kurulu başkanlığını yürütüyordu.

İsrail Başbakanı Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler
Jacob Rothschild

İngiltere Parlamentosunun üst kanadı Lordlar Kamarası üyesi olarak 1991-1999 yıllarında görev yapan Rothschild, öldüğünde "4. Rothschild Baronu" unvanını taşıyordu. Baron unvanını oğlu Nathaniel Philip Rothschild üstlenecek.

Netanyahu\'dan Rothschild\'in ölümü sonrası ilk sözler
Abdullah Aydemir
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - Dünya

Son Dakika Dünya Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (20)

 • Ömer Ege Karaarslan: Ateşi bol olsun 889 29 Yanıtla
 • Emre Acar: İnşallah ölümün Müslüman ailesine bereket getirir 636 28 Yanıtla İSMAİL KILINÇ: Emre bey 2 milyar üzerinde Müslüman 8 milyonluk ülkeye karşı koyamıyor.gökyüzünde ebabil kuşları bekliyor.Sende bereket bekliyorsun lakin o bereket zor gelir 13 5
 • Salim Gundogdu: Zebaniler onu kurmaya baslamistir cehennemin diplerinde 633 27 Yanıtla
 • mert çelik: zebaniler memnuniyetle karsılamıslar 448 22 Yanıtla
 • Görkem Altuntas: Rabbim size hiç bir zaman galibiyet ve taht vermeyecek.şükürler olsun 384 18 Yanıtla
 • Roman Reigns: Hala bencilce müslümanların lehine bir dünya için dua ediyorsunuz yapmayın tüm dünya için adalet ihsan isteyelim bunun sonunda libya suriye oluyo 51 273 Yanıtla Engin Kaya: Libya’ya, Irak’a,Suriye'ye de kan ve gözyaşını getirenler bunlar. 150 9
 • murat ARI: Rabbim İsrail'de ki bütün Yahudilerin kökünü kazır inşallah. 197 16 Yanıtla
 • Ali Kublay: Yaşasın zalimler için cehennem cehenneme odun lazım arkasından yetis 188 10 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız
 • Erez Sınır Kapısı'ndan geçen ilk yardım konvoyu Gazze'ye ulaştı
  19:41 Erez Sınır Kapısı'ndan geçen ilk yardım konvoyu Gazze'ye ulaştı

  İsrail ordusu, 7 Ekim'den bu yana kapalı olan Erez Sınır Kapısı'ndan geçen ilk yardım konvoyunun Gazze'ye ulaştığını duyurdu. İsrail Savunma Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, Erez Sınır Kapısı'ndan geçen ve gıda taşıyan ilk yardım konvoyunun dün (perşembe) Gazze'ye ulaştığı belirtildi.


Advertisement