Şentop, Kuzey Makedonya'nın Türkçe Bayramı'nda konuştu-1 - Son Dakika

Şentop, Kuzey Makedonya'nın Türkçe Bayramı'nda konuştu-1

22.12.2022 12:10

Makedonya Türklerinin milli bayram olarak kutladıkları 21 Aralık Türkçe Bayramı, iki yıllık pandemi arasının ardından bu yıl binlerce kişinin katılımıyla kutlandı.

Makedonya Türklerinin milli bayram olarak kutladıkları 21 Aralık Türkçe Bayramı, iki yıllık pandemi arasının ardından bu yıl binlerce kişinin katılımıyla kutlandı. Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovacevski'nin katıldığı kutlamalarda sanatçı Buray konser verdi.

Türkçe Bayramı olarak bilinen 'Türkçe Eğitim Günü' kutlamaları Makedonya'nın Başkenti Üsküp'te düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamaların onur konuğu TBMM Başkanı Mustafa Şentop Türkçe Bayramı etkinliklerine katıldı. Şentop, Boris Traykovski Spor Salonu'nunda dün yapılan kutlama programında konuşma yaptı. Makedonya Başbakanı Dimitar Kovacevski'nde konuştuğu programda sanatçı Buray konser verdi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Kristo, ülkesi için AB üyeliğinin öncelik olduğunu bildirdi Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Kristo, ülkesi için AB üyeliğinin öncelik olduğunu bildirdi Adana'da okul önünde uyuşturucu satan sanığa 15 yıla kadar hapis istemi Adana'da okul önünde uyuşturucu satan sanığa 15 yıla kadar hapis istemi Pakistan uyruklu bir kişinin öldürülmesine ilişkin davada karar Pakistan uyruklu bir kişinin öldürülmesine ilişkin davada karar

Son Dakika Dünya Şentop, Kuzey Makedonya'nın Türkçe Bayramı'nda konuştu-1 - Son Dakika


Advertisement