Öpüşmekten Bayıldılar! - Son Dakika

Öpüşmekten Bayıldılar!

06.03.2012 17:51
Öpüşmekten Bayıldılar!

Çin'de düzenlenen bir öpüşme yarışmasında, öpüşen çiftler yorgunluktan baygın düştü.

Çin'de elmas hayali kuran çiftler öpüşürken yorgunluktan baygın düştü.

Çin'in Anhui eyaletinin merkezi Hefei kentinde düzenlenen bir öpüşme yarışmasına 50'den fazla çift katıldı. Çiftlerden bazıları bir iki saat boyunca öpüşmeyi başarırken bazı yarışmacılar yorgunluktan baygınlık geçirdi. 2 saat 43 dakika boyunca öpüşen çift, yarışmayı kazanırken, bir karatlık elmas ödülün de sahibi oldu.

ÖPÜŞME HAKKINDA ŞAŞIRTAN GERÇEKLER

Öpüşmek, sevginizi gösterebileceğiniz en güzel yöntemlerden biri. Öpüşme hakkında bilmeniz gereken 7 gerçeğe göz atın...

Sağlıklıdır

Öpüşmenin sağlıklı olduğunu biliyor musunuz? Bu aktivite cildinizi gençleştirir, kan dolaşımına yardımcı olur, diş çürümesini engeller ve çoğu zaman baş ağrısını geçirir. Bir daha ki sefere başınız ağrıdığında sevgilinizin gelmesini bekleyin.

Egzersiz gibidir

Sadece yanağa kondurulan bir öpücük sadece 2 kasın çalışmasını sağlar. Fransız öpücüğü ise yüzünüzde 34 kasın çalışmasını sağlar. Bir dakika boyunca öpüşmek, 26 kalori yakmanızı sağlar. Bir saat boyunca öpüştüğünüzde toplam bin 560 kalori yakmış oluyorsunuz.

Uyuşturur

Öpüşürken salgılanan hormonlar, morfin etkisinden 200 kat daha güçlüdür.

Bakteriler

Öpüşme sırasında 278 bakterinin aktarıldığını biliyor muydunuz? Yani uzun bir öpüşme ile 10 milyon bakteri transferi yapabilirsiniz. Bu nedenle öptüğünüz insanın ağız temizliğine önem vermekte çok haklısınız.

Hastalıklar

Bazı hastalıklar öpüşme yolu ile bulaşabilir. 1997'de bir kadın öpüşme ile HIV kapmıştı. Bu yüzden öpüşmeden önce bir daha düşünün.

Yasak

Bazı yerlerde öpüşmek yasaktır. 16'ncı yüzyılda Napoli'de halk arasında öpüşenler, idam cezası alıyorlarmış. Hâlâ bazı yerlerde halk arasında öpüşmek yasak. Bunlar arasında Amerika'da Ceder Rapids, Iowa ve Hartford Connecticut bölgeleri var.

YORUMLAR
500
Çin Dışişleri Bakanı: Filipinler ile Yeni Bir 'Altın Çağ'I Başlatmaya Hazırız Çin Dışişleri Bakanı: Filipinler ile Yeni Bir 'Altın Çağ'I Başlatmaya Hazırız Çin, ABD'nin Hollanda'dan Çin'e Yapılan Çip Üretimi Teknolojisi İhracatanı Engelleme Girişimini Eleştirdi Çin, ABD'nin Hollanda'dan Çin'e Yapılan Çip Üretimi Teknolojisi İhracatanı Engelleme Girişimini Eleştirdi Çin'in Gönderdiği Yardım Malzemeleri Afgan Depremzedelere Destek Oldu Çin'in Gönderdiği Yardım Malzemeleri Afgan Depremzedelere Destek Oldu
Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Öpüşmekten Bayıldılar! - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement