Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Rusya, Ukrayna ordusuna ait yakıt depolarını ve havacılık silahlarını vurdu - Son Dakika

Rusya, Ukrayna ordusuna ait yakıt depolarını ve havacılık silahlarını vurdu

Rusya Savunma Bakanlığı, Dnipro bölgesindeki bir hava üssünde Ukrayna ordusuna ait yakıt depolarını ve havacılık silahlarını vurduklarını bildirdi. Rusya Savunma Bakanlığı, operasyonel-taktik, hava kuvvetleri, füze birlikleri ve insansız hava araçlarının saldırılarıyla Ukrayna'nın farklı bölgelerindeki askeri birlikleri yenilgiye uğrattığını açıkladı. Bugüne kadar Ukrayna'ya ait birçok askeri araç ve silahın imha edildiği belirtildi.

Rusya, Ukrayna ordusuna ait yakıt depolarını ve havacılık silahlarını vurdu
02.10.2023 - 18:05,

Rusya Savunma Bakanlığı, Dnipro bölgesindeki bir hava üssünde Ukrayna ordusuna ait yakıt depolarını ve havacılık silahlarını vurduklarını bildirdi.

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Rus ordusunun Ukrayna'daki eylemlerine ilişkin bilgi verildi.

Rus topçu birlikleri, operasyonel-taktik, hava kuvvetleri, füze birlikleri ve insansız hava araçlarının, saldırılarıyla Ukrayna'nın farklı bölgelerindeki askeri birlikleri yenilgiye uğrattığı belirtilen açıklamada, "Dnipro bölgesindeki Dolgintsevo hava üssünde Ukrayna silahlı kuvvetlerinin yakıt depoları ve havacılık silahları imha edildi." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, Ukrayna'ya ait bugüne kadar 483 uçak, 250 helikopter, 7 bin 359 insansız hava aracı, 439 hava savunma füze sistemi, 12 bin 266 tank ve zırhlı araç, 1159 çok namlulu roketatar, 6 bin 623 obüs ve havan topu ile 13 bin 700 özel askeri aracın yok edildiği kaydedildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Rusya, Ukrayna ordusuna ait yakıt depolarını ve havacılık silahlarını vurdu - Son Dakika


Advertisement