İsrail Değişim İçin Sandığa Gidiyor - Son Dakika
Dünya

İsrail Değişim İçin Sandığa Gidiyor

İsrail Değişim İçin Sandığa Gidiyor

Bu salı İsrailli vatandaşlar verdikleri oylarla Benjamin Netanyahu'nun aşırı sağ partisini meclisin dışında bırakabilirler.

16.03.2015 22:06

Bu salı İsrailli vatandaşlar verdikleri oylarla Benjamin Netanyahu'nun aşırı sağ partisini meclisin dışında bırakabilirler. Merkez sol Siyonist Birlik adayı Isaac Herzog, Likud Partili Başbakan'ın dördüncü dönem saf dışı kalmasını umut ediyor.

Birkaç gün önce yapılan bir ankete göre her 10 İsrailliden yedisi değişim istiyor.

Isaac Herzog şu anda Hatnuah Partisi'nden Tzipi Livni ile çalışıyor. Seçim kampanyaları başarılı olursa her ikisi de ikişer sene Başbakanlık yapacak. Ancak halkın büyük çoğunluğunu ikna etmek o kadar da kolay değil. Kazanan taraf 120 sandalyeli Knesset Meclisi'nde en az 61 milletvekilinin onayını almak zorunda.

İsrail'in merkez sağ ve sol partileri her zamanki gibi kozlarını paylaşırken, iktidarın gücü orta büyüklükteki merkez partilere kayabilir ve bazı küçük çatlaklar nedeniyle bazı farklı gruplar mecliste yer alabilir.

Netanyahu'nun kampanyası İsraillilerin şu anda en çok endişe duydukları sosyal ve ekonomik sorunlara değinmiyor. Başbakan, güvenlik ve İr

Yazar:

Etiketler: Gönderildi: 16 Mart 2015

İzlenme oranı: 0.0

Oylar: 0

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya İsrail Değişim İçin Sandığa Gidiyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement