Piramitlerin yapımına uzaylılar mı yardım etti! İşte dünyayı şaşkına çeviren ilk kanıt - Son Dakika

Piramitlerin yapımına uzaylılar mı yardım etti! İşte dünyayı şaşkına çeviren ilk kanıt

16.12.2021 10:49
Piramitlerin yapımına uzaylılar mı yardım etti! İşte dünyayı şaşkına çeviren ilk kanıt

Mısır piramitleri hakkında bilinmeyen birçok sır var. Bu yapılar halen bazı gizemler taşıyor. Uzmanlar ise piramitlerin koruduğu sırları çözmek için araştırmalarına devam ediyor. Diğer yandan piramitler komplo teorisyenlerinin de en çok ilgilendiği konulardan biri. Yıllardır birçok dudak uçuklatan iddia ileri sürülmüştü. Şimdi piramitler hakkında eski bir iddia yeniden gündeme geldi. Piramitlere yakın bir yerde bulunan bir yapı uzaylıların varlığına dair kanıt olarak gösteriliyor. İşte detaylar.

Mısır'da dağlarda devasa bir halka bulunuyor. Ünlü komplo teorisyeni Scott C. Waring bu halkanın aslında bir UFO yüzünden oluştuğunu belirtti. Waring, Google Haritalar'da halkanın yerini gösterip, "Bir tür yüzük. 1.6 km'lik bir boyuta sahip. Sanki bir UFO inmiş ve uzun bir süre kalmış gibi görünüyor. Kesinlikle bir uzay gemisine ait" dedi.

Waring halkanın alt kısmında patika olduğunu ve bu yolun UFO'ya ulaşmak için kullanıldığını ileri sürdü. Popüler uzaylı avcısı sözlerine şu şekilde devam etti: "Bu yüzük veya halka, büyük piramitlerden birkaç km uzaklıkta bulunuyor. Piramitlerin yapımına yardım eden uzaylıların gemisine ait bir iniş yeri. UFO uzun süre burada kaldı. Piramitlerin yapımı tamamlandığında ise gitti."

Piramitlerin yapımına uzaylılar mı yardım etti! İşte dünyayı şaşkına uğratan ilk kanıt

''GERÇEK BİR İNİŞ YERİNE BAKIYORUZ''

Waring'in açıklamaları başka komplo teorisyenleri tarafından da desteklendi. Dünya dışı varlıklar hakkında uzman olduğunu söyleyen bir kişi, "Eski Mısır'da uzaylılarla iletişim kurulduğunu gösteren birçok kanıt var. Bu kanıtlar gözümüzün önünde. Waring'in paylaştığı halka örneklerden sadece biri. Gerçek bir iniş yerine bakıyoruz. Burada kesinlikle derinlemesine araştırma yapılması gerekli" dedi.

Piramitlerin yapımına uzaylılar mı yardım etti! İşte dünyayı şaşkına uğratan ilk kanıt

ARKEOLOG, UZAYLI İDDİASINI ONAYLAMADI

Scott Waring'in açıklamaları ve paylaştığı görseller sosyal medyada kendine oldukça yer buldu. Fakat arkeolog olduğunu söyleyen bir Twitter kullanıcısı işin içinde uzaylı olmadığını ve iddiaların saçma olduğunu belirtti ve şu yorumda bulundu: "Yıllar önce antik bir papirüs bulundu. Bu papirüste tonlarca ağırlıktaki materyalin nasıl taşındığı ortaya çıkarıldı. UFO iniş yeri olarak söylenen yer ise kesinlikle uzaylıların işi değil. Piramitler uzaylılar tarafından yapılmadı."

YORUMLAR (2)
500
Başkan Yazıcı, TEKNOFEST'te dereceye giren öğrenciler ile buluştu Başkan Yazıcı, TEKNOFEST'te dereceye giren öğrenciler ile buluştu Mısır'daki kadim Türk mirası: Tolunoğlu Ahmet Camisi Mısır'daki kadim Türk mirası: Tolunoğlu Ahmet Camisi İsrail'den, 'Hamas'ın elindeki esirleri kurtarma çabalarını sürdüreceğiz' açıklaması İsrail'den, 'Hamas'ın elindeki esirleri kurtarma çabalarını sürdüreceğiz' açıklaması

Son Dakika Dünya Piramitlerin yapımına uzaylılar mı yardım etti! İşte dünyayı şaşkına çeviren ilk kanıt - Son Dakika


Advertisement