Son Dakika: ABD'den Rusya'ya karşı yeni hamle! Kuzey Akım 2 projesi yetkililerine yaptırım uygulanacak - Son Dakika

Son Dakika: ABD'den Rusya'ya karşı yeni hamle! Kuzey Akım 2 projesi yetkililerine yaptırım uygulanacak

23.02.2022 22:16

Son dakika: Ukrayna sınırında yaşanan kriz sebebiyle önceki günlerde Rusya bankalara ve elitlere yaptırım uygulayan ABD'den yeni bir adım geldi. ABD Başkanı Joe Biden, Almanya ve Rusya arasında yürütülen ve geçtiğimiz günlerde durdurulan Kuzey Akım 2 projesini yapan firma ve yetkililere yaptırım uygulayacak.

Ukrayna ile tarihi sorunlar yaşayan Rusya, önceki günlerde Ukrayna'nın doğusundaki ayrılıkçı bölgeler Luhanks ve Donetsk'i resmen tanımıştı. Putin'in bu tarihi kararnameye imza atmasının ardından başta ABD olmak üzere NATO ülkelerinden art arda tepkiler yükseldi.

2 BANKAYA YAPTIRIM UYGULADILAR

Rusya'nın kararını "işgal" olarak nitelendiren Amerika Birleşik Devletleri, 2 Rus bankası ve ABD'deki Rus elitlerine yaptırım kararı aldığını açıkladı. Rusya'yı kararından vazgeçmeye davet eden ABD, bu hamlelerine yeni bir hamle daha ekledi.

KUZEY AKIM 2 PROJESİ YETKİLİLERİNE YAPTIRIM

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Ukrayna üzerindeki baskını çekmeyen Rusya ile Almanya arasında gerçekleştirilmesi planlanan Kuzey Akım 2 projesinin firmasına ve yetkililerine yaptırım uygulanacağını açıkladı.

YORUMLAR
500
McDonald's Ukrayna'daki restoranlarını yeniden açmayı planlıyor McDonald's Ukrayna'daki restoranlarını yeniden açmayı planlıyor Rusya Dışişleri Bakanlığı: 'ABD'nin Ukrayna'ya yardımı çatışmaları uzatıyor' Rusya Dışişleri Bakanlığı: 'ABD'nin Ukrayna'ya yardımı çatışmaları uzatıyor' Rusya: ABD'nin Ukrayna'ya askeri desteği çatışmaları uzatıyor Rusya: ABD'nin Ukrayna'ya askeri desteği çatışmaları uzatıyor

Son Dakika Dünya Son Dakika: ABD'den Rusya'ya karşı yeni hamle! Kuzey Akım 2 projesi yetkililerine yaptırım uygulanacak - Son Dakika


Advertisement