Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Üsküp haberleri, Üsküp son dakika, son dakika Üsküp

Son Dakika Üsküp Haberleri

Son dakika Üsküp haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son üsküp haberleri anında burada.


 • 02.12.2023 02 Ara 22:27 Üsküp'te 9. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni düzenlendi

  Üsküp'te 9. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni düzenlendi Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) himayelerinde gerçekleştirilen 9. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni'ne, Türk kurum ve kuruluşların temsilcileri, Balkan bölgesinden şairler ve edebiyatseverler katıldı. MATÜSİTEB Genel Başkanı Tahsin İbrahim, Beyatlı'nın Türk edebiyatının temel taşlarından biri olduğunu vurgulayarak, onun şiirlerinin hala büyük hayranlıkla okunduğunu belirtti. Programda, bölgeden gelen şairler kendi yazdıkları şiirleri okudu.

 • 01.12.2023 01 Ara 19:52 AGİT 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı Üsküp'te sona erdi

  AGİT 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı Üsküp'te sona erdi Kuzey Makedonya'nın dönem başkanlığında düzenlenen AGİT 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı sona erdi. Toplantıda AGİT'in çalışmalarını devam ettirmesi için uzlaşıya varıldığı ve Malta'nın 2024 Dönem Başkanlığını devralacağı açıklandı. AGİT Genel Sekreteri, istikrar, güvenlik, insan hakları ve temel özgürlükleri desteklemek için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:41 Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Ukrayna'da siyasi çözüm arayışı yok

  Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Ukrayna'da siyasi çözüm arayışı yok Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, AGİT toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Ukrayna'daki savaşa yönelik siyasi çözüm arayışı olmadığını belirtti. Lavrov ayrıca, AGİT'in yapısına zarar veren Batılı ülkelerin politikalarını eleştirdi ve Ukrayna'da kurulması planlanan Amerikan ve İngiliz askeri üslerini kabul edilemez riskler olarak nitelendirdi.

 • 01.12.2023 01 Ara 16:23 Lavrov: Gazze'deki durum çok ağır

  Lavrov: Gazze'deki durum çok ağır Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Gazze Şeridi'ndeki durumun 'çok ağır' olduğunu belirterek, ölen sivil ve çocuk sayısının 6 bini geçtiğini ve ölen kadın sayısının 4 binden fazla olduğunu söyledi. Lavrov ayrıca, Batılı ülkelerin AGİT'i yok etmeye yönelik politikalarını eleştirerek, AGİT'te yaratılan her şeyin tamamen bozulduğunu ifade etti.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:23 AGİT 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı Üsküp'te devam ediyor

  AGİT 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı Üsküp'te devam ediyor Kuzey Makedonya'nın dönem başkanlığında düzenlenen AGİT 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı, ikinci gününde devam ediyor. Bugün AGİT-Asya ortakları toplanacak. Toplantıda, belge ve kararlar kabul edilecek ve Malta'nın 2024 AGİT Dönem Başkanlığı resmiyet kazanacak.

 • 30.11.2023 30 Kas 20:15 AGİT Bakanlar Konseyi'nde bölgede yolsuzlukla mücadele için ortak bildiri imzalandı

  AGİT Bakanlar Konseyi'nde bölgede yolsuzlukla mücadele için ortak bildiri imzalandı Kuzey Makedonya'nın dönem başkanlığını yürüttüğü AGİT Bakanlar Konseyi'nde, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ ve Sırbistan ortak bildiri imzalayarak bölgede yolsuzlukla mücadelede işbirliği yapma kararı aldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 19:25 Arnavutluk Bakanı: Kosova'daki saldırı, Ukrayna'daki savaştan dikkatleri çekme çabası

  Arnavutluk Bakanı: Kosova'daki saldırı, Ukrayna'daki savaştan dikkatleri çekme çabası Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanı İgli Hasani, Kosova polisine yapılan saldırının, Batı Balkanlar'daki çatışmayı körükleyerek dikkatleri Ukrayna'daki savaştan çekme çabasının açık bir kanıtı olduğunu söyledi. Hasani, AGİT toplantısında yaptığı konuşmada, Batı Balkanlar'ın istikrarı için Kosova'nın bağımsızlığının kabul edilmesi gerektiğini vurguladı.

 • 30.11.2023 30 Kas 18:52 Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: AGİT uçurumun kenarında

  Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: AGİT uçurumun kenarında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, AGİT'in içler acısı durumda olduğunu ve geleceğinin belirsiz olduğunu belirtti. Lavrov, Batı'nın Rus ekonomisine yönelik yaptırımlarına tepki göstererek AGİT'in uçurumun kenarında olduğunu ifade etti. Ayrıca Lavrov, Moldova'nın Rusya'ya karşı başlatılan hibrit savaşın bir sonraki kurbanı olacağını söyledi.

 • 30.11.2023 30 Kas 17:17 Dışişleri Bakan Yardımcısı Akçapar: İnsanlık, bu kadar büyük sivil can kaybı görmedi

  Dışişleri Bakan Yardımcısı Akçapar: İnsanlık, bu kadar büyük sivil can kaybı görmedi Dışişleri Bakan Yardımcısı Burak Akçapar, AGİT Bakanlar Konseyi Toplantısında yaptığı konuşmada, Gazze'de yaşanan büyük sivil kayıpların insanlığı temelden sarsdığını belirtti. Akçapar, AGİT'in önemini vurgulayarak, Avrupa'da güvenlik ve işbirliği için korunması gerektiğini söyledi.

 • 30.11.2023 30 Kas 17:03 Rusya ve Ermenistan, temasların sürdürülmesine ihtiyaç duyulduğunu teyit etti

  Rusya ve Ermenistan, temasların sürdürülmesine ihtiyaç duyulduğunu teyit etti Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, AGİT toplantısı kapsamında bir araya geldi. Görüşmede, Rusya ile Ermenistan arasındaki ilişkiler, uluslararası platformlardaki etkileşim ve bölgesel konular ele alındı. Ayrıca, temasların çeşitli düzeyde sürdürülmesine ihtiyaç duyulduğu teyit edildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 15:40 Kremlin Sözcüsü: Bulgaristan'ın Rus uçağını engelleme kararı saçma ve aptalca

  Kremlin Sözcüsü: Bulgaristan'ın Rus uçağını engelleme kararı saçma ve aptalca Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Bulgaristan'ın Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'yı taşıyan uçağın hava sahasından uçmasına izin vermeme kararının 'saçma' ve 'aptalca' olduğunu söyledi. Peskov, NATO ve Ukrayna arasında imzalanan işbirliği programını da kışkırtıcı bir eylem olarak değerlendirdi.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:14 AGİT 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı Üsküp'te başladı

  AGİT 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı Üsküp'te başladı Kuzey Makedonya'nın dönem başkanlığını yaptığı AGİT'in 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı, Üsküp'te başladı. Türkiye'yi Dışişleri Bakan Yardımcısı Burak Akçapar temsil ediyor. Toplantıya Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un katılımı beklenirken, bazı ülkeler Lavrov katılırsa toplantıyı boykot edeceklerini açıkladı.

 • 30.11.2023 30 Kas 01:27 ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kuzey Makedonya Başbakanı ile görüştü

  ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kuzey Makedonya Başbakanı ile görüştü ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski ile bir araya geldi. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler ve Kuzey Makedonya'nın AB yolculuğu ele alındı. Blinken, Kuzey Makedonya'yı AGİT dönem başkanlığı dolayısıyla tebrik etti.

 • 29.11.2023 29 Kas 15:45 ABD Dışişleri Bakanı Blinken İsrail ve Batı Şeria'yı ziyaret edecek

  ABD Dışişleri Bakanı Blinken İsrail ve Batı Şeria'yı ziyaret edecek ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail ve Batı Şeria'yı ziyaret edeceğini ve Hamas ile İsrail arasındaki 'insani aranın' uzatılmasına odaklanacaklarını bildirdi. Blinken, ayrıca daha fazla rehinenin serbest kalması için çalışacaklarını ve iki devletli çözüm perspektifini desteklediklerini belirtti.

 • 28.11.2023 28 Kas 17:43 Özgür Özel: "Bu Ülkede İktidar Yanlıları Eşittir; Muhaliflere Düşman Hukuku Uyguladığınız İçin Muhalifler Daha Az Eşittir"

  Özgür Özel: 'Bu Ülkede İktidar Yanlıları Eşittir; Muhaliflere Düşman Hukuku Uyguladığınız İçin Muhalifler Daha Az Eşittir' CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM grup toplantısında, “Cumhur İttifakı’nın Kürt vatandaşlarımıza bakışını anlatırken şöyle bir cümle kurdum: ‘Türkiye'de bu dönemde herkes eşittir ama Kürtler daha az eşittir.’ Bugün Devlet Bey de grup toplantısında çıkmış, birtakım şeyler söylemiş ve bu ifadeyi eleştirmiş. Neredeyse, ‘Benim Kürt komşularımla aram çok iyi’ diyecek. Bunları bırakacaksınız. Devlet Bey, benim memleketim Manisa’da hemşehrilerimiz, sandığa gidip oy verip MHP’li bir belediye başkanı seçebiliyorlar, mazbatasını alıyor, görevini yapıyor. Sizin memleketiniz Osmaniye’de geçmişte AK Partili seçtiler, görev yaptı; MHP’liyi seçtiler, yaptı. Rize’de Tayyip Bey’in hemşehrileri istediği belediye başkanını seçebiliyor. Ama Diyarbakır’da, Batman’da, Van’da, Mardin’de toplam 54 merkezde Kürtler belediye başkanı seçiyor. O belediyelere siz kayyım atıyorsunuz. Manisalılar, Osmaniyeliler, Rizeliler eşittir; sizin bu uygulamalarınız yüzünden Kürtler Türkiye’de daha az eşittir. Devlet Bey sizin, benim ibadethanem camiler, ibadethane kabul ediliyor. Ama Alevilerin ibadethanesi cemevleri, ibadethane kabul edilmiyor. Sünniler eşittir ama bu uygulama yüzünden ve uğradıkları birçok ayrımcılık yüzünden Aleviler bu memlekette daha az eşittir. Yarın verin bir talimat, Ülkü Ocakları Taksim’e çıkar, Tayyip Bey isterse Osmanlı Ocakları çıkar; 1 Mayıs olur, sendikalar Taksim’e çıkamaz. 8 Mart olur, kadınlar Taksim’e çıkamaz. Evladını arayan Cumartesi Anneleri, Taksim’e çıkamaz. Muhalif gazeteciler haber yazarlar, kodesten çıkamazlar. Bu ülkede iktidar yanlıları eşittir; muhaliflere düşman hukuku uyguladığınız için muhalifler daha az eşittir” dedi.

 • 28.11.2023 28 Kas 16:43 Özel, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)

  Özel, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2) CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "30 Kasım Perşembe akşamı, 21. gününde, 500. saatinde CHP'nin Anayasa'ya sahip çıkmak için başlattığı 'adalet' oturumunu burada sonlandıracağız." dedi.

 • 27.11.2023 27 Kas 21:05 Malta, AGİT'in 2024 dönem başkanlığına hazır

  Malta, AGİT'in 2024 dönem başkanlığına hazır Malta Başbakanı Robert Abela, Estonya'nın AGİT'in 2024 dönem başkanlığını üstlenmek istemesi durumunda kendilerinin bu görevi üstlenebileceğini açıkladı. AGİT'in dönem başkanlığı ve diğer önemli pozisyonlar henüz belirlenmedi.

 • 23.11.2023 23 Kas 12:12 Erzurum Teknik Üniversitesi Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı'na Katıldı

  Erzurum Teknik Üniversitesi Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı'na Katıldı Erzurum Teknik Üniversitesi, Kuzey Makedonya'da düzenlenen Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı'na katıldı. Fuar kapsamında ETÜ, ülkemizdeki üniversiteleri tanıtarak öğrencilere bilgi verdi ve iş birliği anlaşmaları imzaladı.

 • 22.11.2023 22 Kas 17:13 NATO Bölge Müttefikleri Gayriresmi Liderler Toplantısı Üsküp'te Son Buldu

  NATO Bölge Müttefikleri Gayriresmi Liderler Toplantısı Üsküp'te Son Buldu Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te düzenlenen NATO Bölge Müttefikleri Gayriresmi Liderler Toplantısı sona erdi. Toplantıda Batı Balkanlar'da karşılaşılan güvenlik zorlukları ve bölgedeki istikrarın önemi ele alındı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya gibi otoriter ülkelerin demokrasileri tehdit ettiğini belirtti. Toplantıya katılan liderler, bölgedeki diyalog ve diplomasiyi destekleyerek istikrarın sağlanmasının önemine vurgu yaptılar.

 • 22.11.2023 22 Kas 14:02 NATO Bölge Müttefikleri Gayriresmi Liderler Toplantısı Üsküp'te düzenlendi

  NATO Bölge Müttefikleri Gayriresmi Liderler Toplantısı Üsküp'te düzenlendi Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te NATO Bölge Müttefikleri Gayriresmi Liderler Toplantısı gerçekleştirildi. Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in ev sahipliği yaptığı toplantıya, Arnavutluk, Karadağ ve Hırvatistan başbakanları da katıldı. Liderler, bölgedeki güvenlik meseleleri, Ukrayna'daki savaş, Gazze Şeridi'ndeki çatışma ve uzun vadeli barış, güvenlik ve istikrar konularını ele aldılar.

 • 22.11.2023 22 Kas 13:25 NATO Genel Sekreteri İsrail-Hamas arasındaki insani ara verecek uzlaşmayı memnuniyetle karşıladı

  NATO Genel Sekreteri İsrail-Hamas arasındaki insani ara verecek uzlaşmayı memnuniyetle karşıladı NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Kuzey Makedonya'da düzenlenen NATO liderler toplantısı öncesi yaptığı açıklamada, İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara insani ara verecek uzlaşmayı memnuniyetle karşıladığını belirtti. Stoltenberg, Kuzey Makedonya'nın NATO'ya olan bağlılığına teşekkür ederek, bölgenin güvenliği ve diğer zorluklarla ilgili liderlerle görüşmeyi sabırsızlıkla beklediğini ifade etti.

 • 21.11.2023 21 Kas 22:57 NATO Genel Sekreteri Kuzey Makedonya'da

  NATO Genel Sekreteri Kuzey Makedonya'da NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Batı Balkan turu kapsamında Kuzey Makedonya'ya ziyaret gerçekleştirdi. Stoltenberg, Kuzey Makedonya'nın NATO'ya değerli bir müttefik olduğunu vurgulayarak, ülkenin NATO misyonlarına katkı sağladığını ve savunmaya harcama taahhüdünde bulunduğunu belirtti. Ayrıca Stoltenberg, Batı Balkanların güvenliğinin NATO için önemli olduğunu vurguladı ve Bosna-Hersek'in siyasi liderlerine bölücü söylemlerden kaçınma çağrısı yaptı. Kuzey Makedonya Başbakanı Kovaçevski ise NATO'ya üyeliğin güvenlik anlamına geldiğini ifade ederek, AB üyeliği hedefine ulaşmak için NATO ve Avrupa-Atlantik topluluğunun desteğine güvendiklerini belirtti.

 • 20.11.2023 20 Kas 19:30 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İsrail'in nükleer silahları meselesinin unutulmasına ve unutturulmasına Türkiye olarak izin vermeyeceğiz."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İsrail'in nükleer silahları meselesinin unutulmasına ve unutturulmasına Türkiye olarak izin vermeyeceğiz.' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İsrail'in nükleer silahları meselesinin unutulmasına ve unutturulmasına Türkiye olarak izin vermeyeceğiz.

 • 20.11.2023 20 Kas 12:45 NATO Genel Sekreteri Bosna Hersek'teki Ayrılıkçı Söylem ve Dış Etkenlerden Endişeli

  NATO Genel Sekreteri Bosna Hersek'teki Ayrılıkçı Söylem ve Dış Etkenlerden Endişeli NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Bosna Hersek'teki ayrılıkçı söylem ve dış etkenlerden endişeli olduklarını belirtti. Stoltenberg, Bosna Hersek'in egemenlik ve toprak bütünlüğünü desteklediklerini ve NATO'nun üyelik sürecine destek vermeye devam edeceğini ifade etti. Ayrıca, Stoltenberg, Bosna Hersek'teki istikrar için çalıştıklarını ve Rusya'nın ayrılıkçı söylem ve dış etkenlerle istikrarı tehlikeye soktuğunu söyledi. NATO'nun Bosna Hersek'e olan desteğini sürdürdüğünü ve ülkenin Avrupa Birliği üyelik sürecindeki ilerlemesini tebrik ettiğini belirtti.

 • 19.11.2023 19 Kas 18:21 Türk Dansçılar Uluslararası Dans Yarışması'nda Birincilik Elde Etti

  Türk Dansçılar Uluslararası Dans Yarışması'nda Birincilik Elde Etti Türkiye'den katılan Dünya Dans Merkezi dansçıları, Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te düzenlenen Uluslararası Dans Yarışması 'Stage 2023'te modern dans grup kategorisinde birincilik ödülü kazandı.

 • 18.11.2023 18 Kas 16:19 Üsküp'te Filistin'e Destek Gösterisi

  Üsküp'te Filistin'e Destek Gösterisi Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, Filistin'e ve halkına destek gösterisi düzenlendi. Gösteriye çeşitli etnik gruplardan onlarca kişi katıldı. Göstericiler, Kuzey Makedonya hükümetinin Gazze'deki insani ateşkes kararında çekimser oy kullanmasını eleştirdi. Aktivistler, hükümetin İsrail'e destek vererek Filistin'deki şiddetin devam etmesine neden olduğunu belirtti. Göstericiler, sloganlar ve pankartlarla Filistin için özgürlük taleplerini dile getirdi. Protesto olaysız bir şekilde sona erdi.

 • 17.11.2023 17 Kas 22:17 Üsküp'te Filistin'e Destek Yürüyüşü Düzenlendi

  Üsküp'te Filistin'e Destek Yürüyüşü Düzenlendi Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, Filistin'e destek yürüyüşü düzenlendi. Sivil toplum kuruluşlarından oluşan Filistin'e Destek Platformu tarafından organize edilen yürüyüşte, Filistin lehine ve İsrail aleyhine sloganlar atıldı. Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte, Filistin bayrakları ve çeşitli dillerde bildiriler taşındı. Ayrıca, Kuzey Makedonya yetkililerine Filistin halkına insani yardım göndermeleri çağrısı yapıldı.

 • 16.11.2023 16 Kas 13:52 Kuzey Makedonya'da ABD-Adriyatik Haritası Ülkeleri Bakanlar Toplantısı Başladı

  Kuzey Makedonya'da ABD-Adriyatik Haritası Ülkeleri Bakanlar Toplantısı Başladı Kuzey Makedonya'nın ABD-Adriyatik Haritası Dönem Başkanlığı kapsamında düzenlenen toplantıya, bölge ülkelerinin savunma bakanları ve yetkilileri katıldı. Toplantıda, bölge ülkeleri arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi ve NATO'ya katkı konuları ele alınacak.

 • 16.11.2023 16 Kas 11:49 İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 ilçe karanlığa gömülecek

  İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 ilçe karanlığa gömülecek İstanbul'un birçok ilçesi bugün çeşitli saat aralıklarında karanlığa gömülecek. BEDAŞ, megakentte 22 ilçede elektrik kesintisi yapacağını duyurdu. İşte mahalle mahalle, sokak sokak elektriğin kesileceği yerler.

 • 15.11.2023 15 Kas 18:57 Romanya Dışişleri Bakanı Luminita Odobescu, Kuzey Makedonya'yı ziyaret etti

  Romanya Dışişleri Bakanı Luminita Odobescu, Kuzey Makedonya'yı ziyaret etti Romanya Dışişleri Bakanı Luminita Odobescu, Kuzey Makedonya ziyareti kapsamında başkent Üsküp'te mevkidaşı Bujar Osmani ile bir araya geldi. İki bakan, işbirliği eylem planı ve eğitim alanında işbirliği protokolü imzaladı. Kuzey Makedonya'nın AB üyeliği hedefini destekleyen Romanya, bölgede güçlü bir ortak olarak görüyor.

 • 14.11.2023 14 Kas 18:15 Bulgaristan Meclis Başkanı Kuzey Makedonya Meclis Başkanı ile Görüştü

  Bulgaristan Meclis Başkanı Kuzey Makedonya Meclis Başkanı ile Görüştü Bulgaristan Meclis Başkanı Rosen Jelyazkov, Kuzey Makedonya Meclis Başkanı Talat Caferi ile bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke meclisleri arasındaki işbirliği ve Kuzey Makedonya'nın Anayasa değişikliği süreci ele alındı. Jelyazkov, Kuzey Makedonya'nın AB üyeliğini desteklediğini ve güven inşa etme meselesinin önemli olduğunu vurguladı.

 • 14.11.2023 14 Kas 17:52 Özgür Özel: Bu Darbe Girişiminde Recep Tayyip Erdoğan'a Meydanı Bırakmayız, Ona Dar Ederiz. Haddini Bilsin.

  Özgür Özel: Bu Darbe Girişiminde Recep Tayyip Erdoğan'a Meydanı Bırakmayız, Ona Dar Ederiz. Haddini Bilsin. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM grup toplantısında, “Siz kalkışıp bu Anayasa’yı askıya alırsanız bunun adı darbedir, askerler yapıyorsa askeri darbedir, siviller yapıyorsa sivil darbedir, ülkenin Cumhurbaşkanlığı makamında oturan bir partinin genel başkanı yapıyorsa bu ömrümde gördüğüm en hadsiz darbedir. Ama bu darbe girişiminde Recep Tayyip Erdoğan’a meydanı bırakmayız, ona dar ederiz. ‘Gidip kapılarını çalacağız’ diyor. Anayasayı değiştirecek Anayasa Mahkemesi’ni güçsüzleştirecek. Anayasa herkes için yapılır, hatta her doğana yapılır. Her doğan çocuk için yapılır. Bu anayasa her doğana değil Erdoğan’a yapıldığı için şu anda kriz üretmektedir. Çünkü birisini hem bir partinin başı hem de devletin başı yapmaktadır. Bu anayasa her doğanın değil Erdoğan’ın anayasasıdır. Sayın Erdoğan sende anayasayı değiştirecek sayı yok. Özgür Özel’de, CHP’de de seninle birlikte Anayasa Mahkemesi’ni güçsüzleştirecek, kararlarına uymamayı keyfileştirecek, Anayasa’yı hiçleştirecek bir iş birliğine gidecek göz yok. Bizde öyle göz yok kardeşim. Seninle birlikte Anayasa’yı çiğnemeye kalkarsam gözüm çıksın kardeşim, gözüm çıksın” dedi.

 • 10.11.2023 10 Kas 15:45 Büyük Önder Atatürk, Avrupa'da anıldı

  Büyük Önder Atatürk, Avrupa'da anıldı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılında, Avrupa'daki temsilciliklerde törenle anıldı.

 • 09.11.2023 09 Kas 08:57 Nihal Olçok, kurucularından olduğu Gelecek Partisi'nden istifa etti

  Nihal Olçok, kurucularından olduğu Gelecek Partisi'nden istifa etti 15 Temmuz darbe girişiminde eşi Erol Olçok'u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Nihal Olçok kurucularından olduğu Gelecek Partisi'nden istifa etti. Gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran OIçok, ''Allah selamet versin'' dedi.

 • 07.11.2023 07 Kas 17:26 CHP Genel Başkanı Özel, Memleketi Manisa'da: "Yerel Seçimler, Gelecek Genel Seçimlerin Anahtarı Olacak.

  CHP Genel Başkanı Özel, Memleketi Manisa'da: 'Yerel Seçimler, Gelecek Genel Seçimlerin Anahtarı Olacak. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, memleketi Manisa’da CHP İl Başkanlığı önündeki partililere ve vatandaşlara seslendi. Özel, “Bu iktidar, bu halkı; bu fakirlik, bu hayat pahalılığı, bu enflasyon, bu işsizlikle daha fazla tutamaz. Yerel seçimler, gelecek genel seçimlerin anahtarı olacak. Hep birlikte çalışacağız, hep birlikte başaracağız; iktidarı değiştireceğiz” dedi.

 • 07.11.2023 07 Kas 16:43 Üsküp'te 'Bir Kadın Bir Hikaye Çalıştayı' düzenlendi

  Üsküp'te 'Bir Kadın Bir Hikaye Çalıştayı' düzenlendi TİKA ve ZOR Derneği işbirliğinde Üsküp'te düzenlenen 'Bir Kadın Bir Hikaye Çalıştayı'nda Kuzey Makedonya, Kosova, Sırbistan ve Batı Trakya'dan 21 kadının başarı hikayesi paylaşıldı.

 • 05.11.2023 05 Kas 10:49 Haftanın tarihine bakış

  Haftanın tarihine bakış Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938'de, saat 09.05'te Dolmabahçe Sarayı'nda, "Türk'ün tarihinde ve gönlünde daima yaşamak" üzere hayata veda etti.

 • 03.11.2023 03 Kas 17:34 TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ: İsrail geçmiş zalimlerin akıbetinden kurtulamayacak

  TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ: İsrail geçmiş zalimlerin akıbetinden kurtulamayacak TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Yozgat'ta yaptığı konuşmada, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını eleştirerek, geçmiş zalimlerin akıbetinden İsrail'in de kurtulamayacağını söyledi. Bozdağ, Türkiye'nin bölgedeki huzur ve istikrarı sağlayacak güce sahip olduğunu vurguladı.

 • 02.11.2023 02 Kas 19:05 TBMM Başkanı Kurtulmuş, Saraybosna'daki 2. Balkanlar Türk Üniversiteleri Çalıştayı'nda konuştu Açıklaması

  TBMM Başkanı Kurtulmuş, Saraybosna'daki 2. Balkanlar Türk Üniversiteleri Çalıştayı'nda konuştu Açıklaması Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in Gazze saldırılarına ilişkin, "Gazze'de yaşanan dramdır, soykırımdır, katliamdır.

 • 02.11.2023 02 Kas 18:57 TBMM Başkanı Kurtulmuş: Gazze'de Bir Katliam ve Soykırım Yaşanıyor

  TBMM Başkanı Kurtulmuş: Gazze'de Bir Katliam ve Soykırım Yaşanıyor TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bosna Hersek'te düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, Gazze'de yaşanan olayları katliam ve soykırım olarak nitelendirerek, bu olayları gerçekleştirenlerin yanı sıra destek verenlerin ve seyirci kalanların da suçlu olduğunu belirtti. Kurtulmuş, bölgesel ve küresel barışın sağlanması için insanların eşitlik ve insanlık değerlerine dayanan bir anlayışla birlikte hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.

 • 02.11.2023 02 Kas 18:33 TBMM Başkanı Kurtulmuş, İkinci Balkanlar Türk Üniversiteleri Çalıştayı'na katıldı

  TBMM Başkanı Kurtulmuş, İkinci Balkanlar Türk Üniversiteleri Çalıştayı'na katıldı TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bosna Hersek'te İkinci Balkanlar Türk Üniversiteleri Çalıştayı'na katıldı.

 • 01.11.2023 01 Kas 15:56 TİKA, Kuzey Makedonya'daki çilek yetiştiricilerine tarım ekipmanı ve fide desteği sağladı

  TİKA, Kuzey Makedonya'daki çilek yetiştiricilerine tarım ekipmanı ve fide desteği sağladı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kuzey Makedonya'da çilek yetiştiricilerine tarım ekipmanı ve fide desteği sağladı. Kırsal Kalkınmayı Destekleme Programı kapsamında gerçekleştirilen proje ile 20 aileye çilek yetiştiriciliği için gerekli ekipmanlar ve çilek fideleri dağıtıldı. TİKA Üsküp Koordinatörü Mehmet Bayrak, projenin amacının nitelikli gıda üretimini artırmak, işsizliği azaltmak ve kırsal kalkınmayı sağlamak olduğunu belirtti. Proje kapsamında çiftçi ailelere damlama-sulama sistemi, malç naylonu ve organik gübre gibi ekipmanlar da teslim edildi.

 • 01.11.2023 01 Kas 12:25 Erzurum'da Cumhuriyetimizin 100. Yılı Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayı Başladı

  Erzurum'da Cumhuriyetimizin 100. Yılı Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayı Başladı Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Erzurum'da düzenlenen 'Cumhuriyetimizin 100. Yılı Teknoloji ve Eğitim Bölgesel Çalıştayı' başladı. Çalıştayda, eğitim sistemi, öğretim yöntemleri, teknoloji kullanımı, eğitim yöneticisi, öğretmen ve öğrenci performansı gibi konular tartışılacak.

 • 01.11.2023 01 Kas 11:49 Yahya Kemal Beyatlı, ölümünün 65. yılında Tekirdağ'da anıldı

  Yahya Kemal Beyatlı, ölümünün 65. yılında Tekirdağ'da anıldı Yahya Kemal Beyatlı'nın ölümünün 65. yılı Tekirdağ'da düzenlenen etkinliklerle anıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, İl Gençlik ve Spor Müdürü Ahmet Üzgün, Tekirdağ Namık Kemal Kütüphanesi Müdürü Hamide Çakır ile Yahya Kemal Beyatlı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Beyatlı'nın heykeline karanfil bıraktı. Konuşmalarda Yahya Kemal Beyatlı'nın Türk edebiyatına ve Türk tarihine katkıları vurgulandı.

 • 30.10.2023 30 Eki 22:23 Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliği Cumhuriyet'in 100. Yıl Dönümü Resepsiyonu Düzenledi

  Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliği Cumhuriyet'in 100. Yıl Dönümü Resepsiyonu Düzenledi Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliği, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü dolayısıyla resepsiyon düzenledi. Büyükelçilik konutunda gerçekleşen etkinliğe, Kuzey Makedonya Meclis Başkanı, Bakanlar, Türk kurum ve kuruluş temsilcileri, diplomatik temsilciler ve davetliler katıldı. Büyükelçi Sekizkök, konuşmasında Cumhuriyet'in önemini vurgulayarak, Türkiye'nin barış ve istikrar için yaptığı çabalara değindi ve Atatürk'ün Makedonya ile olan ilişkisine dikkat çekti.

 • 30.10.2023 30 Eki 17:10 AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Kuzey Makedonya'da Başbakan ile görüştü

  AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Kuzey Makedonya'da Başbakan ile görüştü AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Batı Balkan ülkelerine gerçekleştireceği ziyaretler kapsamında Kuzey Makedonya'da Başbakan Dimitar Kovaçevski ile görüştü. Von der Leyen, Kuzey Makedonya'nın AB yolunda ilerlediğini ve ülkenin kaydettiği ilerleme yönündeki kararlılığını memnuniyetle karşıladığını dile getirdi. Ayrıca, Batı Balkan ülkelerine yönelik büyüme planı hakkında konuşan von der Leyen, bölgenin ekonomisini gelecek 10 yılda ikiye katlamayı hedeflediklerini aktardı.

 • 29.10.2023 29 Eki 00:30 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: HAMAS KİMDİR BUNDAN BİR HABER OLAN BEDHAHLAR VAR - 1

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: HAMAS KİMDİR BUNDAN BİR HABER OLAN BEDHAHLAR VAR - 1 ATATÜRK Havalimanı'nda gerçekleşen Büyük Filistin Mitingi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Netanyahu nasıl teröristte, Hamas da teröristmiş.

 • 28.10.2023 28 Eki 16:49 Erdoğan: Netanyahu nasıl teröristse, Hamas da terörist

  Erdoğan: Netanyahu nasıl teröristse, Hamas da terörist ATATÜRK Havalimanı'nda gerçekleşen Büyük Filistin Mitingi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Netanyahu nasıl teröristte, Hamas da teröristmiş.

 • 28.10.2023 28 Eki 16:48 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İsrail) Batı sana borçlu ama Türkiye'nin sana borcu yok. Onun için bu kadar rahat konuşuyoruz.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(İsrail) Batı sana borçlu ama Türkiye'nin sana borcu yok. Onun için bu kadar rahat konuşuyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İsrail) Batı sana borçlu ama Türkiye'nin sana borcu yok. Onun için bu kadar rahat konuşuyoruz.

 • 28.10.2023 28 Eki 16:42 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yarın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yılının coşkusunu, bugün Gazze için yüreklerimizin yangınını cümle aleme...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Yarın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yılının coşkusunu, bugün Gazze için yüreklerimizin yangınını cümle aleme... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yarın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yılının coşkusunu, bugün Gazze için yüreklerimizin yangınını cümle aleme haykıracağız"

Advertisement