Kaybolan dağcı, kurtarma ekiplerinin telefonunu bilinmeyen numara diye açmadı - Son Dakika

Kaybolan dağcı, kurtarma ekiplerinin telefonunu bilinmeyen numara diye açmadı

26.10.2021 17:27
Kaybolan dağcı, kurtarma ekiplerinin telefonunu bilinmeyen numara diye açmadı

ABD'nin Colorado eyaletinde çıktığı dağda kaybolan bir kişi, arama kurtarma ekiplerinin defalarca kendisini cep telefonundan aramasına rağmen telefonunu açmadı. Yetkililer, kayıp dağcının 24 saat sonra kendi başına geri geldiğini ve telefonlarını açmama sebebinin ise "Bilinmeyen numaradan arandığı için açmaması" olarak açıkladı.

Eyaletteki Lake Bölgesi Arama Kurtarma Ekipleri (SAR) tarafından yapılan açıklamaya göre 18 Ekim'de ismi açıklanmayan bir kişi, eyaletin en yüksek dağı olan Elbert Dağı'na çıktı.

24 SAAT BOYUNCA HER YERDE ARANDI

Kaldığı yere zamanında dönmeyince kişi hakkında kaybolduğu ihbarı yapıldı. Arama kurtarma ekipleri, kaybolan kişiyi bölgede aramaya başladıklarını ve aynı zamanda cep telefonundan sürekli kendisine ulaşmaya çalıştıklarını belirtti. 24 saat sonra kaybolan kişinin yürüyerek kamp alanına gelmesinin ardından durum yetkililere bildirildi.

"NUMARAMIZI TANIMADIĞI İÇİN ARAMALARIMIZA CEVAP VERMEDİ"

Yetkililer yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Kaybolan kişi, numarayı tanımadığı için bizim tarafımızdan defalarca yapılan aramalara cevap vermedi. Tırmanış programınıza göre gecikmişseniz ve bilinmeyen bir numaradan tekrar tekrar aranıyorsanız, lütfen telefona cevap verin; arama, güvende olduğunuzu doğrulamaya çalışan bir SAR ekibi olabilir!"

Kaybolan dağcı, kurtarma ekiplerinin telefonunu bilinmeyen numara diye açmadı

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Kaybolan dağcı, kurtarma ekiplerinin telefonunu bilinmeyen numara diye açmadı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500

Son Dakika

Metin Gürcan'ın tutuklanmasına Ali Babacan'dan ilk tepki: Yanında olacağız 17:37 Metin Gürcan'ın tutuklanmasına Ali Babacan'dan ilk tepki: Yanında olacağız Burak Elmas, gözlemcileri hedef gösterdi 17:30 Burak Elmas, gözlemcileri hedef gösterdi Yaya geçidinden geçerken beton mikserinin altında kalan kadın yaşamını yitirdi 17:20 Yaya geçidinden geçerken beton mikserinin altında kalan kadın yaşamını yitirdi Yıllar geçti ama hala gizemini koruyor! İşte Manisa'da ormanlıkta görüntülenen esrarengiz yaratık 16:49 Yıllar geçti ama hala gizemini koruyor! İşte Manisa'da ormanlıkta görüntülenen esrarengiz yaratık Son Dakika: Benzine 58 kuruş indirim! 16:24 Son Dakika: Benzine 58 kuruş indirim! Milyonerden gelen teklifle vasiyetini çiğnemişti, sokağa çıkamaz hale geldi 15:19 Milyonerden gelen teklifle vasiyetini çiğnemişti, sokağa çıkamaz hale geldi
Erdoğan'dan dikkat çeken ifade! Düşük faizde direten Cumhurbaşkanı, bunu ilk kez söyledi 14:52 Erdoğan'dan dikkat çeken ifade! Düşük faizde direten Cumhurbaşkanı, bunu ilk kez söyledi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan hekimlere güzel haber! 2500 TL ile 5000 TL arası zam yolda 14:26 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan hekimlere güzel haber! 2500 TL ile 5000 TL arası zam yolda
Advertisement