Ölen eşiyle konuştuğunu söyleyen kraliçe Victoria'nın korkutucu hikayesi - Son Dakika

Ölen eşiyle konuştuğunu söyleyen kraliçe Victoria'nın korkutucu hikayesi

19.10.2021 10:18
Ölen eşiyle konuştuğunu söyleyen kraliçe Victoria'nın korkutucu hikayesi

Büyük Britanya ve İrlanda Birleşik Krallığı Kraliçesi Victoria'nin 1800'lü yıllarda ölen eşi Albert ile konuştuğunu öne sürmesi, o dönem büyük ses getirmişti. Herkesin deli diye baktığı kraliçe, ölene kadar eşiyle iletişim kurabilmek için sarayda seanslar düzenlendi.

Ölen insanlarla konuştuğunu iddia eden birçok kişi var. Ancak bunlardan bazıları, bulundukları makam ve yaşadıkları dönem itibarıyla tüm dünyanın konuştuğu isimler haline geldi. İşte o isimlerden biri de Büyük Britanya ve İrlanda Birleşik Krallığı Kraliçesi Victoria. Kraliçe, ölene kadar sarayda düzenlediği ayinlerde vefat eden eşi Albert ile konuştuğunu iddia etti. O dönem herkesin "deli" diye baktığı Victoria, yeniden gündem oldu.

AKIMI, İKİ KIZ KARDEŞ BAŞLATTI

Modern spiritüalizm olarak bilinen ölülerle iletişim kurma fenomeninin temeli 1848 yılında New York'un bir kasabasında başladı. Margaret ve Kate Fox isimli kız kardeşler, ruhlarla iletişim kurduklarını söyleyerek akımın başlangıcını yaptılar.

SALGIN DÖNEMİNDE TAVAN YAPTI

Spiritüalizmin popülaritesi özellikle 20. yüzyılda artış gösterdi. İç savaşlar, I. Dünya Savaşı, 1918 yılındaki grip salgını gibi dünyanın kaos yaşadığı bir dönemde insanlar bu harekete yoğun bir şekilde ilgi göstermişti. Spiritüalist hareket hiçbir zaman tamamen sönmese de II. Dünya Savaşı'nın ardından popülaritesi azaldı. Ancak 100 yılı aşkın bir süre, ünlüler de dahil olmak üzere toplumun her kesiminden insanları kendine çekmeyi başardı.

Sarayında seanslar düzenliyordu! Ölen eşiyle konuştuğunu söyleyen kraliçenin korkutucu hikayesi

BEKLENMEDİK ÖLÜMÜ YASA BOĞDU

Kraliçe Victoria spiritüalizme ilgi duymaya başladığında dünyanın bu konu hakkında henüz bir bilgisi yoktu. Kraliçe, eşi Albert'in 1861 yılındaki zamansız ve beklenmedik ölümü ile yasa boğuldu. Ölümünden sonra sürekli siyah giyen kraliçe, öbür dünyadaki Albert'le iletişime geçebileceğini düşünüyordu.

ÖLENE KADAR SARAYDA SEANS YAPTI

Albert'in ölümünden kısa bir süre sonra, Robert James Lees isimli 19 yaşındaki bir medyum, prens Albert'in seanslarından birinde kraliçe için bir mesaj bıraktığını iddia etti. Victoria bunu duyduktan sonra medyum ile görüşmeye karar verdi. Düzenlenen seans sırasında medyum sadece Victoria ve Albert arasında geçen ve kimsenin bilmediği bir sırdan söz etti. Genç medyum görevini başka bir medyuma devretmeden önce kraliçe için Buckingham Sarayı'nda sayısız seans gerçekleştirdi. Victoria son nefesine kadar Albert ile iletişim kurabilmek için sarayda seanslar düzenlemeye devam etti.

Ölen eşiyle konuştuğunu söyleyen kraliçe Victoria'nın korkutucu hikayesi

Son Dakika Dünya Ölen eşiyle konuştuğunu söyleyen kraliçe Victoria'nın korkutucu hikayesi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)
500

Son Dakika

Son Dakika: Meral Akşener'den, Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfretmesine ilk tepki: Bu olayı tasvip etmemiz mümkün değil 17:30 Son Dakika: Meral Akşener'den, Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfretmesine ilk tepki: Bu olayı tasvip etmemiz mümkün değil Ünlü televizyon yıldızının sır dolu gecesi! Uyandığında yatağında iki erkek ve vücudunda morluklar vardı 17:20 Ünlü televizyon yıldızının sır dolu gecesi! Uyandığında yatağında iki erkek ve vücudunda morluklar vardı Son dakika! Altının gram fiyatı 571 lirayla rekor kırdı 16:51 Son dakika! Altının gram fiyatı 571 lirayla rekor kırdı
Hayvan sahibi, yeni doğan çift başlı, 6 ayaklı ve 2 kuyruklu buzağıyı görünce yetkilileri aradı 16:31 Hayvan sahibi, yeni doğan çift başlı, 6 ayaklı ve 2 kuyruklu buzağıyı görünce yetkilileri aradı Türkiye'nin iki giyim devinde skandal görüntüler: Zam yaptıkları ürünleri indirimli diye satışa çıkardılar 16:01 Türkiye'nin iki giyim devinde skandal görüntüler: Zam yaptıkları ürünleri indirimli diye satışa çıkardılar Bomba iddia: Irak Başbakanına yönelik SİHA saldırısını İran gerçekleştirdi 15:51 Bomba iddia: Irak Başbakanına yönelik SİHA saldırısını İran gerçekleştirdi
Abdurrahman Dilipak'a hayat pahalılığını sorduk, çok konuşulacak bir öneride bulundu: Çözüm kenevirde 15:01 Abdurrahman Dilipak'a hayat pahalılığını sorduk, çok konuşulacak bir öneride bulundu: Çözüm kenevirde ABD, Batı Trakya'daki Dedeağaç Limanı'na bin askeri araç ile 120 saldırı helikopteri getirecek 14:11 ABD, Batı Trakya'daki Dedeağaç Limanı'na bin askeri araç ile 120 saldırı helikopteri getirecek
Advertisement